Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: wojteks »

DejaVu pisze:na jakiej mapie dowiedzieć się który to BTS:
Nie na mapie ale w http://btsearch.pl/
Nie pomagam na PW!
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

DejaVu pisze:Pytanie dotyczące TNI - na jakiej mapie dowiedzieć się który to BTS:
Żeby lokalizację stacji bazowej znaleźć na mapie, to najwygodniej skorzystać z listy BTS-ów w formacie CLF.
W tym celu na stronie http://btsearch.pl/nobbimonitor.php eksportujemy aktualną bazę danych BTSearch do formatu CLF ver. 3 i wynikowy plik btsearch.clf umieszczamy w katalogu programu Top_NetInfo. (Taki przykładowy, gotowy do ściągnięcia plik umieściłem tutaj: https://rapidshare.com/files/4157693313/btsearch_clf.zip)
Chcąc zobaczyć na mapie położenie naszej stacji bazowej, w górnym menu klikamy:
Informacje -> Lista BTSów (clf v. 3)
następnie w oknie "Lista BTSów" klikamy "Szukaj", podświetlamy wiersz z interesującym nas BTS-em i klikamy "Mapa (http)".
Otwiera się okno przeglądarki internetowej, a w nim widzimy lokalizację interesującego nas BTS-a.
Jeśli do komputera mamy podpięty i skonfigurowany w TNI GPS, to na ekranie widzimy także swoją własną pozycję.
Krzysztof
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

TNI 3.60z11 (wersja do testów): http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip?360z11
Plik programu top_netinfo.exe należy zastąpić plikiem z pobranego archiwum ZIP, w tym czasie program musi być wyłączony.

Zmiany:
1. Poprawiono działanie bramek, została sprawdzona tylko Plusa. Ustawienia -> Mail: powiadamianie -> Bramki mail -> SMS
2. Jest większa szansa że okienko z powiadomieniami nie będzie się blokowało.
3. Tryb NDIS w Optionach powinien sprawiać mniej problemów.
4. Dodano Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Komendy AT -> Option -> Pasmo
5. Dodano Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Komendy AT -> Sierra
6. Dodano Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Komendy AT -> Sierra -> Pasmo

PS. Czy są poważniejsze zastrzeżenia do ostatnich wersji testowych? Szczególnie chodzi mi o naliczanie transferu. Jeżeli nie będzie zastrzeżeń to w krótkim czasie będzie opublikowana następna nie testowa wersja programu.
Pozdrawiam
Janek
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

Do pobrania (pierwszy post) nowa wersja 3.61
W programie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> od wersji 2.27 istnieje możliwość aktualizacji:
menu górne -> Informacje -> Aktualizacje

Zmiany:
Były publikowane przy okazji publikowania wersji testowych.
Najważniejszą jest zmiana naliczania transferu, uwzględniono taryfę nocną w oknie głównym programu: "Połączenie i transfer", "impulsy i koszt połączeń".
Wyłączono "Statystyki" w menu górnym, w tej chwili nie są potrzebne. Prawdopodobnie po sprawdzeniu i przeróbkach zostaną kiedyś ponownie włączone.
Pozdrawiam
Janek
krimar
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2009-09-09, 13:48
Lokalizacja: stad

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: krimar »

Dwa modemy - kłopot z TNI

Ze względu, że modem wbudowany w netbooka (E770) nie obsługuje UMTS900 zainstalowałem na USB drugi modem E169. O ile w Mobile Partnerze w opcji wybór urządzenia mam oba modemy i wybór jest zapamiętywany, to w tni jest z tym kłopot.
Program widzi oba modemy pod nazwami HUAWEI Mobile Connect - 3G Modem i HUAWEI Mobile Connect - 3G Modem #2 ten #2 to właśnie ten nowozinstalowany E169. W edycji połączenia wybieram Modem #2 i łączę się z netem. Wszystko działa prawidłowo do chwili zamknięcia tni. Po powtórnym otwarciu parametry połączenia zmieniają się tak, że ponownie program usiłuje użyć pierwszego modemu. Co ciekawe Modem #2 jest zalogowany do sieci - nazwa sieci CID, LAC i siła sygnału wyświetla się prawidłowo (czyli informacja brana jest z modemu #2, mimo, że program usiłuje łączyć się pierwszym modemem).
Czy można w jakiś sposób zrobić, aby tni wybierał modem zgodnie z wolą użytkownika i zapamiętywał ten wybór?
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

krimar pisze: Wszystko działa prawidłowo do chwili zamknięcia tni.
1. Czy nie jest zaznaczone: Ustawienia -> Auto modem i port -> Próbuj automatycznie ustawić modem...?
2. W systemie we właściwościach połączenia dial-up kiedy zmienia się modem, czy podczas otwarcia TNI czy cały czas jest zły?
3. Z jakiego powodu nie chcesz wyłączyć wbudowanego modemu w biosie lub Menedżerze urządzeń? Pozostawienie jednego modemu w systemie powinno rozwiązać problem.
Pozdrawiam
Janek
kamiloo78
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2009-05-29, 13:17
Lokalizacja: ???

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: kamiloo78 »

Witam.Korzystam z TNI 3.60 i transfer w wybranym okresie wynosił mi 791,38MB,natomiast po aktualizacji do wersji 3.61 wynosi 777,43.Gdzie sie zapodziało 13,95MB?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: wojteks »

krimar pisze:Dwa modemy
To łatwe do zrobienia.
Musisz mieć 2 kopie TNI (w różnych katalogach) i 2 różne połączenia dial-up zamiast jednego tni.
Z jednej kopii TNI i jednego połączenia dial-up robisz Modem1, z drugiej kopii i drugiego połączenia robisz Modem2 i powinno działać, odpowiednie skróty na pulpit i już.
Nie pomagam na PW!
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Maciek764 »

wojteks pisze:To łatwe do zrobienia.
Musisz mieć 2 kopie TNI (w różnych katalogach) i 2 różne połączenia dial-up zamiast jednego tni.
Z jednej kopii TNI i jednego połączenia dial-up robisz Modem1, z drugiej kopii i drugiego połączenia robisz Modem2 i powinno działać, odpowiednie skróty na pulpit i już.
Oświeciłeś mnie. Tak chyba zrobię, bo korzystam z dwóch telefonów w trybie modemu, a co za tym idzie 4 połączeń dial-up bo jak mi się nie chcę szukać kabla/nie mam go to jadę przez bluetooth. A automatycznie wybieranie urządzenia w TNI nie zawsze działa.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

kamiloo78 pisze:Gdzie się zapodziało 13,95MB?
Zmienił się sposób naliczania transferu, zapisu sesji. Nowa wersja dzieli zapisywane sesje o ile jest taka potrzeba. Starsza doliczała sesje, które trwały podczas zmiany okresu rozliczeniowego, tworzyła znaczniki - korekty były widoczne w oknie "Statystyki". Nowa zlicza tylko sesje rozpoczęte w aktualnym okresie rozliczeniowym, ponieważ np. w chwili zmiany okresu rozliczeniowego dzieli je. Jeżeli używa się taryfy nocnej to inaczej zapisanych sesji może być więcej. W nowej korekty związane z taryfą nocną są widoczne w oknie głównym a w starszej w "Statystyki".
Program umożliwia wprowadzenie korekty: Ustawienia -> Okres rozliczeniowy -> Korekta transferu.
Najlepiej by było abyś sam zliczył - sprawdził, czy program dobrze zlicza sesje, wyświetlanie wszystkich lub z okresu rozliczeniowego można włączyć tu: Ustawienia -> Ogólne -> Wyświetlanie połączeń. Ze względu na zmiany przez długi czas była upubliczniona wersja testowa, nikt nie zgłaszał uwag. Najgorszy jest okres przejściowy, dlatego już wcześniej pisałem o tym że zmiana na tą wersję może być związana z potrzebą wprowadzenia korekty.
Pozdrawiam
Janek
krimar
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2009-09-09, 13:48
Lokalizacja: stad

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: krimar »

janek222 pisze: 1. Czy nie jest zaznaczone: Ustawienia -> Auto modem i port -> Próbuj automatycznie ustawić modem...?
To była przyczyna odznaczenie powyższego powoduje, że tni pamięta modem uprzednio wybrany w danym połaczeniu
Awatar użytkownika
unpublished
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2011-11-17, 02:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: unpublished »

janek222 pisze:Do pobrania (pierwszy post) nowa wersja 3.61
Nie wiem czy pamiętasz jak pisałem że choć to absurdalne, to transfer przy download'zie uzyskany za pomocą TNI jest niższy od uzyskiwanego za pomocą orangesoftu? Nie wiem co zmieniłeś ale teraz są takie same albo bardzo zbliżone, ja w każdym razie ze swej strony nic nie zmieniałem (żadnych ustawień, sterowników, etc), a wskaźnik poziomu sygnału jest ten sam (zbliżona moc sygnału).

Jeszcze jedno, wreszcie informacja odnośnie transferu MB z TNI pokrywa mi się z tą dołączoną do faktury !!! Jeszcze raz wieeelkie dzięki !!!

Pozdrawiam

BTW: Tak sobie myślałem czy nie można by pomyśleć nad opcją "rozłącz i ponownie połącz z internetem co: xx minut" Już pisze w jakim celu, chodzi o zmianę adresu IP dla programów które ściągają automatycznie z "rapidów"
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: YaHooo »

unpublished pisze:Tak sobie myślałem czy nie można by pomyśleć nad opcją "rozłącz i ponownie połącz z internetem co: xx minut" Już pisze w jakim celu, chodzi o zmianę adresu IP dla programów które ściągają automatycznie z "rapidów"
To moim zdaniem jest nieco nietrafiona propozycja. Bo zawsze może się coś stać i ściąganie się przedłuży. Wtedy takie rozłączenia spowodują przerwanie pobierania pliku. Zatem lepiej jest użyć programu który ma możliwość wykonywania skryptów po zakończeniu pobierania pliku i użyć TNI do wznowienia połączenia po rozłączeniu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: kmy »

a czy jest taka możliwość w TnI aby pokazał wszystkie dostepne BTS i wymusić połaczenie z konkretnym BTS-em?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: wojteks »

kmy pisze:czy jest taka możliwość w TnI
Nie i nie będzie, nie da się wskazać z którym BTSem ma się połączyć modem.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
unpublished
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2011-11-17, 02:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: unpublished »

YaHooo pisze:To moim zdaniem jest nieco nietrafiona propozycja. Bo zawsze może się coś stać i ściąganie się przedłuży. Wtedy takie rozłączenia spowodują przerwanie pobierania pliku. Zatem lepiej jest użyć programu który ma możliwość wykonywania skryptów po zakończeniu pobierania pliku i użyć TNI do wznowienia połączenia po rozłączeniu.
Przynajmniej u mnie poślizg jest niewielki, a można brać przecież pod uwagę margines błędu. Opcja w moim przekonaniu o tyle jest trafiona że bez żadnego kombinowania TNI w tle rozłączy połączenie i potem ponownie połączy (już z nowym IP), a programik będzie sobie ściągać dalej :)

Pozdro.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: YaHooo »

unpublished pisze:Przynajmniej u mnie poślizg jest niewielki, a można brać przecież pod uwagę margines błędu.
Wtedy opóźnia się z kolei pobieranie ;) Ale i tak Autor programu zadecyduje :)

[ Dodano: 2012-01-23, 18:25 ]
unpublished pisze:ez żadnego kombinowania TNI w tle rozłączy połączenie i potem ponownie połączy (już z nowym IP)
Ale dobry program do ściągania z serwisów potrafi rozłączyć po pobraniu pliku sam. A TNI ma już zaimplementowane automatyczne łączenie. To moim zdaniem jest najlepsze rozwiązanie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kristopher0725
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2011-09-18, 15:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: kristopher0725 »

Właśnie wpłaciłem autorowi programiku datek za program...jest naprawdę świetny :)
BlackBerry Passport 32GB
Xbox One X
LG 55" sj800v
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

Do pobrania (pierwszy post) nowa wersja 3.62
W programie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> od wersji 2.27 istnieje możliwość aktualizacji:
menu górne -> Informacje -> Aktualizacje

Zmiany:
1. Podczas otwierania listy BTSów TNI -> Informacje -> Lista BTSów (clf v. 3):
- wyświetla się pasek postępu podczas wczytywania danych, wcześniej część użytkowników mogła mieć wrażenie że program się na chwilę zawiesza, czas wczytywania jest zależny od mocy obliczeniowej komputera,
- jeżeli w katalogu programu brak jest pliku z danymi to wyswietlany jest komunikat z przyciskiem umożliwiającym przejście bezpośrednio na stronę (wcześniej takiej możliwości nie było), na której można go wygenerować,
- poprawiono nazwy nowych operatorów.
2. Poprawiono wyświetlanie transferu w przypadku, kiedy czas otwarcia ostatniej sesji nie mieści się w okresie rozliczeniowym.
3. W "Do wykorzystania pozostało", po wykorzystaniu transferu, będą pojawiały się wartości ujemne, wcześniej pojawiało się zero.
4. Po zmianie ustawienia "Przesuń do traya" nie trzeba już restartować programu.
5. Jak będzie się wyświetlała ikona program w trayu to już nie na paseku zadań i na odwrót.
6. Kilka ustawień zmieniło swoje położenie z "Start programu" do "Ogólne".

Dziękuję wszystkim darczyńcom za datki. Listy darczyńców zostały zaktualizowane, lokalizacje:
1. Program Top_netinfo (TNI) -> Informacje -> Dotacje
2. Strona http://www.sklepy.ehost.pl
Pozdrawiam
Janek
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: zDaleKi »

kristopher0725 pisze:Właśnie wpłaciłem autorowi programiku datek za program...
I słusznie. :ok:
W końcu Janek traci sporo własnego prywatnego czasu na rozwijanie tego programu.
Wiem, że są osoby, które po kilka razy wpłacają :ok:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

Dzisiaj 10:37
kristopher0725 pisze:Właśnie wpłaciłem autorowi programiku datek za program
Dzisiaj 10:40
janek222 pisze:Do pobrania (pierwszy post) nowa wersja 3.62
To jednak prawda, że pieniądze potrafią czynić cuda ;)
Krzysztof
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: zDaleKi »

Chris-Kr, akurat większość tych zmian była testowana w węższym gronie. Np. ja to testowałem.Zatem to jednak nie pieniądze ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

Oczywiście, że żartowałem. Razem z Jankiem nad tą nową wersją siedzieliśmy już od dwóch dni.
Krzysztof
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: zDaleKi »

Chris-Kr pisze:Razem z Jankiem nad tą nową wersją siedzieliśmy już od dwóch dni.
Wiem. :)
Tylko szersze grono pewnie o tym nie wie i mogli nie zrozumieć dowcipu. :cwaniak:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

BliSki pisze:Tylko szersze grono pewnie o tym nie wie
Prawda jest taka że gdyby nie Chris-Kr to TNI nie było by już od dawna rozwijane. Często to jego duża pomoc i zaangażowanie mobilizuje mnie do dalszych prac. Mało kto zdaje sobie sprawę jak dużo czasu spędziliśmy razem nad tym programem. Oczywiście pomoc forumowych ekspertów, moderatorów a w tym szczególnie Bliskiego ma duże znaczenie.
Pozdrawiam
Janek
kristopher0725
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2011-09-18, 15:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: kristopher0725 »

A może wersja programu dla VIP??? :)

Za jakimiś super bajerami dla ludzi którzy wpłacą np 10zł :)

Były by dwie wersje....NORMAL(dla wszystkich) i VIP( Z bajerami po wpłacie.) :)

I jeszcze tylko taka mała uwaga do autorów...źle mnie wpisaliście :(

Poprawnie to: Kristopher0725PL Wrocłąw-Biskupin

Pozdrawiam i tak trzymać ;)

A kasę wpłaciłem jako bezrobotny ;) hehe
BlackBerry Passport 32GB
Xbox One X
LG 55" sj800v
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

kristopher0725 pisze:I jeszcze tylko taka mała uwaga do autorów...
Autor jest tylko jeden.
On tworzy, a ja tylko staram się znaleźć dziurę w całym ;)
Krzysztof
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: zDaleKi »

janek222 pisze:Prawda jest taka że gdyby nie Chris-Kr
:ok:
Chris-Kr pisze:Autor jest tylko jeden.
Otóż to.
Chris-Kr pisze:On tworzy, a ja tylko staram się znaleźć dziurę w całym
Podobnie jak ja czasami ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: pogodabartek »

Witam.
Mam prośbę,czy mógłby ktoś napisać jak uruchomić TNI na modemie Huawei E398,chodzi mi o dokładne ustawienia(wybór modemu i inne takie tam) bo podstawy ustawień znam.

Oczywiście wiem,że muszę odinstalować MP Huaweia z CP i zainstalować same sterowniki ręcznie.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

pogodabartek pisze:wybór modemu i inne takie tam
1. Ustawienia -> Połączenie -> Wybierz - edytuj połączenie (mam nadzieję że tu sobie poradzisz).
2. Ustawienia -> Połączenie -> Wybór APN
3. Możesz spróbować po uruchomieniu TNI zaznaczyć:
- Ustawienia -> Auto modem i port -> Próbuj automatycznie ustawić modem...
- Ustawienia -> Auto modem i port -> Próbuj automatycznie ustawić port...
4. Ponowne uruchomienie programu powinno skutkować poprawnymi ustawieniami portu i modemu.
5. Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Komunikacja AT...
6. Pozostaje (nie ma już wpływu na połączenie) Ustawienia -> Okres rozliczeniowy
7. Warto przejrzeć inne ustawienia

Wszystko powinieneś znaleźć tu:
Tutorial ze screenami: http://www.sklepy.ehost.pl/tutorial1/tu ... fo_ras.htm
FAQ dotyczące TNI: http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?titl ... Info_-_FAQ

Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania to pisz.
Pozdrawiam
Janek
ODPOWIEDZ