Firmware do MV610

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
anonimowy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-08-29, 16:11
Lokalizacja: xxx

Re: Firmware do MV610

Post autor: anonimowy »

rafal1984 pisze:Spróbuj wyłączyć i włączyć router po czym wpisać kod pin. Ja zawsze tak miałem po zmianie oprogramowania.
nie mam możliwości wpisania pinu, bo o ile wiem te oprogramowanie tego zbytnio nie obsługuje.
rafal1984
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2011-07-07, 19:45
Lokalizacja: Podgórze

Re: Firmware do MV610

Post autor: rafal1984 »

Można wpisać pin. Po aktualizacji do norweskiego oprogramowania router i tak jest wykrywany przez aplikację axesstela dołączonego do urządzenia. Wystarczy wpisać pin i po kłopocie.
anonimowy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-08-29, 16:11
Lokalizacja: xxx

Re: Firmware do MV610

Post autor: anonimowy »

rafal1984 pisze:Można wpisać pin. Po aktualizacji do norweskiego oprogramowania router i tak jest wykrywany przez aplikację axesstela dołączonego do urządzenia. Wystarczy wpisać pin i po kłopocie.
chodzi o Axesstel Manager czy coś takiego? Ja tego programu nie miałem, ale jakbym go ściągnął to byłoby ok?
rafal1984
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2011-07-07, 19:45
Lokalizacja: Podgórze

Re: Firmware do MV610

Post autor: rafal1984 »

Tak, chodzi o axesstel manager. Po zainstalowaniu rozpoznaje nasze urządzenie i woła o pin.
<font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> działa na axesstel manager do mv500, bo takiego sam używam.
anonimowy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-08-29, 16:11
Lokalizacja: xxx

Re: Firmware do MV610

Post autor: anonimowy »

rafal1984 pisze:Tak, chodzi o axesstel manager. Po zainstalowaniu rozpoznaje nasze urządzenie i woła o pin.
super, pobiorę ten program :) szkoda, że muszę skorzystać z orange free, gdzie u mnie w domu max. prędkość to 20 kB/s... dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Firmware do MV610

Post autor: zurek »

anonimowy pisze:Witam.
Chciałem wgrać te norweskie oprogramowanie i potem okazało się, że teraz nie mam w ogóle internetu... świeci się tylko Power i Wifi... proszę o pomoc...


U mnie po upgrade działa wszystko ok... żadnych problemów :-)
anonimowy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-08-29, 16:11
Lokalizacja: xxx

Re: Firmware do MV610

Post autor: anonimowy »

Kurczę, ściągniąłem te Axesstel Manager, podłączam MV610 i komputer przez ethernet i wykrywa mój sprzęt przez 1 sekundę, a potem nie.
rafal1984
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2011-07-07, 19:45
Lokalizacja: Podgórze

Re: Firmware do MV610

Post autor: rafal1984 »

Spokojnie. Musisz chwilę poczekać. U mnie tak samo najpierw wykryje następnie zniknie ale po niecałej minucie pojawia się okienko do wpisania pinu.
anonimowy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-08-29, 16:11
Lokalizacja: xxx

Re: Firmware do MV610

Post autor: anonimowy »

Na razie ten program szuka dłużej niż 1 minutę... a nawet powiedziałbym, że w ogóle... najchętniej bym zainstalował stare firmware, ale skąd to wezmę?
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: Firmware do MV610

Post autor: Throu »

Było już o tym wielokrotnie na forum.
1. Pobierz tą wersję AxessManagera http://www.orange.pl/portal/map/map/cor ... Id=4112976 (na dole, wersja 1.1.2.1 Orange)
2. Instalujesz, odpalasz - najpierw odpalasz AM, potem dopiero włącz router
3. Aplikacja nie będzie wprawdzie wykrywać routera na stałe, ale po około 30 sekundach, (może trochę więcej) wyświetli okienko do wpisania PIN. Wpisujesz, następnie zamykasz Managera i internet śmiga.

Postępuj dokładnie według instrukcji, którą podałem a wszystko będzie działać. U każdego kto ma norweskie firmware działa, więc i u Ciebie musi ;)
anonimowy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-08-29, 16:11
Lokalizacja: xxx

Re: Firmware do MV610

Post autor: anonimowy »

Throu pisze:Było już o tym wielokrotnie na forum.
1. Pobierz tą wersję AxessManagera http://www.orange.pl/portal/map/map/cor ... Id=4112976 (na dole, wersja 1.1.2.1 Orange)
2. Instalujesz, odpalasz - najpierw odpalasz AM, potem dopiero włącz router
3. Aplikacja nie będzie wprawdzie wykrywać routera na stałe, ale po około 30 sekundach, (może trochę więcej) wyświetli okienko do wpisania PIN. Wpisujesz, następnie zamykasz Managera i internet śmiga.

Postępuj dokładnie według instrukcji, którą podałem a wszystko będzie działać. U każdego kto ma norweskie firmware działa, więc i u Ciebie musi ;)
No cóż, taki ze mnie <font color="#FF00BB"><b>»»nie obrażamy innych!!!««</b></font>, że trzeba mi prostą rzecz 5 razy tłumaczyć ^^ pobrałem inną wersję, więc może to jest na rzeczy.
Zaraz spróbuję tego.
edit: Jest! Dziękuję ci Throu :) Dziękuję ci też Rafał za chęć pomocy :) Będę tu częściej wchodzić, bo widzę użytkownicy pomocni ;)
edit2: szczerze mówiąc to teraz internet wolniej chodzi, bo najlepszy zasięg mam na strychu, a muszę być na kablu ethernet :/ tak więc ja osobiście nie polecam tego firmware ;p
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: Firmware do MV610

Post autor: Throu »

Aktualizowałeś samo firmware czy razem z ustawieniami CDMA? (najnowsze to V6H220COMM dostępne tutaj >>> http://kundservice.net1.se/Privat/Kunds ... emR90.aspx , to na samym dole, Steg3)

Aktualizacja nie powinna wpłynąć negatywnie na osiągi. Dużą różnicę masz w prędkości/stabilności połączenia przed/po ? Może to chwilowe. W ciągu dnia siłą rzeczy musi działać wolniej ze względu na większe obciążenie nadajnika.
anonimowy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-08-29, 16:11
Lokalizacja: xxx

Re: Firmware do MV610

Post autor: anonimowy »

Throu pisze:Aktualizowałeś samo firmware czy razem z ustawieniami CDMA? (najnowsze to V6H220COMM dostępne tutaj >>> http://kundservice.net1.se/Privat/Kunds ... emR90.aspx , to na samym dole, Steg3)

Aktualizacja nie powinna wpłynąć negatywnie na osiągi. Dużą różnicę masz w prędkości/stabilności połączenia przed/po ? Może to chwilowe. W ciągu dnia siłą rzeczy musi działać wolniej ze względu na większe obciążenie nadajnika.
znaczy tak: wcześniej miałem router na strychu, bo tam łapałem zasięg najlepszy i łączyłem się przez wifi, a teraz muszę mieć kabel, aby połączyć się z internetem, a u mnie w pokoju jest gorszy zasięg.
pobierałem 2 pliki, więc chyba to i to...
anonimowy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2013-08-29, 16:11
Lokalizacja: xxx

Re: Firmware do MV610

Post autor: anonimowy »

Odświeżę: znalazłem dobry sygnał i dzięki temu oprogramowaniu z 1mb/s mam 2mb/s :) Taka prędkość mi wystarczy. Pingi są ok, rosną trochę wieczorem, ale wiadomo dlaczego. Teraz mogę polecić te firmware, choć wcześniej nawet chciałem już je jakoś odinstalować :facepalm:
3kris
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2013-06-25, 10:36
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Firmware do MV610

Post autor: 3kris »

Ja mam pytanie troche z innej beczki odnoścnie norweskiego oprogramowania do tych co mają je wgrane: Czy bramka Voip w tym oprogramowaniu jest aktywna ?
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: Firmware do MV610

Post autor: bdkacz »

Orżnąć wydało nowy oficjalny firmware :

plik : link
instrukcja : plik

Jest szansa dla tych,co chcą wrócić z norweskiego do PL :) Ktoś mógłby zdać relację jak sprawuje się duet : norweski firmware CDMA + polski interfejs www ;)
Ostatnio zmieniony 2013-09-17, 18:54 przez bdkacz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kwj
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2007-10-02, 08:40
Lokalizacja: Z puszczy

Re: Firmware do MV610

Post autor: kwj »

bdkacz pisze:Orżnąć wydało nowy oficjalny firmware
Ktoś testował lub wie o zmianach w nowym firmware?
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: Firmware do MV610

Post autor: bdkacz »

Wgrałem parę godzin temu, póki co wszystko chodzi, zobaczymy co będzie dalej :):)

W archiwum jest też changelog:
- Fixed IP Cycling issue.
- Fixed ping fail issue after reconnection.
- Allow data call connection without DNS information.
Aczkolwiek jest zaznaczone,że jest to changelog
(for previous version)
,a różnica w numerkach między tym co miałem,a tym co udostępnili jest więcej niż jeden,więc nie wiadomo co poprawili w wersjach pomiędzy moją starą,a tą, w wersjach, które nie ujrzały światła dziennego poza serwisami :)
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: Firmware do MV610

Post autor: bdkacz »

Hmm chyba coś grzebali dziś na nadajniku,bo widzę,że neta ie było pół dnia,a teraz takie wyniki http://www.speedtest.net/my-result/2976119729 gdzie jeszcze wczoraj o tej porze było 2-3 Mb/s max...zobaczymy w dzień :)
piotrq12
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2012-10-10, 19:01
Lokalizacja: Chełm

Re: Firmware do MV610

Post autor: piotrq12 »

bdkacz pisze:Orżnąć wydało nowy oficjalny firmware :

plik : link
instrukcja : plik

Jest szansa dla tych,co chcą wrócić z norweskiego do PL :) Ktoś mógłby zdać relację jak sprawuje się duet : norweski firmware CDMA + polski interfejs www ;)

na razie duet dobrze działa 48h zobaczymy jak dalej
Awatar użytkownika
Brylant19
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 285
Rejestracja: 2010-05-04, 14:36
Lokalizacja: ---

Re: Firmware do MV610

Post autor: Brylant19 »

siemka!
Moze ktos zna domslny klcz do Wi Fi do rutera mv610? Mam go na tym norweskim oprogramowaniu i ostatnio przywracalem ustawienia fabryczne i nie moge polaczyc sie z wifi bo ustawil sie domyslnie ten klucz ktorego nie znam a kabla ethernet nie moge znalezc...
Moglby ktos pomoc? plisss
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Firmware do MV610

Post autor: YaHooo »

Brylant19, a nie ma nadrukowanego na spodzie urządzenia? Google twierdzą, że w ogóle tego hasła nie ma. WiFi w ogóle jest włączone? Może masz zapamiętany profil w komputerze z którego się łączysz.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Firmware do MV610

Post autor: zurek »

Brylant19 pisze:siemka!
Moze ktos zna domslny klcz do Wi Fi do rutera mv610? Mam go na tym norweskim oprogramowaniu i ostatnio przywracalem ustawienia fabryczne i nie moge polaczyc sie z wifi bo ustawil sie domyslnie ten klucz ktorego nie znam a kabla ethernet nie moge znalezc...
Moglby ktos pomoc? plisss

Masz nie włączone wi-fi... Miałem ten router i nie było ustawione żadne fabryczne hasło na wi-fi. Musisz podłączyć się poprzez kabel lan i właczyć wi-fi... dopiero zacznie działać.
3kris
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2013-06-25, 10:36
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Firmware do MV610

Post autor: 3kris »

3kris pisze:Ja mam pytanie troche z innej beczki odnoścnie norweskiego oprogramowania do tych co mają je wgrane: Czy bramka Voip w tym oprogramowaniu jest aktywna ?
Ponawiam pytanie...
Czy ktos z osob majacych norweskie oprog. moglby sprawdzic czy bramka voip jest na nim aktywna ?
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Firmware do MV610

Post autor: zurek »

3kris pisze:Ponawiam pytanie...
Czy ktos z osob majacych norweskie oprog. moglby sprawdzic czy bramka voip jest na nim aktywna ?

Tak... Jest aktywna...

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-03-04, 17:45 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-03-04, 17:44 przez zurek, łącznie zmieniany 1 raz.
3kris
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2013-06-25, 10:36
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Firmware do MV610

Post autor: 3kris »

zurek pisze: Tak... Jest aktywna...
Dzieki za odp. jakbys mogl (ew ktos inny) jeszcze tylko napisac czy ta bramka jest konfigurowalna pod dowolnego operatora voip czy tylko norweskiego ?

[ Komentarz dodany przez: ja.michal: 2014-03-05, 23:06 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Jeszcze raz i będzie ostrzeżenie.
Ostatnio zmieniony 2014-03-05, 23:05 przez 3kris, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Firmware do MV610

Post autor: zurek »

3kris pisze:Dzieki za odp. jakbys mogl (ew ktos inny) jeszcze tylko napisac czy ta bramka jest konfigurowalna pod dowolnego operatora voip czy tylko norweskiego ?

Tak... pod dowolnego operatora.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-04-12, 12:33 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-04-12, 11:33 przez zurek, łącznie zmieniany 1 raz.
piotrq12
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2012-10-10, 19:01
Lokalizacja: Chełm

Re: Firmware do MV610

Post autor: piotrq12 »

na jakim firmware są ustawienia do voipa ja ma chyba jakieś inne bo w moim na norweskim jest tylko predefiniowane do norweskich voipów.
ODPOWIEDZ