[Problem]Orange 3G i brak 3G

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MrWieszKto
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-06-19, 13:16
Lokalizacja: Zbójno

[Problem]Orange 3G i brak 3G

Post autor: MrWieszKto »

Witam.29Maja skonczył mi sie limit w Orange FreeNet Pro .6czerwca został on właczony i od tego czasu mam spory problem .Internet działa wolno ping jest ogromny<ok 150 ze skokami do 5-6tyś> Download ok 50kb/s .Wczesniej nie działało jakos mega ale zawsze te 80pingu i 500kb/s było. Korzystam z modemu HUAWEI E173 a do połaczenia z internetem uzywam aplikacji Plus Internet <Po uruchomieniu pokazuje Orange<3g> a po połączeniu zmienia na <HSDPA/HSUPA> > Dzwoniałem do BOK i tam pani powiedziała mi że od ponad tygodnia łacze sie tylko w 2G mimo ze u mnie pisze że jest to 3G a download <momentami nawet 200kb/s> wskazuje ze nie może to być 2g. Zalecono mi sprawdzenie karty w innym modemie wiec to zrobiłem i jest to samo.Internet działa dobrze przez ok 30-60sekund po połaczeniu.

Czy jest jakis program który wymusi połączenie 3G ?

Pozdrawiam.

PS zapomiałem dodać że mieszkam w miejscowosci Zbójno Woj.Kuj-Pom
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [Problem]Orange 3G i brak 3G

Post autor: wojteks »

MrWieszKto pisze:momentami nawet 200kb/s> wskazuje ze nie może to być 2g
To może być 2G czyli EDGE. Sprawdź w innej lokalizacji, jak świeci czy mruga modem?
Nie pomagam na PW!
MrWieszKto
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-06-19, 13:16
Lokalizacja: Zbójno

Re: [Problem]Orange 3G i brak 3G

Post autor: MrWieszKto »

Dioda swieci sie na kolor niebieski . EDGE to nie jest bo gdy przełącze na EDGE download sięga 7kb/s .. Zmieniam porty z przodu,z boku z tyłu wszedzie jest taki sam zasieg i dzieje sie to samo
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [Problem]Orange 3G i brak 3G

Post autor: matek451 »

A skąd masz tego E-173 i jaka to wersja, czy ma UMTS900?
MrWieszKto
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-06-19, 13:16
Lokalizacja: Zbójno

Re: [Problem]Orange 3G i brak 3G

Post autor: MrWieszKto »

Dostałem od kolegi a on dostal go z internetem Plus . Ma UMTS900 po za tym przez ponad 4 miesiące wszystko smigało elegancko .
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [Problem]Orange 3G i brak 3G

Post autor: Sundance_kid »

MrWieszKto w aplikacji nie masz opcji wymuszenia 3G? Daj screeny z programu. Poza tym nie ma u Ciebie jakiś prac na przekaźnikach?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [Problem]Orange 3G i brak 3G

Post autor: wojteks »

MrWieszKto pisze:bo gdy przełącze na EDGE download sięga 7kb/s
To raczej GPRS.
Nie pomagam na PW!
MrWieszKto
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-06-19, 13:16
Lokalizacja: Zbójno

Re: [Problem]Orange 3G i brak 3G

Post autor: MrWieszKto »

Obrazek

W chwili robienia screena 3G widzimy że działa normalnie gdy wystepuje problem zamiast 3G pisze tam <HSDPA/HSUPA>Mimo że pisze 3G strona speedtestu niechce sie nawet uruchomic...
MrWieszKto
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-06-19, 13:16
Lokalizacja: Zbójno

Re: [Problem]Orange 3G i brak 3G

Post autor: MrWieszKto »

Jakieś pomysły ktoś ma?

Obrazek[/URL]

Wynik ze speedtestu ping -7.?Internet teraz np działa dobrze gdy załapie tzn wchodziac na Facebook mam tak że gdy pisze www.facebook.... po chwili wyskoczy komunikat o jakimś DNS a gdy normalnie pojawi sie ikona właczy sie w ciagu 1s. Dalej jest tak że przy przegladaniu leci szybko a w pewnym momecie sie zawiesi a gdy odświeżę stronę wyskoczy jakiś komunikat o DNS .

A tu screen z Top Netinfo
Obrazek

Nibys UMTS ale działa słabo nadal
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [Problem]Orange 3G i brak 3G

Post autor: YaHooo »

MrWieszKto spróbuj zmienić ustawienia serwera DNS i wpisać np ten od Googla czyli 8.8.8.8 oraz 8.8.4.4
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
MrWieszKto
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-06-19, 13:16
Lokalizacja: Zbójno

Re: [Problem]Orange 3G i brak 3G

Post autor: MrWieszKto »

Ok A co z zasięgiem nie sądzicie że jest za niski?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [Problem]Orange 3G i brak 3G

Post autor: YaHooo »

MrWieszKto osobiście nie uważam aby to był jakiś bardzo niski zasięg. -77dBm to jest dość dobry sygnał i powinien pozwolić na uzyskanie zadowalających wyników.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
MrWieszKto
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-06-19, 13:16
Lokalizacja: Zbójno

Re: [Problem]Orange 3G i brak 3G

Post autor: MrWieszKto »

To w takim razie gdzie leży wina czy może to byc kwestia starego modemu?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [Problem]Orange 3G i brak 3G

Post autor: matek451 »

Sama sobie odpowiedziałaś, modem do szybkich nie należy. Do BTS-a UMTS900 NetWorks w Zbójnie masz pewnie blisko. Spróbuj jeszcze umieścić modem za oknem od jego strony, np. na przedłużaczu USB. Poziom sygnału wzrośnie i zobaczysz czy przełoży się to na poprawę prędkości. Możliwe, że ten BTS jest mocno przeciążony. Wymiana modemu np. na E-3131 też powinna poprawić parametry połączenia. Inny pobliski BTS UMTS900 NetWorks to Wielgie.
MrWieszKto
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2014-06-19, 13:16
Lokalizacja: Zbójno

Re: [Problem]Orange 3G i brak 3G

Post autor: MrWieszKto »

No tak BTS w Zbójnie widze z okna i w sumie nie wiem czy to nie wina drzew które jak wiadomo teraz maja liscie a gdy internet działał dobrze nie miały .Nie znam sie na tym i nie wiem czy to wpływa na jakość połaczenia . Pomysle nad nowym modemem i jakąś antena kierunkową a <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> dziekuje wszystkim za odpowiedzi ,

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [Problem]Orange 3G i brak 3G

Post autor: YaHooo »

MrWieszKto pisze:To w takim razie gdzie leży wina czy może to byc kwestia starego modemu?
To jest możliwe jak matek451 napisał, ale też może być to np. kwestia obciążenia sieci. Warto sprawdzić jak działa późno w nocy (tak 2-3), albo bliżej stacji.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ