co z tonerami?

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kompmaniak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2014-08-25, 12:27
Lokalizacja: Polska

co z tonerami?

Post autor: kompmaniak »

Moja młoda firma sporo drukuje i przez to mamy sporo zużytych tonerów. Chciałabym dowiedzieć się co z nimi robić? Do pojemnika w np. Tesco to jakoś tak szkoda, bo tonery jednak trochę kosztowały. Co proponujecie - może jakaś umowa ze sklepem, gdzie kupujemy?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: co z tonerami?

Post autor: key »

Poszukaj firmam zajmujacymi recyclingiem.
Nie pomagam na PW.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: co z tonerami?

Post autor: ja.michal »

kompmaniak, ochrona środowiska będzie pewnie cię sprawdzać za jakiś czas co robisz z tonerami. Jeżeli wyjdzie im, że kupujesz, a nie masz dokumentów utylizacji będziesz miał problem. Toner u nas jest kwalifikowany jako odpad niebezpieczny.
Zrób to co napisał key, poszukaj firmy, która zajmuje się recyklingiem. Musisz mieć kartę przekazania odpadów. Firmy recyklingowi będą wiedziały o co chodzi.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: co z tonerami?

Post autor: YaHooo »

Tylko jest taka ciekawa sprawa. Nie wiem jak w innych częściach Polski. Ale jak ja kilka razy oddawałem zużyte odpady typu stare komputery, tonery i inne w imieniu firmy w której pracuję to trzeba było zapłacić i otrzymałem w zamian wyżej wspomnianą kartę. A jak oddawałem takie rzeczy jako osoba prywatna nie chcieli kasy.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: co z tonerami?

Post autor: wojteks »

YaHooo pisze:A jak oddawałem takie rzeczy jako osoba prywatna nie chcieli kasy.
Tak stanowi ustawa o "śmieciach", to zupełnie normalne.
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: co z tonerami?

Post autor: ja.michal »

To akurat zależy od spółek, które odbierają te odpady. Ostatnio szukałem takich firm dla jednej osoby z rodziny i wyszło, że opłatę pobierali jedni, a drudzy nie. Trzeba dzwonić.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: co z tonerami?

Post autor: wojteks »

ja.michal pisze:To akurat zależy od spółek, które odbierają te odpady.
Bo należy rozróżnić odbiór odpadów od osób prywatnych mających umowę z gminą na odbiór śmieci i to nie tylko komunalnych ale i pozostałych, zwykle za darmo w gminnym punkcie odbioru odpadów (np. dziś wywiozłem przepracowany olej silnikowy i kilka pustych baniek po oleju, kleju i jeszcze czymś). Tak samo można oddać elektrośmieci czy inne odpady (popiół, skoszoną trawę itp.)

Oczywiście mogą działać w okolicy firmy które działają niezależnie od umowy z gminą i wtedy odbiór odpadów będzie płatny, zresztą z tym jest niezłe zamieszanie, opłaca się rozbić TV kineskopowy żeby sprzedać na złomie odzyskany z niego metal i same płytki elektroniczne a resztę w komunalne wrzucić.
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: co z tonerami?

Post autor: ja.michal »

wojteks, pisałem w kontekście prowadzenia przedsiębiorstwa, o co pytał kolega kompmaniak.
Niektóre spółki odbierają śmieci za darmo i wystawiają kartę przekazania odpadów za darmo. Niektóre odbierają odpady za darmo, protokół przekazania odpadów za darmo, ale za kartę trzeba płacić.
Jak napisałem - trzeba dzwonić i pytać.
kafelek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-09-03, 17:14
Lokalizacja: Koszalin

Re: co z tonerami?

Post autor: kafelek »

ciekawy temat poruszyliście. moja siostra ma biuro rachunkowe i tam tego tuszu sporo wychodzi, a pustymi tonerami zbytnio się nie przejmuje, muszę jej pokazać ten wątek. słyszałam jak kiedyś zastanawiała się czy takie tonery mogą być oddawane na cele charytatywne. nawet znalazła [SPAM!] , ale co dalej zarządziła to nie wiem. ciekawe jak sprawy papierkowe mają się w kwestii dobroczynnego oddawania tonerów?
Ostatnio zmieniony 2014-09-11, 23:09 przez kafelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: co z tonerami?

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:Niektóre spółki odbierają śmieci za darmo i wystawiają kartę przekazania odpadów za darmo. Niektóre odbierają odpady za darmo, protokół przekazania odpadów za darmo, ale za kartę trzeba płacić.
Szczerze to zawsze myślałem, że w przypadku przedsiębiorstwa zawsze trzeba zapłacić kasę za oddanie takich problemowych odpadów.
kafelek pisze:ciekawe jak sprawy papierkowe mają się w kwestii dobroczynnego oddawania tonerów?
Jeśli to jest dobroczynne, to też musi być jakaś papierkologia, bo to darowizna.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
PawelPtak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-09-15, 08:20
Lokalizacja: toruń

Re: co z tonerami?

Post autor: PawelPtak »

Ja zamawiam kuriera i on odbiera wszystkie puste pudełka ode mnie,czasem dostaję nawet gratis parę złotych abym nie zmieniał firmy.
Awatar użytkownika
DzikiWaz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2014-10-30, 13:17
Lokalizacja: Rokitno

Re: co z tonerami?

Post autor: DzikiWaz »

Sprzedaj firmie która zajmuje się ich regeneracją. Za monochromatyczne dostaniesz grosze, kolorowe to nawet kilkanaście złotych. Możesz również umówić się z nimi, że będziesz im oddawał tonery w zamian za ich regeneracje. Zredukujesz również koszty.
ODPOWIEDZ