karta SIM nagle rozpoznawana jako USIM?

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: karta SIM nagle rozpoznawana jako USIM?

Post autor: YaHooo »

slavi pisze: Możliwe to? W bok'u oczywiście nie byłem ani nie dzwoniłem by uaktywnić.
Z tego co wiem, to nie jest możliwe. Zmiana taka musi odbyć się za pomocą fizycznej wymiany karty, nie da się upgrade'ować sima na usima.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: karta SIM nagle rozpoznawana jako USIM?

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:Zmiana taka musi odbyć się za pomocą fizycznej wymiany karty, nie da się upgrade'ować sima na usima.
Ja bym zadał pytanie czy to aby czasem od początku nie był USIM tylko soft miał zwykły.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: karta SIM nagle rozpoznawana jako USIM?

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:Ja bym zadał pytanie czy to aby czasem od początku nie był USIM tylko soft miał zwykły.
A takie coś jest w ogóle możliwe? Zawsze myślałem, że karta jest tylko SIM albo USIM, a nie USIM ready ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: karta SIM nagle rozpoznawana jako USIM?

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:A takie coś jest w ogóle możliwe? Zawsze myślałem, że karta jest tylko SIM albo USIM, a nie USIM ready
Ekspertem nie jestem. Ale USIM musi być kompatybilny wstecz, co by z nokią 3310 też zadziałał. Resztę każdy może sobie dopowiedzieć.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: karta SIM nagle rozpoznawana jako USIM?

Post autor: YaHooo »

To może być racja. Jak wiadomo istnieje możliwość zdalnej aktualizacji karty SIM.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ