Router mobilny czy modem USB PLUS?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
plejaz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2012-10-08, 18:14
Lokalizacja: Wwa

Router mobilny czy modem USB PLUS?

Post autor: plejaz »

Witam stoję przed zakupem 7 modemów/routerów mobilnych do firmy.
Kończą się umowy w PLUSIE i na przedłużenie dostałem propozycję dwóch sprzętów.
Jeden to modem USB Huawei E3372, a drugi to router mobilny Huawei E5373 LTE.
Obecnie użytkujemy Huawei E5372 LTE i oprócz kiepskiego softu działa to naprawdę dobrze.
Głównie zależy mi żeby urządzenie miało jak najmocniejszy sygnał, a to dlatego że często z komputerów pracownicy korzystają w warunkach, gdzie jedna kreska na telefonie to sukces.
Co możecie polecić? Może lepszym rozwiązaniem byłby zakup innego urządzenia, a w PLUSIE przedłużyć umowę tylko na karty sim ?

Mam jeszcze jedno pytanie w jaki sposób na nowym komputerze (Windows 8.1) uruchomić modem USB z PLUSA tak żeby działał internet od razu po wpisaniu?
Windows wykryje sobie sterowniki, ale w jaki sposób wprowadzić ustawienia kodu pin?
Wcześniej na Windowsie 7 pobierało się aplikację iPLUS manager, ale działała fatalnie i długo się uruchamiała.
Czy jest możliwość ustawienia tego w inny sposób?

Proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Router mobilny czy modem USB PLUS?

Post autor: YaHooo »

plejaz pisze:Głównie zależy mi żeby urządzenie miało jak najmocniejszy sygnał, a to dlatego że często z komputerów pracownicy korzystają w warunkach, gdzie jedna kreska na telefonie to sukces.
To raczej moim zdaniem nie są warunki dla routerów mobilnych. Chyba, że na zewnątrz jest o wiele lepszy zasięg. Wtedy ma to sens. Wystawiasz router na zewnątrz i masz o wiele lepszy zasięg.
plejaz pisze:Może lepszym rozwiązaniem byłby zakup innego urządzenia, a w PLUSIE przedłużyć umowę tylko na karty sim ?
Akurat do wyboru urządzenia to Ci nie pomogę. Ale to też jest jakieś rozwiązanie. Oby tylko wiedzieć jaki sprzęt sobie poradzi w trudnych warunkach.
plejaz pisze: Mam jeszcze jedno pytanie w jaki sposób na nowym komputerze (Windows 8.1) uruchomić modem USB z PLUSA tak żeby działał internet od razu po wpisaniu?
Teoretycznie wystarczy skonfigurować połączenie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7211" target="_blank">»Dial-up«</a> ale nie mam pojęcia jak to działa w 8-ce.
plejaz pisze:w jaki sposób wprowadzić ustawienia kodu pin?
W Plusie nie ma z tym problemu, ponieważ daje się wyłączyć PIN na karcie SIM.
plejaz pisze: Czy jest możliwość ustawienia tego w inny sposób?
Zawsze można zainstalować oprogramowanie producenta. W przypadku Huawei jest to Huawei Mobile Partner. Jest to o wiele lepsza oraz stabilniejsza aplikacja od tego iPlusowego szajsu.
Ostatnio zmieniony 2015-02-14, 11:55 przez YaHooo, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
milko
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2014-10-28, 18:06
Lokalizacja: z Polski

Re: Router mobilny czy modem USB PLUS?

Post autor: milko »

ja polecam sierre 318, gdyż jest czulsza i stabilniejsza od huawei a aplikacja do sterowania modemu uruchamia się znacznie szybciej, co do routera to się nie wypowiem ale spróbuj jeśli masz taką możliwość umieścić go na dworze, akurat ten model jest tani gdyż firma nie istnieje ale naprawdę warto go kupić zwłaszcza w tej cenie.

http://allegro.pl/sierra-wireless-ac318 ... 41763.html

PIN ustawiasz na karcie, przekładając ją do telefonu, a później przekładasz do modemu i gdy uruchomi się apka do łączenia wtedy pojawi się okienko do kodu PIN po jego poprawnym podaniu apka się odblokowuje.
Jeśli naprawdę jest tak tragicznie z zasięgiem to polecam PLAY-a gdyż ma zasięg 4 sieci ale wątpię by dawali lepsze warunki , warto to sprawdzać w salonie a o windowsa 8.1 się nie martw bo modem ten działa również na linuxie oraz mac-u.
plejaz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2012-10-08, 18:14
Lokalizacja: Wwa

Re: Router mobilny czy modem USB PLUS?

Post autor: plejaz »

Spróbuję skorzystać z aplikacji Huawei Mobile Partner zobaczymy jak będzie funkcjonować.
Co do routerów to chyba postawię na 5373 LTE, przeczytałem na anglojęzycznym forum, że ma znacznie stabilniejsze oprogramowanie niż jego starszy brat i ciut mocniejszą antenę.
Co do zmiany operatora nie wchodzi to w grę dlatego, że próbowałem działać na PLAYowej karcie i niestety zasięg był jeszcze gorszy niż w PLUSIE.
Dzięki za pomoc, przetestuję rozwiązanie, które polecił kolega YaHooo.
plejaz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2012-10-08, 18:14
Lokalizacja: Wwa

Re: Router mobilny czy modem USB PLUS?

Post autor: plejaz »

Temat do zamknięcia, program Huawei Mobile Partner jest świetny.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Router mobilny czy modem USB PLUS?

Post autor: YaHooo »

plejaz pisze:Temat do zamknięcia,
Mamy taką zasadę, że na forum <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=82778#82778">»nie zamykamy tematów«</a> ;)
plejaz pisze:program Huawei Mobile Partner jest świetny.
:ok:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ