menager do mandrivy

Wszystko na temat internetu za pomocą sieci komórkowych pod systemem Linux.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
karol755
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2007-11-04, 20:08
Lokalizacja: brzesko

menager do mandrivy

Post autor: karol755 »

nie moge <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> menagera połączenia do huawei e220 w blueconnect pod mandrive ktoś sie spotkał z czyms takim bo global GPRS nie działa :(
Awatar użytkownika
marcin78
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2007-11-04, 18:23
Lokalizacja: B?onie

Re: menager do mandrivy

Post autor: marcin78 »

w pingwinku jest kilka opcji
Kppp - w sesji KDE
Gpppon - w sesji Gnome
indywidualnie i prosto z konsoli ( banalnie funkcjonalnie ) :hyhy:
pozdrawiam

Download: 1025 kbps (128.1 KB/s)
Upload: 321 kbps (40.1 KB/s)

karol755
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2007-11-04, 20:08
Lokalizacja: brzesko

Re: menager do mandrivy

Post autor: karol755 »

mam jeszcze jedno pytanie czy komuś sie udało skonfigurować połączenie internetowe właśnie na tym huawei e220 7.2Gb/s z blueconnecta na ubuntu 7.10 bo wywaliłem mandriwe i zamocowałem ubuntu i niestety jak w poprzednim przypadku ni jak nie moge połączyć sie z internetem próbowałem juz na globalGPRS, pGPRS 0.41, i próbowałem poprostu ustawić połączenie normalnie przez modem niestety bez skutku. Juz siedze nad tym pare dni i powoli zaczyna mi brakować pomysłów :cry: :cry: :cry: :cry: a bym sie chetnie przesiadł całkiem na ubuntu jednak bez połączenia z netem bede ciągle uwieziony w windowsie :cry: :cry: :cry:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: menager do mandrivy

Post autor: zDaleKi »

karol755 pisze:czy komuś sie udało skonfigurować [...] huawei e220 7.2Gb/s z blueconnecta na ubuntu 7.10
Nie wiem czy ten modem, chyba inny ale pod Ubuntu ktoś opisywał proces konfiguracji. Dlatego poszukaj w szukajce i FAQ może znajdziesz jakiś trop.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
karol755
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2007-11-04, 20:08
Lokalizacja: brzesko

Re: menager do mandrivy

Post autor: karol755 »

tak było o tym mówione anawet ktoś zrobił specjalną paczke dla huawei e220 ale niestety tylko do iPlusa :(
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: menager do mandrivy

Post autor: zDaleKi »

karol755 pisze:ktoś zrobił specjalną paczke dla huawei e220 ale niestety tylko do iPlusa
No to trzeba to przeedytować dla blueconnecta, np. wg tego co u mnie w podpisie dla Dial-upa, dokładnie to z posta poniżej, czyli tego >KLIK< (po wyświetleniu obrazków trzeba wcisnąć F5 aby posty się ułożyły). Potem zmienić te wpisy, które się różnią. :D
Np.dla APNa "internet" lub całość: AT+CGDCONT=1,"IP","internet"
A powinno być "erainternet" lub AT+CGDCONT=1,"IP","erainternet"
itd...

Myślę, że skoro pracujesz pod Linuksem, to sobie z tym chyba poradzisz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
karol755
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2007-11-04, 20:08
Lokalizacja: brzesko

Re: menager do mandrivy

Post autor: karol755 »

właściwie to nie wiem co zrobiłem ale próbowałem skonfigurować dial Up na ubuntu wg zalecen powyzej wpisałem tam w DNS te uniwersalne z iPlusa no i nie działało. ale potem zrestartowałem kompa uruchomiłem globalGPRS ustawiłem wszystko tak jak to powinno być zeby działało tzn ten mój sprzet i całą reszte i nagle zaczeło działać nie wiem dlaczego bo przedtem uzywałem tych samych ustawien i nic sie nie działo a dzieki za wsparcie
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: menager do mandrivy

Post autor: bob »

karol755 pisze:właściwie to nie wiem co zrobiłem
Czasem lepiej być nieświadomym. ;)

[ Dodano: 2008-01-24, 19:27 ]
BliSki pisze:A powinno być "erainternet" lub AT+CGDCONT=1,"IP","erainternet"
Podejrzewam, że to zadziałało. :ok:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: menager do mandrivy

Post autor: zDaleKi »

karol755 pisze:wpisałem tam w DNS te uniwersalne z iPlusa no i nie działało
Jak już wpisujesz jakieś DNSy, to lepiej OpenDNS a nie Plusa, bo te Plusa mogą w Erze nie działać. Mogłeś też tam dać automatyczne pobieranie IP dla DNSów. Ale to taka rada na przyszłość dla potomnych.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ