Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bieniek102
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-20, 23:43
Lokalizacja: Rusinowo/Świdwin

Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: bieniek102 »

Witam!!!

Mam modem ED77 w Orange i od pewnego czasu mam bardzo niski transfer pobierania plików, od 1kb/s do max 5 kb/s...i bardzo powoli otwiera mi strony(nawet ok. 1 min)...nie mogę np. rozmawiać przez np. Skype...po prostu nic nie mogę bardziej robić...:/ Już powymieniałem nawet podzespoły w kompie takie jak procesor 2.0GHz, 2x512RAM-ów...i nic to nie zmieniło...już nie wiem co mam zrobić, może muszę kupić sobie jaką antenę? Teraz mam 3-4kreski zasięgu. Mam też program kierujący transferem cFos Speed i może on też nie jest dobry jak dla tego modemu...
Niech mi ktoś pomoże kto coś wie, albo też jest użytkownikiem tego modemu...będę wdzięczny...
Jaka jest też jak już trzeba będzie najlepsza antena do tego modemu?
Ostatnio zmieniony 2008-02-21, 11:35 przez bieniek102, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: Mikolaj211 »

Wymieniałeś podzespoły komputera, a system instalowałeś od nowa? To bardzo często pomaga. Można niby stosować System Mechanic, albo inne, podobne w działaniu programy, ale formatka jest najpewniejsza.

Co do anteny - również powinna pomóc, ona może ustabilizować połączenie, pozwoli złapać EDGE, jak go nie łapiesz. Jakbyś się zdecydował na antenę, to ja polecam kierunkową, najlepiej atk-20.

Co to znaczy od pewnego czasu? Być może jest to awaria BTS-a, z którego korzystasz, a może Twojego modemu?

I ostatnia sprawa, choć chyba najważniejsza: może pop prostu przekroczyłeś limit ściągniętych i wysłanych danych?

Pozdrawiam!
bieniek102
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-20, 23:43
Lokalizacja: Rusinowo/Świdwin

Re: Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: bieniek102 »

Tak, przeinstalowałem system. Aha...to System Mechanic jest najlepszym program?
To może spróbuje z tą anteną... A jaka jest dokładna nazwa tej anteny i jaka jest jej cena?
Od pewnego czasu tzn. że kilka miesięcy temu miałem transfer od 14kb/s do 20kb/s...ale strasznie ta prędkość skakała...teraz z resztą też tak skacze... A modem mam całkiem sprawny bo sprawdzałem w serwisie...
A limitów nie przekroczyłem...
Parametry modemu mam takie:
EDGE: 177,6kb/s(odbiór), 118,4kb/s(nadawanie)
GPRS: 53,6kb/s(odbiór), 26,8kb/s(nadawanie)
realnie to ściągam z transferem 1-5kb/s i wysyłam z mniej 1kb/s... :]
Limity transferu i takiego i takiego to 512 MB.
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: mar_kow »

Wszystko zależy od operatora, obciążenia BTS'ów i to jak zarządza pasmem. Oczywiście zasięg ma kluczową rolę w jakości usługi. Wszelkie dodatki typu cFos Speed mogą tylko spowolnić transfer. Czysty system wolny od "robactwa" jest podstawą szybkiego działania.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: YaHooo »

Proponowałbym jak masz taką możliwość przetestować ten modem na innym komputerze oraz najlepiej jak najdalej od miejsca w którym teraz masz takie problemy. To powinno wyjaśnić definitywnie sprawę sprawności modemu oraz przeciążenia BTS'a. Bo mi się wydaje, że to właśnie przeciążenie BTS'a.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
bieniek102
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-20, 23:43
Lokalizacja: Rusinowo/Świdwin

Re: Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: bieniek102 »

To z tego wynika, że nie powinienem korzystać z programów typy cFos bo mogą tylko spowalniać internet tak?
No właśnie nie mam zbytnio możliwości przetestowania modemu u kogoś innego, ale wiem że w okolicy większość osób korzysta z albo z ED77 w Orange albo jakiś inny internet z Plusa w technologii GPRS/EDGE...czyli prawie to samo co ja tylko inny operator. To to może być przyczyną takiego małego transferu?
CO może zrobić w tej sprawie? Zadzwonić do operatora i powiedzieć o problemie, czy coś jeszcze innego? I czy to coś w ogóle da...
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: YaHooo »

Z tym cFos Speed jest tak, że on nie przyspiesza internetu, a kieruje ruchem w ten sposób, że nadaje powiedzmy sobie programom priorytety i wysyła dane do internetu właśnie z uwzględnieniem tych priorytetów. Temu np. ciągnąc dane z torrentów wczytywanie stron internetowych się nie zwalnia za mocno. Ja tego nie używam bo mi po prostu zwalnia przez to internet tak jak wcześniej mar_kow, zauważył.

Generalnie przyczyn może być wiele słabego transferu: przeciążenie/awaria BTS'a, zawirusowany komputer, błędy w systemie operacyjnym, uszkodzony modem, słaby zasięg. Więc jak jesteś pewny że masz komputer czysty (najprościej by było zrobić format) a zasięg w miarę dobry to kontaktuj się z operatorem, może faktycznie jest jakaś awaria.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
bieniek102
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-20, 23:43
Lokalizacja: Rusinowo/Świdwin

Re: Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: bieniek102 »

TO ja usunę tego cFos'a i zobaczę jak to będzie działać beż tego.

Kompa mam czystego bo jak mi tak internet zwolnił to przeinstalowywałem kompa, a teraz regularnie go skanuje i jest czysty. Zasięg to tak jak pisałem, od 3 do 4 kresek, ale internet jest niestabilny tylko strasznie skacze ta prędkość albo po prostu długo czekam na otwarcie strony.
Ja wykonam dzisiaj telefon do Orange i przedstawię ten problem, może się coś wyjaśni.
Pomyśle też nad kupnem anteny do tego modemu...może to go wzmocni trochę. Tylko jaka antena jest najlepsze do tego typu modemu?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: YaHooo »

Anteny nie kupuje się pod modem tylko na pasmo np. EDGE, HSDPA. Tak jak pisał już Mikolaj211, wybierz kierunkową atk-20. Tylko wybierz taką żeby miała wtyczkę pasującą do Twojego modemu, ale tu już Ci nie pomogę bo nie wiem jakie tam jest złącze.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
bieniek102
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-20, 23:43
Lokalizacja: Rusinowo/Świdwin

Re: Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: bieniek102 »

Aha...rozumiem. A gdzie można kupić taką atk-20 bo na allegro coś znaleźć nie mogę...
No to pod złącze to sobie poradzę jaką.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: YaHooo »

Polecam Dipol. >TU< masz przykładową antenę z kablem, a >TU< masz antenę bez kabla, który trzeba samemu przylutować do symetryzatora. W drugim przypadku polecam kunpo u nich kabla jak i złącza do Twojego modemu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: zDaleKi »

Najlepiej kup taką antenę w Dipolu, bo na jakość tych z allegro ludzie narzekają.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
bieniek102
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-20, 23:43
Lokalizacja: Rusinowo/Świdwin

Re: Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: bieniek102 »

Dobrze...to ja przejrzę wszystko i zobaczę co i jak. Kupie jakąś antenę nie zaszkodzi a pomoże, nawet konsultant tak mówił z Orange. Z tego co widzę to antena ta pierwsza ma właśnie taki wtyk do modemu jaki powinien być. Jeżeli bym się zdecydował na nią to dostaje to i wystarczy, że tylko zamontuje, ustawie i podłącze do modemu? Czy trzeba dokupić jeszcze jakieś elementy do montażu? Dzwoniłem do nich(do Orange) i nie wiedzą co to jest dokładnie, mówił, że posprawdzają wszystko i dadzą mi znać...spisał moje dane i kontakt telefoniczny, więc zobaczymy. Mówił, że coś na prawde jest nie tak bo w najgorszym przypadku powinienem mieć powyżej tych 70kb/s, a ja mam max 5kb/s( i to w porywach).
Zobaczymy jak to wszystko się rozwinie.
Dziękuję Wam za pomoc.

Pozdrawiam serdecznie.

(jakby coś się działo albo jakby się wyjaśniło to będę pisał)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez bieniek102, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: YaHooo »

Tak wystarczy zamontować i podłączyć do modemu. Z tego co mi się wydaje to antena już ma wszystko co trzeba by ją zawiesić, oczywiście trzeba mieć gdzie ją zawiesić. Do tego potrzebny jest jakiś uchwyt.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
bieniek102
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-20, 23:43
Lokalizacja: Rusinowo/Świdwin

Re: Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: bieniek102 »

aha...ok. Ja ją kupie. Jak usunąłem tego cFos'a to mi transfer nie spada poniżej 10kb/s(tylko czasem), a tak to mam 13-17kb/s...to może jak będzie jeszcze do tego antena to jeszcze wzrośnie...
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: YaHooo »

Właśnie jak widać nie warto instalować takich wynalazków "przyspieszających łącze". Co do pytań o antenę to możesz sobie poczytać ten wątek >KLIK< Znajdziesz tu wiele cennych rad na temat doboru anten.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
bieniek102
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-20, 23:43
Lokalizacja: Rusinowo/Świdwin

Re: Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: bieniek102 »

Ok...poczytam tam o tym.
Dzięki za pomoc i cenne rady.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: zDaleKi »

bieniek102 pisze:to może jak będzie jeszcze do tego antena to jeszcze wzrośnie
Antena zazwyczaj poprawia szybkość i stabilizuje połączenie więc jest to całkowicie możliwe. :ok:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
kamil
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-03-02, 22:34
Lokalizacja: Ze wsi

Re: Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: kamil »

Ostatnio zetknąłem się z takim samym problemem i z niecierpliwością czekam na wyniki testów z anteną. Mam nadzieję że kolega nie zapomni podzielić się z nami wynikami eksperymentu.
bieniek102
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-20, 23:43
Lokalizacja: Rusinowo/Świdwin

Re: Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: bieniek102 »

Kolega nie zapomni ;) Właśnie zamówiłem sobie taką antenkę jaką mi tutaj proponowali i zobaczymy. Jak już wszystko się wyjaśni to na pewno napiszę tutaj co się działo, czy była poprawa czy nie.
pozdrawiam!
ebo4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-02-28, 18:29
Lokalizacja: z miasta

Re: Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: ebo4 »

Mam taki sam problem jak kol.Bieniek.Dzwonię do operatora ORANGE co parę dni.Pewnego razu zaproponowali mi kupno zewnętrznej anteny.Kupiłem antenę magnetyczną,moc sygnału zwiększyła się z trzech kresek do sześciu a niekiedy do siedmiu.Prędkość pobierania w dalszym ciągu skacze od 0 do 50kb/s (4KB/s).Raz się zdarzyło,iż pewnego razu odebrała telefon w ORANGE pewna Kobieta i o razu prędkość skoczyła do 12kB/s.(ale tylko na tej zmianie w ORANGE).Mieszkam 3 km od przekażnika,więc sygnał powinien być b.dobry.
Wniosek powinien nasunąć się sam.
Wydajemy duże pieniądze na abonament,anteny a z tego i tak wielka kupa.
Chyba trzeba będzie zainteresować rzecznika,bo nasze interwencje u operatora nic nie dadzą.
My jako abonenci mamy im płacić za bardzo kiepski towar (USŁUGA) i nie dyskutować,bo i tak zawsze stwierdzą,że wszystko u nich jest w porządku.
Najlepiej złapać głupiego na 3 lata i doić kasę z niego.
Chyba rozwiążę umowę z winy operatora,ponieważ w tym czasie kiedy podpisałem umowę
o abonament była możliwość w promocji za kaucją na 7 dni sprawdzić ten modem w moim miejscu zamieszkania.Nie poinformowano mnie o tym. Mimo,iż w prospekcie widniała tako opcja.
W momencie instalowania modemu,system był na czysto zainstalowany,bez żadnych bajerów(System XP+ SP2 + modem ED77)
Ostatnio powiedział prac.ORANGE ,że antena nie zwiększa prędkości tylko poprawia sygnał.
Ja myślę mimo transmisji EDGE mamy transmisję GPRS.(robią nas w balona)
I co wy na to możecie powiedzieć.
Ostatnio zmieniony 2008-03-06, 21:09 przez ebo4, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
LuKaSh
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 362
Rejestracja: 2007-12-24, 16:17
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: LuKaSh »

ebo4 pisze:Ostatnio powiedział prac.ORANGE ,że antena nie zwiększa prędkości tylko poprawia sygnał.
:szok:
hehh jeszcze do niedawna w FAQ na stronie orange.pl bylo pytanie:
Czy poziom sygnalu wplywa na predkosc.
odpowiedz:
Tak poziom..................

Widac cos sie zmienilo bo juz tego pytania w FAQ nie ma :hyhy:
Takie rzeczy tylko w Orange;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: zDaleKi »

Czyzby prawa fizyki sie zmienily? ;]
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
LuKaSh
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 362
Rejestracja: 2007-12-24, 16:17
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: LuKaSh »

No mnie sie mimo 'wszystko' wydaje ze jak jest lepszy, stabilniejszy sygnal to mam lepszy transfer :cwaniak:
ebo4
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-02-28, 18:29
Lokalizacja: z miasta

Re: Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: ebo4 »

Koledzy.Moim zdaniem jeśli zakupuję modem razem z płytą instalacyjną i płacę regularnie rachunek nie powinienem nic zmieniać po zainstalowaniu oprogramowania i ewentualnej wymianie anteny,musi to pracować. Na dzisiaj sygnał sięga 90-100%,a prędkość 70kb/s w porywach chwilowo d0 100kb/s.w odbiorze,nadawanie 30kb/s - 60kb/s w porywach 90kb/s

Powinno być - odbiór 177,6kb/s
- nadawanie 118,4kb/s

moje zdanie o tym sprzęcie (SZAMBO)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: bob »

LuKaSh pisze:hehh jeszcze do niedawna w FAQ na stronie orange.pl bylo pytanie:
Czy poziom sygnalu wplywa na predkosc.
odpowiedz:
Tak poziom..................
LuKaSh, to wpływa czy nie wpływa ?
Awatar użytkownika
LuKaSh
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 362
Rejestracja: 2007-12-24, 16:17
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: LuKaSh »

bob pisze:LuKaSh, to wpływa czy nie wpływa ?
Z własnego doświadczenia wiem ze tak..Chociaz czasami lepiej sie podłączyc do troszke bardziej oddalonego BTS'a, a mniej obciazonego, niż do blizszego a bardziej obciązonego

[ Dodano: 2008-03-11, 19:22 ]
A w mojej poprzedniej wiadomosci te kropki oznaczaly "Tak poziom sygnalu wpływa na predkość transmisji"
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: bob »

A co z interferencją fal radiowych a także z dyfrakcją ? Przecież zjawiskiem często spotykanym jest odbijanie się fal radiowych w zależności od ukształtowania terenu a nawet metalowych przedmiotów znajdujących się w pobliżu. A wpływ niekorzystnych pól elektromagnetycznych kiedy to możesz mieć wysoki sygnał o niskiej jakości i wtedy to Twój sprzęt starał się będzie skorygować programowo co wydłuży czas przepływu danych i w końcowym etapie obniży realną prędkość Twojego łącza. Czy aby to na pewno jest takie wprost proporcjonalne ?Druga sprawa to podwyższone warunki propagacyjne mogą wpłynąć na korzystniejszy odbiór fali radiowej nadawanej z odleglejszego miejsca a pogorszenie się odbioru z BTS`ów o wiele bliżej Ciebie usytuowanych co jest zjawiskiem jak najbardziej normalnym.
jorzite
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-07-01, 12:12
Lokalizacja: okolice ?yrardowa

Re: Dziwny problem z modemem ED77...bardzo niski transfer...

Post autor: jorzite »

A ja powiem tak.

Jeśli chodzi o sam modem to jest świetny. Pracuje mi dwa lata bez jakichkolwiek problemów........... zero rozłączań, zrywań i tym podobne............. .

A co do transwerów to wielka lipa łączy sie w GPRS u mnie na wiosce......... po zabraniu kompa i modemu do miasta chodził w EDGE transwer sie wachał od 110kb do 150kb na co było miło popatrzeć ja sie szybciutko strony otwierają.

Oczywiście cały czas sygnalizuje problem do operatora ORANGE ale dalej mi wmawiają że u mnie zasię EDGE jest i że to jest wina mojego sprzętu, że z ich stony jest ok bo posiadam łączność i że korzystam z internetu, a że sięga on od 20kb do 50kb to już musi być wina modemu.

Zakup anteny nie rozwiązał problemu zasięg wzrósł z pięciu kresek na siedem. a nadajnik mam 300 metrów od domu. Dałem się namówić na dodatkowy koszt bo niepotrzebnie zakupiłem tą antenę.

I tak walcze z nimi już prawie dwa lata.......... ale już niedługo sie umowa kończy i zrezygnuje z usług ORANGE......... ale dla nich to nie problem bo odejde ja jeden a w to miejsce złapią kilkanaście osób które dadzą sie namówic na transwery do 7 Mb z których i tak może <font color="#FF00FF"><b>»»skorzysta««</b></font> 1%. A płacić będą w tak wszyscy........

Pamiętajcie jak już podpiszecie umowe to odwrotu już niema........... albo płać do końca albo kara.
ODPOWIEDZ