Internet orange w systemie Mandriva Linux

Wszystko na temat internetu za pomocą sieci komórkowych pod systemem Linux.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wozus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-04-30, 12:46
Lokalizacja: Mys?owice

Internet orange w systemie Mandriva Linux

Post autor: wozus »

Mam pytanie.
Jak przyśpieszyć inetrnet Orange w systemie Mandriva Linux 2008.0 (Official)? Ponieważ prędkość pobierania plików dochodzi do 8 kb/s, kiedy na Windowsie XP przy tym samym sprzęcie ta prędkość osiąga 100 kb/s.
I jeszcze jedno pytanie:
Jak w sytsemie Mandriva Linux 2008 zmienić apn na vpn? :(
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet orange w systemie Mandriva Linux

Post autor: YaHooo »

A pod Linux'em w jakim trybie łączysz się na pewno UMTS/HSDPA, czy może jakiś GRPS/EDGE? W pierwszej kolejności sprawdziłbym ustawienia wymuszenia 3g. Lecz gdzie to zrobić niestety nie wiem :(
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
wozus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-04-30, 12:46
Lokalizacja: Mys?owice

Re: Internet orange w systemie Mandriva Linux

Post autor: wozus »

Łączę się w trybie GPRS/EDGE/3G. Ale tam nie ma takich opcji jak "wymuszenie 3g", a może jeszcze ich nie znalazłem.
A jeśli chodzi o ten vpn, to jest coś takiego do ustawiania, ale raczej nie jest to związane z jakością ściąganych plików graficznych przez http, a ja nie mogę się z tym pogodzić że taka słaba jakość tych obrazków jest, to mnie denerwuje bo jestem grafikiem i często mi jest potrzebna najlepsza jakość. A z tą prędkość to na drugim planie prosiłbym.

Czy może mi ktoś konkretny pomóc, bo nawet Ci z [email protected] nie są wstanie mi odpowiedzieć na to pytanie, takich mamy leni w tym kraju.
Teraz mi się przypomniało słynne powiedzenie"płacę żądam, płacę żądam!" Płacę tym krwiopijcom 100 zł miesięcznie za neta, a oni na 2 pytania mi nie chcą odpowiedzieć. Powiedzcie, czy istnieje sprawiedliwość na tym świecie?
Ostatnio zmieniony 2008-05-05, 21:39 przez wozus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Internet orange w systemie Mandriva Linux

Post autor: bob »

wozus pisze:Powiedzcie, czy istnieje sprawiedliwość na tym świecie?
Nie.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Internet orange w systemie Mandriva Linux

Post autor: krystianb »

wozus pisze:słaba jakość tych obrazków


Chyba rozwiązanie akurat tego problemu tkwi przy podpisywaniu umowy, w regulaminie grożą ze jak sie na to zgody nie wyrazi to mogą nie zrealizować zamówienia, ale jakoś mi realizuja:P
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych transmisyjnych mnie dotyczących w celu świadczenia przez PTK Centertel sp. z o.o. usług o wartości wzbogaconej przez czas nieograniczony, aż do cofnięcia zgody.
Choć nie jestem pewien czy aby to na pewno ta opcja odpowiada za psucie grafik na stronach, ale prawdopodobieństwo jest duże:P jak modem przyjdzie to potwierdzę, co z jpg'ami jest:P
wozus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-04-30, 12:46
Lokalizacja: Mys?owice

Re: Internet orange w systemie Mandriva Linux

Post autor: wozus »

krystianb pisze:Choć nie jestem pewien czy aby to na pewno ta opcja odpowiada za psucie grafik na stronach, ale prawdopodobieństwo jest duże:P jak modem przyjdzie to potwierdzę, co z jpg'ami jest:P
Oj damianb, się chyba mylisz, jeśli dobrze Cię rozumiem, ponieważ po kilku dniach pracy z internetem Orange wysłałem do [email protected] e-maila z zapytaniem o jakość jpg'ów i gif'ów. Oni mi odesłali wiadomość z informacją że da się wyłączyć funkcję pogarszania jakości grafik na stronach www. Ja im podałem swój kod abonencki, a oni w zamian napisali żebym w usatwieniach -> "wprowadź nowy APN" wpisał "vpn". I tyle, od tamtej pory mam ładną grafikę, i nic dodatkowego nie musiałem podpisywać :D

Tylko teraz przenoszę się na Linuxa i nie wiem jak tam, to ustawić
:cry:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet orange w systemie Mandriva Linux

Post autor: YaHooo »

wozus, a wiesz jak wydawać na Linuxie komendy AT? Bo nimi też można ustawić APN.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Internet orange w systemie Mandriva Linux

Post autor: bob »

Co by nie ustawić i czy to Linux czy Windows to i tak zawsze ustawia się jakiś APN.

[ Dodano: 2008-05-06, 20:34 ]
Komendy AT można wydawać minicomem.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet orange w systemie Mandriva Linux

Post autor: YaHooo »

bob pisze:Co by nie ustawić i czy to Linux czy Windows to i tak zawsze ustawia się jakiś APN.
Dokładnie. Ale z tego co zrozumiałem towozus napisał, że w BOK'u doradzili mu ustawienie APN o nazwie vpn.
bob pisze:Komendy AT można wydawać minicomem.
Zatem wydanie w nim polecenia AT+CGDCONT=1,"IP","vpn" powinno załatwić sprawę.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Internet orange w systemie Mandriva Linux

Post autor: bob »

YaHooo pisze:Zatem wydanie w nim polecenia AT+CGDCONT=1,"IP","vpn" powinno załatwić sprawę.
Powinno ale przecież każda dystrybucja w tej chwili ma jakiegoś graficznego konfiguratora i nie koniecznie trzeba to słać w ten sposób. Poza tym są gotowe skrypty nawet na naszym forum.
ODPOWIEDZ