Na co to starczy ???

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lukaszek22
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-05-24, 15:13
Lokalizacja: DolnySlask

Na co to starczy ???

Post autor: lukaszek22 »

Jestem tutaj nowy i aczkolwiek duuzo czytalem to jednak chcialbym zadac wam pare pytan i mam nadzieje, ze odczymam odpowiedzi:
1. czy taki bezprzewodowy internet w lapku , jakiegokolwiek dostawcy (era,orange,plus) starcza do rozmów na GG, odebrania maila i czytania stron www oraz programow do RSS?
2. Czy zasieg EDGE jest juz miare dobry?
3. Czy jesli na komorce zasieg mam na full kresek to taki sam bedzie zasieg neta?
4. niech ktos mi napisze ile KB relanie uzyskam z zasiegu EDGE.
5. A moz ejest ktos ze Świdnicy na DolnymSlasku i moze mi pokazac to na oczy hehe

Pozdrawiam i czekam na odp
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Na co to starczy ???

Post autor: YaHooo »

lukaszek22 pisze:1. czy taki bezprzewodowy internet w lapku , jakiegokolwiek dostawcy (era,orange,plus) starcza do rozmów na GG, odebrania maila i czytania stron www oraz programow do RSS?
To zależy od tego jakie strony, jak dużo czytasz itp. Co do GG to ono nie zużywa za dużo limitu, zaś RSS nie używam, ale pewnie też nie za dużo. Najlepiej zainstaluj sobie jeden z programów do pomiaru transferu > Programy monitorujące ruch w sieci i nie tylko. < poużywaj internetu przez jeden dzień i zobacz jaki masz dzienny transfer. Wtedy będziesz wiedział ile mniej więcej ciągniesz miesięcznie danych. Ale powiem, że mi to starcza spokojnie.
lukaszek22 pisze:2. Czy zasieg EDGE jest juz miare dobry?
To zależy od tego w jakim rejonie jesteś.
lukaszek22 pisze:3. Czy jesli na komorce zasieg mam na full kresek to taki sam bedzie zasieg neta?
Najprawdopodobniej tak, ale modemy mają nieco mniejszą czułość. Więc wszystko zależy od tego czego będziesz używał telefonu czy modemu.
lukaszek22 pisze:4. niech ktos mi napisze ile KB relanie uzyskam z zasiegu EDGE.
Ja u siebie w centrum wyglądam około 120kb/s downloadu na EDGE.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Na co to starczy ???

Post autor: Jo_gurt »

EDGE ma max predkosc ok 25kB/s przy bardzo dobrych warunkach.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Na co to starczy ???

Post autor: bob »

Jednak trzeba jeszcze poczekać na rozwój tej technologii choć ona nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa:
Przyszłość technologii EDGE

3GPP w swoich najnowszych specyfikacjach (Release 7) uwzględnia nowe sposoby wykorzystania interfejsu radiowego (EDGE Evolution).

* Do transmisji w każdą ze stron (do stacji bazowej i do terminala) będą mogły być użyte dwie częstotliwości, na każdej z nich maksymalnie 5 szczelin czasowych (razem 10 szczelin w każdą ze stron).
* Wprowadzone zostaną nowe rodzaje modulacji - 16QAM i 32QAM, oraz bazujące na nich nowe schematy modulacji i kodowania MCS10 - MCS12. Maksymalny transfer w jednej szczelinie czasowej wzrośnie do ok. 100 kbit/s.
* W urządzeniach końcowych zostaną wprowadzone podwojone układy odbiorcze (ang. dual-antena terminals), na wzór rozwiązań stosowanych w stacjach bazowych. Sygnał kombinowany, odebrany na bazie dwóch anten będzie sie charakteryzował lepszą jakością w związku z wytłumieniem niektórych niekorzystnych czynników, takich jak interferencje z innymi transmisjami.

Te rozwiązania mają zwiększyć szybkość transferu danych do ok. 1 Mbit/s.
Źródło www.wikipedia.pl
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Na co to starczy ???

Post autor: ja.michal »

Ja dodam jeszcze, że duży wpływ ma edge class na prędkość transmisji. ;)

[ Dodano: 2008-05-24, 19:56 ]
Na Nokii E51 (GPRS/EGPRS (Klasa A, wieloszczelinowa klasa 32)) transfery przy wskazaniu max zasięgu w warszawie wychodzą tak:

Na Plusie:
Obrazek
Na WPmobi (infrastruktura Orange):
Obrazek

Jak widać wszystko zależy od sieci i innych warunków.

[ Dodano: 2008-05-24, 20:10 ]
Zrobiłem jeszcze bardziej wiarygodny test na EDGE. Ściągnąłem plik koło 5,14MB, a dokładniej wyszło tak:

Wielkość pliku 5142528
Czas całkowity 00:05:09
Średnia prędkość 16.25 KB/s (130kb/s)


;)
ODPOWIEDZ