Internet komórkowy za granicą

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jackmarc32
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-03-17, 15:58
Lokalizacja: Podhale

Internet komórkowy za granicą

Post autor: jackmarc32 »

Już od jakiegoś czasu zdążyłem się przyzwyczaić do korzystania z internetu przez komórkę. Co jakiś czas wyjeżdżam za granicę i naturalną koleją rzeczy było moje poszukiwanie możliwości dostępu do internetu za granicą. Koszty roamingu GPRS są skandalicznie wysokie. W mojej sieci kosztuje to ok. 40 zł za 1 MB danych !!!! Nie wiem kto wymyślił takie absurdalne opłaty, ale są one zaporowe. Za 1 GB danych w roamingu przy tej opłacie zapłacimy około 40000 zł !!!!!!!!!!!!!!!! Oczywiście raczej nie ściąga się tak dużych danych, ale kwota robi piorunujące wrażenie. Dlatego też ucieszyła mnie informacja o inicjatywie sieci Play odnośnie obniżenia kosztów roamingu GPRS (koszt 5 zł za 1 MB). Na początku maja wybierałem się do Włoch. Potrzebowałem koniecznie jakiejś możliwości dostępu do transmisji GPRS z tego powodu, iż w telefonie (Samsung I600) miałem zainstalowany program do nawigacji GPS o nazwie Nav4all, który dla prawidłowego działania musi mieć dostęp do transmisji danych (ściąga dane do nawigacji z internetu w trakcie jazdy). Dlatego też przed wyjazdem wyposażyłem się w starter sieci Play doładowałem go, aktywowałem i wyruszyłem w drogę. Leciałem samolotem do Włoch, a z lotniska miałem jechać samochodem (korzystając z nawigacji GPS). Po przylocie zmieniłam kartę SIM w telefonie na kartę Play, włączyłem GPS i okazało się, że nie działa transmisja danych........... Sprawdziłem ustawienia, potem zmieniałem sieci komórkowe na inne. Cały czas to samo. W końcu z drżeniem serca z powrotem do telefonu włożyłem moją kartę SIM abonamentowego Plusa. Z tą kartą transmisja danych ruszyła i tym samym zadziałał GPS. Teraz pozostało mi tylko modlić się żeby rachunek nie był za wysoki....... Kilkakrotnie próbowałem w ciągu następnych dni uruchomić transmisję GPRS. Spróbowałem z innymi telefonami. Jednak bez rezultatu.
Podczas powrotu do kraju miałem wyjątkowego pecha. Otóż na lotnisku ogłoszono strajk............. Nagle z grupą przyjaciół znaleźliśmy się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Należało znaleźć jakieś rozwiązanie. Gdzie go szukać ? Oczywiście w internecie. Na lotnisku znajdowała się jedna kafejka internetowa, do której ustawiła się gigantyczna kolejka.......... W końcu udało mi się z niej skorzystać i znaleźć rozwiązanie naszych problemów. Za kafejkę zapłaciłem 7 euro............... Po powrocie do kraju przyszedł rachunek za roaming. Za transmisję danych w roamingu zapłaciłem około 60 zł i tylko dlatego, że korzystałem tylko z programu do nawigacji, a pobiera on stosunkowo niewielką ilość danych. Aha wspomnę jeszcze, że większość map wgrałem sobie przed wyjazdem, a program ściągał tylko jakieś dodatkowe mapy, kiedy np. zmieniłem trasę ...........
Po przyjeździe postanowiłem, że koniecznie muszę znaleźć jakieś rozwiązanie. Rozwiązanie polegające na zakupie jakiegoś prepaida w kraju, w którym przebywałem odrzuciłem z racji tego, że nie jest to rozwiązanie zbyt wygodne. Zainteresowałem się ofertą sieci międzynarodowej United Mobile. Po sprawdzeniu ich oferty okazało się, że oferują oni transmisję danych w kilku krajach europejskich za 10 niższą niż mój roaming GPRS opłatę. Koszt transmisji 1 MB to jakieś 4 zł. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że mamy jedną kartę SIM jadąc np. przez kilka krajów. Dodatkowo niższe są opłaty za połączenia wychodzące i nie płaci się połączenia odebrane !!!! Poza tym znalazłem w sieci artykuł: http://www.fkn.pl/3,3691,1484140,1,1,artykul.html Jak wynika z tego artykułu przy odpowiednich ustawieniach i używaniu internetu do przeglądania stron www ten 1 MB będzie równoważny 10 MB.......... Odpowiednie ustawienie programu pocztowego również pozwoli na znaczne oszczędności. Nie musimy od razu ściągać wszystkich załączników do emaili. Tutaj zainteresowałem się ofertą www.momail.pl Dzięki tej ofercie można ściągać skompresowaną pocztę z załącznikami. Oszczędności są ogromne. Przykładowo email z załącznikiem w postaci zdjęcia o łącznej wielkości 3 MB otrzymujemy w formie emaila ze zdjęciem o wielkości 13 kb............ Oczywiście jakość zdjęcia jest niższa, ale możemy sobie je oglądnąć dokładniej po powrocie do kraju :)

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-06-30, 11:24 ]
Poprawa linków.
Ostatnio zmieniony 2008-06-30, 10:26 przez jackmarc32, łącznie zmieniany 2 razy.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet komórkowy za granicą

Post autor: zDaleKi »

jackmarc32 pisze:Zainteresowałem się ofertą sieci międzynarodowej United Mobile.[...] Zaletą takiego rozwiązania jest to, że mamy jedną kartę SIM jadąc np. przez kilka krajów
Korzystałeś z tego? Bo z Twojego tekstu wynika, że jeszcze tego nie używałeś. Jak uda Ci się to sprawdzić, to opisz swoje wrażenia. Chętnie poczytamy.

Na marginesie poprawiłem linki w Twoim poście, bo zawierały na końcu kropkę i nie działały.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
jackmarc32
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-03-17, 15:58
Lokalizacja: Podhale

Suplement

Post autor: jackmarc32 »

W uzupełnieniu mojej powyższej wiadomości zgodnie z danymi ze strony operatora sieci United Mobile transmisja danych działa w następujących sieciach: AUSTRIA (Mobilkom Austria), BULGARY (MobilTel AD), DENMARK (TDC Mobil A/S), FINLAND (Elisa (former Radiolinja Origo Ov)),
GERMANY (Vodafone Mobilfunk (D2)), HUNGARY (Vodafone), ITALY (Vodafone Omnitel), KROATIA (Vipnet GSM d.o.o.), PORTUGAL (Vodafone Telecel),
SERBIA/MONTENEGRO (Topnet), SLOVENIA (SI. Mobil d.d.), SOUTH AFRICA (Vodacom), SPAIN (Vodafone), SWEDEN (Vodafone Sverige),
SWITZERLAND (TDC Switzerland & Swisscom Mobile), UNITED KINGDOM (Vodafone Ltd.).

Najciekawsza jest wersję karty SIM z sieci United Mobile o nazwie ICQ.
Na wakacje za granicę wybieram się dopiero w sierpniu i wtedy będę mógł ją przetestować.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet komórkowy za granicą

Post autor: zDaleKi »

jackmarc32 pisze:Na wakacje za granicę wybieram się dopiero w sierpniu i wtedy będę mógł ją przetestować
Zatem nie zapomnij zdać nam relacji. :ok:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet komórkowy za granicą

Post autor: ja.michal »

Lista sieci i krajów w którym roaming Playa powinien działać.

Hutchison 3G w Irlandii (3 IRL),
Hutchison 3G w Wielkiej Brytanii (3UK),
Hi3G w Szwecji (3 SE),
Hi3G w Danii (3 DK),
Hutchison 3G w Austrii (3 AU),
H3G we Włoszech (3 ITA),
E-Plus w Niemczech (E-Plus),
Base w Belgii (BASE; Orange; BEL 20; 206-20),
KPN w Holandii (KPN),
Bouygues we Francji (BOUYGTEL; BOUYGTEL-F; F-BOUYGTEL; 208 20),
AT&T w USA (AT&T; Cingular; USA-380; US-380; USA-410; US-410),
Nova w Islandii (Nova).

Piszesz kolego jackmarc32, że zakup prepaidu w innych krajach jest niewygodny. To kup kartę prepaid sieci Three, aktywuj pakiet 7GB za 25Ł / 3GB za 15Ł / 1GB za 10Ł i masz internet w krajach gdzie 3G ma zasięg. Czyli: UK, Irlandia, Włochy, Dania, Austria Szwecja, Indonezja, Hong Kong, Australia. Do trzech ostatnich nie jestem pewien, że działa w systemie razem z tymi krajami z UE, ale w pozostałych działa na 100% bo brat korzysta z tego z tym, że na abonament.

Tutaj te pakiety:
http://www.three.co.uk/personal/product ... detail.omp

Międzynarodowa strona sieci Three:
http://three.com/
jackmarc32
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-03-17, 15:58
Lokalizacja: Podhale

Oferta sieci 3

Post autor: jackmarc32 »

Faktycznie zainteresowałem się tą ofertą sieci 3, o której wspomniał przedmówca, ale jak pisze "używa tego brat". I wczytałem się dokładnie w ofertę sieci 3 za granicą we Włoszech ............. http://www.three.co.uk/personal/help_su ... ?cid=31506
I co tu mamy ? W innej sieci 3 za granicą za 1 MB zapłacimy 1 funta, czyli około 4,25 zł.............. W sieciach "non 3" opłata sięga już 3 funty za 1 MB...... Czyli nieprawdą jest, że za jedną opłatę ma się nieograniczony dostęp do internetu w sieci 3 niezależnie od kraju......
A dodatkowo polecam przestudiować sobie mapę zasięgu sieci 3.............
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet komórkowy za granicą

Post autor: ja.michal »

Aż zadzwoniłem do brata. Podpisywał umowę w styczniu w Irlandii. Płaci 19,50 Euro za 10GB transferu. Jeździ tirem Irlandia-UK-Włochy przeważnie. Przejeżdża przez Francję, ale tam nie ma włączonego internetu bo tylko w roamingu. Sprawdzał ostatnio wszystkie rachunki to nie pobrało mu więcej opłaty niż to niecałe 20E. Nie zużywa więcej niż 5GB z tego limitu.
Dokładnie się dowie jak on to ma jak wróci z trasy i przyleci do polski.
jackmarc32 pisze:A dodatkowo polecam przestudiować sobie mapę zasięgu sieci 3
Ona jeździ głównymi drogami tylko, a po 2 sieć Three ma podpisany roaming z inną siecią w danym kraju.

[ Dodano: 2008-07-01, 14:14 ]
Kolego i się zgadza to co mówię. :)
http://www.3ireland.ie/broadband/paymonthly.htm

Usage
Zip around the web at speeds of up to 3.6Mbps – smooth surfing guaranteed. Broadband speeds are available on our HSDPA network, covering 85% of Ireland’s population, and on 3’s networks abroad.

:)

[ Dodano: 2008-07-01, 14:15 ]
A tutaj na kartę proszę. :)
http://www.3ireland.ie/broadband/3pay.htm
jackmarc32
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-03-17, 15:58
Lokalizacja: Podhale

ciąg dalszy

Post autor: jackmarc32 »

Widzę, że dyskusja na temat dostępu do netu za granicą nabrała rumieńców ;)
A na poważnie przyglądnąłem się tej ofercie i faktycznie jest tania. I z tego co wyczytałem ma się dostęp do internetu w krajach, gdzie jest dostępna sieć 3:
3 Australia
3 Austria
3 Dania
3 Hong Kong
3 Irlandia
3 Szwecja
3 Wielka Brytania
3 Włochy.
Jednak mam parę uwag. Po pierwsze jest to oferta dostępna w Irlandii. Dla nas w grę wchodzi jedynie prepaid. I nie wiem czy jest możliwość jej zamówienia do Polski. Przeszukałem od razu Allegro i eBay pod tym kątem, ale nic nie znalazłem. Poza tym jak wyczytałem wiąże się z zakupem modemu za 99 euro.

Na stronie włoskiej sieci 3 znalazłem coś takiego http://negozio.tre.it/scheda_piano_dati.php?p=122 . Z tego co się domyślam to jest oferta za 3 centy i 1 euro za 1 MB, ale nie znam włoskiego więc do końca nie wiem jak to działa.

Na stronie austriackiej sieci 3 jest coś takiego: http://www.drei.at/portal/de/privat/akt ... tToGo.html? .
Za 99 euro otrzymuje się modem i 2 GB transferu (niestety moja znajomość niemieckiego nie pozwoliła mi sprawdzić jak ten austriacki zestaw działa w innych sieciach 3).

pozdrawiam

P.S. Może ktoś ze znajomością włoskiego pokusi się o przetłumaczenie oferty ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet komórkowy za granicą

Post autor: ja.michal »

Jeśli chodzi o włoską ofertę tą co link podałeś to jeśli korzystasz z technologii 3G to płacisz 3eurocenty za 1MB, a jeśli za GPRS to płacisz 1euro za 1MB. Związane jest to z tym, że sieć Three nie ma GSM tylko UMTS i ten GPRS jest w roamingu wewnętrznym. To tak z tego co zrozumiałem i co wiem na jakiej zasadzie działa GSM w Three.

Jeśli chodzi o austriackie Three to nie rozumiem nic. :(

Jeśli chodzi o ten modem za 99euro to coś nie jestem pewien bo, żeby aktywować któryś z pakietów musisz wejść w "My3" i tą usługę włączyć. Do tego tylko karta sim/usim potrzebna i stworzenie konta. :)
Irlandia: https://my3.three.ie/mylogin//login?ser ... Findex.jsp
UK: www.three.co.uk/My3 - to nie dział z racji tego, że działa tylko jak się łączy dzięki ich sieci. :)

http://www.three.co.uk/personal/product ... _/payg.omp

http://www.three.ie/broadband/3pay-faqs.htm

[ Dodano: 2008-07-01, 22:58 ]
Wysłałem maila do Three do Irlandii z zapytaniem czy realizują zamówienia do Polski. Zobaczymy co odpiszą.

[ Dodano: 2008-07-01, 23:01 ]
Chcę podkreślić jeszcze, że ja mówię cały czas o usłudze na kartę. Tzn. w tym poście. :) Dlatego napisałem o tej aktywacji usługi na My3.
jackmarc32
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-03-17, 15:58
Lokalizacja: Podhale

Brak zainteresowania ?

Post autor: jackmarc32 »

Dyskusja w sprawie tematu dostępu do sieci za granicą zrobiła się ciekawa, ale ciekaw jestem czy są jakieś inne możliwości w miarę taniego dostępu do sieci.
Wracając do mojego pierwszego posta wytłumaczę jaka była moja idea. Otóż wybieram się za granicę do Chorwacji samochodem. Byłem tam już kilka razy i z dostępem do internetu zawsze były problemy. Dwa lata temu byłem tam i co zaobserwowałem. Duży ośrodek turystyczny na kilka tysięcy ludzi i jedna kafejka z dwoma komputerami. Rezerwacje na 15 minutowe serfowanie za jakąś chorą cenę. Nie pamiętam dokładnie, ale cena za te 15 minut mnie odrzuciła. Hotspoty ? Próbowałem w kilku miejscach, ale bez powodzenia.
Po drodze do Chorwacji jadę przez Słowację, Węgry (lub Austrię) i Słowenię. Zgodnie z opisem na stronie www.icqsim.com transmisja danych działa poza Słowacją w pozostałych krajach. A teraz o kosztach. W kraju korzystam z iPlusa. Na swoim laptopie zainstalowałem symulator Java oraz Operę Mini. Serfowanie na laptopie w Operze Mini jest stosunkowo wygodne. Działa większość stron. W przypadku najbardziej oszczędnej metody surfowania (wyłączenie obrazków w Opera Mini) załadowanie strony to około 20-50 kb transferu. Dodatkowo chciałem mieć dostęp do komunikatora przez cały czas np. czat Gmail, Gadu-Gadu itp.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet komórkowy za granicą

Post autor: zDaleKi »

jackmarc32 pisze:ciekaw jestem czy są jakieś inne możliwości w miarę taniego dostępu do sieci.
Niestety terminale satelitarne przenośne są jeszcze dosyć drogie tak samo jak opłaty za korzystanie z łącza.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
jackmarc32
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-03-17, 15:58
Lokalizacja: Podhale

oferta Vodafone

Post autor: jackmarc32 »

Przypadkiem natrafiłem na taką ofertę: http://www.abroad.vodafone.co.uk/index. ... iness=true

[ Dodano: 2008-07-02, 11:43 ]
A tutaj oferta z Chorwacji http://www.vipnet.hr/cw/show?idc=27472796
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet komórkowy za granicą

Post autor: ja.michal »

O ile dobrze pamiętam to ktoś coś pisał chyba o Chorwacji i internecie, że jakaś oferta cenowo jak simdata. Wychodziło na polskie jakieś 40gr za 1MB, ale nie jestem pewien czy to Chorwacja na 100% była.

Jeszcze włoski Wind na kartę miał ofertę internetu w roamingu. We Włoszech było 2GB w pakiecie a w roamingu ten sam pakiet miał 200MB. Cenowo wychodziło też coś koło 40-45gr/1MB. Nie mogłem teraz znaleźć nic na ich stronie w tym internetem roamingowym. Jedynie oferta we Włoszech staniała i zwiększyły się pakiety.

[ Dodano: 2008-07-02, 22:05 ]
Się kolega odezwał i temat wyskoczył. :hyhy:
Dobrze mi się kojarzyło. Chorwacja to była. ;)

Chorwacja i internet pre-paid
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: ciąg dalszy

Post autor: Chris-Kr »

jackmarc32 pisze:A na poważnie przyglądnąłem się tej ofercie i faktycznie jest tania. I z tego co wyczytałem ma się dostęp do internetu w krajach, gdzie jest dostępna sieć 3:
3 Australia
3 Austria
Co do Austrii:
Trzeba mieć telefon 3G, zeby skorzystać z oferty Playa na transmisje danych w roamingu, bo operator "3" tylko w takiej technologii umożliwia połączenie.
Co do Chorwacji:
Właśnie przed chwila znalazłem najnowszą ofertę chorwackiego T-Mobile, więcej na ten temat w innym wątku.
Krzysztof
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet komórkowy za granicą

Post autor: ja.michal »

Dostałem odpowiedź z Three Irlandzkiego.

I understand that you wish to order a Sim Card online and want it to be shipped to Poland. Currently, we ship orders only within Ireland hence, it wouldn’t be possible to ship it abroad.

Tak więc kiszka jest z zamówieniem. :(
jackmarc32
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-03-17, 15:58
Lokalizacja: Podhale

Eurotaryfa w sieci Plus

Post autor: jackmarc32 »

No i coś się ruszyło w kwestii roamingu GPRS: http://www.fkn.pl/1,356,1782660,1,wiadomosc.html
Chociaż cena dalej jest zabójcza.......... Mam nadzieję, że to będzie stała tendencja ;)

Poprawa linka. Nie dawaj kropki na końcu adresu. ;)
Ostatnio zmieniony 2008-07-05, 14:20 przez jackmarc32, łącznie zmieniany 1 raz.
jackmarc32
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-03-17, 15:58
Lokalizacja: Podhale

Koszty roamingu GPRS

Post autor: jackmarc32 »

Czytając niektóre posty oraz rozmawiając z moimi znajomymi ze zdumieniem odkryłem, że wiedza na temat opłat za transmisję danych za granicą jest u nich znikoma lub po prostu błędna. Większość nie wie, że niezależnie od sieci, w której ma wykupione pakiety danych lub dostęp "nieograniczony" (iPlus, Blueconnect, Orange Free, Business Ewerywhere), pakiety i dostęp obowiązują tylko na terenie kraju !!!!!
Skutki takiej niewiedzy mogą być katastrofalne w skutkach finansowych. Jakiś czas temu głośno było o urzędnikach, którzy wyjeżdżali na wczasy zagraniczne ze swoimi służbowymi laptopami i służbowymi modemami. Po przyjeździe okazywało się, że ich rachunki za transmisję danych przekraczały wszelkie możliwe wyobrażenia.............
Gwoli porządku przypomnę w sieci Plus obecnie transmisja w ramach promocji kosztuje 20 zł za 1 MB danych. Użytkownik przyzwyczajony do Neostrady bierze ze sobą modem iPlus i za granicę korzysta z niego powiedzmy przez dwa tygodnie. Ilość danych, które ściągnie i wyśle to średnio 2 GB. Za takie coś zapłaci po powrocie 40 000 zł (słownie: czterdzieści tysięcy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
Bez komentarza...........
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Koszty roamingu GPRS

Post autor: Chris-Kr »

jackmarc32 pisze:Ilość danych, które ściągnie i wyśle to średnio 2 GB. Za takie coś zapłaci po powrocie 40 000 zł (słownie: czterdzieści tysięcy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
Bez komentarza...........
Co nie jest rekordem, bo synek tamtego ministra natrzaskał tatusiowi rachunek na kwotę 76 tys zł!
Krzysztof
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Internet komórkowy za granicą

Post autor: bob »

Chris-Kr pisze:natrzaskał tatusiowi
tatusiowi ?
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Internet komórkowy za granicą

Post autor: Engelbert »

Może nie tyle synalek co żona i synalek :)
Niby zapłacił z tego 14282zł, o reszcie cisza...
http://www.tvn24.pl/0,1531654,0,1,wiadomosc.html
jackmarc32
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-03-17, 15:58
Lokalizacja: Podhale

Re: Internet komórkowy za granicą

Post autor: jackmarc32 »

Polecam lekturę http://www.fkn.pl/1,356,1789149,1,wiadomosc.html
:)

[ Dodano: 2008-07-15, 15:22 ]
Po tym linkiem znajduje się strona UE o opłatach za transmisję danych w roamingu:
http://ec.europa.eu/information_society ... dex_en.htm

[ Dodano: 2008-07-15, 21:30 ]
Odnośnie dostępu bezprzewodowego do internetu na Słowacji znalazłem coś takiego:
http://www.t-mobile.sk/sk/!pages.get?id ... partner=c1
Gwoli wyjaśnienia jest to dostęp za pomocą technologii F-OFDM 450 MHz i jest on dostępny dla 70 % populacji naszego południowego sąsiada......... Pozazdrościć ............ Koszty wynoszą w przeliczeniu na złotówki:
- modem (specjalny do tej technologii) 150 zł
- aktywacja 150 zł
- abonament ok. 30 zł przy limicie 1 GB

Przy wyższym abonamencie około 50 zł i limicie 2 GB cena modemów i aktywacji to około 20 groszy................

Oferta dostępna tylko jako abonament.

A tutaj mapa zasięgu "Rýchly internet (F-OFDM)"
http://www.t-mobile.sk/sk/!pages.get?id=1285
I jeszcze prędkości download 2 MB/s upload 512 kb/s............... A w najwyższym abonamencie za około 220 zł prędkość download 5,3 MB/s upload 1,8 MB/s limit 20 GB...................

Hmmmm......... Chyba jesteśmy daleko w tyle.................
Adamusek xD
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2008-04-15, 14:18
Lokalizacja: Samolubie

Re: Internet komórkowy za granicą

Post autor: Adamusek xD »

jackmarc32 pisze:Przy wyższym abonamencie około 50 zł i limicie 2 GB cena modemów i aktywacji to około 20 groszy................
:zdziwko: Ja Też tak chcę :cry: :(
jackmarc32
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-03-17, 15:58
Lokalizacja: Podhale

Dostęp do internetu prepaid na Słowacji

Post autor: jackmarc32 »

Po sprawdzeniu ofert znalazłem prepaid sieci T-Mobile Słowacja z możliwością dostępu do internetu. Prepaid nazywa się Easy.
Po zakupie prepaida i jego włożeniu do telefonu lub modemu należy aktywować dostęp do internetu przez wysłanie tekstu WEB na numer 123. Koszt 1 MB danych to 49 Sk czyli około 50 groszy.
Ustawienia:
Nazwa połączenia: Internet
Punkt dostępu: Internet
Nazwa użytkownika, hasło i domena nie wypełniamy (zostawiamy puste).

Może komuś się przyda. :)

Może ktoś na wzór powyższego opisze dostęp za pomocą prepaida w innych krajach ? ;)

Acha no i stronka sieci T-Mobile Słowacja: www.t-mobile.sk
Działa jeszcze druga sieć Orange (www.orange.sk), ale w ofercie nie znalazłem niczego interesującego.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet komórkowy za granicą

Post autor: ja.michal »

Coś czuję, że chyba będzie trzeba zrobić wątek z tym internetem zagranicą. ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet komórkowy za granicą

Post autor: zDaleKi »

ja.michal pisze:Coś czuję, że chyba będzie trzeba zrobić wątek z tym internetem zagranicą
Zachęcam do tego gorąco :ok:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet komórkowy za granicą

Post autor: ja.michal »

BliSki pisze:Zachęcam do tego gorąco :ok:
BliSki, weź mi nic nie mów. :]
Słowackiego, Litewskiego i innego nie znam. :]

[ Dodano: 2008-07-17, 05:48 ]
Widać Era też zniejszyła opłaty z internet w roamingu.

8zł/1MB w krajach UE i stowarzyszonych.

http://www.era.pl/pl/biznes/uslugi_pora ... yfa_strefy
jackmarc32
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-03-17, 15:58
Lokalizacja: Podhale

Prepaid GPRS Wegry

Post autor: jackmarc32 »

Ponieważ na razie na mój apel cisza zamieszczam ofertę operatora Pannon z Węgier . ;)

http://www.pannon.hu/en/private/service ... _internet/

Oferta nazywa się Praktikum Express + Mobile Internet 5 GB . Za około 100 zł dostaje się kartę SIM umożliwiającą dostęp do netu z limitem 5 GB.

Ustawienia (są dwa i nie wiem które jest prawidłowe):
Operator: - Pannon (contract)
GPRS APN: - net
Username: - {blank}
Password: - {blank}
DNS: - 193.225.155.254, 194.149.0.157

Operator: - Pannon (flat rate)
GPRS APN: - netx
Username: - {blank}
Password: - {blank}
DNS: - 193.225.155.254, 194.149.0.157

[ Dodano: 2008-07-17, 08:51 ]
Pod poniższym adresem są ustawienia różnych sieci komórkowych dla transmisji GPRS:

http://www.unlocks.co.uk/gprs_settings.php

[ Dodano: 2008-07-17, 09:00 ]
A tu jeszcze jedna stronka z ustawieniami GPRS. Część ustawień może być nieaktualna co widać na przykładzie ustawień dla Polskich sieci. Jest tam jeszcze Idea zamiast Orange.

http://www.voq.com/GPRSSettings.aspx

[ Dodano: 2008-07-17, 09:02 ]
I jeszcze jedna stronka z ustawieniami ;)

http://www.niklaus.co.uk/blog/extras/APN_EN.html

[ Dodano: 2008-07-17, 09:04 ]
I jeszcze jedna stronka ;)

http://www.gopass.com.tw/other/APN_Table.pdf

[ Dodano: 2008-07-17, 09:24 ]
Oferta sieci T-Mobile w Chorwacji:
http://www.t-mobile.hr/2/20-10-08-90-00.asp

Prepaid nazywa się Simpa Internet

Pakiet 100 MB za około 60 zł.
jackmarc32
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-03-17, 15:58
Lokalizacja: Podhale

Czechy

Post autor: jackmarc32 »

No to dzisiaj czas na Czechy............;)

http://t-mobile.cz/Web/Residential/Tari ... arify.aspx

Oferta prepaid nazywa się Twist i jest kilka opcji, a tu najciekawsze:

1. Twist Internet Basic opłata 475 Kc = ok. 50 zł miesięcznie (w prepaidzie)
Należy zakupić specjalną kartę SIM do tej usługi. Kosztuje ona 850 Kc = ok. 85 zł. W cenie karty jest miesiąc dostępu do sieci z limitem 2 GB.

http://t-mobile.cz/Web/Residential/Inte ... basic.aspx

2. Twist surf+ opłata 39 Kc = ok. 4 zł za tydzień (w prepaidzie) - dostęp bez ograniczeń tylko za pomocą GPRS i EDGE

Aktywacja usługi w prepaidzie: należy wysłać SMS o treści TSURF A na numer 4603

http://t-mobile.cz/Web/Residential/novi ... -plus.aspx

[ Dodano: 2008-07-18, 21:01 ]
Mam dzisiaj dobry nastrój więc jeszcze Czarnogóra ;)

1. Sieć T-Mobile usługa web'n'walk

Działa w prepaidzie T-Mobile
opłaty:
w szczycie 0,08 euro za 100 kb
poza (od 24 do 8, soboty i niedziele) 0,04 euro za 100 kb

http://www.t-mobile-cg.com/clanak.aspx? ... =192&tip=1

2. Sieć T-Mobile usługa Mobilni internet
specjalna Data SIM karta

Opłaty:
5 euro = 50 MB
10 euro = 250 MB
20 euro = 2 GB


http://www.t-mobile-cg.com/clanak.aspx? ... =986&tip=1
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet komórkowy za granicą

Post autor: ja.michal »

Chyba będzie trzeba z tego zrobić jeden artykuł do FAQ. ;)
jackmarc32
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-03-17, 15:58
Lokalizacja: Podhale

Francja

Post autor: jackmarc32 »

W sieci znalazłem fajny opis dostępu do internetu we Francji (w języku angielskim)........ Dosyć drogo, ale cóż........


http://prepaid-wireless-internet-access ... nge?t=anon

[ Dodano: 2008-07-19, 08:22 ]
A tutaj znalazłem fajną stronkę :)

http://prepaid-wireless-internet-access.wetpaint.com/

Są na niej opisy dostępu do internetu za pomocą prepaidów w różnych krajach. Jest nawet Brazylia !!!
ODPOWIEDZ