[TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

paweliplus pisze:Nawet pokazało mi lokalizacje bts a wcześniej jej nie było [BTS: LAC:11031, CID:4576, 5 pd pd-ws]. Ale jak chce sobie zlokalizować ten bts to w ogóle jakies inne województwo. Program źle pokazuje?? Spróbujcie sprawdzic gdzie jest ten bts, bo moze ja źle szukam ;]
A jaką masz datę bazy danych BTS-ów?
Bo w najnowszej bazie (z 10.06.09) takiego BTS-a w ogóle nie ma!

[ Dodano: 2009-06-14, 23:46 ]
MAREKMAREK pisze:A czy twórcy tej bazy sprawdzają poprawność tych danych, tzn, czy mają dostęp do jakiś innych źródeł, żeby sprawdzić czy dany bts istnieje faktycznie ?
Cytat z ich strony:
Zgłoszenia nie są dodawane automatycznie do bazy danych. Po ich otrzymaniu staramy się je zweryfikować, a następnie dodać przy kolejnej aktualizacji serwisu. Podanie adresu e-mail ułatwi nam ew. kontakt w razie wątpliwości.
Krzysztof
Awatar użytkownika
paweliplus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 389
Rejestracja: 2009-05-10, 12:53
Lokalizacja: Bełżyce/Lublin

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: paweliplus »

Dzięki za odpowiedz
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: ja.michal »

Chris-Kr, to dodaj ten BTS. ;) To hobbyści zbierają LAC i CID i podają co i jak. Na pozwoleniach niema tego, ani operatorzy tego nie udostępniają.
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: przemox.1 »

Ja wczoraj mój dodałem :]
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

ja.michal pisze:Chris-Kr, to dodaj ten BTS. ;)
Ale to paweliplus musi go dodać, nie ja :)
Krzysztof
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: przemox.1 »

Z tego co tu wnioskuje to chyba jesteśmy beta testerami TNI :hyhy:
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

przemox.1 pisze:Z tego co tu wnioskuje to chyba jesteśmy beta testerami TNI :hyhy:
Myślałem, ze jest to oczywiste dla każdego z czytelników tego topica?
Jeśli nie, to zapraszam do zapoznania się z jego pierwszym postem :)
Krzysztof
open
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2009-06-16, 12:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: open »

janek222 pisze:Widzę że nie tylko mnie zdenerwował manager. Doszło do tego że napisałem własny programik.
Witam.
Programik jest rewelacyjny - gratuluję i dziękuję! :ok:
Zdecydowanie bardziej mi odpowiada niż "Mobile Partner" od Huawei-a :)

Znalazłem jeden mały problem - mam w laptopie ustawione, że przycisk włączenia usypia mi windowsa (stan wstrzymania). Na Mobile Partnerze było ok, teraz jednak dostaję komunikat:
"Sterownik urządzenia HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface (COM5) uniemożliwia przejście komputera w tryb wstrzymania. Zamknij wszystkie aplikacje i spróbuj ponownie."
:niepewny:
Da się coś z tym zrobić, bo nie ukrywam, że przyzwyczaiłem się do szybkiego wstrzymywania systemu.... :(
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

open pisze:Da się coś z tym zrobić, bo nie ukrywam, że przyzwyczaiłem się do szybkiego wstrzymywania systemu....
A próbowałeś wyłączyć program przed wstrzymaniem systemu? Powinno poskutkować.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
bysiur123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2009-06-16, 21:55
Lokalizacja: Radomsko

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: bysiur123 »

Witam.Jestem nowym użytkownikiem tego forum lecz z twojego programu korzystam już od ok. 4 miesięcy i jestem z niego bardzo zadowolony a jeśli chodzi o informację o sile sygnału która pojawia się po najechaniu na ikonę w trayu to można dodać funkcję włączenie lub wyłączenia np. w ogólnych kto by chciał to by z tego korzystał a kto nie to by wyłączył.

[ Dodano: 2009-06-16, 23:09 ]
Open być może masz taką wersję sterowników ja na jakiejś nie mogłem wyłączyć komputera bez odłączania od niego modemu więc cię przesiadłem na te które dostałem razem z modemem w iPlus:D I teraz wszystko gra.
iPlus Huawei e169 + antena dookolna = HSDPA -55 dBm (93%)
Pamoart
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-04-15, 09:43
Lokalizacja: Poznań

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Pamoart »

Mam propozycję, aby WYSIWYG posiadał opcję zapisu jako wiadomość e-mail html, lub też przycisk wyślij jako e-mail.

Mam też propozycję aby powstał temat, w którym Ci którzy mają większe pojęcie opisywaliby funkcje programu TNI i opcje, coś jak FAQ. Spotkałem się z użytkownikami, którzy nawet nie bardzo wiedzą jaki był zamysł JPG Gallery Creatora, ja natomiast nie wiem jak korzystać z POI. Tak naprawdę do końca nie wiem też czym jest parametr CSQ, troszkę wyjaśnił mi to wątek: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... c&start=15 , troszkę:
janek222 pisze:(...) Zgaduję że CSQ to jest skrót od Check Signal Quality. W odpowiedzi na tą komendę otrzymywane są dwie wartości, pierwsza to dBi a druga po przecinku jest związana z błędami. W tej chwili będzie błędnie wyświetlane CSQ tylko z wartością dBi ale może to uchroni użytkowników przed innymi pomyłkami.
YaHooo pisze:Zauważyłem, że dla niektórych użytkowników te 15dBi może być mylące (próbują dodawać dBi zysku anteny by mieć moc sygnału po dodaniu anteny). Może by zmienić jednostki na CSQ? Czyli zapisać jako 15CSQ.
Mam jednak wątpliwość, jeśli dBi nie jest jednostką miary zysku anteny. , czym więc jest? Natomiast jeżeli jest, to jak taki modem radzi sobie z pomiarem sygnału w stosunku do hipotetycznej anteny izotropowej - wydaje mi się to niewiarygodne.
W trakcie użytkowania miałem wiele wątpliwości i czułem potrzebę opisu danej opcji, dlatego proponuję ułatwić innym użytkownikom korzystanie z TNI poprzez utworzenie postu w którym będzie każda funkcja omówiona, po czym zebrane info przez jakiegoś Admina i utworzone FAQ.

[ Dodano: 2009-06-17, 11:12 ]
I jeszcze jedna sprawa. W PLAY jest taki kod *111# http://web.playmobile.pl/pl/internet/of ... index.html , kodu nie ma na liście TNI, jak się go wyśle przychodzi wiadomość o treści: sprawdzenie salda wybierz - 1, wyjście, wybierz - 0, niestety nie ma jak wybrać w TNI tych opcji.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

Pamoart pisze: Mam też propozycję aby powstał temat, w którym Ci którzy mają większe pojęcie opisywaliby funkcje programu TNI i opcje, coś jak FAQ.
[...]
W trakcie użytkowania miałem wiele wątpliwości i czułem potrzebę opisu danej opcji, dlatego proponuję ułatwić innym użytkownikom korzystanie z TNI poprzez utworzenie postu w którym będzie każda funkcja omówiona, po czym zebrane info przez jakiegoś Admina i utworzone FAQ.
To jest dobry pomysł. Najlepiej, gdyby to miało postać Wiki, wtedy powstałby jeden spójny dokument, który można by edytować, a nie zlepek różnych postów, naturalny w przypadku forum.
I jeszcze jedna sprawa. W PLAY jest taki kod *111# http://web.playmobile.pl/pl/internet/of ... index.html , kodu nie ma na liście TNI, jak się go wyśle przychodzi wiadomość o treści: sprawdzenie salda wybierz - 1, wyjście, wybierz - 0, niestety nie ma jak wybrać w TNI tych opcji.
Właśnie z tego względu ten kod nie został umieszczony w TNI, że nie ma go jak obsłużyć.
Ten kod nie jest wcale do niczego potrzebny, jeśli jest 6 innych kodów, służących do tego samego :)
Krzysztof
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

Pamoart pisze:Mam jednak wątpliwość, jeśli dBi nie jest jednostką miary zysku anteny. , czym więc jest?
Jest to wartość mocy jaką podaje modem po wydaniu komendy AT+CSQ. Dlatego zaproponowałem aby zmienić dBi, na właśnie CSQ. Żeby ktoś właśnie nie powiązał tego z zyskiem anteny. Natomiast jednostki CSQ się zamieniają na dBm według prostego wzoru:
P[dBm]=-113+2*P[CSQ]
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
open
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2009-06-16, 12:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: open »

YaHooo pisze:A próbowałeś wyłączyć program przed wstrzymaniem systemu? Powinno poskutkować.
Próbowałem - działa.
Ale wiesz - przyzwyczaiłem się, a człowiek jest wygodnicki, że naciskam guzik i wszystko szybko mi się zamyka... :]

edit:
@bysiur123 - fakt, ostatnio coś majstrowałem ze sterownikami, zainstaluję zaraz poprzednie i sprawdzę, czy coś da... :niepewny:

edit2:
Rzeczywiście był jakiś problem ze sterownikami - wrzuciłem inne i wszystko jest tak, jak być powinno - dzięki wielkie za pomoc :zdrowko:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

open pisze:Rzeczywiście był jakiś problem ze sterownikami - wrzuciłem inne i wszystko jest tak, jak być powinno
Czyli już wiadomo co zrobić jak ktoś inny będzie miał taki sam problem :ok: Więc może jeszcze podaj wersję sterowników, lub skąd je wziąłeś dla potomnych ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Pamoart
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-04-15, 09:43
Lokalizacja: Poznań

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Pamoart »

YaHooo pisze:Jest to wartość mocy jaką podaje modem po wydaniu komendy AT+CSQ. Dlatego zaproponowałem aby zmienić dBi, na właśnie CSQ. Żeby ktoś właśnie nie powiązał tego z zyskiem anteny.
Zmienione zostało, zatem pomijając fakt że jednostkę postanowiliście zastąpić parametrem. utrzymujecie jednak że to nadal jest ta sama jednostka. Wobec tego moje pytanie: jaką wartość mocy podaje modem po wykonaniu komendy CSQ, w jakiej jednostce się ją mierzy? Kompletnie nie pasuje mi to z definicją dBi.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

Pamoart pisze:utrzymujecie jednak że to nadal jest ta sama jednostka.
Nie, to nie jest ta sama jednostka! Kolega janek222 po prostu tak nazwał to ;)
Pamoart pisze:Wobec tego moje pytanie: jaką wartość mocy podaje modem po wykonaniu komendy CSQ, w jakiej jednostce się ją mierzy?
A czytałeś mojego posta do końca? Więc tak, modem mierzy moc docierającą z anteny w dBm, oraz zamienia to na jednostkę CSQ wg wzoru:
P[CSQ]=(P[dBm]+113dBm)/2

Tak więc jednoska CSQ wiąże się z dBm.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
open
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2009-06-16, 12:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: open »

YaHooo pisze:Więc może jeszcze podaj wersję sterowników, lub skąd je wziąłeś dla potomnych ;)
Problemy zaczęły się po przeinstalowaniu Huawei Mobile Connect (i wbudowanych w niego sterowników) z polecanej na forum strony http://3gsterowniki.netstrefa.org.
Instalacja Mobile Partnera w wersji 11.002.03.12.03 dostarczonego z modemem Huawei E156G wyeliminowała problem :super:
Wiem, wiem, pewnie wystarczyłoby przeinstalować same sterowniki... :)

edit:
Nawet nie trzeba wracać do poprzednich sterowników - trzeba sprawdzić w Menedżerze Urządzeń / Modem, a także Porty (COM i LPT) - zakładkę Zarządzanie Energią - opcja "Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędności energii" powinna być zaznaczona
Ostatnio zmieniony 2009-06-17, 14:52 przez open, łącznie zmieniany 1 raz.
Pamoart
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-04-15, 09:43
Lokalizacja: Poznań

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Pamoart »

YaHooo pisze:(...) modem mierzy moc docierającą z anteny w dBm, oraz zamienia to na jednostkę CSQ (...)
Tego właśnie w poprzednim poście mi brakowało, teraz wszystko jasne dzięki za wyczerpujące info.

[ Dodano: 2009-06-17, 15:43 ]
Chris-Kr pisze: To jest dobry pomysł. Najlepiej, gdyby to miało postać Wiki, wtedy powstałby jeden spójny dokument, który można by edytować, a nie zlepek różnych postów, naturalny w przypadku forum.
Miałem podobną wizję, obawiałem się jednak że znowu mnie "zjedziesz" za zbyt wygórowane oczekiwania, więc postanowiłem sprzedać minimum mojej ostatniej wizji :) :cwaniak:
Apropo było coś też o wiadomościach CB, działa to czy nie?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

open pisze: zakładkę Zarządzanie Energią - opcja "Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędności energii" powinna być zaznaczona
Czyli najprostsze rozwiązanie jakie może być ;) Ciekawi mnie tylko czy przy takim zaznaczeniu system nie będzie wyłączał modemu/portów po pewnym czasie bezczynności. Bo czasem ta opcja sprawia, że internet się rozłącza.
Pamoart pisze:Tego właśnie w poprzednim poście mi brakowało, teraz wszystko jasne dzięki za wyczerpujące info.
Nie ma za co, najważniejsze, że się wyjaśniło :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Do pobrania ręcznego wersja do testów (3.37f test): http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip
bysiur123 pisze:jeśli chodzi o informację o sile sygnału która pojawia się po najechaniu na ikonę w trayu to można dodać funkcję włączenie lub wyłączenia
Można włączyć / wyłączyć tu: Ustawienia -> Autoconnect i inne -> Różne -> Pokaż info...

Inne zmiany:
1. Poprawiono wygląd paru przycisków (np. w USSD).
2. Dodano trochę modemów do Ustawienia -> GPRS /UMTS i przebudowano trochę ten moduł od strony kodu. Szczególną uwagę powinni zwrócić użytkownicy Novateli, wcześniej wymuszanie w tych modemach mogło działać nieprawidłowo a teraz może być potrzeba ponownego ustawienia technologii.
3. Dodano modem i port Sierra Wireless do Auto modem i port.

PS. Podziękowania za materiały odnośnie modemu Sierra dla viktor.
Oczywiście jak zawsze podziękowania dla Chris-Kr, który stale monitoruje rozwój programu :)

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-06-18, 08:47 ]
Plik testowy dodałem także do pierwszego postu.
Pozdrawiam
Janek
Pamoart
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-04-15, 09:43
Lokalizacja: Poznań

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Pamoart »

janek222 pisze:Do pobrania ręcznego wersja do testów (...)
W którejś wersji był taki fajny przycisk który automatycznie pobierał plik http://www.btsearch.pl/btsearch.zip, dobrze mi to działało i żałuję że już tego nie ma. W tej wersji co jest to chociaż mógłby być adres zaimplementowany jako link. Można by też dodać w którymś miejscu przycisk, albo link do lokalizacji: http://www.btsearch.pl/dodaj.php. Bardzo mi się podoba pomysł z graficznym przedstawieniem wykorzystanych danych transferu, szkoda że nie ma też informacji do kiedy jest ważne konto Pre paid (kiedy należy je doładować).
Brakuje też w oknie "ilość danych do wykorzystania w okr. rozliczeniowym" opcji dodaj do niewykorzystanych z poprzedniego okresu rozliczeniowego.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Pamoart pisze:W którejś wersji był taki fajny przycisk który automatycznie pobierał plik http://www.btsearch.pl/btsearch.zip
Jest tu: Ustawienia -> Lista BTSów -> Pobierz plik bazy.
Pamoart pisze:szkoda że nie ma też informacji do kiedy jest ważne konto Pre paid (kiedy należy je doładować)
SMS -> USSD
Pamoart pisze:dodaj do niewykorzystanych z poprzedniego okresu rozliczeniowego
Może tu ktoś jeszcze się wypowie z osób, które korzystają z prepaidów.
Pozdrawiam
Janek
Pamoart
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-04-15, 09:43
Lokalizacja: Poznań

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Pamoart »

janek222 pisze:MS -> USSD
To jest opcja którą sprawdaza się stan konta, a mi chodzi bardziej o powiązanie informacji z tabelą, gdzie się wprowadza okresy rozliczeniowe dodaje kilogajty itp, o coś co pomoże nam pamiętać do kiedy jest ważne konto, gdyż jak wiemy przez jeden dzień opóźnienia w Pre Paid możemy wiele stracić, często całe Gigabajty(PLAY). W przypominaczu też można by przewidzieć taką opcję, gdzie zamiast daty pojawi się koniec okresu rozliczeniowego.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

Pamoart pisze:To jest opcja którą sprawdaza się stan konta, a mi chodzi bardziej o powiązanie informacji z tabelą, gdzie się wprowadza okresy rozliczeniowe dodaje kilogajty itp, o coś co pomoże nam pamiętać do kiedy jest ważne konto, gdyż jak wiemy przez jeden dzień opóźnienia w Pre Paid możemy wiele stracić, często całe Gigabajty(PLAY).
Ustawienia->Okres rozliczeniowy

Koniec okresu rozliczeniowego jest odpowiednią rubryką na wpisanie końca okresu ważności konta.
W przypominaczu też można by przewidzieć taką opcję, gdzie zamiast daty pojawi się koniec okresu rozliczeniowego.
Też rozważałem taką ewentualność, ale ją odrzuciłem, bo ten przypominacz by działał tylko i wyłącznie wtedy, gdy jest odpalone TNI, co byłoby tylko powodem wiecznej irytacji za kazdym razem, gdy sie przegapiło doładowanie konta, z wszystkimi tego konsekwencjami.
Lepszym rozwiązaniem jest użycie jakiegoś rezydentnego terminarza zainstalowanego na komputerze. Inna sprawa, że ja już od dawna szukam takiego, który byłby w 100% niezawodny i jak na razie nie mogę znaleźć - każdy ma jakieś wady i niedoróbki.
Krzysztof
Pamoart
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-04-15, 09:43
Lokalizacja: Poznań

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Pamoart »

Chris-Kr pisze: Ustawienia->Okres rozliczeniowy

Koniec okresu rozliczeniowego jest odpowiednią rubryką na wpisanie końca okresu ważności konta.
Chyba nie przeczytałeś topica do którego tyczyła się moja odpowiedź, a chodziło tutaj o wyświetlanie końca okresu rozliczeniowego (czyli dzień po którym przepadną nam pakiety) w kolumnie gdzie widzimy ile pozostało do wykorzystania danych.

[ Dodano: 2009-06-18, 10:22 ]
Chris-Kr pisze:bo ten przypominacz by działał tylko i wyłącznie wtedy, gdy jest odpalone TNI, co byłoby tylko powodem wiecznej irytacji za kazdym razem, gdy sie przegapiło doładowanie konta, z wszystkimi tego konsekwencjami.
W Twoim przypadku, są jednak tacy, którzy częściej korzystają z TNI mając Prepaida (teraz mam np. 7Gb. i muszę je jakoś wykorzystać), no a przecież można by ustawić powiadomienie tydzień wcześniej codziennie itp., zawsze możesz uruchomić w TNI autostart.
Ostatnio zmieniony 2009-06-18, 09:28 przez Pamoart, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

Pamoart pisze:Brakuje też w oknie "ilość danych do wykorzystania w okr. rozliczeniowym" opcji dodaj do niewykorzystanych z poprzedniego okresu rozliczeniowego.
Niepotrzebne mnożenie bytów (czytaj: komplikowanie i tak już rozbudowanego programu).
Po co Ci przycisk, jeśli masz okienko, gdzie możesz wpisać nową wartość transferu do wykorzystania?
W dowolnym momencie przez USSD ściągasz sobie od operatora aktualną wartość transferu do wykorzystania, wpisujesz w okienko "Łatwe wprowadzanie" (właśnie po to było zrobione) jako początek okresu rozliczeniowego wpisujesz aktualną datę i masz to, co chciałeś.
Automatyczne dodawanie limitu transferu byłoby tylko źródłem problemów, ze względu na sumowanie się błędów wynikających z różnić pomiędzy transferem zmierzonym przez nasz komputer, a system operatora.
Krzysztof
Pamoart
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-04-15, 09:43
Lokalizacja: Poznań

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Pamoart »

Chris-Kr pisze:Automatyczne dodawanie limitu transferu byłoby tylko źródłem problemów, ze względu na sumowanie się błędów wynikających z różnić pomiędzy transferem zmierzonym przez nasz komputer, a system operatora.
Jakoś nie dostrzegam większych różnic a skorygować zawsze można.
Z ciekawości jakie wpisałeś wartości w okienku bajtów w impulsie złotych za impuls?

[ Dodano: 2009-06-18, 10:54 ]
Chris-Kr pisze:Inna sprawa, że ja już od dawna szukam takiego, który byłby w 100% niezawodny i jak na razie nie mogę znaleźć - każdy ma jakieś wady i niedoróbki
A może by wyodrębnić Powiadamiacza jako osobną aplikację towarzyszącą i w pełni zintegrowaną z TNI?

[ Dodano: 2009-06-18, 11:23 ]
MAREKMAREK pisze:A czy twórcy tej bazy sprawdzają poprawność tych danych, tzn, czy mają dostęp do jakiś innych źródeł, żeby sprawdzić czy dany bts istnieje faktycznie ?
Źródeł na pewno mają wiele, mam takie linki ze strony Urzędu Komunikacji Elektronicznej:
http://www.uke.gov.pl/_gAllery/17/93/17 ... -06-10.rar
http://www.uke.gov.pl/_gAllery/17/93/17 ... -06-10.rar
http://www.uke.gov.pl/_gAllery/17/93/17 ... -06-10.rar
http://www.uke.gov.pl/_gAllery/17/94/17 ... -06-10.rar
http://www.uke.gov.pl/_gAllery/17/93/17 ... -06-10.rar
http://www.uke.gov.pl/_gAllery/17/93/17 ... -06-10.rar
Na liście nie ma niektórych potrzebnych informacji typu CID, LAC, sektor, strona ale jest za to adres ulica, pozycja GPS(tego nie podaje nawet btsearch) i id. stacji , także na pewno daje się porównać. Sądzę, że takich źródeł mają więcej. Może też mają wejścia u niektórych operatorów.
Ostatnio zmieniony 2009-06-18, 12:37 przez Pamoart, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

Pamoart pisze:Chyba nie przeczytałeś topica do którego tyczyła się moja odpowiedź
Fakt!
a chodziło tutaj o wyświetlanie końca okresu rozliczeniowego (czyli dzień po którym przepadną nam pakiety) w kolumnie gdzie widzimy ile pozostało do wykorzystania danych.
To całkowicie zmienia postać rzeczy :)
Też o tym myślałem, ale nie chciałem doprowadzić do zbytniego przeładowania głównego okna programu.
Tutaj ja bym ewentualnie widział okienko wyświetlające ilość dni pozostających do końca okresu rozliczeniowego.

[ Dodano: 2009-06-18, 11:44 ]
Pamoart pisze:Z ciekawości jakie wpisałeś wartości w okienku bajtów w impulsie złotych za impuls?
Ja tych ustawień już od dłuższego czasu nie aktualizuję, bo stale zmieniam karty i operatorów.
Moje obecne ustawienia, to:

102400 bajtów w impulsie
0,05 zł/impuls

co jeśli dobrze pamiętam było chyba ustawieniem dla pakietów w Orange Free.
A może by wyodrębnić Powiadamiacza jako osobną aplikację towarzyszącą i w pełni zintegrowaną z TNI?
To by mogło być niezłe rozwiązanie, ale należy pamiętać o tym, że im głębiej w las, tym więcej drzew ;)
Krzysztof
Pamoart
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-04-15, 09:43
Lokalizacja: Poznań

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Pamoart »

Chris-Kr pisze:Automatyczne dodawanie limitu transferu byłoby tylko źródłem problemów, ze względu na sumowanie się błędów wynikających z różnić pomiędzy transferem zmierzonym przez nasz komputer, a system operatora.
Przeglądałem teraz oferty operatorów i zauważyłem jeden szczególik, który może powodować odchyłki:
niektórzy operatorzy sumują dane odebrane i wysłane dla danej sesji, a inni zliczają osobno pakiety wysłane i odebrane zaokrąglając każde z osobna do jednostki taryfikacyjnej i tak np. w skrajnym przypadku Ery - Opłata naliczana jest za każde rozpoczęte 100 kB, oddzielnie za dane wysłane i odebrane na poziomie protokołu internetowego (IP); 1kB= 1024B - czyli na start zużywamy 200kB, a nie 100kB.Z kolei dzwoniłem do Orange, konsultant powiedział mi że 1kB u nich to 1 000b - z tym że tą informację bym jeszcze zweryfikował, bo z kompetencją konsultantów to jest różnie.
Zablokowany