Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: marioking »

DJ1910 pisze:No to chyba taniej Cie wyjdą pakiety internetowe w Simplusie, albo jeśli masz tel w Play to mozesz na nim odpalić pakiet 500MB, na poczatku za free a pozniej 15zeta taki pakiet.
Simplus mnie nie ratuje, mam kupiony pre-paidowy e169 z playa(simlock). Co do tych fajnych pakietow, to sa tylko w abonamencie. Zdziebko wpieniajace gdy uzytkownik playa w mixie czy na karte moze kupic "okazyjne 5MB za 5zl". Rozumiem jeszcze jak konkurencja moze wyjsc z lepsza oferta, ale zeby ten sam operator tak pogrywal we wlasnym gronie to %@#$%454! Bo gdyby w mixie albo na karte byl ten pakiecik 500MB za 15zl to by mnie kapitalnie urzadzalo, nie musialbym sie chrzanic dodatkowo z huawei e169/

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2009-08-01, 14:18 ]
Poprawa jednostek i dużych liter na początkach zdań. Proszę stosuj się do Regulaminu Forum!
Ostatnio zmieniony 2009-08-01, 13:17 przez marioking, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: DJ1910 »

Sprzedaj go na alledrogo, i w zamian kup inny modem bez simlocka. Nie sądze byś stracił na tym finansowo.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: krystianb »

DJ1910 pisze:Nie sądze byś stracił na tym finansowo.
:szok: Taniej i szybciej kupić kod odblokowujący , albo wysępić go tu za free, czasem rozdają.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Tomi 25
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-01-02, 12:09
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: Tomi 25 »

marioking pisze:bo ani tego transferu nie wykorzytam ani tyle czasu nie potrzebuje.
A w Play nie sumuje się niewykorzystany transfer na następny miesiąc w prepaidzie?
Brudsien
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2009-06-04, 13:28
Lokalizacja: Katowice

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: Brudsien »

Z tego co wiem to nie
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: YaHooo »

Tomi 25 pisze:A w Play nie sumuje się niewykorzystany transfer na następny miesiąc w prepaidzie?
W prepaidzie bonus się traci tylko jeśli nie doładuje się konta zanim minie okres ważności konta na połączenia. Jak się będzie doładowywało w porę (tak aby nie zablokowali połączeń), to można uzbierać całkiem dużo :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: ja.michal »

No ja już naciułałem prawie 11GB i nie wiem co ja z tym będę robił bo w domu mam kabel a w terenie iPlusa bo w polu Play nie działa. :]
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: DJ1910 »

Rozdaj biednym :P ;)

Tyle że szkoda, że sie nie da...
Awatar użytkownika
michał
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2006-03-01, 11:12
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: michał »

Eh kiedyś przez dwa lata płaciłem 60 zł za 1 GB w plusie, teraz w mbanku 1 GB wynosi 50 zł (po 5 zł za 100MB) i to w taryfie głosowej na kartę. Czekam do grudnia jak skończy się abo telefoniczne w play i przenoszę numerek do mbanku. Koniec z abonamentami!!! Prepaid = wolność i swoboda :cwaniak:

Stały net-internet play online na kartę, w komórce będzie mbank mobile. Dla mnie duet doskonały.
UWAGA LIMIT TRANSFERU!!!
"stałe"=Play Online na kartę (E160, T43); mobilne=będzie mbank mobile(N95)
Brudsien
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2009-06-04, 13:28
Lokalizacja: Katowice

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: Brudsien »

micha? pisze:Eh kiedyś przez dwa lata płaciłem 60 zł za 1 GB w plusie, teraz w mbanku 1 GB wynosi 50 zł (po 5 zł za 100MB) i to w taryfie głosowej na kartę. Czekam do grudnia jak skończy się abo telefoniczne w play i przenoszę numerek do mbanku. Koniec z abonamentami!!! Prepaid = wolność i swoboda :cwaniak:

Stały net-internet play online na kartę, w komórce będzie mbank mobile. Dla mnie duet doskonały.
Cos te twoje plany mizerne bo w miesiącu możesz uzyc najwyżej 3 pakety po 100mb
Awatar użytkownika
plum
Stały użytkownik forum
Posty: 88
Rejestracja: 2009-04-27, 12:02
Lokalizacja: Silesia

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: plum »

Moje 3 grosze:
miałem Playa na próbe 7 dni i fajnie to śmigało tzn szybko,podjarałem się ,że hoho
póżniej przesiadłem się na prepaid i niestety zwolniło...ale mówie może mi sie wydaje-ale było tak 3 miesiące
dziś wziąłem abonament w Playu i net znowu zap... na max

Nieładnie,nieładnie tak kręcić klientów...

aaaa mam ...
[ciach ogłoszenie]
Ostatnio zmieniony 2009-08-12, 21:17 przez plum, łącznie zmieniany 1 raz.
Modem ZTE MF626
Play Online
Moc sygnału: -77dBm, 40%, CSQ 18
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: zDaleKi »

Plum, do ogłoszeń mamy specjalny dział. Tu wycinam treść ogłoszenia.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
tomx123
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2007-09-07, 17:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: tomx123 »

Brudsien pisze:Cos te twoje plany mizerne bo w miesiącu możesz uzyc najwyżej 3 pakety po 100mb
Tylko 3 w miesiącu ? Nawet jeżeli np. 15 dnia miesiąca wykorzystam całe 300MB to nie mogę ponownie aktywować pakietów ?
Brudsien
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2009-06-04, 13:28
Lokalizacja: Katowice

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: Brudsien »

No na stronie mbanku pisze ze w miesiacu tzn w ciagu 30 dni mozna aktywowac tylko trzy razy pakiety po 100mb kazdy
kszaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 216
Rejestracja: 2009-01-24, 17:46
Lokalizacja: stąd

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: kszaq »

Moim zdaniem z regulaminu promocji wynika, że jednocześnie można mieć aktywowane 3 pakiety, a jeśli wykorzystaniu jednego z nich mamy aktywne tylko 2... ;) Nie ma zapisu mówiącego o tym, że można aktywować maksymalnie 3 pakiety w ciągu 30 dni.

Oczywiście to tylko moje domysły, jeszcze nie sprawdziłem tego "w terenie".
Awatar użytkownika
michał
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2006-03-01, 11:12
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: michał »

no właśnie na bank można mieć włączone trzy na raz, a nie zauważyłem, żeby w regulaminie było coś o ograniczeniu do trzech na miesiąc, a dość skrupulatnie wertowałem regulaminy mbank mobile, żeby wyłapać ewentualne kruczki, prawnik ze mnie żaden i pewnie dlatego ich nie znalazłem :cfaniak:
Jest jedna niejasność co do okresu ważności pakietów, tzn nie bardzo wiem czy jak się aktywuje kilka to sumują się ich okresy ważności. Jak ktoś już ma to niech sprawdzi jak może i da info. To było by dobre 300 MB na 3 miesiące.
Z regulaminu wynika inna przydatna rzecz, mianowicie kolejna aktywacja nowego pakietu przedłuża ważność wszystkich wcześniej aktywowanych. Np jak zostało nam z poprzedniego 68 MB i tylko 3 dni do ich wykorzystania, to jak aktywujemy nowy pakiet to mamy kolejne 30 dni na wykorzystanie tych 68MB + 100MB z nowego, tylko j.w. nie wiem czy dokładnie 30 dni czy może 33 (pytanie czy okresy się sumują).
Ciekawostka mała to, że mbank mobile daje raz na 30 dni pakiet 20 MB za DARMO, też pakiet trzeba aktywować kodem każdorazowo (nie raz i do odwołania), ale to nic nie kosztuje i ten pakiet też przedłuża ważność wcześniej aktywowanych i tak np. jak wykupiliśmy 100 MB za 5 zł i dajmy na to zostało nam te 68 MB i te 3 dni na wykorzystanie ALE nie mamy kasy na wykupienie nowego, to zamawiamy kodem ten darmowy i mamy razem 88 MB i 30 albo 33 dni na ich wykorzystanie. Dodam, że nie trzeba doładować konta żeby zamówić tego gratisa (jak np. w gadu air), trzeba tylko mieć aktywne wychodzące, ale to u wszystkich, dodam jeszcze że ten gratis też jest rozliczany co 1 KB :hurra:

Sorry za taki wykład, ale musiałem. Oferta generalnie w/g mnie rewolucyjna, już bym z niej korzystał tylko to nieszczęsne abo jeszcze mi wisi :/ . Przy niej era z tym swoim nowym BC 29 się poprostu wygłupiła. W zasięgu umts 300 MB zleci jak oka mgnienie a później będzie kosiło klientów 3gr za 100 KB.
Brudsien pisze:Cos te twoje plany mizerne bo w miesiącu możesz uzyc najwyżej 3 pakety po 100mb

Czemu? Nawet jeśli to i tak 300 MB w komórce mi w zupełności wystarczy, a może nawet te darmowe 20 MB, kto wie.
UWAGA LIMIT TRANSFERU!!!
"stałe"=Play Online na kartę (E160, T43); mobilne=będzie mbank mobile(N95)
Brudsien
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2009-06-04, 13:28
Lokalizacja: Katowice

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: Brudsien »

A oczywiscie tylko korzystanie z neta w komorce to jednak nie wygodna sprawa no moze w ostateczności jak sie ne ma innego wyboru
m.a.j.o.r
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-08-03, 16:52
Lokalizacja: Chełm

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: m.a.j.o.r »

Brudsien pisze:A oczywiscie tylko korzystanie z neta w komorce to jednak nie wygodna sprawa no moze w ostateczności jak sie ne ma innego wyboru
Czemu mBank mobile nie działa z modemem?
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: DJ1910 »

Oczywiście że działa.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: Patryk »

m.a.j.o.r pisze:Czemu mBank mobile nie działa z modemem?
Działa,jak najbardziej.
APN tylko trzeba ustawić na "www.mobile.pl",a nie na "internet".

[ Dodano: 2009-08-26, 21:30 ]
DJ1910 pisze:Oczywiście że działa.
I to bez żadnych ogranczeń prędkosci jak np.Heyah - dzisiaj testowałem - 6 Mbps :ok:
wlserwis
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2009-06-23, 12:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: wlserwis »

Sorry za małe odkopanie..
ja.michal pisze: [*]Plus: Opłaty za pobranie i wysłanie danych naliczane są razem (w ramach jednej sesji). Opłaty za połączenia za APN: www.plusgsm.pl oraz Internet naliczane są za każde rozpoczęte 100KB.
Z regulaminu pakietów SimPlusa:

Zasady rozliczania pakietów:
15. Limit danych dostępny w ramach aktywowanego pakietu obejmuje łącznie zarówno dane odbierane, jak i wysyłane przez Użytkownika. Transmisja danych w ramach pakietu rozliczana jest w czasie rzeczywistym, rozdzielnie dla danych wysyłanych i odbieranych z dokładnością do 100 kB; w przypadku połączeń z APN: www.plusgsm.pl, Internet oraz <nazwa>.pl oraz do 10 kB w przypadku połączeń z APN: wap.



Jak to w końcu należy rozumieć? Jeśli mam jedną sesję i rozpocząłem 100 kB wysłanych i 100 kB pobranych, to pobiorą 100 czy 2*100 kB z pakietu?
Np. w Heyah liczą po 1 groszu za 100 kB wysłanych i 100 kB pobranych, sprawdziłem. A podają, że liczą 2 grosze za 100 kB wysłanych i odebranych ŁĄCZNIE.

EDIT:
Ja się źle wyraziłem! Sorry. Heyah liczyła u mnie 2 grosze za rozoczętą sesję nie przekraczjącą ściągniętych 100 kB. Na przykład za sprawdzenie poczty kiedy nie ma listów. To wyglądało tak, jakby albo liczyli po połowie z 2 groszy za wychodzące i przychodzące, albo brali pod uwagę np. tylko przychodzące, nie wiem.. Nie było więc oczywiście tak dobrze, żeby płacić np. za ściągnięty 1 MB 10 groszy. Wychodziło oczywiście 20.
Ostatnio zmieniony 2009-08-30, 10:39 przez wlserwis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: krystianb »

wlserwis pisze:Np. w Heyah liczą po 1 groszu za 100 kB wysłanych i 100 kB pobranych, sprawdziłem. A podają, że liczą 2 grosze za 100 kB wysłanych i odebranych ŁĄCZNIE.
To obala nasze wszyskie cenniki, wychodziło że jest jeszcze o połowe tańsza niż tu wszyscy uważamy.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
wlserwis
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2009-06-23, 12:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: wlserwis »

Mi się zdaje, że to niczego nie obala, po prostu tak wygląda naliczanie łączne a nie rozdzielne.

A Plus zmniejsza limit pakietu za KAŻDE 100 KB niezależnie od kierunu przesyłania? Czy zlicza tylko dane pobierane? Jak to w końcu jest?
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: marens »

Plus liczy osobno wysłane i odebrane.
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: przemox.1 »

marens pisze:Plus liczy osobno wysłane i odebrane.
Era też ?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: krystianb »

przemox.1 pisze:Era też ?
Od zawsze.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
wlserwis
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2009-06-23, 12:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: wlserwis »

Czyli wszyscy operatorzy liczą trnsfery wychodzące i przychodzące osobno (potem sumują i wystawiają rachunek)? To w takim razie czym się podniecać, kiedy używają określeń "osobno/oddzielnie" albo "łącznie"?
Może to chodzi o rozliczanie sesji? Że każdą sesję rozliczają osobno albo - druga metoda - sumują transfer ze wszystkich na dany dzień i godzinę? To byłoby dość istotne, kiedy ktoś często się łączy i rozłącza...
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: krystianb »

wlserwis pisze:Może to chodzi o rozliczanie sesji? Że każdą sesję rozliczają osobno albo - druga metoda - sumują transfer ze wszystkich na dany dzień i godzinę? To byłoby dość istotne, kiedy ktoś często się łączy i rozłącza...
Dokładnie, krótkie połączenia to jedno, a drugie to w taktaku jest rozliczanie co 500KB (72gr) wtedy jedna sesja kosztuje 1,44zł.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
miko24
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2009-08-02, 21:06
Lokalizacja: krk

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: miko24 »

krystianb pisze:[...]
Dokładnie, krótkie połączenia to jedno, a drugie to w taktaku jest rozliczanie co 500KB (72gr) wtedy jedna sesja kosztuje 1,44zł.
Czyli co? Sesja na dane wychodzące zaczyna się z pierwszym kilobitem uploadu a sesja na dane przychodzące zaczyna się z pierwszym kilobitem downloadu?

W tym momencie TNI pokazuje u mnie: Wysłano: 600. 13KB i Odebrano: 3,50 MB (jestem chwilowo na heyah). Rozliczanie pewnie jest co 100KB, zatem zapłacę za rozpoczęte 100KB uploadu czyli ostatecznie upload 700 KB + 3,50MB download co daje 4,2MB total, czyli 42 paczki po 2 grosze = 84 grosze.
Dobrze liczę?

Któryś operator prepad liczy inaczej?

Czyli krótko mówiąc: taktowanie co 1KB jest korzystniejsze przy częstym łączeniu/rozłączaniu się z siecią. A taktowanie co 500KB powinno być w ogóle niedopuszczalne :)

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-08-30, 16:19 ]
Wycinam wielopoziomowe cytowanie => [....]
Ostatnio zmieniony 2009-08-30, 15:19 przez miko24, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Internet na kartę (pre-paid/system przedpłacony) [dyskusja]

Post autor: krystianb »

Nie wiem czy w plusie najpierw nie zsumują a dopiero potem zaokrąglą w górę do pełnej paczki.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ