Cyfrowy Polsat Internet LTE

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ursus
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2010-06-10, 23:14
Lokalizacja: trojmiasto

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: ursus »

Mija tydzień a tu żadnej zmiany http://img192.imageshack.us/i/80624177.jpg/
jak w przyszłym miesiącu tego nie naprawia będę niestety zmuszony podziękować za LTE 5/50 gdzie to 50 nocne praktycznie tylko na papierze
Aiken
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-04-25, 18:10
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Aiken »

Czy działa to tylko w dużych miastach czy też w mniejszych jest dostępne?
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Maciek764 »

A mapy zasięgu widział? :szok:
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Chrzan82 »

Aiken - tu masz link do mapki: http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inte ... zasiegu.cp
Sprawdź sobie czy się łapiesz na zasięg LTE.
I owszem, większe miasta i ich okolice są dużo lepiej pokryte nadajnikami - ale to akurat cały czas się zmienia...
a.malecki
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-03-18, 01:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: a.malecki »

Aiken pisze:Czy działa to tylko w dużych miastach czy też w mniejszych jest dostępne?
Zdefiniuj 'małe miasto' ;)
W moim rodzinnym mieście - 60tyś. działa całkiem nieźle. Gdyby nie to, że mieszkam ładny kawałek od nadajnika, to byłoby super (może antena kominowa by pomogła...).
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Chrzan82 »

Mieliście może jakieś problemy z netem w ciągu ostatnich kilku dni ? Ja musiałem się przesiąść na swój 'zwykły net' bo praktycznie nie mogłem się połączyć przez LTE.
bartman
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2011-03-26, 00:46
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: bartman »

Oprócz tego, że wszystko jedno jaki zasięg to stabilność połączenia pozostawia wiele do życzenia, nie było innych...
Pytanko do testujących... Dzwonili do Was ankieterzy ??? Mnie katowali ponad pół godziny... Za niektóre pytania miałem ochotę powiedzieć im swoje 3 słowa ale się opanowałem :)
Pablo-1986
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-12-27, 17:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Pablo-1986 »

Do mnie w zeszłym tygodniu dzwonili.
a.malecki
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-03-18, 01:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: a.malecki »

Do mnie jeszcze nie wydzwaniali, ale widzę że do sporej części testerów są telefony. O co was pytali ?
Awatar użytkownika
ztomasz
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-04-28, 13:25
Lokalizacja: Mosina

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: ztomasz »

Do mnie wydzwaniali rowniez. Jedno z pytan to jaka moglaby byc cena za internet 50/50GB oraz jaka ilosc danych bylaby dla mnie zadowalajaca za 50zl. Duzo bylo rowniez pytan technicznych zwiazanych ze sprzetem itp. Na razie testuje bo jesli chodzi o predkosci to ladnie dziala ale za czesto zrywa polaczenie i ten modem taki malo "przenosny" jest (w ORANGE do tej pory tylko troche anteny mi wystawalo). Zreszta w play za 50zl (promocja dla posiadaczy modemow) dostalbym troche wiecej transferu w dzien i bez limitu w nocy, a to jest chyba wazniejsze niz super predkosci-zwlaszcza, ze u mnie play dziala calkiem znosnie, a polsat na granicy zasiegu.
bartman
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2011-03-26, 00:46
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: bartman »

Generalnie jak powiedziałem że nie jestem zadowolony z powodu zrywania połączeń, musiałem to uzasadniać przez najbliższe 10 pytań, ale niech im tam będzie... Wkońcu testuję za free...
Dobre było jedno pytanie które zapamiętałem:
Dlaczego wybrał Pan testy LTE???
Jedna z możliwych odpowiedzi...
Chciałem pochwalić się swoją bogatą wiedzą techniczną przed znajomymi :D

No i jeszcze pytania o dochody (nic tylko tych konsultantów palnąć)...
np. Czy uważasz że żyjesz: a) na skraju biedy b)wystarcza mi do 1-ego itd
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Chrzan82 »

Pytania jak przy spisie powszechnym, nie wiadomo na co się trafi... ;)
Maj się zaczął a oni już dane zbierają - dziwne trochę, bo jeszcze 2 miesiące testów zostało.

A ankieterów się nie czepiajcie - pytają o to co im kazali i generalnie to bardzo niewdzięczna praca (coś o tym wiem...)
a.malecki
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-03-18, 01:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: a.malecki »

Skoro już teraz dzwonią do testerów, to znaczy że w końcu coś się dzieje i jest szansa na jakieś propozycje cenników - może pod koniec miesiąca.
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Chrzan82 »

Zakładam, że nikogo z was nie poinformowali o tym, kiedy planują przedstawić jakąś oficjalną ofertę ?
Bo jeśli zrezygnuję z przedłużenia umowy, to chciałbym wiedzieć z jakimś wyprzedzeniem czy warto ;)
bartman
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2011-03-26, 00:46
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: bartman »

Nic nie chcieli powiedzieć ...
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Chrzan82 »

Ciekawe czy ta niechęć wynikała z niewiedzy czy po prostu mają zakaz udzielania jakichkolwiek informacji na temat przyszłej oferty LTE... ;)
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: zimplusowany »

No proszę, drobna korekta ustawienia anteny i od razu lepsze wyniki:
http://www.speedtest.net/result/1288349252.png

Do mnie też dzwonili, ale akurat wtedy nie było mnie w Polsce, więc poprosiłem żeby wybrali inny dzień na rozmowę, bo chyba bym z torbami poszedł rozmawiając z nimi przez roaming.

Ja poczekam do połowy czerwca. Jeśli nie przedstawią w tym czasie lepszej oferty w dzień, rezygnuję. Szkoda tylko, że trzeba z zestawem bujać się specjalnie do stolicy, bo jak się dowiedziałem sami tego ode mnie nie odbiorą.
a.malecki
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-03-18, 01:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: a.malecki »

zimplusowany - a wcześniej jakie miałeś wyniki ? Ja próbowałem kręcić tymi końcówkami anteny, ale siła sygnały była bez zmian. Masz na to jakiś patent czy całą antenę przestawiałeś ?
a.malecki
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-03-18, 01:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: a.malecki »

Ja u siebie na parapecie kilkakrotnie przestawiałem antenę i zmiana położenia nawet o 1cm dawała 4dBm różnicy w sygnale. Nie wiecie czy to coś by dało, gdybym za anteną postawił jakiś 'ekran' ? Taki, który by 'odbijał' sygnał...
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: YaHooo »

a.malecki pisze:Nie wiecie czy to coś by dało, gdybym za anteną postawił jakiś 'ekran' ? Taki, który by 'odbijał' sygnał...
Tego to nikt Ci nie powie, bo to jest loteria. Ale można by spróbować. Jest jakaś szansa, że coś się polepszy.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: zimplusowany »

a.malecki pisze:zimplusowany - a wcześniej jakie miałeś wyniki ? Ja próbowałem kręcić tymi końcówkami anteny, ale siła sygnały była bez zmian. Masz na to jakiś patent czy całą antenę przestawiałeś ?
Kręcenie końcówkami już przerabiałem. Bez efektu. W tej chwili osiągam dość regularnie prędkości w dół 30-34 a w górę 10-13. Antena jest umocowana na bocznej ścianie grzejnika wewnątrz pokoju (w poziomie z ramionami skierowanymi w dół). Zasięg 3 kreski w aplikacji CP, tłumienie na poziomie -91/93 dBm.

http://www.speedtest.net/result/1290328344.png

W najnowszym wydaniu PC Format (str. 19) jest krótki tekścik o LTE. Redakcja otrzymała zestaw do testów. Oto fragment tego artykułu:
PC Format pisze:Jakość sygnału LTE uzyskana w siedzibie redakcji była dosyć niska (zaledwie jedna kreska w 6-stopniowej skali i tłumienność na poziomie 97 do 107 dB), nawet przy podłączonej antenie zewnętrznej. Mimo to uzyskaliśmy bardzo przyzwoitą prędkość pobierania od 10 do 12 Mb/s, a prędkość wysyłania około 1 Mb/s. Opóźnienie transmisji było bardzo niskie - średnio 30 ms.
a.malecki
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-03-18, 01:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: a.malecki »

Tak sobie kombinowałem z tym ekranem, ale chyba nic z tego nie będzie. Średnio widzę możliwość jego zamontowania - trzeba byłoby to zrobić solidnie, a i tak nie ma pewności że to coś da.
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: zimplusowany »

Za nami już ładne parę tygodni testów, a wciąż nie widać jakiejkolwiek aktualizacji oprogramowania. Czyżby doszli do wniosku, że nie trzeba nic zmieniać lub poprawiać?
A oto ile dzisiaj udało się wycisnąć z LTE (najlepszy jak do tej pory wynik DL):
http://www.speedtest.net/result/1293375245.png
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Chrzan82 »

To prawda, do tej pory nie widziałem żadnej opcji aktualizacji softu od Polsatu albo samych sterowników. Może czekają z tym na koniec testów, ale nie byłoby to dobre rozwiązanie - jak coś skopią, to klienci ich zjedzą...
a.malecki
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-03-18, 01:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: a.malecki »

Aplikacja większości osób działa prawidłowo, więc pewnie się nie przejmują tymi kilkoma użytkownikami. Musieliby włożyć trochę kasy w aktualizację...
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Chrzan82 »

Myślę, że i tak mają stale opłacanych programistów którzy zajmują się tym softem. Pytanie tylko czy płacą im też za dodawanie nowych funkcji i rozwój programu.
a.malecki
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2011-03-18, 01:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: a.malecki »

Chrzan82 pisze:Myślę, że i tak mają stale opłacanych programistów którzy zajmują się tym softem. Pytanie tylko czy płacą im też za dodawanie nowych funkcji i rozwój programu.
Wątpię, żeby im płacili 'za zlecenie' - o ile nie są bezpośrednio na etacie Polsatu, to rozwój i nowe wersje pewnie też muszą 'ogarniać'. W umowy jednak im nie zaglądałem :P
Chrzan82
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2011-03-18, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Chrzan82 »

Dzisiaj pojawiła się nowa 'opcja' w programie Polsatu 'RedApp' - reklama banku :D Czyli coś dorzucić zdalnie niby mogą, chociaż ja aktualizacji nie robiłem. Może coś w końcu zacznie się dziać w tym temacie...
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: Maciek764 »

'RedApp' - reklama banku
Pozostaje się cieszyć, że ciągle ulepszają program i wprowadzają rewolucyjne aczkolwiek niezbędne funkcje :hyhy:
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cyfrowy Polsat Internet LTE

Post autor: jakubd »

A jednak jest/będzie update:
Szanowni Użytkownicy Internetu LTE,

Z przyjemnością informujemy, że już wkrótce Internet LTE Cyfrowego Polsatu przyspieszy nawet do 100 Mb/s.

Aby możliwe było korzystanie z wyższej prędkości Internetu, niezbędna jest aktualizacja oprogramowania, która rozpocznie się 23 maja 2011 roku.

Modem samodzielnie wykryje najnowszą wersję oprogramowania, a na ekranie Państwa komputera pojawi się odpowiednia informacja. Następnie należy postępować zgodnie z wyświetlanymi komunikatami. Jeżeli aktualizacja nie zostanie przeprowadzona, przypomnienie o jej dostępności pojawi się po 7 dniach.

Uwaga! Wgranie nowej wersji oprogramowania modemu musi zostać przeprowadzone najpóźniej do 5 czerwca 2011 r. Po upływie tego terminu urządzenie przestanie działać i niezbędne będzie przeprowadzenie samodzielnej aktualizacji za pomocą alternatywnego dostępu do Internetu.

W przypadku problemów technicznych prosimy o kontakt pod numerami telefonów: 699 00 22 22, 222 127 222, 801 08 08 08* lub 2222 z telefonu Cyfrowego Polsatu. Szczegóły dotyczące aktualizacji znajdują się na naszej stronie internetowej
ODPOWIEDZ