Play Online - abonament 5/10GB

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: YaHooo »

kult_kazika bo to jest tak, jak się przechyli antenę w dół to każdemu się zmienia zasięg. Jednym (tym co są najbliżej stacji) może się podnieść, a tym co są coraz dalej to zasięg spada. Wobec tego ci co mają najdalej nie mogą się zalogować z powodu zbyt słabego zasięgu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: Patryk »

kult_kazika pisze:znajduję się w centrum jego zasięgu
Jesteś pewien,że znajdujesz się w centrum zasięgu tej stacji ?
Zasięg nodów w terenie miejskim to kilkaset metrów właśnie.
kult_kazika
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-22, 01:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: kult_kazika »

Wnioskując po tym, jaki zasięg miałem poprzednio, czyli średnio utrzymywany w granicy 95%, oraz na to, co pokazywała mapka - to właśnie tak mniemam. Dlatego też dziwie się, że nagle zasięg spada mi do 20%, a nie raz skacze do "normalności".
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: Patryk »

kult_kazika pisze:Dlatego też dziwie się, że nagle zasięg spada mi do 20%, a nie raz skacze do "normalności".
To jest niestety normalne zachowanie każdej działającej pod dużym obciążeniem sieci CDMA :)
kult_kazika
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-22, 01:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: kult_kazika »

Czyli można powiedzieć, że koniec z dobrym zasięgiem sieci? Koniec dobrego Playa? :D
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: YaHooo »

kult_kazika pisze:Koniec dobrego Playa?
W niektórych częściach Polski to nastąpiło już dawno temu...
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kult_kazika
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-22, 01:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: kult_kazika »

No to pięknie, a już miałem nadzieje, że Play będzie miało to czego inni nie mają, a wygląda na to, że to tylko chwilowe było. Coż czekam jeszcze na odp. z BOK-u, co oni na to, ale pewnie skoro jest tak, jak piszecie to nic nie wskóram...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: ja.michal »

Ale to normalna strategia i odpowiednia. Mało było nodeB to miały duży zasięg. Teraz sieć gęstnieje to zasięg zmniejszają. To raczej poprawi jakość a niżeli obniży. Więcej ludzi do sieci się podepnie rozłożonych na więcej baz, a nie wszyscy w jednej kupie.
U mnie kiszkowato chodził Play a teraz znów się poprawił. 900kb/s w godzinach szczytu spokojnie.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: Patryk »

kult_kazika pisze:Koniec dobrego Playa?
Ja tam wolę gorszy zasięg,ale lepszą jakość usługi :]
Bo żeby jeden user z kilkunastu km psuł łącze kilkunastu userom z kilku km to jest przegięcie,na które żaden op z W3 sobie nie pozwala :dobani:
kult_kazika
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-22, 01:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: kult_kazika »

Mam nadzieję, że wróci do normalności. U mnie gorszy zasięg niestety nie równa się jakości połączenia, gdyby tak było - siedział bym cicho :P
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: Patryk »

kult_kazika pisze:Mam nadzieję, że wróci do normalności.
Do normalności wróciło jedno - wstał revDNS i równocześnie znowu zablokowali VoIP i inne usługi na wysokich portach :dobani:
Co za uryna...każdy rozsądny operator dba o voipowców,graczy i innych userów generujących mały ruch,ale nie P4 :zdziwko:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: ja.michal »

Patryk_, jak może operator telefoniczny dbać o voip? :] No chyba, że sam ma tą usługę.
kult_kazika
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-22, 01:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: kult_kazika »

A o jakie usługi Ci chodzi? Owszem jeśli chodzi o granie w sieci, teraz stało się to udręką, gdyż wcześniej dawało się grać mimo i tak wysokiego pingu.
Awatar użytkownika
slobodan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-12-11, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: slobodan »

Powiem Szczerze że od dłuższego czasu korzystam z PlayOnline na Kartę . Ostatnimi czasy jednak , internet ten popsuł się ... potrafi chodzić z prędkością 900kbps , a za chwilę osiąga tylko 48 kbps... Z drugiej strony za 45 zł otrzymuje się aż 10 GB transferu (modem mam własny) ... Zrezygnowałem z usług UPC , i od paru dni jadę tylko na Playu.

Korzystanie ze stacjonarnego dostawcy net nie wchodzi już w grę , ponieważ będę przez najbliższe pół roku pomieszkiwał w dwóch miastach ... Więc musiałbym brać 2 abonamenty , a to mija się z Celem . Jakie będzie najlepsze wyjście z sytuacji , chyba żaden operator nie jest mimo wszystko w stanie dać mi aż 10 GB za 45 zł ...

Mam pytanie , czy na necie z playa da się raz na jakiś czas skorzystać ze Skype?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: ja.michal »

Nie wiem czy cos Play nie poblokowal ze Skypem. Sprobuj jakos pozno w nocy lub bardzo rano.
aiyyo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-05-12, 09:15
Lokalizacja: Katowice

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: aiyyo »

Jestem mega zielona w kwestii internetu bezprzewodowego, jednakze pomyslalam, zeby zamienic moje "stale lacze" w bloku na cos mobilnego. Zainteresowalam sie oferta Play Online 5 GB za 45 zl, ewentualnie 10 GB za 45 zl bez modemu. Moje korzystanie z internetu polega na przegladaniu stron www (okolo 3 godzin dziennie), wyslaniu kilku maili, zwykle bez zalacznikow (jezeli juz jest to typowo tekstowy), caly czas wlaczone gg i okolo 1 godz dziennie Skype z podlaczona kamerka :) muzyki w zasadzie nie sciagam, jezeli juz to gora ze 3 piosenki tyg, filmow nie sciagam, czasami cos tam zerkne na youtubie, w gry nie gram :) Mieszkam w Katowicach, na mapie lokalizacji BTS znalazlam jeden nadajnik na mojej ulicy, jakies 200m ode mnie (UMTS). I teraz moje pytanie, czy taki internet 5 GB wystarczy mi? :) czy bez problemu pogadam sobie na Skypie i czy te 5 GB w zupelnosci wystarczy? Czy lepiej moze wziac 10 GB i dokupic sobie modem osobno? Czy w ogole Play, a moze cos innego? Jezeli sama mam kupic modem to jaki zeby byl dobry i w przystepnej cenie? z gory dziekuje za inf :)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: zDaleKi »

aiyyo pisze:I teraz moje pytanie, czy taki internet 5 GB wystarczy mi?
Skoro korzystasz ze Skype w takim ukłądzie:
aiyyo pisze:okolo 1 godz dziennie Skype z podlaczona kamerka
Czyli jak dobrze rozumiem przez 30 dni będzie to 30 godzin (obraz + dźwięk). Nie wiem ile dokładnie Skype zżera transferu ale obawiam się, że jednak te 30 godzin (jeżeli dobrze zrozumiałem stwierdzenie) to więcej niż 5GB.
W jednym poście na forum z FAQ mamy wyliczenie, że sama rozmowa przez Skype to około 0,5MB/1 minutę. Zatem na godzinę wyszłoby 30MB.

Na początek sugeruję zainstalować jakiś program do liczenia transferu (jest spis w naszym FAQ np.: Testy łącza, programy do pomiaru transferu ) i sama się przekonasz ile taka 1 godzina pożera danych :)

[ Dodano: 2009-05-12, 10:56 ]
aiyyo pisze:zeby zamienic moje "stale lacze" w bloku na cos mobilnego.
Tak z czystej ciekawości chcesz zmienić stałe łącze na mobilne, bo zamierzasz się z notebookiem przemieszczać po wielu miejscach czy tylko w obrębie mieszkania?
Sorry za pytanie, ale napisałaś:
aiyyo pisze:Jestem mega zielona
...więc wolę doprecyzować.

Przy okazji polecę jeszcze to: >Chcę mieć internet komórkowy, co mam zrobić, co wybrać?<
Ostatnio zmieniony 2009-05-12, 11:57 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: YaHooo »

BliSki pisze:sama się przekonasz ile taka 1 godzina pożera danych :)
Ja jeszcze dodam, że jak ma się możliwość to żeby potestować tak z miesiąc normalnie korzystając z internetu i wtedy zobaczyć ile GB nam potrzeba :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: zDaleKi »

YaHooo pisze:Ja jeszcze dodam, że jak ma się możliwość to żeby potestować tak z miesiąc normalnie korzystając z internetu i wtedy zobaczyć ile GB nam potrzeba
Też dobra metoda. Albo 1 dzień i pomnożyć przez 30 :)

Ponadto powyżej dodałem jeszcze znalezione informacje, że "sama rozmowa przez Skype to około 0,5MB/1 minutę."
Ostatnio zmieniony 2009-05-12, 11:58 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: Patryk »

BliSki pisze:"sama rozmowa przez Skype to około 0,5GB/1 minutę."
Ile ? :szok: :szok:
Chyba 0,5 GB na godzine,co i tak jest nierealne,skoro najlepszy,rownoważny telefonii stacjonarnej kodek G.711 to 80 kbit/s brutto w jedną stronę,a to daje poniżej 80 MB na godzinę.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: zDaleKi »

Patryk_ pisze:Chyba 0,5 GB na godzine
Też mi coś tu nie pasowało.
Takie dane mamy w tym opracowaniu. http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=45305#45305 Jest to wersja 2, więc może nastąpiło jakieś przekłamanie?

[ Dodano: 2009-05-12, 12:58 ]
Mój błąd oczywiście nie źle przepisałem, nie GB a MB :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: ja.michal »

Przy samej fonii skype jadł ciągiem 6-7KB/s. Z obrazem nie pamiętam. Gdzieś w wątki ze sferii podawałem pomiary.

Radzę jeszcze zwrócić uwagę na to jak to będzie chodzić na tym Playu. Przez pingi i mogącą być obciążoną siecią nie pogada się komfortowo a tym bardziej z obrazem.

Jednak kabel to kabel.
aiyyo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-05-12, 09:15
Lokalizacja: Katowice

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: aiyyo »

Odpowiedz na pytanie uzytkownika BliSki, przepraszam ze nie zacytowalam ale cos mi sie zle zacytowalo i misz masz sie zrobil :)

tak, dlatego chce zmienic stale lacze na mobilny internet aby przemieszczac sie po wielu miejscach, nie po mieszkaniu, w mieszkaniu wystarczylby mi taki jaki mam, albo bym sobie z niego "zrobila" bezprzewodowy w mieszkaniu :)

[ Komentarz dodany przez: ja.michal: 2009-05-12, 16:26 ]
Poprawiłem post bo był jakiś z nim problem.
Ostatnio zmieniony 2009-05-12, 15:26 przez aiyyo, łącznie zmieniany 1 raz.
Phoenix1989
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-02-22, 20:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: Phoenix1989 »

Brak mi słów, internet od wczoraj wieczorem jest tragiczny. Wcześniej tak nie było, strony uruchamiają się przez 30 sekund o ile w ogóle się uruchamiają. Wskaźnik prędkości pokazuje 0. Chyba będę się musiał przejść do playa i zglosic problem. Mam nadzieję, że nie będę musiał grozić, że spale im lokal, żeby coś z tym zrobili. A, odbieram z centrum Warszawy, na razie wykorzystałem 1,5 gb z 10gb.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Phoenix1989, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: Sundance_kid »

Phoenix1989 moze awaria BTSa. Dzwon i maltretuj.
kszaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 216
Rejestracja: 2009-01-24, 17:46
Lokalizacja: stąd

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: kszaq »

Podobno Play przeprowadza modernizację BTSów i w większości miejsc nie można się w ogóle połączyć. Ja na przykład od paru godzin nie mogę nawiązać połączenia (Kraków).
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: krystianb »

Phoenix1989 pisze:Brak mi słów , internet od wczoraj wieczorem jest tragiczny
Aha... czyli nie tylko u mnie... faktycznie połączenia fatalne, choć wczoraj w nocy przez chwile udało mi się 1Mb polecieć, potem spadło do .5 a dziś cały dzień znow to samo.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Phoenix1989
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-02-22, 20:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: Phoenix1989 »

Jutro pójde do salonu i przedstawię sytuację . Wole zrobić to osobiście , przez telefon podejrzewam , że od razu mnie zleją , powiedzą ,ze naprawią a i tak wszyscy wiedza jak będzie :(
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: krystianb »

W salonie raczej nie wiele zdziałasz, trzeba reklamacje pisemną wyłać do bok'u, nie wiem do końca jak to jest z reklamacjami emailem wysyłanymi.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Play Online - abonament 5/10GB

Post autor: adixm »

A teraz pytanie dla madrzejszych, dlaczego na iphonie i samsungu omnia nie lapalo mi sygnalu play online a na k800i jak testowalem pozniej wieczorem to mam full sygnal, kosmos zagadka dla mnie
ODPOWIEDZ