Internet poprzez Orange - ostrzeżenie!

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

dagi12
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 170
Rejestracja: 2008-12-14, 21:08
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Internet poprzez Orange - ostrzeżenie!

Post autor: dagi12 »

To ja mam 482 kb/s i jestem wniebowzięty. Przyspieszanie neta jest dla tych, którzy mają 56kb/s standardowo (nie tylko po limicie) to może coś koło 90kb/s wyciągną.

2.9Mb/s jest tylko dla hardcore'ów a ty jeszcze narzekasz możesz najwyżej dokupić antenę, ale wyciszniesz najwyżej do 3.1Mb/s, więc nie wiem czy w tym przypadku antena byłaby warta swojej ceny.
Który BTS najlepszy !?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet poprzez Orange - ostrzeżenie!

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:Jak masz 2.9Mb/s to masz praktycznie max tego modemu pod windowsem. I 2,9Mb/s to wolno?
Ja tam nie narzekam na taką prędkość :) Jeśli chcesz mieć więcej to musisz szukać firmware na 7.2 mbps (czy ten modem to obsługuje?). Bo system zgłasza, że masz 3.6. Jedynie to może Ci pomóc zwiększyć prędkość. Lecz możesz również uwalić modem.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet poprzez Orange - ostrzeżenie!

Post autor: ja.michal »

E160 jest tylko 3.6.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet poprzez Orange - ostrzeżenie!

Post autor: YaHooo »

Czyli to jest max co można wyciągnąć z modemu. Ale co by tu nie mówić znakomita większość ludzi na forum by się zamieniła na taką prędkość jak ma Marcin1984.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kicek
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2009-05-11, 13:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet poprzez Orange - ostrzeżenie!

Post autor: kicek »

jednego przypadku nie można traktować jako normę, ja nie miałem większych kłopotów z netem od orange, a mam i stacjonarny freedom i mobilny. Czasem coś zatnie ale to norma myślę u wszystkich więc nie narzekam, ważne dla mnie że stawki są konkurencyjne i mniej płace.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet poprzez Orange - ostrzeżenie!

Post autor: YaHooo »

kicek pisze:Czasem coś zatnie ale to norma myślę u wszystkich więc nie narzekam,
Dokładnie ja mam tak samo. Z tym, że ja mam iPlusa. Ale po jakimś czasie daje się przyzwyczaić np. do czkawki wywołanej obciążeniem sieci ;)

Co innego jak u mnie zamiera czasem wieczorem połączenie przy zejściu z HSDPA->UMTS. Ale i na to mam radę pingowanie Onetu :hyhy:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: Internet poprzez Orange - ostrzeżenie!

Post autor: Jojo »

Ostatnio w Erze, przynajmniej u mnie dziwne rzeczy się dzieją, nie wiem czy to tylko na tym jednym BTS nowo postawionym, czy na kilku, ale całkowicie pada transmisja pakietowa (GSM działa normalnie), przynajmniej raz w tygodniu to występuje, nie można się połączyć, ani przez modem, ani w telefonie. Zawsze zgłaszam problem. :rotfl:
Raz babka próbowała mi wmówić, że BTS jest przeciążony i jak zwolni się miejsce to się połączę. Śmiać mi się chciało. Powiedziałem jej aby przeczytała mi informację co zgłaszałem tydzień temu co było przyczyną, ale tam było tylko napisane, że był chwilowy problem po stronie sieci i tylko tyle.
Na razie przyjmuje to na miękko, nie wiąże mnie żadna umowa. :rotfl:
Po postawieniu tego BTSa prędkość się zwiększyła do 25 KB/s, zauważyli to wszyscy i to jedyna zaleta jak na razie.
Gorzej z kolegami bo u nich w tym samym czasie także nie działa z tego samego BTSa a oni mają umowy. :cwaniak:
Elektroniczna rewolucja
ODPOWIEDZ