Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
michaex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-09-16, 18:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: michaex »

jakubd pisze:Praktycznie wszystkie routery mają funkcję automatycznego utrzymywania połączenia. (...)
Bardzo dziękuję za pomoc!
FortArt pisze:Polacy to jednak kombinowanie mają we krwi. :(
(...)
Teraz ludzie kombinują jak obejść limit 1 godziny. Jak liczba takich cwaniaków wzrośnie to wiadomo co będzie - operator zareaguje i wprowadzi kolejne utrudnienia. Pewnie tak, że do ponownego połączenia będzie wymagał wylogowania z sieci i to na dłużej.

Ludzie, BDI w zamyśle miał służyć do tego by coś tam sobie okazyjnie sprawdzić w necie. Robienie z tego podstawowego dostępu do Internetu to nieporozumienie.
Wypraszam sobie. Jak to obejść limit? Obejść można próbować, żeby pobierać duże pliki których nie można wznawiać, ale nie widzę takiej możliwości i nie pytałem o nią. Sugerowanie niewiadomo czego i nazywanie mnie cwaniakiem uważam za zachowanie nie na miejscu.
Awatar użytkownika
FortArt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2010-04-05, 01:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: FortArt »

Jeśli usługa przewiduje rozłączenie po 60 minutach to wszelkie działania by automatycznie łączyć się ponownie są de facto obchodzeniem tego limitu. Po coś ten limit jest, prawda? Gdyby chcieli byś był podłączony cały czas to by tego limitu nie było, czyż nie?
Moim zdaniem skończy się to kolejnymi utrudnieniami dla użytkowników.

Przepraszam jeśli poczułeś się dotknięty sformułowaniem "cwaniak", nie chciałem kogokolwiek urazić. Pozostanę jednak przy swojej negatywnej ocenie takiego kombinowania bo uważam je za szkodliwe dla zwykłych użytkowników.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: krystianb »

FortArt pisze:Jeśli usługa przewiduje rozłączenie po 60 minutach to wszelkie działania by automatycznie łączyć się ponownie są de facto obchodzeniem tego limitu.
No już się kolego nie ośmieszaj. Równie dobrze można zrobić automatyczne wznawianie połączenia w systemie. Co nie jest zakazane regulaminem jest dozwolone. (Od razu sprecyzuję regulamin usługi pozwala na połączenia z internetem, a nie rozmowy)
A to że nie będzie limitu czasowego na użytkownika mają zapisane w koncesji.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
michaex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-09-16, 18:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: michaex »

FortArt, szanuję Twoje zdanie. Masz niewątpliwie rację, że gdyby mogło to skutkować jakąkolwiek różnicą dla operatora byłoby to działanie na niekorzyść większości użytkowników. Ale czy tak jest? Wydaje mi się (chyba, że coś mi umknęło), że niczego to nie zmienia.
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

Spokojnie, nie przesadzaj. To normalne, że sprawdzasz co dostajesz do ręki - od tego zaczyna się postęp. Ale nie porównuj blokady TS11 do "limitu" 60-minutowej sesji. Automatyczne wznawianie zerwanego połączenia to absolutnie normalna i podstawowa funkcja i nie ma tutaj mowy o nadużyciu usługi. UKE nakazuje przerwanie połączenia z Internetem i tyle, a ty masz prawo je natychmiast wznowić.
Używanie UBDI jako głównego dostępu jest jak najbardziej uprawnione - właśnie po to powstało. Ale jeżeli cię stać to szybko przekonasz się, że to nie do końca to i wykupisz lepszą usługę - i taki jest tego cel.
bomber
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2011-01-20, 20:56
Lokalizacja: Kątownia

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: bomber »

Hmm, czy chcecie powiedziec, ze przy laczeniu nie ma tam captcha?
ezaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-06-12, 10:51
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: ezaq »

bomber, nie ma. Sesja trwa 60 min. i po tym czasie można od razu się połączyć ponownie. Ręcznie lub automatycznie, w zależności od ustawień.
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: Maciek764 »

chcecie powiedziec, ze przy laczeniu nie ma tam captcha?
A skąd pomysł że w ogóle mógłby tam być?
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: piori »

Dziś otrzymałem zaproszenie po odbiór karty, dokumenty przesłałem 24 sierpnia - czyli okres oczekiwania w moim przypadku to prawie miesiąc. Na pocieszenie w wiadomości przeprosili za długi okres oczekiwania ;)

Formularz o zwrot nadpłaty wysłałem 3 września, ale do tej pory nie dostałem w tej sprawie nawet żadnej wiadomości. Czy ktoś otrzymał już zwrot?
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: Patryk »

Maciek764 pisze:A skąd pomysł że w ogóle mógłby tam być?
Mogli by zrobić jakiś capitive portal z koniecznością logowania się i rozwiązania captcha, no ale raczej nie jest to zgodne z warunkami koncesji.
widaw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-06-06, 17:44
Lokalizacja: Warszawa

połaczenie przez aplikacje windows 7

Post autor: widaw »

Czy łącząc się przez modem gsm - usb Huawei - jesteśmy skazani na korzystanie z aplikacji Mobile Partner? Czy można uzyć kreatora sieci z Windowsa 7?

Troszke próbowałem, ale nie widzę możliwości wpisania nazwy serwera apn. I kiszka :(
ps: podobno aplikacja win7, umożliwia automatyczne nawiązanie połączenia po 60 min. Prawda to?

pozdr. widaw
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: Patryk »

widaw, poczytaj o <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7211" target="_blank">»Dial-up«</a> .
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

Gotową instrukcję do XP i W7 (pod kątem Aero2) przygotował jeden z czytelników bloga:
http://jdtech.pl/2011/08/aero2-%E2%80%9 ... aczen.html
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: YaHooo »

jakubd pisze:Używanie UBDI jako głównego dostępu jest jak najbardziej uprawnione - właśnie po to powstało.
Może będzie, że się czepiam. Ale Aero oficjalnie używa skrótu BDI:
Adres do korespondencji:
Aero 2 Sp. z o.o.
ul. Lwowska 19
00-660 Warszawa
(korespondencję do BOK prosimy opatrzyć dopiskiem BDI)
http://aero2.pl/bdi.html
Oraz mam jeszcze jedną informację dotyczącą Aero2. Otóż w Nokii E52 nie działają karty Aero2. To znaczy objaw jest taki, że widzi sieć, ale wyskakuje dostęp niedozwolony.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: pogodabartek »

Mi działa normalnie na nokii e52 tylko zasięg skacze ciągle:
Jak mamy Aero2-wtedy pokazuje zasięg,na PL17 nie pokazuje zasięgu,a wymogiem jest nawiązanie połączenia dopiero wtedy telefon pokaże zasięg i zacznie działać,czyli np.wlaczam radio internetowe w telefonie i jest ok.

Skakanie zasięgu miedzy Aero2 a PL17 odbywa się ciągle co kilkanaście- kilkadziesiąt sekund,ale radio gra i wtedy możemy chulać po internecie,gg itp.

[ Dodano: 2011-09-20, 23:07 ]
Chyba,że problem występuje z partia kart nr.3 bo Ja mam kartę z 2giej serii
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: Maciek764 »

Ale przecież Aero2 to dokładnie to samo co PL 17 chyba, tylko PL 17 pokazują urządzenia, które nie mają jeszcze wpisanych danych operatora.
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

YaHooo pisze:Może będzie, że się czepiam. Ale Aero oficjalnie używa skrótu BDI
Faktycznie, czepiasz się :) Oni są zmienni strasznie we wszystkim. Od 10 maja do 1 września używali skrótu UBDI. Nagle 1 września w nowym regulaminie stwierdzili, że to nie jest usługa i usunęli U z nazwy i adresu. (Historia zmian: http://jdtech.pl/2011/09/aero2-zmiany-n ... h-www.html ) A potem jeszcze raz zmienili adres strony, żeby było ich trudniej znaleźć. Ale przez 4 miesiące korzystali z UBDI to się wiele osób przyzwyczaiło.
Przyjmując nawet skrót BDI z punktu widzenia prawa jest to usługa telekomunikacyjna więc... nie czuję się specjalnie wyjęty sroce spod regulaminu mówiąc o UBDI :)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: Patryk »

pogodabartek pisze:Chyba,że problem występuje z partia kart nr.3 bo Ja mam kartę z 2giej serii
Ja też mam kartę z 2. serii i na moich Nokiach z UMTS900 to działa generalnie jak chce - zarówno E52 jak i 6220c logują się do sieci, ale potrzebna jest na prawdę duża siła sygnału, by do logowania doszło, a bez zalogowania nie da się skorzystać z usług z poziomu telefonu (jednakże używając telefonu jako modemu nie ma problemu z nawiązaniem połączenia).
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

Takie są niestety objawy pracy symbiana z kartami z zablokowanym TS11.
http://jdtech.pl/2011/09/aero2-wyjasnil ... i-sim.html
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: YaHooo »

pogodabartek pisze: Chyba,że problem występuje z partia kart nr.3 bo Ja mam kartę z 2giej serii
Opisana przeze mnie sytuacja dotyczy karty SIM z najnowszej dostawy. Odbiór był parę dni temu.
jakubd pisze:Faktycznie, czepiasz się :)
Chciałem być po prostu dokładny ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
rufens
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2011-09-20, 19:06
Lokalizacja: Łódź

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: rufens »

Wczoraj odebrałem kartę SIM, włożyłem do Galaxy Ace i kiszka - mówi, że "brak karty SIM" i już.
Po włożeniu do Nokia E5 i E72 nic nie mówią, zero informacji. Jeszcze zobacze, czy uda się choć APN skonfigurować...i jutro kupie modem USB :)

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2011-09-22, 18:13 ]
Poprawa słownictwa :nienie:
Ostatnio zmieniony 2011-09-22, 17:13 przez rufens, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

PO prostu coś ci nie kontaktuje - przemyj styki karty i telefonu, powinno działać. w Nokiach zero info to norma. Dopiero przy próbie skorzystania pojawi się info.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: marens »

Informujemy, że dnia 22 września 2011r. przesyłką poleconą na adres korespondencyjny wysłana została Karta SIM Bezpłatnego Dostępu do Internetu. :ok:

Środki wpłaciłem i wysłałem formularz 02.09, kartę pewnie dostanę w PN.
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

Nieźle to wygląda: już ruszyli masowo z wysyłkami:
http://jdtech.pl/2011/09/aero2-pierwsze ... olske.html
A do tego w samy wrześniu wydali drugie tyle kart, ile już było w obiegu - mamy jyż jakieś 2300 kart w obiegu do 19 września:
http://jdtech.pl/2011/09/aero2-%e2%80%9 ... wania.html

Ale czy to napawa optymizmem? No generalnie jest lepiej niż było, ale daleko nam do 7-dniowego czasu wydawania karty podanego w regulaminie.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: marens »

Karta sim odebrana (z poczty) :ok:
http://www.speedtest.net/result/1503101034.png

Kod: Zaznacz cały

Badanie wp.pl [212.77.100.101] z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=98ms TTL=249
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=95ms TTL=249
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=94ms TTL=249
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=94ms TTL=249

Statystyka badania ping dla 212.77.100.101:
    Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
    Minimum = 94 ms, Maksimum = 98 ms, Czas średni = 95 ms
Wszystko ładnie działa z modemem Option GTM 382E.
Awatar użytkownika
M@jkel
Stały użytkownik forum
Posty: 115
Rejestracja: 2010-10-29, 11:08
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: M@jkel »

6 września zrobiłem przelew i wysłałem maila z dokumentami, wczoraj przyszło zaproszenie do odbioru. Fajnie, tyle że jeszcze modemu nie mam :(
Option iCON 225, ZTE MF100, Huawei E1752, TP-Link TD-W8910G, Draytek Vigor 2910G, Sapido RB-1132, Apple iPhone 3G
Już jest Netia Spot, zobaczymy ile toto warte.
Łączność zapewniają: Netia, T-Mobile (przede wszystkim), Aero2, Orange (czasami)
gebus12
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2007-04-11, 06:38
Lokalizacja: Milówka(okolice Zywca)

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: gebus12 »

Nie musisz próbować, sprawdziłem u źródła. Niestety operator wymaga pełnoletniości i pełnej zdolności do czynności prawnych.
Obalam! :D
Do pełnoletniości brakuje mi tygodnia. Początkiem września wysłałem dokumenty ( w oparciu o dowód tymczasowy).
Dziś dostałem maila że wczoraj wysłano kartę pocztą :D

Ewentualnie może pozostać kwestia nieuwagi pracowników bo rocznikowo 18 już jest choć nie chce mi się w to wierzyć.

W każdym bądź razie jeden przypadek niepełnoletniego UBDI macie potwierdzony
*juliana*
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2011-07-02, 14:51
Lokalizacja: wieś koło Łochowa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: *juliana* »

A ja mam pytanie o zasięg w okolicach Łochowa pow. wegrowski. Mapa pokazuje nadajniki w Wyszkowie, i w Tłuszczu, oba niby niedaleko, ale mój modem E173-u2 nie wykrywa PL17. Czy komuś w tej okolicy udało się połączyć na tym modemie?
Pytam bo nie mam telefonu 900MHz i by sprawdzić czy są jakieś szczątki sygnału na zewnątrz musiałabym biegać z laptopem po działce.
(W Warszawie wszystko mi działa OK ).
Ostatnio zmieniony 2011-09-28, 17:54 przez *juliana*, łącznie zmieniany 1 raz.
ezaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-06-12, 10:51
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: ezaq »

*juliana* pisze:Mapa pokazuje nadajniki w Wyszkowie, i w Tłuszczu, oba niby niedaleko
20 km to dużo. Bez anteny zewnętrznej raczej nie ma co liczyć na sygnał. Spróbuj wyszukać sieci będąc na zewnątrz budynku, może jakieś szczątki zasięgu złapiesz i będzie sens bawić się w antenę.
R Mad
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2010-12-26, 14:56
Lokalizacja: DnW

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: R Mad »

Witam, pobieżne prześledziłem kilka ostatnich stron tego tematu ale jako, że jestem laikiem w tej kwestii to i tak niezbyt się orientuje. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić czy warto mi się bawić w ten darmowy net od Aero. Jaki modem jest potrzebny by to odpalić? Czy ktoś używa tego w kuj-pom, w powiecie lipnowskim? Czy w mojej okolicy (okolice Włocławka) z anteną zewnętrzną jest szansa na odebranie sygnału? Jeśli spojrzeć na mapki to nie wygląda to zbyt obiecująco. Jeśli to możliwe to proszę o rozwinie moich wątpliwości. Pozdrawiam.
Zablokowany