[TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
mccm
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2009-07-31, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: mccm »

Nie wiem czy było już to poruszane, ale gdy historia połączeń przekracza maksymalną wyświetlaną ilość, to pasek przewijania nie zmienia się, nadal jest taki "malutki" i cięzko nim operować, przeciąganie nim nie działa, tylko strzałki.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

mccm pisze:gdy historia połączeń przekracza maksymalną wyświetlaną ilość, to pasek przewijania nie zmienia się, nadal jest taki "malutki"
Z tego co wiem to jest akurat właściwość ScrollBar'a którego janek222 użył w formatce. Po prostu ten typ tak ma i chyba nie może zmieniać rozmiarów w zależności od zawartości.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Do pobrania (pierwszy post) nowa wersja 3.41 beta.
W programie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> od wersji 2.27 istnieje możliwość aktualizacji:
menu górne -> Informacje -> Aktualizacje

Zmiany:
1. Pojawili się nowi darczyńcy - wszystkim dziękuję za datki :) Informacje o nich znajdują się w Okno główne programu -> Dotacje.
2. Dodano Okno główne programu -> Informacje -> Lista BTSów (clf v. 3). Plik do tej listy można wygenerować tu: http://www.btsearch.pl/nobbimonitor.php i skopiować go do katalogu programu. Czasami aby udało się wyszukać BTS lub NodeB należy usunąć ostatni znak (sektor) i zaznaczyć "szerzej". Ciekawostką jest to że ze względu na to iż w liście tej znajdują się współrzędne geograficzne można zobaczyć gdzie znajduje się na mapie BTS, NodeB - przycisk "Mapa (http)". Po za tym moduł ten jest bliźniaczo podobny do wcześniejszej listy BTSów, teraz o nazwie "Lista BTSów (xls)".
3. Małe poprawki w wymuszaniu HSxPa:
- zmniejszenie czasu oczekiwania na odpowiedź z serwera z 5 do 3 sekund,
- zmiana treści jednej informacji o błędzie.
4. Do Sieć -> MTU, RWIN dodano możliwość zmiany MTU dla dial-up (ppp). Z tego co wiadomo funkcja ta powinna poprawnie działać w systemach Windows 2000 Professional, XP professional, 2003 Server. Uwaga! Nie została jeszcze dobrze przetestowana.
5. Zmieniono wyświetlanie danych BTSa, NodeB w oknie głównym programu (lewy dolny róg). W tej chwili CID zawiera sektor, obok jest sektor - strona, LAC.
ja.michal pisze:paweliplus, janek222 ma wolne na razie. :)
Dokładnie tak. Ale jak zobaczyłem nowych darczyńców, posty na forum to nie mogłem się oprzeć chęci umieszczenia nowej wersji :) Obecnie wypoczywam, miałem 5 dni bez komputera - wyjazd nad morze :) Dla innych może to normalka ale dla mnie było to wielkie wydarzenie, pewnie i dla mojej rodziny :)
YaHooo pisze:Z tego co wiem to jest akurat właściwość ScrollBar'a którego janek222 użył w formatce. Po prostu ten typ tak ma i chyba nie może zmieniać rozmiarów w zależności od zawartości.
Zgadza się. Oczywiście postaram się lepiej przyjrzeć temu "paskowi". W tej chwili proponuję:
- spróbować klikać na pasek pod i nad tym wąskim polem do przewijania,
- ustawić o ile nie jest Ustawienia -> Ogólne -> Wyświetlanie połączeń -> Dzisiejszych.
- korzystać ze scrolla w myszce ale nie jestem pewien czy o taki efekt chodzi.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-09-06, 17:35 ]
Dodałem tą wersję na nasz serwer.
Pozdrawiam
Janek
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: ryba825 »

Dlaczego TNI pokazuje CID 10373, skoro mam CID 1037 ?
Obrazek
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

ryba825 pisze:Dlaczego TNI pokazuje CID 10373, skoro mam CID 1037 ?
Tu jest wyjaśnienie tej rozbieżności:
janek222 pisze: W tej chwili CID zawiera sektor
To wynika z dopasowania TNI do ze zmiany, jaka miała miejsce już jakiś czas temu w bazie danych BTSearch.
Dawny CID (bez numeru sektora) nosi tam obecnie nazwę BTS_ID (identyfikator BTS-a), natomiast CID (Cell_ID - identyfikator komórki) to obecnie BTS_ID z dodanym na końcu numerem sektora, co jest zresztą całkowicie logiczne
Czyli u Ciebie 1037 to obecnie będzie BTS_ID, natomiast 10373 to będzie CID.

[ Dodano: 2009-09-06, 22:02 ]
janek222 pisze:Do pobrania (pierwszy post) nowa wersja 3.41 beta.
[...]
Zmiany:
1. Pojawili się nowi darczyńcy - wszystkim dziękuję za datki :)
Cieszę się, że pojawiła się motywacja do dalszego rozwijania TNI :)
Przy okazji następne propozycje do Twojej listy "To Do", a dotyczące tym razem menu "GPS":

1. W Oknie "Dodaj POI" (zmienić "Poi" na POI"!) dodać przycisk wprowadzający współrzędne aktualnej pozycji. Wystarczy wtedy stanąć pod BTS-em i kliknąć "Wprowadź aktualna pozycję", żeby mieć dokładne współrzędne BTS-a.

2. W tym samym oknie:
Umożliwić wprowadzanie szerokości oraz długości geograficznej bezpośrednio poprzez wklejenie wartości wprost z bufora, jedną operacją zarówno części całkowitej, jak i ułamkowej. Wskazane byłoby akceptowanie zarówno przecinka jak i kropki w charakterze "decimal point", gdyż Google Maps używa w tym charakterze kropki, a chyba głównie stamtąd byłyby brane te współrzędne.

Na zakończenie chciałbym Ci podziękować za nowe możliwości TNI oraz powrót do rozwijania programu.
Ostatnio zmieniony 2009-09-07, 09:10 przez Chris-Kr, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof
Nalewka
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2009-05-24, 02:00
Lokalizacja: Warmia

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Nalewka »

Właśnie instaluję nową wersję, dziękuję i dar-czynię niemal natychmiast :)

Kilka obserwacji, może się komuś przydadzą:
- mam od dziś Any-Data, działa na aplikacji Orange - Easy Wireless Nerwork. Ma lepszą antenę, więc nawet byle gprs działa lepiej (na moim końcu świata) :)
- cdma jeszcze nie ma, ale kto wie, może za chwilę....
- TopNetInfo wykrywa nowy modem, podłączam na 13 porcie, ale nie chce połączyć się z siecią, daje komunikat o pin-kodzie („modem nie jest zalogowany i nie oczekuje pin kodu”), albo o złej odpowiedzi z portu (standardowo), nie mogę czegoś ustawić i nie wiem w dodatku czego…
- ale kiedy zostawiłam otwarte acz "nieaktywne" okno TopNetInfo i włączyłam Easy Wireless Network (żeby się dostać na forum), po kliknięciu klawisza Połącz, mam połączenie w obu aplikacjach :szok: Tzn. połączyłam się w aplikacji Orange, a w TopNrtInfo zazielenił mi się pasek połaczenia. Czyli TNI rozpoznaje modem, ale tylko częściowo?
- zmieniłam PID 6502 (port 13) na PID 6202 (port 14), potem sprawdziłam każdy sugerowany w podpowiedziach programu port po kolei, potem wróciłam do 13, wpisałam pin, wycięłam pin, odhaczyłam żądanie pin kodu w aplikacji Orange, zaptaszkowałam z powrotem, raporty przynoszą komunikat o błędzie, ale komunikacji AT nie udaje mi się włączyć, zaczynam się miotać, bo nie wiem co jeszcze mogę zrobić….

Co sugerujecie?
modem ADU 635WA - Orange + anteny ATK 10 i 20 / router Zalip CDW530 + Konektor antenowy FME/AnyDATA
albo
Axesstel 610 + antena ATK + jakaś ładna przełączka :)
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: przemox.1 »

Nalewka, a zaznaczyłaś to ?
Nalewka
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2009-05-24, 02:00
Lokalizacja: Warmia

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Nalewka »

Tak.
Właściwie sprawdziłam chyba większość (wszystkie?) konfiguracje, zaznaczając i odznaczając opcje róże. Zajęło mi to od wczoraj pół nocy i cały ranek...

Dla wyjaśnienia - nie używam obu aplikacji naraz :hyhy: Albo jedną, albo drugą, a w tzw. międzyczasie włącz - wyłącz laptok. Dlatego trwa to wieki całe :(
modem ADU 635WA - Orange + anteny ATK 10 i 20 / router Zalip CDW530 + Konektor antenowy FME/AnyDATA
albo
Axesstel 610 + antena ATK + jakaś ładna przełączka :)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Nalewka pisze:Dla wyjaśnienia - nie używam obu aplikacji naraz :hyhy:
Można sprawdzić w procesach czy ta druga aplikacja na pewno się zamyka choć wydaje mi się że w tym przypadku się zamyka - Menedżer zadań Windows, aby go otworzyć np. można razem kliknąć: Lewy Ctrl + LewyShift + Esc.
Nalewka pisze:a w tzw. międzyczasie włącz - wyłącz laptok
O ile to nie jest modem wewnętrzny to można go odłączyć i podłączyć a lepiej spróbować restartować go za pomocą komend: Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Reset modemu. W większości modemów skutkuje AT+CFUN=1,1. Należy pamiętać aby po tym od razu zamknąć program i uruchomić go za około 10 sekund.

Nie wiem co to jest dokładnie za modem? Ma jakieś diodki? Chodzi mi o to czy można rozpoznać że modem jest aktywny, do niektórych modemów aby się "włączyły" należy wysłać komendę AT.
W Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN można kopiować port do komunikacji, mam prośbę o skopiowanie tu wszystkich portów, które tam można ustawić. Który port był ustawiony?
Czy jak jest ustanowione połączenie to w TNI można się rozłączać i łączyć (próby z zaznaczoną i odznaczoną opcją "Wprowadź PIN przed...") a także równocześnie poprawnie działają komendy AT?
PIN jest poprawny?
Zawsze można ręcznie sprawdzić co odpowiada modem po jego włączeniu na komendy w Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Komendy AT:
AT+CPIN?
warto sprawdzić z cudzysłowiem i bez (xxxx - PIN), komenda: AT+CPIN=xxxx lub AT+CPIN="xxxx"
Ponownie: AT+CPIN?
Proszę o kopie zawartości "Monitora" z okna Komendy AT.
Można spróbować się połączyć przy zaznaczonym wprowadzaniu PINu i odznaczonej komunikacji AT.
Nalewka pisze:„modem nie jest zalogowany i nie oczekuje pin kodu”
Aj, dopiero teraz się w to dobrze wczytałem. To w tym przypadku może oznaczać także to że modem niestandardowo odpowiada na AT+CPIN? przed wprowadzeniem pinu, co można sprawdzić jw. w Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Komendy AT.

Reasumując:
Nie udaje się poprawnie przejść procesu wprowadzania PINu.
Aby to sprawdzić można ręcznie wprowadzić PIN w: Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Komendy AT. Proszę o kopie "Monitora" z okna Komendy AT - wtedy postaram się o ile to wprowadzanie PINu się powiedzie dostosować program do tego modemu.
Może się zdarzyć że modem ten potrzebuje aby wysłać do niego prośbę (komenda AT, np: AT+CFUN=1) aby zalogował się do sieci. Wtedy będzie można spróbować znaleźć taką komendę ale chwilowo należy sprawdzić co modem odpowiada na komendy związane z PIN.
Chris-Kr pisze:zmienić "Poi" na POI"!
Będzie zrobione :)
Chris-Kr pisze:Umożliwić wprowadzanie szerokości oraz długości geograficznej bezpośrednio poprzez wklejenie wartości wprost z bufora, jedną operacją zarówno części całkowitej, jak i ułamkowej. Wskazane byłoby akceptowanie zarówno przecinka jak i kropki w charakterze "decimal point", gdyż Google Maps używa w tym charakterze kropki, a chyba głównie stamtąd byłyby brane te współrzędne.
Coś z tym zrobię.

[ Dodano: 2009-09-07, 13:12 ]
Chris-Kr pisze:chciałbym Ci podziękować za nowe możliwości TNI
:) Podziękowania należą się też Tobie, dużo pomysłów jest twojego autorstwa.
Pozdrawiam
Janek
Nalewka
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2009-05-24, 02:00
Lokalizacja: Warmia

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Nalewka »

Mam jeden laptok, dwa modemy (każdy z inną kartą) i trzy aplikacje do tego, dlatego troszku to trwa, bo muszę się przełączać z jednego na drugi, albo z jednej na drugą czy trzecią, a za każdym razem reset wszystkiego... Szkoda, że nie mam kogoś z działającą siecią tuż obok, było szybciej :) A jeszcze teraz Orange coś dłubie w sieci i albo połączenia nie ma, albo wolno jest strasznie... No cóż, jestem na końcu świata, to tak mam. Za karę, że się wyprowadziłam z dużego miasta...

Po kolei:
Jest to ADU-635WA rozpoznane przez TNI jako AnyData WCDMA USB Modem

Ustawiłam statystyki dla każdej karty oddzielnie, ale po zamknięciu i otwarciu TNI dostaję komunikat: „Nie udało połaczyć się z portem do komunikacji AT”

Podejrzewam, że z tego samego powodu nie mogę ustawić AT i nie mogę dostać jakichkolwiek sensownych wyników raportów, odpowiedzi modemu są puste, nie ma danych, albo w ogóle nie mam możliwości wklikać polecenia.

Tzn. odpowiedzi modemu są "puste" jeśli zdążę je zobaczyć, zanim znikną z okienka głównego przy inicjalizacji, bo żadne komendy w Ustawieniach nie działają, bo nie daje się ustawić AT i za każdym razem mam taki sam komunikat „trzeba najpierw zaznaczyć: komunikacja AT i PIN”.

Żeby znać „przyczynę ostatniego błędnego połączenia” muszę mieć włączoną komendę AT, a tej nie daje się włączyć, bo komunikacja AT nie jest możliwa, bo „Nie otrzymano prawidłowej odpowiedzi z portu, Odpowiedź modemu: (puste)”. No i koło się zamyka.

Oto co TNI daje do wyboru:

Obrazek

cdn
modem ADU 635WA - Orange + anteny ATK 10 i 20 / router Zalip CDW530 + Konektor antenowy FME/AnyDATA
albo
Axesstel 610 + antena ATK + jakaś ładna przełączka :)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: marens »

Aby zmienić modem nie musisz restartować komputera.
Po prostu zamykasz aplikacje, odłączasz modem i działasz na drugim.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

Nalewka pisze:Oto co TNI daje do wyboru:

[url=http://images8.fotosik.pl/87/d8662375733a262bm.jpg]Obrazek[/URL]
Trudno coś z tego screena odczytać. Jakbyś wrzuciła większego, to może byśmy razem coś wymyślili.
Zrzut ekranu zrób z wciśniętym ALT-em.
Krzysztof
Nalewka
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2009-05-24, 02:00
Lokalizacja: Warmia

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Nalewka »

Marens, czuję się pouczona :P Chyba nigdy nie używałeś firmowych aplikacji Orange, prawda? Myślisz, że ja tak dla przyjemności, że lubię bezmyślnie gapić się w migający ekran? Zapewniam cię, że nie :P

Do rzeczy:
Oto screeny z tego co mogę (albo nie mogę) zrobić w TNI.

Obrazek Inicjalizacja modemu
Obrazek komunikat AT
Obrazek wybrany PID 6202 okienko główne
Obrazek w ustawieniach - porty do wyboru
Obrazek nieprawidłowa odpowiedź z portu

Raport_Port_13.log wygenerowany automatycznie

Kod: Zaznacz cały

ATE1: 
Siła sygnału (min. 10, max. 31): 
Stan PIN: 
Żądanie PIN: 
SIMLOCK: 
BTS (CREG=2): 
Aktualnie używany BTS: 
Zalogowany do sieci: 
Dostępność GPRS (0,0 - brak, 0,1 - OK, 0,5 - w Roamingu): 
Czy podłączony do GPRS (0 - nie, 1 - tak): 
Klasa: 
ATI1: 
ATI1: 
ATI2: 
ATI3: 
Raport_Com_14.log

Kod: Zaznacz cały

ATE1: ATE1
Siła sygnału (min. 10, max. 31): AT+CSQ
Stan PIN: AT+CPIN?
Żądanie PIN: AT+CLCK="SC",2
SIMLOCK: AT+CLCK="PN",2
BTS (CREG=2): AT+CREG=2
Aktualnie używany BTS: AT+CREG?
Zalogowany do sieci: AT+COPS?
Dostępność GPRS (0,0 - brak, 0,1 - OK, 0,5 - w Roamingu): at+CREG?
Czy podłączony do GPRS (0 - nie, 1 - tak): AT+CGATT?
Klasa: AT+FCLASS=?
ATI1: ATI
ATI1: ATI1
ATI2: ATI2
ATI3: ATI3
Podobno Orange coś dłubie, czy może to mieć wpływ na działanie akurat tego modemu, skoro teraz łączę się na starym ZTE i jak widać - działa :) Ale kto wie?

Co mam jeszcze pokazać?
modem ADU 635WA - Orange + anteny ATK 10 i 20 / router Zalip CDW530 + Konektor antenowy FME/AnyDATA
albo
Axesstel 610 + antena ATK + jakaś ładna przełączka :)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Wydaje mi się że ustawiałaś zły port do komunikacji a może i modem. Moim zdaniem powinny być wybrane modem i port WCDMA a dokładniej jako modem ta pozycja gdzie jest COM14 a jako port do komunikacji COM16. Czyli w Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Port do komunikacji powinien być: COM16: Port AnyData WCDMA...

[ Dodano: 2009-09-07, 22:46 ]
Nalewka pisze:Co mam jeszcze pokazać?
:)
Pozdrawiam
Janek
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: marens »

Nalewka pisze:Chyba nigdy nie używałeś firmowych aplikacji Orange, prawda?
Korzystałem z tej od AnyDaty i bardzo zadowolony byłem.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Nalewka widzę że modem jest dobrze wybrany (nie dotyczy to portu do komunikacji).
Pozdrawiam
Janek
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

Nalewka pisze:Oto screeny z tego co mogę (albo nie mogę) zrobić w TNI.
Do komunikacji AT przeznaczone powinny być porty 16 i 18, a w drugiej kolejności można jeszcze spróbować portów 15 i 17.
Porty przeznaczone dla modemu, to powinny być 13 i 14.

Dodane:
Żeby te porty dokładnie zidentyfikować, to otwórz sobie menadżera urządzeń (w TNI bardzo wygodnie przez Menu>System) i rozwiń gałąź "Porty (COM i LPT)".
Podłączaj i odłączaj modem od portu USB i patrz, które COM-y Ci się zmieniają - w ten sposób je zidentyfikujesz. Któregoś z tych portów będzie można użyć do komunikacji AT.
Z kolei port COM do obsługi modemu zidentyfikujesz w identyczny sposób w gałęzi "Modemy". Tam dodatkowo trzeba prawym klawiszem myszy otworzyć "Właściwości" danego modemu i na zakładce "Modem" wyświetli nam się właściwy numer portu COM.
Ta metoda jest skuteczna w przypadku zwykłych modemów komórkowych, powinna chyba również działać w przypadku modemów CDMA.
Pamiętaj, że numer portu COM będzie się też zmieniał w zależności od portu USB, do którego akurat podepniesz modem.
Krzysztof
Nalewka
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2009-05-24, 02:00
Lokalizacja: Warmia

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Nalewka »

Dzięki za podpowiedzi, sprawdzę i dam znać co i jak :)

Dla przypomnienia - na moim końcu świata nie ma jeszcze cdma, jest tylko gprs. Ciekawam, czy jak już O zainstaluje radio, to w TNI jakoś się "samo" przestawi, czy trzeba coś wymyślić, żeby działało dwuzakresowo (hybrydowo - nie wiem jak to nazwać, ale mam nadzieję, że Wy wiecie o co chodzi). Na razie nie mam tego "problemu", Orange dopiero obiecuje...
modem ADU 635WA - Orange + anteny ATK 10 i 20 / router Zalip CDW530 + Konektor antenowy FME/AnyDATA
albo
Axesstel 610 + antena ATK + jakaś ładna przełączka :)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Nalewka pisze:to w TNI jakoś się "samo" przestawi
Nie, samo się nie przestawi. W tej chwili nie znam komend, które to realizują w modemach AnyData dlatego wydaje mi się że najlepiej jak ustawisz:
- Ustawienia -> GPRS/UMTS -> Wybierz modem -> Inny
- Ustawienia -> GPRS/UMTS -> Wymuszaj -> Nie zmieniaj
Ze swojej strony postaram się dodać ten modem do listy modemów w GPRS/UMTS. Gdyby ktoś znał, znalazł komendy do tego modemu to będę wdzięczny za podrzucenie. Zanim zaimplementuję je w programie, jeżeli znane są komendy to oczywiście można je wysyłać tu:
Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Komendy AT.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: tracer.on »

Witam

Mam podobny problem co @Nalewka, tylko że chcę podłączyć modem comander od iPlusa do Orange dla kumpla. i wyskakują dokładnie te same błędy co u Nalewki.
Jak sprawdzić czy jest simlock.
--
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

tracer.on pisze:Jak sprawdzić czy jest simlock.
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=149381#149381
Musisz tylko pamiętać, aby na czas sprawdzania wyjąć kartę SIM z modemu, gdyż w przeciwnym razie możesz dostać fałszywe odpowiedzi.
Krzysztof
krimar
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2009-09-09, 13:48
Lokalizacja: stad

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: krimar »

Witam
przy uzyciu polecenia popraw dns cash zmienilem rejestr windows, czy aby wrocic do poprzednich wpisow wystarcz usunac klucze dodane przez program (tzn czy prgram dodal nowe klucze) czy zmienic ich wartosci jesli byly wczesniej standardowo w rejestrze (jesli tak to na jakie)
dziekuje z gory za odp
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

krimar pisze:przy uzyciu polecenia popraw dns cash zmienilem rejestr windows, czy aby wrocic do poprzednich wpisow wystarcz usunac klucze dodane przez program (tzn czy prgram dodal nowe klucze) czy zmienic ich wartosci jesli byly wczesniej standardowo w rejestrze (jesli tak to na jakie)
Funkcja ta ma pomóc tylko w zapisie określonych wartości do rejestru i tylko to robi. Kluczy proponuję nie usuwać, chyba że jest pewność że wcześniej ich tam nie było. Można skorzystać z (XP):
Start -> Wszystkie programy -> Akcesoria -> Narzędzia systemowe -> Przywracanie systemu
Pozdrawiam
Janek
ibanez
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2006-10-21, 06:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: ibanez »

Program jest niezły. Szacunek dla twórcy.

Ja mam tylko jedno pobożne życzenie: Nie dało by się dodać możliwości minimalizowania aplikacji tylko do ikony koło zegarka?
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

ibanez pisze:Nie dało by się dodać możliwości minimalizowania aplikacji tylko do ikony koło zegarka?
W poprzednich wersjach była taka możliwość, ale wygląda na to, że ostatnio zniknęła :(
Krzysztof
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: krystianb »

Chris-Kr pisze:W poprzednich wersjach była taka możliwość, ale wygląda na to, że ostatnio zniknęła
Etam jest dalej: ustawienia/start programu/ przesuń do tray'a
Ostatnio zmieniony 2009-09-19, 11:35 przez krystianb, łącznie zmieniany 2 razy.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ibanez
Stały użytkownik forum
Posty: 75
Rejestracja: 2006-10-21, 06:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: ibanez »

No ja jakoś tego nie widzę w najnowszej wersji.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: krystianb »

W sekcji start programu jest. Pomyliłem się wcześniej, poprawiłem posta.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: ryba825 »

ibanez, ustawienia/start programu/przesuń do traya
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

ryba825 pisze:ibanez, ustawienia/start programu/przesuń do traya
Ale w poprzedniej wersji chyba było wygodniej, bo można było albo zrzucić do traya klikając "X", albo na pasek zadań klikając "_", a teraz już wyboru nie ma.
Krzysztof
Zablokowany