[TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
gosiaja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-10-29, 10:48
Lokalizacja: trojmiasto

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: gosiaja »

krystianb pisze:[...]
Można skorzystać z ustawień orange, bo to jest ten sam operator, uniwersalny też zadziała.

Bardziej by trzeba dopisać orange VPN.
dzięki :)
Ostatnio zmieniony 2009-11-17, 13:44 przez gosiaja, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

Nie wiem, czy Janek222 jeszcze tu zagląda, czy też zawiedziony (jak przypuszczam) nędznym feedbackiem finansowym ze strony użytkowników wrzucił ten adres do swojego KillFile'a, ale gdyby ten mój post przeczytał, to znalazłem dwa błędy:

1. W oknie wysyłania kodów USSD, gdy wyedytujemy już wcześniej zapamiętany kod, to po kliknięciu "OK" zamiast zapisania wyedytowanego kodu, następuje jego całkowite usunięcie.

2. Od czasu do czasu zdarza się, że w historii połączeń dana sesja zostaje zapisana podwójnie.
Czasy początków oraz końców tych sesji różnią się o kilka lub kilkanaście sekund, wielkości transferów również są bardzo zbliżone, ale nie identyczne.
Co gorsza, te podwójne logowania są normalnie liczone jako wykonany transfer i prowadzą do błędnych wskazań transferu pozostającego do wykorzystania.
Krzysztof
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Chris-Kr pisze:zawiedziony (jak przypuszczam) nędznym feedbackiem finansowym
Jest następnych parę osób, które wsparły mnie finansowo za co bardzo dziękuję, zostaną dodane do listy darczyńców przy następnej publikacji programu. Otrzymałem do tej pory w sumie około 300 złotych za co jestem wdzięczny, jak pisałem każda złotówka ma dla mnie znaczenie.
Chris-Kr pisze:ale gdyby ten mój post przeczytał, to znalazłem dwa błędy
Twój post zawsze przeczyta ;) Niestety mam chroniczny brak czasu. Planowany jest powrót do rozwoju w styczniu, jest szansa że będzie wcześniej. Niestety nic nie mogę zagwarantować, nie jest to zależne tylko ode mnie. Dzięki za info o błędach, jak tylko znajdę "chwilę" to postaram się je wyeliminować.
Pozdrawiam
Janek
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

janek222 pisze: Niestety mam chroniczny brak czasu. Planowany jest powrót do rozwoju w styczniu, jest szansa że będzie wcześniej.
Cieszę się, że nie zarzuciłeś całkowicie myśli o dalszym rozwoju TNI :)
Mam nadzieję, że w międzyczasie uda nam się tutaj na forum ustalić, w jakich okolicznościach dochodzi do tego podwójnego logowania połączeń.
Krzysztof
zmechu
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2009-11-19, 00:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: zmechu »

Witam!

Przede wszystkim gratuluję Autorowi programu - każdy używany przeze mnie manager miał jakieś wady: albo był totalnie prosty (tylko opcje włącz/wyłącz) albo totalnie kobylasty (program do obsługi połączenia o rozmiarze Windows95, hehehe). Dopiero w TopInfo się zakochałem :-)

Parę moich uwag po kilku dni eksperymentowania. Jeżeli przeoczyłem gdzieś odpowiedzi to proszę krzyczeć :-)

1) Do czego służy opcja "Wymuszenie HSxPA"? Pingowanie localhost wymusza takie coś?
2) Jak zrobić, aby zamiast parametrów BTSa (CID, LAC) pojawiała się odpowiednia nazwa (typu Kozia Wólka - supermarket Tesco)? Mam włączone AT, załadowana baza BTS, BTS jest w bazie, a tylko parametry widać.
3) może wyrzucić menu "System"? Ja wiem, że to fajne bajerki z wywoływaniem funkcji systemowych, ale czy na prawdę ktoś korzysta z bajerów jak "Dodaj urządzenie" albo "Dyski"?
4) Proponuję zmienić ikonki "zamknij". Bo w pierwszym momencie nie wiedziałem, czy zamykam program, czy cały komputer :-)

To na początek tyle. Jeszcze raz "szacun" dla Autora.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zmechu, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: zDaleKi »

Przenoszę zbędną dyskusję o TNI do innego wątku z uwagi na to, że Przemox1 podszywa się pod oficjalną stronę TNI. >KLIK<
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

zmechu pisze:Do czego służy opcja "Wymuszenie HSxPA"? Pingowanie localhost wymusza takie coś?
Niektóre modemy (szczególnie Huawei) przy braku transferu schodzą z HSDPA na UMTS w celu oszczędzania energii. To z kolei powoduje, że czasem przechodzenie z UMTS na HSDPA (przy próbie przesłania czegoś z/do sieci) trwa jakiś czas (może nawet to być 1s). Tak więc takie skakanie UMTS<->HSDPA jest dość denerwujące i powoduje dodatkowe opóźnienia w reakcji na np żądanie wczytania strony. Niestety pingowanie localhosta nic nie daje, gdyż to ma być jakiś adres w internecie. A pingowanie np onetu.pl (ja tak robię) powoduje ciągłą pracę na HSDPA i brak denerwujących opóźnień przy wchodzeniu na HSDPA.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: artureal »

Nieładnie, Przemox1 :nienie:
Ale nadal twierdzę, że oficjalna stronka by się przydała i mogłaby przynieść konkretne profity z reklam, nie wspominając o autopromocji. Wystarczy poczytać parę postów użytkowników naszego forum: w większości przypadków problemów z połączeniem nie wiadomo, co im doradzić, bo korzystają z firmowych managerów (ewentualnie ekstremiści z dial-up), które zwyczajnie udostępniają za mało informacji, by na ich podstawie wyciągać jakieś wnioski. Tymczasem w TNI jest wszystko, co potrzeba do optymalnej konfiguracji i tylko żałuję, że nie działa pod Linuxem ;)
Toja?
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2009-10-20, 08:53
Lokalizacja: QTH=>BZ

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Toja? »

jestem głupi (tak - proszę się nie śmiać!) i dlatego spróbuję zadać następujące pytanie:
używam modemu HUAWEI E156 wraz z programem "Partner mobile" w "Plusie";
czy można (bez szkody dla funkcjonalności urządzenia) przejść na TNI?
jeżeli coś ma się "wyłożyć" - to rezygnuję już na początku, gdyż w życiu sobie tego sam nie naprawię :(
pozdrawiam Wszystkich!!! :)
nieco mnie ta technika przerasta, ale bardzo mi na tych zabawkach zależy!!!! :-)))
pozdrawiam Wszystkich!!! 73!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: ja.michal »

Toja?, wyłączasz zwyczajnie manager który masz dotychczas i włączasz TNI. Nie mogą tylko dwa programy w jednym czasie działać. :)
Toja?
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2009-10-20, 08:53
Lokalizacja: QTH=>BZ

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Toja? »

dziękuję bardzo za wyjaśnienie - tak zdobyłem kolejne doświadczenie w temacie :roll:
pozdrawiam! :papa:
nieco mnie ta technika przerasta, ale bardzo mi na tych zabawkach zależy!!!! :-)))
pozdrawiam Wszystkich!!! 73!
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

zmechu pisze:2) Jak zrobić, aby zamiast parametrów BTSa (CID, LAC) pojawiała się odpowiednia nazwa (typu Kozia Wólka - supermarket Tesco)? Mam włączone AT, załadowana baza BTS, BTS jest w bazie, a tylko parametry widać.
W głównym oknie programu taki opis Ci się nie pojawi. Musisz skorzystać z menu, wejść do bazy danych, kliknąć "Szukaj" i dopiero wtedy wyświetli Ci się Tesco w Koziej Wólce ;)
3) może wyrzucić menu "System"? Ja wiem, że to fajne bajerki z wywoływaniem funkcji systemowych, ale czy na prawdę ktoś korzysta z bajerów jak "Dodaj urządzenie" albo "Dyski"?
Te bajerki zajmują tylko kilka linii kodu, a są niebywale wygodne.
Ja np. gdy chcę wejść do Menadżera urządzeń, to odpalam TNI, w menu System klikam "Menadżer urządzeń" i już mam. Najszybszy sposób :)
Podobnie, gdy chcę otworzyć folder "Połączenia sieciowe i telefoniczne".
A gdy masz jakieś kłopoty z modemem lub nawiązaniem połączenia, to wówczas to menu jest wprost nieocenione.
Zresztą jak zobaczysz, tam są znacznie ciekawsze bajery niż tylko samo menu "System" ;)
4) Proponuję zmienić ikonki "zamknij". Bo w pierwszym momencie nie wiedziałem, czy zamykam program, czy cały komputer :-)
Masz jakiś pomysł na bardziej intuicyjną ikonkę?
Ostatnio zmieniony 2009-11-20, 10:47 przez Chris-Kr, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof
surfing
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-11-20, 10:34
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: surfing »

Dzięki za ten program :padam:


Wreszcie mogę bezproblemowo korzystać z internetu

modem Huawei E169, sieć Play

Pozdrawiam :zdrowko:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: krystianb »

Chris-Kr pisze:Masz jakiś pomysł na bardziej intuicyjną ikonkę?
To ja podpowiem, biały X na czerwonym tle.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

krystianb pisze:To ja podpowiem, biały X na czerwonym tle.
Dobry pomysł.
Krzysztof
zmechu
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2009-11-19, 00:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: zmechu »

Chris-Kr pisze:W głównym oknie programu taki opis Ci się nie pojawi. Musisz skorzystać z menu, wejść do bazy danych, kliknąć "Szukaj" i dopiero wtedy wyświetli Ci się Tesco w Koziej Wólce ;)
Moim zdaniem fajnie by było takie coś w głównym oknie:

CID: xxxxx LAC: xxxxx
BTS: Kozia Wólka, Tesco, Kasa 5

No bo nie oszukujmy się, sam CID i LAC w formie cyferkowej chyba nic nikomu nie mówią. A mając te dane plus baza danych aż się prosi do wyświetlenia info o BTS w bardziej ludzkiej formie.

Autorze, proszę :zdrowko:

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2009-11-21, 23:02 przez zmechu, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

zmechu pisze:Moim zdaniem fajnie by było takie coś w głównym oknie:

CID: xxxxx LAC: xxxxx
BTS: Kozia Wólka, Tesco, Kasa 5
Czy na pewno byś chciał, żeby program służący do łączenia z internetem wykorzystywał całą moc Twojego laptopa na ciągłe przeszukiwanie bazy danych z BTS-ami?
Bo ja bym tego nie chciał!
No bo nie oszukujmy się, sam CID i LAC w formie cyferkowej chyba nic nikomu nie mówią. A mając te dane plus baza danych aż się prosi do wyświetlenia info o BTS w bardziej ludzkiej formie.
A jak często ta informacja jest Ci potrzebna?
Raz sprawdzisz do którego BTS-a jesteś połączony i więcej już nie będziesz sprawdzał.
A jak koniecznie chcesz "w ludzkiej formie", to możesz sobie lokalizację stacji bazowej zobaczyć na mapie. Umożliwia to baza danych w formacie .clf.
Autorze, proszę
Autor pracował nad tym programem przez 2 lata i (jak kilka dni temu napisał) cały jego przychód z tego tytułu wyniósł 300 zł.
Wcale się nie dziwię, że jego entuzjazm do dalszej pracy nad tym programem opadł.

[ Dodano: 2009-11-22, 18:45 ]
Dekalog pisze: 1. Mimo wymuszenia tylko UMTS/HSDPA modem często pracuje w GPRS/EDGE, co niestety powoduje znaczne zwolnienie odbioru danych. Siła sygnału wynosi 80 % i jest to sygnał bardzo stabilny. Porównując do poprzedniego Optiona GT3G+ jest dużo gorzej. Option przy wymuszeniu 3G chodził równo i stabilnie. Wróciłbym do niego ale laptop nie ma starego dobrego PCMCIA no i nie po to kupowałem wersję z wbudowanym modemem żeby z tego nie korzystać.
2. Kiedy pracuje UMTS/HSDPA nie wyświetla się moc sygnału :(
Jeśli nie wyświetla Ci się siła sygnału 3G, to skąd wiesz, że masz sygnał 3G na 80%?
Zazwyczaj sygnał 3G jest znacznie słabszy od sygnału 2G!
Poza tym, jeśli to jest wymuszenie tylko na UMTS/HSDPA, to nie powinien przełączać się na GPRS/EDGE. Przypuszczam, że masz raczej ustawione preferowane połączenie UMTS/HSDPA, lub ewentualnie Twój modem ma trochę inną listę rozkazów, niż najpopularniejsze modemy.
Przeczytaj sobie wątek "Jak poznać czy to E176 czy E176G?" - tam jest mnóstwo nowej, nie znanej nam wcześniej wiedzy na temat wymuszania rodzajów połączenia. Może znajdziesz tam coś użytecznego dla siebie.
3. IP serwera to 0.0.0.0 - tak ma byc?
Ja też tak mam.
4. Poziom baterii na wskaźniku TNI jest ok 80 % mimo że bateria jest naładowana 100%
U mnie jest na odwrót. Laptop pokazuje 90% naładowania baterii, a pasek w TNI pokazuje mi 100%. Czyli najwyraźniej oba laptopy kłamią ;)
5. Próby zlokalizowania BTSa mimo najnowszej bazy danych kończą się niepowodzeniem. W bazie danych przy próbe identyfikacji po BTS ID wyświetlają się tylko lokalizacje Plusa Natomiast po LAC dla mojej miejscowości wyświetlane jest 5 BTSów ale w lokalizacji występują tylko znaki zapytania.
To wskazuje na brak Twojego BTS-a w bazie danych. Masz możliwość ten brak uzupełnić - http://btsearch.pl/dodaj.php
Krzysztof
Dekalog
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2007-02-04, 18:52
Lokalizacja: Koszalin

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Dekalog »

Jeśli nie wyświetla Ci się siła sygnału 3G, to skąd wiesz, że masz sygnał 3G na 80%?
Zazwyczaj sygnał 3G jest znacznie słabszy od sygnału 2G!
Nie wyswietla mi sie ale sprawdzam na innym modemie i tam własnie taki poziom pokazuje i bardzo ładnie pracuje połączenie.
Poza tym, jeśli to jest wymuszenie tylko na UMTS/HSDPA, to nie powinien przełączać się na GPRS/EDGE. Przypuszczam, że masz raczej ustawione preferowane połączenie UMTS/HSDPA, lub ewentualnie Twój modem ma trochę inną listę rozkazów, niż najpopularniejsze modemy.
Ustawione mam dobrze na wymuszenie. Raczej mój modem ma inną listę rozkazów.
Przeczytaj sobie wątek "Jak poznać czy to E176 czy E176G?" - tam jest mnóstwo nowej, nie znanej nam wcześniej wiedzy na temat wymuszania rodzajów połączenia. Może znajdziesz tam coś użytecznego dla siebie.
dzięki za wskazanie wątku - poczytam sobie dokładnie:)

No i dziękuje, że rozwiałeś część moich wątpliwości:)
nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej
zmechu
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2009-11-19, 00:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: zmechu »

Chris-Kr pisze:Czy na pewno byś chciał, żeby program służący do łączenia z internetem wykorzystywał całą moc Twojego laptopa na ciągłe przeszukiwanie bazy danych z BTS-ami?
Bo ja bym tego nie chciał!
Nie wiem czy akurat aż całą moc musiałby zużywać... Moim zdaniem wystarczyłoby przy starcie połączenia, a potem raz na jakiś czas, albo jeszcze lepiej - przy wykryciu zmiany BTSa.
A jak często ta informacja jest Ci potrzebna?
Raz sprawdzisz do którego BTS-a jesteś połączony i więcej już nie będziesz sprawdzał.
A jak koniecznie chcesz "w ludzkiej formie", to możesz sobie lokalizację stacji bazowej zobaczyć na mapie. Umożliwia to baza danych w formacie .clf.
Tak ze zwykłej ciekawości. Skoro program ma tak fantastyczne funkcje, to chyba jedna jeszcze pożyteczna nie zaszkodzi. Tak jak pisałem wyżej - niech przy starcie pokaże "BTS Kozia Wólka" zamiast CID i będzie super :-). Ja zazwyczaj siedzę w miejscu, ale gdybym np. jechał samochodem to miło by było gdyby nazwa BTS by mi się zmieniała w podróży. Oczywiście - jak ktoś nie chce to opcja "aktualizuj nazwy BTS" wyłączona. I wilk syty, i owca cała.
Autor pracował nad tym programem przez 2 lata i (jak kilka dni temu napisał) cały jego przychód z tego tytułu wyniósł 300 zł.
Wcale się nie dziwię, że jego entuzjazm do dalszej pracy nad tym programem opadł.
Ja też się nie dziwię, bo sam wielokrotnie tworzyłem oprogramowanie, które puszczałem w sieć i oprócz podziękowań użytkowników i satysfakcji nic nie miałem. Nie zrozum mnie źle - ja nie żądam od Autora wprowadzenia zmian. Ja tylko informuję o swoich opiniach, sugestiach i pomysłach, które mogą uczynić program jeszcze lepszym :-) Z dobrej woli, dla podziękowania za solidny kawał roboty i z chęci ulepszania świata :-)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zmechu, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur
cwany
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2008-01-01, 00:24
Lokalizacja: okolice Częstochowy

SMS na nr 2601 w Plusie i Windows 7

Post autor: cwany »

jak wysłać smsa na nr 2601 w Plusie? (Biuro Obsługi Klienta)? Wyskakuje mi komunikat

Kod: Zaznacz cały

Błąd: 500. Unknown error.
PL: Nieznany błąd. Prawdopodobnie nieprawidłowy nr telefonu lub SMSC.
No i drugie pytanko. Działa Wam Top Netinfo pod Windows 7? U mnie program nie wykrywa modemu - Huawei e220.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: SMS na nr 2601 w Plusie i Windows 7

Post autor: Chris-Kr »

cwany pisze:jak wysłać smsa na nr 2601 w Plusie? (Biuro Obsługi Klienta)? Wyskakuje mi komunikat

Kod: Zaznacz cały

Błąd: 500. Unknown error.
PL: Nieznany błąd. Prawdopodobnie nieprawidłowy nr telefonu lub SMSC.
Wygląda, jakbyś nie ustawił numeru SMS-Center.
Druga ewentualność to taka, że z okienka na numer telefonu, nie usunąłeś domyślnego prefiksu "48"
Krzysztof
cwany
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2008-01-01, 00:24
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: cwany »

No rzeczywiście... nie usunąłem prefiksu 48... nawet o tym nie pomyślałem :) Dzięki!
Używa ktoś top_netinfo pod Windowsem 7 ?

U was również program trochę mułowato działa? U mnie np. klikając w opcję SMS okienko smsami wyskakuje po jakichś 4-5 sekundach. Jak ewentualnie go przyspieszyć?
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

cwany pisze:U was również program trochę mułowato działa? U mnie np. klikając w opcję SMS okienko smsami wyskakuje po jakichś 4-5 sekundach. Jak ewentualnie go przyspieszyć?
To jest spowodowane celowo wprowadzonymi opóźnieniami, żeby modem, a zwłaszcza karta SIM zdążyły zareagować.
W Ustawieniach jest kilka stałych czasowych, które możesz próbować zmieniać, ale musisz liczyć się z tym, że jeśli je nadmiernie skrócisz, to coś może Ci przestać działać.
Krzysztof
John82
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2009-07-07, 22:51
Lokalizacja: wawa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: John82 »

Witam .

Panowie czy można jakoś zmusić TNI do pracy z modemem AnyData ADU635-WA ? By program widział ten modem i pokazywał np. dane o mocy sygnału itp. ?Zastanawiam się czy działał by zarówno przy połaczeniach GSM jak i CDMA ?
Świetnie współpracował z moim e169 .
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

John82 pisze:Witam .

Panowie czy można jakoś zmusić TNI do pracy z modemem AnyData ADU635-WA ?
Zobacz tę dyskusję: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=211027#211027
Kobieta dostała pewne rady co uczynić, obiecała napisać jakie były efekty tych rad, ale więcej się nie odezwała.
Możesz napisać na PW do niej i spytać, czy próby skończyły się sukcesem, czy nie.
Jak dostaniesz odpowiedź, to daj nam znać, czym to się skończyło.
Krzysztof
John82
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2009-07-07, 22:51
Lokalizacja: wawa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: John82 »

Chris-Kr pisze:
Zobacz tę dyskusję: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=211027#211027
Kobieta dostała pewne rady co uczynić, obiecała napisać jakie były efekty tych rad, ale więcej się nie odezwała.
Tzn.. mój modem się łączy z siecią przez TNI .Ale chyba nie działają komendy AT albo modem ich nie rozpoznaje . Nie pokazuje mocy sygnału itp... A jak próbuję wysłać jakieś komendy to w odpowiedzi prawie zawsze jest Error .Może wyslać jakąś konkretną komendę ? Jak sprawdzić jakie komendy obsługuje ten modem ?
Mam zaznaczoną w TNI opcjie "Komunikacja AT" na porcie COM 10 który jest prawidłowy ,bo da się zaznaczyć tą opcje, ale modem chyba nie rozpoznaje tych komend.
Co wy na to ?
Cris-Kr dzięki za info .
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

John82 pisze: Jak sprawdzić jakie komendy obsługuje ten modem ?
Spróbuj wysłac do modemu polecenie
AT?
lub
AT$
Niewielka jest szansa, ale może modem coś odpowie?
Mój modem wyrzuca na to ERROR, ale w analogowych modemach na to polecenie wyświetlała się Pomoc oraz lista obsługiwanych komend.
Krzysztof
John82
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2009-07-07, 22:51
Lokalizacja: wawa

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: John82 »

Niestety Error .. Tylko po wysłaniu komendy AT1 daje mi informację o modemie , nic poza tym .

Po wysłaniu ATINFO
Manufacturer: QUALCOMM INCORPORATED
Model: 239
Revision: U63APO19 1 [Mar 27 2007 13:00:00]
ESN: 0x80702CB4
+GCAP: +CIS707-A, CIS-856, +MS, +ES, +DS, +FCLASS

Co to może być ?
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Do pobrania (pierwszy post) nowa wersja 3.42
W programie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> od wersji 2.27 istnieje możliwość aktualizacji:
menu górne -> Informacje -> Aktualizacje

Zmiany:
1. Pojawili się nowi darczyńcy - dziękuję za datki :)
2. W okno główne programu -> Dotacje pojawił się odnośnik do strony umożliwiającej przekazanie kwot za pomocą serwisu PayPal.
3. W pasku tytułu zniknęła wersja beta a pojawiła się reklama forum.
4. Została zmieniona ikona zamykania programu.
5. W trayu można odczytać siłę sygnału.
Pozdrawiam
Janek
Dekalog
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2007-02-04, 18:52
Lokalizacja: Koszalin

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Dekalog »

5. W trayu można odczytać siłę sygnału.
Fajnie wygląda. Od razu widac czy połączenie jest aktywne. Mam wbudowany modem Sony Ericsson F3507g na XP - siła sygnału przy UMTS/HSDPA to "brak sygnału" - tak ma być?

Podziękowania dla autora programu. Chociaż u mnie niestety nie działa do końca tak jak powinien. Mimo zaznaczenia wymuszenia UMTS/HSDPA czasami pracuje tylko w GPRS/EDGE. Pingowanie też nie pomaga.
nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej
Zablokowany