Co lepsze iPlus czy blucconet?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: Jaco »

ja.michal pisze:zawsze lepiej coś z wyjściem antenowym.
:ok:
Agnieszko pisze:A może nie każdy będzie odpowiedni i zdać się na pracowników Plusa, którzy dobiorą modem do mojego laptopa?
Oczywiście weź go ze sobą aby zainstalowali,pokazali jak działa i dopiero podpisz umowę. Nie daj się zbyć byle pretekstem że na pewno będzie działać.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: krystianb »

Można zrobic króciutkie podsumowanie wady i zalety modemow expresscard

Zalety
+wspomniane gniazdo antenowe (w E800 i E870 ktore są w plusie jest)
+nie zajmuje gniazda usb

wady
-moze przeszkadzac w uztykowaniu jesli slot jest w niefortunnym miejscu laptopa z "przodu" bedzie przeszkadzał przy pisanu
-wieksze prawdopodobieństwo niekompatybilności, ale to wychodzi w sklepie przed zakupem.
-wspomniane wypinanie przy zachaczeniu w slocie 54mm
-problem z podłaczenim do komputera stacjonarnego.

Modemy usb
+uniwersalność (wystarczy komputer z usb)

wady
-zajety port usb
-w wiekszosci brak gniazda anteny, nie wiem czy w którymś jest.

Pewnie jeszcze o wielu rzeczach zapomniałem.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Agnieszko

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: Agnieszko »

Panowie, dzięki za odpowiedzi.
Co do uniwersalności modemu USB, to w zasadzie nie przewiduję korzystać z niego w połączeniu z komputerem stacjonarnym albo jakimkolwiek, innym niż mój, laptopem, zresztą pewnie to nie jest tak łatwo, że hop-siup wpinamy modem do pierwszego lepszego komputera i już możemy z internetu korzystać- mobilny to on jest, ale chyba dochodzą do tego jakieś konfiguracje, ustawienia i trzeba przy tym trochę "podłubać", mylę się?
No i oczywiście zawalczę o modem z wyjściem antenowym.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: YaHooo »

Agnieszko pisze:hop-siup wpinamy modem do pierwszego lepszego komputera i już możemy z internetu korzystać
Dokładnie tak to jest :) Zainstalowanie sterowników oraz konfiguracja połączenia <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7211" target="_blank">»Dial-up«</a> Całość zajmuje 2 minutki.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:Całość zajmuje 2 minutki.
Jak sie ma troche wprawy a modem nie gryzie sie z systemem. Jeszcze niedawno walczyłem ze juz nie pierwszej swierzości icon 3G i vistą ladne godzinki;/ Ale z nówkami to już sie chyba tak czesto nie zdarza (wyłaczając systemy 64 bitowe)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
kto?
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-09-24, 23:45
Lokalizacja: B.

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: kto? »

Nie będę już tworzyć nowego tematu, bo mam podobny problem, a właściwie dylemat, którą sieć wybrać. Jestem studentką i internet potrzebuję właściwie tylko do przeglądania stron, gg, poczty, itd. Raczej nie będę ściągać długaśnych filmów czy czegoś w tym stylu ;) Zastanawiam się nad iplusem i play'em. Patrząc na zasięgi, to wszystko jest dobrze. Pewnie musiałabym to sprawdzić. Aha i używam laptopa. Wiem, że podobnych tematów było mnóstwo, ale nie moge się zdecydować, bo w ogóle się na tym nie znam i nie wiem za bardzo jak mam porównać obie oferty :( Przyznaję, że zależy mi też na cenie :P Pomóżcie :niepewny:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: krystianb »

Zależy jesli bedziesz chciała używać internetu tylko w mieszkaniu i play tam będzie działał(7dni na test), to możesz brać. Gorzej jesli przyjdzie Ci zmienić lokum i sie okarze ze play nie ma zasiegu, UMTS bardzo nie lubi grubych scian, lasow itp. Plus ma taką zalete, że dzieki sieci gsm "działa" prawie wszędzie, wolno ale działa, można go sobie zabrać nad może i w góry :D No niestety zostaje problem limitu, 1GB przy spokojnym(bez youtube itp) korzystaniu z www na góra 2 tyg starcza (mi, a i tak kombinuje jak moge). Po limicie to już tylko człowiek klnie na to co kupił.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
kto?
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-09-24, 23:45
Lokalizacja: B.

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: kto? »

Będę używać tylko w mieszkaniu.Wezmę na próbę Play'a. Może będzie dobrze :roll:
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: MAREKMAREK »

co do zasięgu - spytaj się w salonie o zasięg w twoim miejscu zamieszkania. W moim przypadku w 3 salonach wszystkich sieci pytaliśmy sie o sprawdzenie mapek zasięgu, i na szczęście poskutkowało tym że mamy zasięg ok. Może w twoim przypadku jest to nie potrzebne, bo wiesz że masz duży zasięg.
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: Engelbert »

co do zasięgu - spytaj się w salonie o zasięg w twoim miejscu zamieszkania
I daje 90% szans na to, że w każdym przypadku powiedzą, że jest super i ekstra ;)

MAREKMAREK, a co, gdyby mimo pytania i potwierdzenia dobrego zasięgu okazałoby się, że jednak są jakieś problemy?

Wszystkie mapy operatorów przedstawiające zasięg mają charakter orientacyjny, na jej podstawie nie można praktycznie nic powiedzieć. Sprzedawca nie będzie wiedział, na którym piętrze mieszkasz, przy której ścianie budynku będziesz korzystał i z czego jest zbudowany budynek.
Jeśli trafił i działa dobrze, OK, ale jedynym testem jest samodzielne sprawdzenie przed podpisaniem umowy, ew. podpisanie umowy "na próbę" z możliwością zwrotu po określonym terminie i wszystkim niezdecydowanym taką opcję polecam.
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: MAREKMAREK »

wiesz, ja pisze tu o swoim przypadku, po prostu plus i orange miały mi do zaoferowania gprs na zewnątrz, na mapie oferty, którą wybrałem byłem na granicy gprs - edge, no i po wzięciu mam edge 5 kresek. U mnie na zasięg super znacząco wpłynęło sformatowanie komputera . Nie mieszkam w dużym mieście, widzę maszt mojej sieci, w miescie może być faktycznie inaczej ( budynki itp.) :)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: marens »

Mapki są tylko poglądowe, więc aby się przekonać jak jest z zasiegiem \ transferem \ stabilnoscia najlepiej jest kupić startery pre-paid i sprawdzić praktycznie.

Kiedyś walczyłem aby złapać EDGE będąc na "lini" GPRS/EDGE anteną zewnętrzną. Sygnał miał do pokonania las, a byłem zbyt blisko lasu aby ustawić antene "nad lasem".
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: yagi »

Engelbert pisze:Wszystkie mapy operatorów przedstawiające zasięg mają charakter orientacyjny, na jej podstawie nie można praktycznie nic powiedzieć.
Kalkulacji komputerowych na podstawie cyfrowych map terenu, mocy i typu stacji bazowych.

Znajoma wg mapki Ery nie ma zasiegu UMTS a ma 2-3 kreski przy oknie i bezposrednia widocznosc stacji bazowej :hyhy: Spokonie jej to smiga - zwlaszcza na Skype, z ktorego najczesciej korzysta :ok:
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Co lepsze iPlus czy blucconet?

Post autor: MAREKMAREK »

Racja mając edge można się już pokusić na rozmowy w skypie, mając jakiś tam lepszy limit.
Ja dokupuję sobie dodatkowo antenkę do e220, może trochę szybciej pójdzie to wszystko :ok: :ok:
ODPOWIEDZ