Iplus - koniec umowy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Andrzejz78 »

uniu pisze:Jak się mam moj QoS do LTe? Czy jak zaloguję się do LTE to wyciągne więcej niż 16 Mbit/s?
Ostatnio ja też się nad tym zastanawiałem bo nikt o tym nie pisał nigdzie Wiem już teraz że QoS nie obowiązuję w LTE bo mam taki sam limit a w LTE miałem podczas testów około 20Mb/s
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Patryk »

uniu pisze:Czy jak zaloguję się do LTE to wyciągne więcej niż 16 Mbit/s?
Jeśli warunki panujące w sieci pozwolą - to tak, dużo więcej.
uniu
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 195
Rejestracja: 2009-03-17, 21:41
Lokalizacja: Wołomin

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: uniu »

Czyli ten QoS tyczy się tylko połaczenia z nadajnikiem HSPA+ a jak połacze sie z nadajnikiem w technologii LTE to teoretycznie moge wycisnąć 150Mb/s
Pablo-1986
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-12-27, 17:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Pablo-1986 »

Zgadza się, te wartości dotyczą max technologii hspa+, natomiat w przypadku lte nie obowiązują. Sprawdziłem na Huawei E182e, oraz na routerze Huawei B593.
Na modemie miałem wartość tego profilu 16000 down, natomiast upload 2000. Po przełożeniu karty w Router prędkość wynosiła 30-70 Mb/s w zależności od zasięgu, natomiast wysyłanie to coś ok 2-5 Mb/s
calliope
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2013-04-26, 12:15
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: calliope »

Witam Was :) Jestem użytkowniczką iPlusa już od prawie 3 lat, kończy mi się umowa i tak trafiłam na to forum szukając wsparcia w podjęciu decyzji co dalej ;) .
Obecnie mam pakiet 4GB w dzień i 50GB od 00.00 do 8.00 za 40 zł. Ostatnio mój net pozostawiał wiele do życzenia (przez ok 4 tygodnie), w 3G praktycznie licznik stał w miejscu i strony nie chciały się ładować, na szczęście wszystko wróciło do normy... Zazdroszczę niektórym z Was prędkości, u mnie blado to wygląda ale na moje potrzeby wystarczy :).

Dzięki Waszym radom parę dni temu złożyłam wypowiedzenie w salonie, na drugi dzień zadzwoniła pani z działu utrzymania i zaproponowała umowę na 12 miesięcy, bez sprzętu, 15GB w dzień i 50 GB od 0.00 do 7.00 za 29,95zł i Kaspersky. Dokładnie o taką umowę mi chodziło i nie musiałam się o nic prosić na szczęście. W przyszłym tygodniu przyjedzie kurier z umową i będę musiała w salonie wymienić kartę SIM na USIM. Pani zaproponowała, również że może mi sms-em wysłać umowę :szok: ale ja tam wolę mieć wszystko na papierze.
calliope :)
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: patryk7588 »

Pomyśl jednak nad nowym modemem. Ten który masz nie obsługuje HSPA+ 900MHz a tym bardziej LTE. Jeśli chcesz nowy modem, zajrzyj tutaj: Modemy Plusa
zawsze możesz także poszukać na allegro :)
calliope
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2013-04-26, 12:15
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: calliope »

Dzięki :) już się rozglądałam na allegro za modemami ale jeszcze swój trochę pomęczę zanim wyślę go na emeryturę, ale za rok to już na pewno trzeba będzie coś nowego kupić.
Z LTE może być różnie, wg mapki zasięgu to mój dom jest tak na granicy, a HSPA+ jest ale mam wątpliwości czy by dużo szybciej chodził. Aktualnie mam 1 lub 2 kreski zasięgu mimo, że są chyba 2 maszty w moim miasteczku. W komórce za to mam wszystkie kreski. :)
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: greenfrog »

calliope pisze:Pani zaproponowała, również że może mi sms-em wysłać umowę
Źle zrozumiałaś. Chodziło o to, że możesz zatwierdzić umowę SMS-em a i tak wkrótce potem dostałabyś potwierdzenie warunków pocztą na adres domowy. Pamiętaj, że wymiana karty SIM przysługuje Ci bezpłatnie :!:
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Andrzejz78 »

greenfrog pisze:Pamiętaj, że wymiana karty SIM przysługuje Ci bezpłatnie :!:
Bzdury piszesz
Bezpłatna wymiana karty przysługuje wtedy gdy podpisujesz umowę ze sprzętem

Niedawno to przerabiałem to wiem ;)
calliope
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2013-04-26, 12:15
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: calliope »

greenfrog pisze:Źle zrozumiałaś. Chodziło o to, że możesz zatwierdzić umowę SMS-em a i tak wkrótce potem dostałabyś potwierdzenie warunków pocztą na adres domowy. Pamiętaj, że wymiana karty SIM przysługuje Ci bezpłatnie :!:
Możliwe, że źle ją zrozumiałam bo wcześniej nie słyszałam o takim "udogodnieniu" ;)

Andrzejz78 i greenfrog
Co do wymiany karty pani mówiła, że za to nic nie zapłacę i mam nadzieję, że tak będzie bo się wkurzę :] To mi jest w tej chwili do niczego niepotrzebne.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: marens »

Andrzejz78 pisze:Bezpłatna wymiana karty przysługuje wtedy gdy podpisujesz umowę ze sprzętem
Nie byłbym tego taki pewien, ja pod koniec grudnia wymieniłem kartę bezpłatnie przedłużając umowę bez sprzętu.
uniu
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 195
Rejestracja: 2009-03-17, 21:41
Lokalizacja: Wołomin

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: uniu »

Potwierdzam. Też ostatnio przedłużyłem umowę bez sprzętu na 12 msc i wymienili mi kartę za free
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Andrzejz78 »

marens pisze:ja pod koniec grudnia wymieniłem kartę
A ja styczeń lub luty i już musiałem płacić W salonie też twierdzili że będzie bezpłatnie ale w BOK powiedzieli że jak bez sprzętu to trzeba płacić

Albo regulamin się zmienił albo panuje wolnoamerykanka
calliope
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2013-04-26, 12:15
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: calliope »

Zmieniłam kartę w salonie na USIM za darmo :) .
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Andrzejz78 »

Zmieniłam kartę w salonie na USIM za darmo
Czyli wolnoamerykanka :cenzura:
spidek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-05-10, 18:47
Lokalizacja: Płock

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: spidek »

Witam użytkowników forum!
właśnie kończy mi się 2 raz umowa w plusie w związku z czym mam pytanie, czy uważacie czy uda mi się skorzystać z promocji 50% zniżki na abonament (oczywiście po wysłaniu wypowiedzenia) i zamówić sobie do tego jeszcze tablet ?
Pozdrawiam
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: ja.michal »

Raczej nie. Opcja 50% była w ofercie bez urządzenia. Z urządzeniem swego czasu było 30%, a potem więcej GB, ale ceny te same. Jak teraz to wygląda musisz sam sprawdzić.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: YaHooo »

spidek ogólnie teraz coraz trudniej dostać rabat 50% czy jakikolwiek rabat. Z tego co zauważyłem wolą dać więcej GB za tą samą kasę.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
przemekkk
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2013-02-02, 22:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: przemekkk »

Dzisiaj byłem w salonie aby podpisać nową umowę z promocją darmowego ruchu HTTP na czas nieokreślony, ale pani w punkcie coś namieszała i nie mogła wydrukować nowej umowy. W końcu złożyłem wypowiedzenie i dostałem taką ofertę:

20 GB - ruch HTTP nie jest wliczany do transferu + 50 GB w nocy
10 godz. (3 GB) youtube/ipla
12 mc umowa za 40 zł

Chyba mi styknie :) Ciekawy jest ten youtube :)
Pablo-1986
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-12-27, 17:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Pablo-1986 »

YaHooo pisze:spidek ogólnie teraz coraz trudniej dostać rabat 50% czy jakikolwiek rabat. Z tego co zauważyłem wolą dać więcej GB za tą samą kasę.
Dziwne, ja jeszcze niedawno wyciągnąłem rabat 50% i to na całe 24 mies i do twego router Huawei B 593 za 1 zł i Kasperczaka na 2 lata. To było jakieś 3 mies temu.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: YaHooo »

Pablo-1986 ale pisałeś wypowiedzenie?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Andrzejz78 »

Pablo-1986 pisze:wyciągnąłem rabat 50% i to na całe 24 mies
Trzeba było spróbować na 12m-cy Im wyższy okres tym łatwiej o rabat
Pablo-1986
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-12-27, 17:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Pablo-1986 »

YaHooo pisze:Pablo-1986 ale pisałeś wypowiedzenie?
Tak, złożyłem wypowiedzenie w salonie.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: YaHooo »

Tak, złożyłem wypowiedzenie w salonie.
No to wszystko wyjaśnia :ok: Ważne, że da się jeszcze ugrać coś sensownego.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
sebekMB
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2013-02-26, 15:37
Lokalizacja: Bytom/Radzionków

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: sebekMB »

W Plusie byłem od początku 2008 roku. 4 umowy, pierwsza 2 letnia, kolejne roczne i zleciało te kilka lat, ale w końcu powiedziałem dość. Działanie Iplusa zamiast obiecywanych HDSPA czy 3G, to jedynie EDGE i zmęczyło mnie to obiecanie czegoś lepszego, pokazywanie mapek zasięgu i w ramach promocji jako stary klient, dorzucenie 1GB do tego co mam. Zawiodłem się i rozczarowałem. Dawniej Plus na siłę przyciągał mnie promocjami, telefonami do domu, ofertami przesyłanymi pocztą zwykłą i mailową a dziś, idąc rozwiązać umowę, usłyszałem tylko,"zawsze może pan do nas wrócić"
Jedyne co moge pochwalić, to fachowa obsługa w salonie firmowym w Katowicach(k.Zenitu) , po prostu wszystko szybko i sprawnie, bez zbędnych pytań, formalności załatwione w kilka minut i chyba tylko dzięki temu, zapamiętam IPlusa z dobrej strony.
Jeśli chodzi o promocje dla stałego klienta, to właściwie tematu nie było, cisza i nikt nie zachęcał mnie do pozostania w sieci. Zastanawiam się, dlaczego temat utrzymania klienta tak wygląda, czy jest aż tylu zadowolonych użytkowników, że jeden odchodzący klient jest bez znaczenia.
iPlus od 2008 - 2013,wkrótce koniec umowy
testuje inne sieci
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: patryk7588 »

Pewnie jeszcze zadzwonią.
To że w Bytomiu / Radzionkowie działało Ci tylko EDGE to dziwna sprawa, a może jakoś problem z modemem?
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Patryk »

Jaka tam dziwna, w Radzionkowie Plus sygnałem nie grzeszy. Szczególnie wewnątrz budynków w centrum, pewnie nawet wymuszenie 3G by nie pomogło.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: YaHooo »

sebekMB pisze:Zastanawiam się, dlaczego temat utrzymania klienta tak wygląda, czy jest aż tylu zadowolonych użytkowników, że jeden odchodzący klient jest bez znaczenia.
Mnie też to dziwi. Ale z moich doświadczeń wszędzie tak się dzieje, że dopiero jak klient chce uciec "odnajdują się" lepsze oferty. Po prostu dla operatora nie jest na rękę dawanie z automatu lepszych ofert.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
dexter18

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: dexter18 »

YaHooo dokładnie :D Klient ucieka więc by go zatrzymać dają lepsze oferty :D Ja dostałem 20 GB z czego wykorzystuję 15 :D może mniej :D 7 mi nie wystarczało :D Co zrobić ;) Jeszcze 10 miesięcy i przechodzę na Iplusa bo mam HSPA+ z ich strony ;)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Iplus - koniec umowy

Post autor: Andrzejz78 »

dexter18 pisze:Klient ucieka więc by go zatrzymać dają lepsze oferty
Ja nigdzie (na razie ;) ) nie uciekam i już dzwonili bo jest szósty miesiąc trwania umowy i już mogę podpisać kolejną lepszą na 12m-cy
ODPOWIEDZ