Era,Orange czy Plus?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Era,Orange czy Plus?

Post autor: artureal »

Sundance_kid pisze:artureal u mnie iPlus działa od wielkiego święta. Nie dośc, że się slimaczy to jeszcze zrywa połączenia.
Kiedy sobie na to zasłużył, to zawsze go chwaliłem. A teraz jest kiepsko.
ja.michal pisze:Gdybym miał firmware 7.2 to byłoby pewnie szybciej bo teraz jest 3.6/2.0
Na to bym akurat nie liczył ;)
Muszę przyznać, że DL w okolicach 3Mb/s miałem w iPlusie od dawna, przy czym ostatnio coś mocno skopali. Za to takiego wysokiego UL ani pingów nie osiągnąłem nigdy, nawet przy najlepszym możliwym zasięgu i pomyślnych wiatrach :cry:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Era,Orange czy Plus?

Post autor: krystianb »

Za to takiego wysokiego UL ani pingów nie osiągnąłem nigdy, nawet przy najlepszym możliwym zasięgu i pomyślnych wiatrach
Bo (patrzą na Twoj opis) masz modem tylko z hsdpa (upload tylko 384kb/s, pingi okło 20ms wieksze)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Era,Orange czy Plus?

Post autor: ja.michal »

artureal pisze:Na to bym akurat nie liczył ;)
No nie wiem. Czasem leci jak po linijce 3.5Mb/s.
Za jakiś czas może będzie coś 7.2/2.0 to się dowiemy. ;)
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Era,Orange czy Plus?

Post autor: artureal »

krystianb pisze: masz modem tylko z hsdpa (upload tylko 384kb/s, pingi okło 20ms wieksze)
Upload w granicach 300kb/s czasami się zdarzał, ale ping jeszcze nigdy nie spadł poniżej 130 ms. Centrum miasta. Dość dużego. No ale przy takiej lokalizacji BTS-ów to nic dziwnego; przy okazji zrobię zdjęcie i sami zobaczycie, że przy takim usytuowaniu nadajnika większość jego mocy idzie w podgrzewanie papy na dachu, na którym jest zamocowany :dobani:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Era,Orange czy Plus?

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:Czasem leci jak po linijce 3.5Mb/s.
Bo chyba warunki pozwalają na osiągnięcie max tego co oferuje modem. Chyba, że to jest modem 7.2?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Era,Orange czy Plus?

Post autor: wojteks »

YaHooo pisze:Chyba, że to jest modem 7.2?
To wtedy może NodeB limitować (Plus ma dużo NodeB 3.6Mbps)
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Era,Orange czy Plus?

Post autor: YaHooo »

wojteks pisze:Plus ma dużo NodeB 3.6Mbps
Też możliwe.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Era,Orange czy Plus?

Post autor: ja.michal »

YaHooo pisze:Chyba, że to jest modem 7.2?
7.2 ready. Niestety tylko 3.6 i 2.0 HSUPA.
wojteks pisze:To wtedy może NodeB limitować
Raczej nie. NodeB miał chyba update bo dodatkowe nośne odpalili. Do tego myślę, że jakby było 3.6 to 3.5Mb/s nie chodziłby.
No nic. Muszę jakąś kartę 7.2 dorwać.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Era,Orange czy Plus?

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze: Do tego myślę, że jakby było 3.6 to 3.5Mb/s nie chodziłby.
W sumie jak ja korzystam z BTS'a 3.6 to mam tylko 2.8mbps.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Era,Orange czy Plus?

Post autor: artureal »

artureal pisze:przy okazji zrobię zdjęcie i sami zobaczycie, że przy takim usytuowaniu nadajnika większość jego mocy idzie w podgrzewanie papy na dachu, na którym jest zamocowany :dobani:
Zobaczcie, gdzie się umieszcza BTSy (akurat przypadkowo łączony Plusa i ERY Poznań, ul. Robocza 4) w naszym kochanym kraju:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Udało mi się znaleźć tylko tę jedną jedyną lukę pośród liści, by zrobić fotki, gdyż nadajnik (usytuowany na dość niskiej hali fabrycznej) jest dosłownie zewsząd otoczony drzewami (topole, one są od niego wyższe o parę metrów, choć na zdjęciu trudno to ocenić ze względu na perspektywę). Patrząc wprost na zdjęcie - na prawo od BTSa stoi czteropiętrowy budynek, a na wprost - na północ - równie wysoki ciąg kamienic. W tej sytuacji nawet przechodząca na wysokości podstawy masztu linia średniego napięcia, nie może już zbyt wiele zaszkodzić. Jedynie na lewo, gdzie zasięg nie jest niczym (chyba - nie widać) zakłócany, są zakłady naprawcze taboru kolejowego, w których zapewne dysponują internetem stacjonarnym, o ile w ogóle do czegoś im jest potrzebny i to przy założeniu, że jeszcze nie splajtowali.

I wydawać by się mogło, że nadajnik rzeczywiście służy głównie do ogrzewania dachu, a tu niespodzianka:
Obrazek
Obrazek
O ile dobrze rozumiem wskazania TNI, to właśnie z tego nadajnika korzystam :rotfl:
Gdyby był umieszczony na normalnej wysokości, to dorzuciłbym do niego kamieniem, a tak bujam się przy -90dBm (przy pomyślnych porywach wiatru, gdy drzewa się odpowiednio ugną) i zastanawiam za każdym razem, kiedy piszę posta: zdążę go wysłać :hurra: , czy nie :cry: ?
ODPOWIEDZ