Klub miłośników Google Chrome

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: przemox.1 »

Ja się nie przerzuce na Chrome zostaje przy Firefoxie :)
Ostatnio zmieniony 2009-04-10, 16:29 przez przemox.1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: bob »

przemox.1 pisze:a się nie przerzuce na Chrome zostaje przy Firefoxie :)
Ja również i całe szczęście to tylko forum i nikt nas nie przymusi bo coraz ciężej było odmówić. :hyhy:
viktor
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 156
Rejestracja: 2008-04-14, 17:46
Lokalizacja: Wilkowyje

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: viktor »

artureal pisze: Jakie informacje oni zbierają? Po co im są potrzebne? Wstyd! :nienie:
Być może do tych 16 punktów pod tym adresem http://grzglo.jogger.pl/2007/09/11/16-r ... ie-google/ trzeba dodać punkt 17 kto już zainstalował Google Chrome
Nie ma takiej fantazji której wola i rozum ludzi nie zdołałby przekształcić w rzeczywistość
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Jestem przerażony. Już nigdy nie dotknę kompa. ;)
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: artureal »

5. Adres IP – Mogą rejestrować numery IP, z których użytkownik loguje się na ich strony.
Nie tyle mogą, co rejestrują nasz IP oraz adres każdej odwiedzanej z poziomu wyszukiwarki strony. Te informacje są ponoć przechowywane na serwerach przez dziewięć miesięcy, a potem rzekomo ostatnia część IP jest usuwana :dobani: Podaję za "Nextem" 1/09.
Wygląda na to, że Google wie o nas więcej, niż urząd skarbowy :rotfl:
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

artureal pisze:niż urząd skarbowy :rotfl:
Troszkę offtopujecie, mili Państwo. Bo to nie tyle wina przeglądarki Google Chrome, co wyszukiwarki Google, która równie łatwo "kradnie" te informacje, gdy używamy Firefoxa, Opery czy IE.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: YaHooo »

valdens pisze: Bo to nie tyle wina przeglądarki Google Chrome, co wyszukiwarki Google, która równie łatwo "kradnie" te informacje, gdy używamy Firefoxa, Opery czy IE.
Czyli uważasz, że wyszukiwarka Google kradnie te dane z konkurencyjnych przeglądarek, a Twórcy Chrome nie zaimplementowali w niej takiej funkcji? Albo, że zabezpieczyli Chrome przed własną wyszukiwarką internetową?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Nie, zdecydowanie o co innego mi chodzi. Mianowicie o to, że równie łatwo takie informacje wyciekają z konkurencyjnych przeglądarek, więc Chrome w tej kwestii jest po prostu taki sam. Próbujecie napiętnować nowy produkt Google'a - przeglądarkę Chrome, wkładając na niego winy dużo starszego produktu tej firmy - wyszukiwarki Google. O to mi chodzi.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: YaHooo »

valdens pisze:Próbujecie napiętnować nowy produkt Google'a - przeglądarkę Chrome
Nikt tu niczego nie piętnuje. Po prostu każdy pisze to co ma na myśli i jakie ma spostrzeżenia po instalacji przeglądarki.

Ale faktem jest, że przeglądarka ma niedociągnięcia. Chociażby już kilka razy wspomniane cytowanie selektywne.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

YaHooo pisze:cytowanie selektywne.
Oczywiście jest to minus (aczkolwiek w wersji 2 już nie ma tego problemu), są i inne niedociągnięcia, ale plusy i tak, jak dla mnie, przechylają szalę w kierunku Chroma (już dziś, a co będzie za rok?)

Dajmy na przykład szybkość uruchamiania, o której jeszcze nikt nie wspomniał, a rzecz bardzo ważna. Na moim słabym laptopku Firefox 3.08 otwiera się 19 sekund (przed chwilą zmierzyłem), a Google Chrome - 2 sekundy. :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: YaHooo »

valdens pisze:ale plusy i tak, jak dla mnie, przechylają szalę w kierunku Chroma
Masz rację, ale to niestety jest bardzo subiektywne co dla kogo więcej znaczy :)
valdens pisze:Dajmy na przykład szybkość uruchamiania, o której jeszcze nikt nie wspomniał, a rzecz bardzo ważna.
Masz rację. U mnie FF uruchamia się około 5-6s, IE coś koło 1-2s. Chrome nie wiem, bo jak zainstalowałem to nie mierzyłem, a kilka dni temu go wyrzuciłem.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: Blido »

valdens pisze:Dajmy na przykład szybkość uruchamiania, o której jeszcze nikt nie wspomniał, a rzecz bardzo ważna. Na moim słabym laptopku Firefox 3.08 otwiera się 19 sekund (przed chwilą zmierzyłem), a Google Chrome - 2 sekundy. :)
Dlatego Google Chrome jest dobre raczej do słabego laptopa. Na moim w miarę silnym desktopie ekstremalnie spersonalizowany FF3 (a co, lubię wszystko ustawiać po swojemu ;) ) z 19 dodatkami i niestandardowym skinem uruchamia się 3 sekundy pod Ubuntu i 6 pod windą. "Świeżemu" FF3 zajmuje to około 2 sekund i drugie tyle pod Windowsem, Chrome pod Windowsem uruchamia się w mgnieniu oka, praktycznie po kliknięciu w ikonkę ;) . Ale to mnie nie przekonuje do używania Chrome, bo to żaden problem dla mnie poczekać 3 sekundy. Pomijając fakt, że obecnie mógłbym go używac tylko pod Windowsem. W dodatku jak już wczesniej wspomniałem, lubię wszystko w przeglądarce ustawiać po swojemu, a FF daje mi tu największe pole manewru. Może jak kupię sobie netbooka (planuję kupić Eee PC 900, a on nie powala wydajnością) to zainstaluję na nim Chrome. Może wtedy nawet będzie juz dostępna wersja pod Linuxa.
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Sorry, trochę nieuczciwie przeprowadziłem ten test. Otwierałem przeglądarki na różnych stronach startowych i czekałem aż ikonki na zakładkach przestaną się kręcić.

Teraz ustawiłem na obu przeglądarkach google.pl jako startową i wyniki są takie; FF - około 4.30 s, Chrome - około 1 sec.
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: przemox.1 »

Nie tyle mogą, co rejestrują nasz IP oraz adres każdej odwiedzanej z poziomu wyszukiwarki strony. Te informacje są ponoć przechowywane na serwerach przez dziewięć miesięcy, a potem rzekomo ostatnia część IP jest usuwana :dobani: Podaję za "Nextem" 1/09.
To jest legalne :niepewny:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: YaHooo »

valdens pisze:Teraz ustawiłem na obu przeglądarkach google.pl jako startową i wyniki są takie; FF - około 4.30 s, Chrome - około 1 sec.
I tak jest przewaga na stronę Chrome ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: artureal »

Chrome i IE ładują swoje biblioteki wraz ze startem systemu, a Firefox dopiero po kliknięciu skrótu :cfaniak: No i pytanie, jakie i ile masz dodatków w Lisku :]
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Test dla Firefox 3.08 (wszystkie wtyczki wyłączone, obrazki włączone)

zresetuję licznik "Data transfered since..." w programie NetMeter 1.1.3
włączę stoper

wejdę na www.Portal-Pisarski.pl i otworzę w osobnych zakładkach trzy pierwsze opowiadania (nowe otwierając dopiero, gdy śmigiełko pobierania na zakładce się zatrzyma)

wejdę na www.bez-kabli.pl (w nowej zakładce) i otworzę 4 pierwsze tematy (czyli FAQ - zbiór odpowiedzi, Regulamin i Netykieta...) (znów otwierając kolejne tematy w nowych zakładkach, gdy śmigło kończy się obracać)

otworzę www.poczta.wp.pl, a stamtąd (nie otwierając żadnego listu) przejdę na stronę główną Wirtualnej Polski. Tam kliknę "Czat", wybierę "Czat Psychologia".

koniec. zatrzymuję stoper, kiedy czat jest gotowy.

robię zrzuty ekranu (data transfered i wykres)
_____________________________


To samo robię z Google Chrome 2.0.173.1

reset licznika "Data transfered...
.
.
.


Czy to będzie dobry, ciekawy test? Chciałbym zaraz wykonać... :cwaniak:

[ Dodano: 2009-04-14, 14:28 ]
Mój internet aktualnie prezentuje taką formę:
Obrazek

download: 36 kbps; upload: 59 kbps; latency: 297 ms
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: zDaleKi »

Zrób taki test i zobaczymy co pokaże tak z ciekawości ;)

Ja wiem jedno.
Najlepiej szybkość widać na starym komputerze ;)
Nie mam czasu kiedy to pomierzyć ale strona http://www.minimini.pl/ otwiera się na Chrome zdecydowanie wolniej. Test zrobiony na P5-233MHz 256MB RAM ;)

A ta gra: http://www.minimini.pl/html/zabawa/gry/ ... lacz-pary/ chodzi równie koszmarnie wolno ;) Ale to już do końca nie wina przeglądarki.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

BliSki pisze:Zrób taki test i zobaczymy co pokaże tak z ciekawości
No to do dzieła. :) Do zobaczenia za jakiś czas.

[ Dodano: 2009-04-14, 16:25 ]
Ok, mam wyniki. :)

Firefox zmagał się z zadaniem 13:26 minut, ściągając przy tym 3.23 MB.
Google Chrome zajęło to 5:36 minut i zużył jedynie 1.55 MB.

Nie ukrywam, że Portal-Pisarski i forum bez-kabli, to miejsca, które często odwiedzam i pewnie stąd taka różnica w ilości pobieranych danych, ale nie czarujmy się - większość z nas, większość czasu spędza na ulubionych stronach...

Za chwilę (jak tylko prześlę screeny) na serwer fotosik.pl, ujrzycie dowody rzeczowe. :hyhy:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: zDaleKi »

Oczywiście jak rozumiem test robiłeś kilka razy, aby wyniki uśrednić i odrzuciłeś wyniki skrajne? :]
Nie wiedzę też aby wyniki były robione dla pełnej pamięci cache i pustej.
Jeżeli możesz, to potestuj też tę stronę, którą podałem powyżej.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Postanowiłem wrzucić wszystkie screeny do prezentacji .ppt
Tak jest schludnie i przejrzyście, a całość zajęła troszkę ponad 1 MB, więc niewiele.

http://rapidshare.com/files/221276712/F ... Chrome.ppt
BliSki pisze:Oczywiście jak rozumiem test robiłeś kilka razy, aby wyniki uśrednić i odrzuciłeś wyniki skrajne?

Bez przesadyzmu, to nie fizyka kwantowa. Sekunda w tę albo z powrotem nie zbawi.
BliSki pisze:Nie wiedzę też aby wyniki były robione dla pełnej pamięci cache i pustej.
Jeżeli możesz, to potestuj też tę stronę, którą podałem powyżej.

Może później, jak wypiję ze dwie smoliste kawki. A nie interesowałoby Was bardziej to samo, ale z włączonym AdBlockiem, czy tam innymi wtyczkami? Sam jestem ciekawy, czy AdBlock uratowałby FF.

[ Dodano: 2009-04-14, 19:08 ]
BliSki pisze:ale strona http://www.minimini.pl/ otwiera się na Chrome zdecydowanie wolniej.
A sprawdzałeś, co się dzieje, kiedy wchodzisz na tę stronę ponownie z Chroma? :) Jak przeglądarka zachomikuje sobie już co chce, stronka ładuje się błyskawicznie - około 8 sekund.
Ładowanie pierwsze rzeczywiście jest powolne (ale i tak chyba nie dłuższe niż na FF).
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: zDaleKi »

Tak wchodzilem na strone kilka razy i przypomne ze test dotyczyl starego kompa, czyli bardzo wolnego.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

W następnym odcinku:

Czy Mozilla Firefox+AdBlock Plus pokona Google Chrome.

Nietrudno się domyślić, że eksperyment zostanie wykonany identycznie z taka tylko różnicą, że włączę dodatek do Firefoxa, blokujący wyświetlanie reklam.
lubczyk
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2008-07-23, 14:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: lubczyk »

I gdzie wyniki eksperymentu ? A druga sprawa to ta przeglądarka dzisiaj znowu mnie denerwowała. Przez nią wyskakiwał mi blue screen. Pomogło wyczyszczenie pamięci podręcznej i coockies.
vectra = 300 Mbps
Vodafone + iPhone 7
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

lubczyk pisze:I gdzie wyniki eksperymentu?
Zaczekam do premiery Firefoxa 3.5, która lada dzień:
http://technologie.gazeta.pl/technologi ... erwcu.html

Powiedz sam, po co bić leżącego? :cwaniak:

P.S.
Chrome w wersji 3.0.187.1 ma coś na kształt firefoxowego dodatku "Flashblock". Wygląda tak samo - przezroczysty prostokąt z symbolem "f" w środku. Dzięki temu przeglądara śmiga jeszcze lepiej, z jeszcze mniejszym apetytem na transfer.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: bob »

valdens pisze:po co bić leżącego? :cwaniak:
Jakoś nie pasuje mi do tej treści: :cwaniak:
Warto dodać, że z Firefoksa 3.x korzysta obecnie ok. 42% polskich internautów - program Mozilli dawno zostawił w tyle konkurentów (drugi na liście Internet Explorer 7 ma o połowę mniej użytkowników).
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Może warto by sprawdzić, jaki odsetek internautów siedziało na Firefoxie sześć miesięcy po premierze jego PIERWSZEJ wersji w 2003 roku. Nie zdziwiłbym się, jeśli migracja z IE wyglądała podobnie. Chociaż... może nie, może bym się jednak zdziwił. Był mniejszy wybór.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: bob »

Sprawdzam w naszych statystykach i cóż widzę... a mamy rok 2009. ;)
http://www.bez-kabli.pl/statistics.php

[ Dodano: 2009-06-17, 16:21 ]
O przygodach user agenta tu http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=192410#192410
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: valdens »

Jeśli ktos naprawdę ma obawy, że Google Chrome przecieka, to polecam klona tej przegladarki o nazwie SRWare, z której nie wycieknie ani kropla. :)

http://www.srware.net/en/

Właśnie ją testuję. Działa i wygląda tak samo.

[ Dodano: 2009-06-24, 19:25 ]
Podobno ma wbudowanego AdBlock'a, ale konia z rzędem temu, kto mi pokaże, gdzie się go włącza. Hehe. Aha, jeszcze ciekawostka - właśnie widzę, że forum mnie rozpoznaje jako Mozillę (łeb dinozaura).
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Klub miłośników Google Chrome

Post autor: Jo_gurt »

valdens pisze:Aha, jeszcze ciekawostka - właśnie widzę, że forum mnie rozpoznaje jako Mozillę (łeb dinozaura).
Bo to się chyba przedstawia jako Mozilla? :niepewny:
Nie jest GCh przypadkiem na silniku Gecko?
ODPOWIEDZ