Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: Boras »

Witam.
Od pewnego czasu posiadam iplusa60. Chciałem dowiedzieć się czy trasnfer jest zawsze przycinany po przekroczeniu limitu danych i do jakiego transferu mają prawo przyciąć. Obecnie po przekroczeniu limitu prędkość rzeczywista jaką osiągam przy ściąganiu pliku( bo taka najlepiej obrazuje stan faktyczny;)) wynosi u mnie ok 4-6 kB/s. Problemów z przeglądaniem stron więc nie ma, jeśli chodzi o ściąganie plików to wiadomo, iż jest to mała prędkość. Chciałem zapytać czy istnieje szansa, iż limity zostaną w iplusie zwiększone. Dodam , że łapałem wszystkie sieci i przed przekroczeniem limitu prędkości były bardzo zadowalające.
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: Engelbert »

Boras pisze:czy trasnfer jest zawsze przycinany po przekroczeniu limitu danych
iPlus pojawił się we wrześniu 2005, limity zaczęły być przycinane od lipca 2006. W grudniu 2006 w wyższym abonamencie limit został zwiększony z 3,33GB do 4GB. Tyle historii ;)
Obecnie limit 1GB i 4GB jest po prostu przestrzegany i nie do końca chce mi się wierzyć tym, który mówią, że im nie przycinają.
Boras pisze:do jakiego transferu mają prawo przyciąć
Plus w umowach nie podaje dokładnych wartości, precyzuje to tak: "Polkomtel zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów technicznych transmisji danych"
W praktyce prędkość ograniczana jest do 32kb, czyli 4kB. To, co otrzymujesz jest więc prawidłowe. Z drugiej jednak strony, jeśli przycinaliby do 16kb to też nikt złego słowa nie mógłby powiedzieć, to że jest to 32kb wynika tylko i wyłącznie z obserwacji, a nie z zapisów regulaminowych.
Boras pisze:czy istnieje szansa, iż limity zostaną w iplusie zwiększone
Pytanie nie tyle do Plusa, co do konkurencji. Obecnie oferty są zbliżone, nikomu nie zależy na wojnie cenowej. Wiadomo, z czasem się zmieni, ale pewnie nie za szybko.
g?odzila
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2007-09-24, 13:12
Lokalizacja: brzeg

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: g?odzila »

Mi niestety przycinają zawsze :( .A po limicie o ściąganiu plików mogę co najwyżej pomarzyć.
A co do prędkości to po limicie iPlus obcina bodajże o połowe ale nie jestem tego do końca pewien bo zwykle korzystam z GPRSa i po limicie prędkości nie przekraczają 3-4kB/s
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: Boras »

Dzięki za odpowiedzi. Swoją drogą jeśli by nie było limitów a abonament na tym poziomie to iplus by się stał poważną konkurencją nawet dla "kabli" więc może będzie coraz lepiej...
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: Engelbert »

głodzila pisze:A co do prędkości to po limicie iPlus obcina bodajże o połowe ale nie jestem tego do końca pewien
Nie, to bardzo duże uproszczenie często powielane w punktach sprzedaży.
Z resztą, skoro miałoby to być obcięcie o połowę, to o połowę czego? Połowę maksymalnej prędkości EDGE, a może połowę HSDPA? Jest tak jak mówię, niezależnie od opcji abomentu (przynajmniej na chwilę obecną) po limicie prędkość jest ograniczana do 32kbps, co w gruncie rzeczy nie wypada aż tak źle na tle większości ofert konkurencji ;)
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: Boras »

przypomniało mi się, że po przekroczeniu limitu prędkość miała spaść do 236kb czyli max 30kB. tak mówił sprzedawca w salonie iplus. Ciekawe czy się pomylił czy faktycznie tak powinno być. Jutro pojde do salonu i sie dowiem raz jeszcze
krzysiek08020
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2007-09-06, 14:44
Lokalizacja: Polska

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: krzysiek08020 »

A jak sprawdzic ile mi zostało z limitu (mam telefon komórkowy jako modem)

Pozdrawiam

Krzysiek
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: Engelbert »

Boras pisze:Ciekawe czy się pomylił czy faktycznie tak powinno być.
Musieliście się niezrozumieć.
krzysiek08020 pisze:A jak sprawdzic ile mi zostało z limitu
Nie ma możliwości uzyskania od operatora takiej informacji. Polecam liczniki w rodzaju netmeter.
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: Boras »

Engelbert pisze:Boras napisał/a:
Ciekawe czy się pomylił czy faktycznie tak powinno być.

Musieliście się niezrozumieć.
jestem pewien ze tak powiedział i się dwa razy pytałem. teoretycznie daje to prędkość EDGE po przekroczeniu limitu. Zadzwonię do BOK i w salonie zapytam jeszcze.
Awatar użytkownika
asiek120
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2006-11-05, 10:49
Lokalizacja: Polska

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: asiek120 »

Engelbert pisze:po limicie prędkość jest ograniczana do 32kbps, co w gruncie rzeczy nie wypada aż tak źle na tle większości ofert konkurencji ;)
Zwłaszcza ERY i jej blueconnect która tnie go 14kbps (niecałe 2kB/s)
Engelbert pisze:krzysiek08020 napisał/a:
A jak sprawdzic ile mi zostało z limitu

Nie ma możliwości uzyskania od operatora takiej informacji. Polecam liczniki w rodzaju netmeter.
dobry tej jest DU meter ("płatny")
Engelbert pisze:Boras napisał/a:
Ciekawe czy się pomylił czy faktycznie tak powinno być.

Musieliście się niezrozumieć.
Wciskał Ci usługe. Podpisaleś cyrograf a on dostał prowizje. Teraz pewnie powie Ci prawdę

Ogólnie jak widzą, ze przychodzi człowiek po iPlusa i nie zabardzo jest w temacie to opowiadają bajki. Ale jak przestale mudawac takiego niezorientowanego i zadawalem konkretne pytania to juz odpowiedzi były typu nie wiem, zaraz sie dowiem, to zalezy itd. Poszedł wiec typek z zapisanymi moimi pytaniami na kartce i dzwonil gdzies, lub sie dokształcał - wrócil po chwili i juz wszystko bylo jasne - powiedział dokladnie to co jest w faq na stronach iplus
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: Boras »

asiek120 pisze:Engelbert napisał/a:
po limicie prędkość jest ograniczana do 32kbps, co w gruncie rzeczy nie wypada aż tak źle na tle większości ofert konkurencji ;)
32kbps jest podane w faq na stronie plusa, jednak jest to niezaktualizowany faq gdyż piszą tam o limitach 1 i 3.3 giga( wiadomo, że teraz jest 4 giga przy abonamencie 110zł) Dziwi mnie to, że aktualnie ściągam pliki i w porywach ciągnie nawet 9 kB co daje większą szybkość więc trzeba to sprawdzić bo może faktycznie dają te 236 kb po przekroczeniu limitu
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: Sundance_kid »

Boras pisze:ciągnie nawet 9 kB
Przez jaki czas? Mi na GPRSie kiedyś plik ściągał sie z prędkością 10 KB/s więc trochę z dystansem do tego podchodzę.

Mam iPlusa i raczej po limicie mam prędkość GPRSu.
Boras pisze:może faktycznie dają te 236 kb po przekroczeniu limitu
Chyba jeszcze nikt tego nie zaobserwował. W takim razie po co byłby limit? Dla ozdoby? A co z GPRSowcami? Tez by im prędkość skoczyła dziwnym trafem?
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: Boras »

A co z GPRSowcami? Tez by im prędkość skoczyła dziwnym trafem?

jeśli są tylko w zasięgu GPRS to sprawa jest jasna
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: YaHooo »

Niestety mi też przycinają zawsze po przekroczeniu limitu, ale są takie miesiące, że czasem przycinają przy 1.25GB, a innym razem tną dokładnie przy 1GB. Co do informacji od sprzedawców. Mi powiedziano, że przy limicie 1GB, po przekroczeniu tej ilości danych wysłanych+pobranych zmniejsza mi się prędkość do połączenia modemowego, czyli 57kbps, co by akurat się zgadzało ze stanem rzeczywistym.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
compile
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-09-19, 11:47
Lokalizacja: Poznań

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: compile »

U mnie po przycięciu na speedtest.net pokazuje 32 kb/s=4kB/s, chociaż przy sciąganiu plików prędkość monentami podskakuje do 5,7kB/s ale to są przekłamania :/
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: Boras »

Dzwoniłem dzisiaj do Plusa i usłyszałem troszkę wymijające odpowiedzi... że iplus daje możliwość dostępu do internetu gdziekolwiek się znajdujesz itp. OK ja nie mam żadnych pretensji przecież chciałem się tylko dowiedzieć czy istnieje ta dolna granica (do której mogą przyciąć) i wydaje mi się, że jej nie ma chociaż mogę sie mylić. Niestety nie mogłem wpaść do samego salonu ale też nie oczekuję tam konkretów. Ogólnie mówiąc nie mam co narzekać na razie na iplusa. Z drugiej strony mając HSDPA ciężko się ograniczać i myśleć o limicie;)
Awatar użytkownika
marus81
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-03-12, 13:18
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: marus81 »

Mam nadzieje ze podniosą te limity szczególnie ten 1 Gb :D
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: bob »

Hmm , przydałoby się w dobie HSDPA/HSUPA i zawrotnych prędkości .
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: Boras »

popieram ale jeśli mają zyski z dodatkowych pakietów to może im się nie opłacać.
Awatar użytkownika
Pawe???
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2006-11-20, 17:00
Lokalizacja: pl

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: Pawe??? »

Mi przycinają zawsze, po przycięciu na NetMeter prędkość balansuje między 3,3 a 4,4kB czyli wynosi tak ~4kB czyli idealnie 32kb. Mam 110 (4GB) ale bez problemu ostatniego dnia okresu rozliczeniowego pobieram sobie dodatkowy piąty gigabajt :) Przy okazji muszę pochwalić Plusa za to, że zwiększa limity także tym, którzy już podpisali umowy (równie dobrze mogliby tego nie robić), ja zaczynałem od 2GB, podwyższyli do 3,3 a potem do 4 GB. Nie musieli tego robić bo w umowie zgodziłem się na 2GB. I za to ich cenię.
iPlus 110 + Comander2 ~20kB/s
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: Boras »

Pawełłł pisze:Plusa za to, że zwiększa limity także tym, którzy już podpisali umowy (równie dobrze mogliby tego nie robić)
zwiększa ale chyba tylko przy wyższym abonamencie? bo limit 1GB dla iplus 60 jest już bardzo długo? może jestem w błędzie nie śledziłem wcześniej tych informacji
Awatar użytkownika
Pawe???
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2006-11-20, 17:00
Lokalizacja: pl

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: Pawe??? »

Tak, tylko wyższy abonament, dla iPlusa 60 jest niezmiennie 1GB. Ale i tak gestem Plusa jest to, że zwiększyli ludziom (mowa o 110zł) z 2GB na 3,3 i 4GB.
iPlus 110 + Comander2 ~20kB/s
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: Mikolaj211 »

Tu chodzi o podpisanie kolejnej umowy! Jak kończy Ci się umowa to mozesz podpisać nową na rok. Dostajesz 2GB przy 60, a przy110 8GB.
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: Boras »

z tego co wiem i wyczytałem to opcję iplus 60 ma chyba 3/4 użytkowników więc zwiększanie limitów jest ukłonem w stronę mniejszości. Może pomyślą jednak też o tych co mają limit 1GB
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: Sundance_kid »

Boras pisze:Może pomyślą jednak też o tych co mają limit 1GB
Inni przy najmniejszej opcji maja pół GB a tną tak, ze uzywanie internetu staje się lekcja cierpliwości. Ja się cieszę z tego co mam i mało narzekam.
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: Boras »

Sundance_kid pisze:Inni przy najmniejszej opcji maja pół GB a tną tak, ze uzywanie internetu staje się lekcja cierpliwości.
Racja ale mamy prawo oczekiwać, że wraz z rozbudową ich infrastruktury będą podnosić standard dostępu do internetu. Tym bardziej, że już teraz mają możliwość zrobienia wszystkim "dobrze". Chociaż faktycznie, patrząc na znajomych którym obcinają prędkość do nienadającej się aby otworzyć stronę nie mam na co na razie narzekać
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: Sundance_kid »

Jakas konkurencja by sie przydała. I tak plusowcy maja dobrze bo na upartego możesz "dokupic limit" a co najwazniejsze można wziąść iternet jako usługe dodatkowa do abonamentu.
A tak na marginesie to czy ktoś sie orientuję czy w promocji wyprzedarzowej, przy rocznej umowie z 6 miesiącami abo po złotówce, zwiększenie limitu przy nowej umowie obowiązuje?
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: Engelbert »

Mikolaj211 pisze:Tu chodzi o podpisanie kolejnej umowy!
Użytkownikowi Pawełłł chodzi o to, że powiększali limity, tak jak np. w grudniu 2006 z 3,33GB na 4GB wszystkim w wyższej opcji, także tym, którzy aktywowali się wcześniej, a nie o powiększenie limitu wynikające z anesku do umowy.
Sundance_kid pisze:czy w promocji wyprzedarzowej, przy rocznej umowie z 6 miesiącami abo po złotówce, zwiększenie limitu przy nowej umowie obowiązuje?
Promocja zaczęła sie we wrześniu 2007, czyli pewnie w czerwcu-lipcu (dopiero jak zaczną się kończyć) się dowiemy :)
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: szalony »

Niestety Iplus zawsze tnie jak limit wyczerpiemy... A co do promo wyprzedarzowej to sadze ze jak bedzie sie umowa konczyc to reguly przedluzania umow z wiekszymi limitami beda sie takze jej tyczyc :) bo jak by sie nie tyczyly to zegnaj Iplusie ;)
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Przekroczenie limitu w iplus. Czy zawsze Wam przycinają?

Post autor: Boras »

Sprzedawcy w punktach Plusa jak już wcześniej napisałem podają, że po przekroczeniu limitu prędkość spada do 236kb/s. Piszę o tym jeszcze raz ponieważ dzisiaj mój znajomy był w innym mieście w salonie Plusa i pytając o iplusa powiedzieli mu to samo ;) 236 ;) . Jestem ciekawy czy też się pomylili, czy muszą tak mówić, czy dostali takie informacje na szkoleniach...? (fakt faktem słowo mówione nie ma mocy umowy) Można powiedzieć tylko, że jest t nieuczciwe.
ODPOWIEDZ