Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: ja.michal »

Dodany plik Option drivers (icon 225) v.4.0.0.18 Vista 32&64 na stronę 3Gsterowniki.neostrada.pl.
Aroslaw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-07-13, 16:15
Lokalizacja: ze wsząd

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: Aroslaw »

czy GT Connect łączy się przez CSD? nurtuje mnie to strasznie bo na wsi przy oprogramowaniu iPlusa bardzo często pyta się mnie o tę formę łączności :/
i jeszcze jedno
czy korzystając z oprogramowania opcjonalnego można występować z roszczeniami reklamacyjnymi odnoszącymi się ilości połączeń i ściągniętych danych??
"You don't have to pass IQ test to be a senator"
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: Sundance_kid »

Aroslaw pisze:czy korzystając z oprogramowania opcjonalnego można występować z roszczeniami reklamacyjnymi odnoszącymi się ilości połączeń i ściągniętych danych??
Nie.
Aroslaw pisze:czy GT Connect łączy się przez CSD?
Jak sobie tak ustawisz lub zezwolisz to może. Ale do CSD jest inny numer niż do pakietów. A co do tego, że aplikacja iPlusa sie pyta o to to znaczy, że coś kiepsko u Ciebie z sygnałem :/
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: YaHooo »

Sundance_kid pisze:A co do tego, że aplikacja iPlusa sie pyta o to to znaczy, że coś kiepsko u Ciebie z sygnałem :/
Nie koniecznie, jak na początku używałem iPlus Managera to w środku miasta czasem chciał się po CSD łączyć. A wybranie połączenia dial-up stworzonego przez instalator iPlus Manager'a powodowało natychmiastowe łączenie się...
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: krystianb »

Sundance_kid pisze:Jak sobie tak ustawisz lub zezwolisz to może.
Z tego co pamiętam to gt connect jest dużo mądrzejszy od głupiego iplus menagera który potrafi robić dodatkowe zyski opowi i łączy się wyłącznie po transmisji pakietowej i nie ma tam możliwości ustawienia połączenia po csd.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Marko197
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-07-25, 15:29
Lokalizacja: NL

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: Marko197 »

ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: ja.michal »

Marko197, dzięki. :ok:

Dodam do reszty jak tylko dorwę się do łącza w domu bo teram mam EDGE na karcie prepaid i nieco słabo jest uploadować pliki. ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: ja.michal »

Dodany plik E160 firmware v11.608.05.00.00.B409 na stronę 3Gsterowniki.neostrada.pl.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: ja.michal »

Dodany plik E156G firmware v11.608.08.81.00.B409 na stronę 3Gsterowniki.neostrada.pl.
Awatar użytkownika
lajtka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-07-31, 11:01
Lokalizacja: Słupsk

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: lajtka »

Witam, przepraszam że ja tak z innej beczki, lecz od kilku dni jestem nieszczęsnym użytkownikiem modemu ZTE MF636 w sieci ORANGE, pisałam o pomoc do operatora, bez skutku :( Mam podpisaną umowę na 24 miesięcy, a modem nie chce działać mi na laptopie. Mam Vistę, komp od pond roku, nie wiem co robić, poradźcie proszę. Szukałam na własną rękę sterowników od producenta do modemu, niestety nigdzie ich nie mogę znaleźć. Może ktokolwiek wie, skąd można takie zciągnąć? ---------Problem polega na tym, że modem z kartą niby działa, świeci się, po podłączeniu nie instaluje się w całości, np. omija akceptację licencji, informuje, że gotowy do użycia i nic, cisza, nie ma go na komputerze, ani ikonki, ani skrótu, nic. Brak jakiegokolwiek połączenia czy nawet zwykłej aplikacji. Poproszę o pomoc, bo osiwieję w przeciągu kilku dni :(--------Piszę za pomocą innego neta, z którym umowa mi wygasa za ok tydzień, najdziwniejsze właśnie że iPlus mi działa, zaczynam żałować że zmieniłam operatora, ale musiałam bo nie miałam żadnego wyboru.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: ja.michal »

No i takie problemy z ZTE są. Samych sterowników nigdzie nie znajdziesz niestety.

Jaką aplikację instalujesz?
Może spróbuj z tej stronki
http://3gsterowniki.neostrada.pl/
W dziale ZTE ściągnąć manager do 626 od Playa. Może będą stery a aplikacja od Playa ma najwyżej inne kolorki.
Olenka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-08-02, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: Olenka »

Witam serdecznie, przepraszam, że troszkę poza tematem, ale widzę, że jesteście zorientowani.
Od kilku dni występuje u mnie problem z dostępem do Internetu.
Na wstępie troszkę danych:
Taryfa: Orange Business
Dodatkowe oprogramowanie: Mobile Partner
Modemy:
Huawei E160E
Huawei E170
System Operacyjny: Vista Ultimate 64bit
Pierwsza instalacja przebiegła bez problemu, Internet działał. Po około miesiącu przestał się łączyć, więc postanowiłam odinstalować oprogramowanie i zainstalowac powtórnie. Jednakże wystąpił problem z zainstalowaniem na nowo modemu E170. Podłączyłam, zatem drugi E160 E, ale te same objawy – nie ma możliwości pełnej instalacji. Wyskakuje to pierwsze białe okienko, które informuje, o tym, że instalacja może potrwać kilka minut, trwa kilka minut, po czym okienko znika i koniec. Próba wymuszenia instalacji z katalogu, wygląda w ten sposób, że wyskakuje ten 2 etap instalacji dużego białego okienka i też do pewnego momentu trwa i się urywa. Jest tak i na jednym i drugim modemie.
Odinstalowałam i oprogramowanie, wywaliłam folderek CardDetector, odinstalowałam sterowniki od modemów i nadal nic.
Może pominęłam coś do wyrzucenia i zostało gdzieś w systemie?
Czy macie może jakąś radę jak inaczej zainstalować oprogramowanie lub w ogóle zainstalować jakieś inne, aby móc korzystac z Orange? Niestety, próba pomocy w salonie nie przyniosła niczego nowego, bo to, że trzeba odinstalować wszystko było dla mnie jasne jak słońce zanim jeszcze wystąpił ów problem.
Mobile Partner nie wykrywa mi urządzenia, ani e160 ani e170 :(
Opcja przeinstalowania systemu też nie jest dla mnie rozwiązaniem.
Będę wdzięczna za każdą radę.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: ja.michal »

[center]Uwaga! Strona 3Gsterowniki.netstrefa.org zostanie zamknięta 20 września 2009.
Alternatywna strona: www.3Gsterowniki.neostrada.pl Więcej plików!

Attention! The page 3Gsterowniki.netstrefa.org will be closed 20 September 2009.
Alternative page: www.3Gsterowniki.neostrada.pl More files!
[/center]
m.a.j.o.r
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-08-03, 16:52
Lokalizacja: Chełm

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: m.a.j.o.r »

Witam,
Korzystam z programu Mobile Partner do łączenia się w Play'u. Jednak przy próbie połączenia wyskakuje błąd: "You can't connect before register an available network"
Czy ktoś może wie jak rozwiązać ten problem?
pozdrawiam
Brudsien
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2009-06-04, 13:28
Lokalizacja: Katowice

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: Brudsien »

Jednym slowem nie mozesz sie polaczyc z netem bo modem nie polaczyl sie z siecia, masz zasieg tam gdzie chcesz uzywac play ?
Karta aktywna ?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: YaHooo »

Ja bym jeszcze sprawdził czy jest wpisany poprawny APN. Ewentualnie połączył się poprzez zwykłe połączenie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7211" target="_blank">»Dial-up«</a>
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
mflash
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-05-23, 13:56
Lokalizacja: warszawa

huawei e870

Post autor: mflash »

witam myślę ze znalazłem sie na odpowiedniej stronie:),
poszukuje aktualizacji dla modemu HUAWEI E 870 posiada on oryginalna aplikacje PLAY , jest b/ sim-locka (zdjęty kodem).
Szukam bo ostatnio odktryłem ze za pomocą swojego modemu ściągam średnie z prędkością 21kB/s a ten sam plik ściągam modemem huawei e 189( iPLUS) z prędkością 100kB/s a nawet i wieksza. dodam ze mieszkam w centrum Wawy zasięg w Play mam 3 kreski HSDPA a w iPLUS 3 kreski 3g. Mozę ktoś z was mi podpowie co mam zrobić aby zmienić te parametry, na kożysć
Z góry dzięki za podpowiedz
:)
Awatar użytkownika
lajtka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-07-31, 11:01
Lokalizacja: Słupsk

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: lajtka »

ja.michal pisze:No i takie problemy z ZTE są. Samych sterowników nigdzie nie znajdziesz niestety.

Jaką aplikację instalujesz?
Może spróbuj z tej stronki
http://3gsterowniki.neostrada.pl/
W dziale ZTE ściągnąć manager do 626 od Playa. Może będą stery a aplikacja od Playa ma najwyżej inne kolorki.
Dziękuję CI bardzo serdecznie :D Myślę ze Ci jestem winna piwo :zdrowko: Internet w końcu działa, dopiero miałam okazje odpisać. Niemniej jednak działa tylko na aplikacji Playa którą mi wskazałeś i osobno muszę otwierać program IE by otwierać strony, niestety pracuję tylko na tej prostej aplikacji, natomiast sterowników do dzisiaj nie znalazłam tak wiec nie mam alikacji ORANGE, na której powinno mi wszystko chodzić :/ CO jeszcze, żadnego wsparcia ze strony producenta, operatora ORANGE, totalna olewka :zly: Niestety będę musiała pomęczyć się 2 lata, po których zdecydowanie nie przedłużę umowy z tym operatorem. Za pomoc dziękuję i pozdrawiam :) To forum jest naprawdę świetne ! A moderatorzy jeszcze lepsi :) pa :papa:
Pozdrawiam :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: ja.michal »

No to fajnie, że wszystko chodzi. :ok:
A fakt faktem. ZTE ma chyba najgorszy support a właściwie go nie ma. :] Jako tako Huawei jest. Option niby ma, ale się wejść nie da jak nie zaakceptuje IMEI. Sierra zdecydowanie najlepiej wypada. Pomagają nawet jak modem jest brandowany. Przekonałem się osobiście. :)

Co do operatorów to w Orange jest słabo. Jak już to się znajduje ichniejszy kombajn tylko.

Tak to już u nas jest. :]
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: ja.michal »

Dodany plik E870 firmware v11.304.20.00.00.B310 na stronę 3Gsterowniki.neostrada.pl.
Awatar użytkownika
lajtka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-07-31, 11:01
Lokalizacja: Słupsk

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: lajtka »

Masz rację. No cóż, ale jak człowiek się już wkopie, to wyjścia nie ma :( Przez ostatnie 2 lata korzystałam z iPlusa ostatnie miesiące na Huawei E220 - internet mi ładnie chodził, modem może wizualnie nienajnowocześniejszy bo z kablem i się plątał, ale śmigał. Ze względu na brak jakiejkolwiek reakcji operatorana wygasającą umowę / brak realnej atrakcyjnej propozycji (choćby zakupu lepszego modemu za 1zł. by nakłonić klienta), po moim! monicie telefonicznym zaproponowano mini laptop za ponad 1000 zł. dopłatą :gwiazdki: Bez komentarza. Zmieniłam operatora z nadzieją na lepsze traktowanie, niestety nadzieją matką... Na szczęście mogłam liczyć na Twoją pomoc :) Teraz walczę z wgrywaniem aplikacji Java do ZV10 poprzez USB, ale to nie na temat tutaj i muszę się teraz gdzie indziej pomęczyć ;) Pa :papa:
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: krystianb »

lajtka pisze:Przez ostatnie 2 lata korzystałam z iPlusa ostatnie miesiące na Huawei E220
Masz go jeszcze, bo to raczej powinien być dużo lepszy sprzęt od ZTE jeśli nie używasz anteny zewnętrznej. Modemy z plusa nie mają simlocka.
A tego konsultanta z plusa to powinni powiesić. Na infolinii przedłużeniowej plusa można dostać 50% zniżki na abo jak się modemu nie bierze, albo chyba 25% z modemem.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
lajtka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-07-31, 11:01
Lokalizacja: Słupsk

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: lajtka »

Jeśli E220 nie ma simlocka chętnie sprawdzę i dam znać :ok: Dzięki za podpowiedź, to już jestem winna 2 piwa :zdrowko: Na obecnym modemie ZTE Który wzięłam z Orange za 1 zł. (jw) internet lekko muli, strony otwierają się z kilkusekundowym odczuwającym opóźnieniem, przy jednorazowym korzystaniu z internetu nie jest to tak denerwujące, przy kilkugodzinnym szlag człowieka trafia :cry: Ale dla niezbyt wymagających ujdzie... tylko że wyobraź sobie kilkanaście MB pliku ściąga w ok. 40 minut :/
Pozdrawiam :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: ja.michal »

lajtka, bo to jest taki modem, żeby limitu za szybko nie przekroczyć. :rotfl:
Awatar użytkownika
lajtka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-07-31, 11:01
Lokalizacja: Słupsk

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: lajtka »

Faktycznie bo operator musi mieć z tego zysk, kit z klientem ;)
Zastanawiam się czy karta orange w modemie iPlusa E220 będzie mi śmigać na aplikacji Playa. Czy w tym kraju nic nie można normalnie? :D
Pozdrawiam :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: ja.michal »

lajtka pisze:Zastanawiam się czy karta orange w modemie iPlusa E220 będzie mi śmigać na aplikacji Playa.
Tak. Aplikacja od Playa to nic innego jak Mobile Partner w kolorach Playa. :) Odpowiedni APN, login i hasło i wio. :)
Awatar użytkownika
lajtka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-07-31, 11:01
Lokalizacja: Słupsk

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: lajtka »

Odezwę się jak odpalę sprzęt na starym dobrym modemie. Dzięki chłopaki :papa:
Pozdrawiam :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: ja.michal »

Dodany plik Sierra Watcher v3.1.0.34.2258 2k, XP 32&64, Vista 32&64, 7 32&64 na stronę 3Gsterowniki.neostrada.pl.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Software / Oprogramowanie / Sterowniki do kart i modemów

Post autor: ja.michal »

Dodany plik Anydata ADU-635WA Manager & Drivers 2k, XP, Vista 32&64 na stronę 3Gsterowniki.neostrada.pl.
ODPOWIEDZ