Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: ja.michal »

Ustawienie APN i hasła powinny być analogiczne do ustawiań z modemem. Dial-up też powinno dać się zrobić z tym Huawei.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Jaco »

Enriquez pisze:Mam pytanie co do sposobu odpalenia Nokii 6233 w three w Irlandii. Czy jest to w ogóle możliwe?
Jest.
Od wczoraj przeszukuję forum pod tym kątem, ale słowa nie ma o tym.
Trzeba go tylko poprawnie skonfigurować i o tym jest w naszym <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=38343#38343" target="_blank">»FAQ«</a> Konfiguracja ustawień (APN, hasła itd.) dla wielu zagranicznych sieci
Enriquez
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-07-31, 10:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Enriquez »

Niestety ta metoda nie działa w przypadku tree + nokia 6233... No chyba, że coś źle robię. Być może powinienem użyć innego rodzaju abonamentu. Mam na razie aktywny voucher na 10 EUR, który mogę używać łącznie z modemem Huaweii. Aktywowałem go na my3.three.ie Następnie przełożyłem kartę do Nokii i zadzwoniłem na 444. Tam mi automat powiedział, że aktywacja karty się powiodła (pomimo, że już jej wcześniej używałem w modemie...). Wykonałem kolejne połączenie do 444 i tam jest możliwość aktywacji vouchera i sprawdzenia konta. Okazało się że mam na koncie 0 EUR. Zastanawiam się, czy doładować konto tą drogą, zamiast poprzez my3.three.ie . W sumie mogę stracić 10 EUR, a nie wiem czy wtedy zadział przez komórkę. Objawy przy próbie połączenia poprzez dial-up są takie, że wyskakuje komunikat "subscribe to pocket data first", co potwierdza, że powinienem zasubskrybować internet tą drogą. Nie wiem, czy będzie obowiązywał taki sam sposób rozliczenia jak dotychczas (10 eur = 7 dni lub 2GB, 25 EUR = 30 dni, 10 GB)... Pytania do operatora są zbędne, gdyż zawsze kończą się tym, że własnej Nokii, nawet bez sim-locka się podłączyć nie da...
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Jaco »

Enriquez pisze:Objawy przy próbie połączenia poprzez dial-up są takie, że wyskakuje komunikat "subscribe to pocket data first"
Na moje oko to jest wina złych ustawień w telefonie.

Jedno pytanie ? W jaki sposób łączysz kompa z telefonem? Proponuję dopisać komendę dodatkową w zaawansowanych ustawieniach modemu i powinno zadziałać.

at+cgdcont=1,"ip","three.co.uk","",0,0
Enriquez
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2006-07-31, 10:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Enriquez »

Jestem w irlandii, więc wpisałem komendę at+cgdcont=1,"ip","three.ie","",0,0 tak samo jak jest w ustawieniach modemu USB. Z telefonem łączę się przez Bluetooth. Ściągnąłem ze strony nokii ustawienia dla mojego telefonu. Nadal nic. Chyba kupię jednak voucher, aktywuję w 444 i zobaczę czy to coś da.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Jaco »

Zobacz w tym temacie: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=107789#107789

Tu kolega Engelbert napisał bardzo dobre rozwiązanie które sam testowałem na fonie bez simlocka i z ustawieniami dla Vodafone. Łączyłem go przez BT i działa w 100%.

Może właśnie nie masz aktywnych tych danych pakietowych i dlatego problem z połączeniem.
milka5000
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-08-20, 11:44
Lokalizacja: Scotland

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: milka5000 »

Witam. Przymierzam się do kupna laptopa. Chciałabym też od razu podłączyć do niego internet. Myślałam o internecie bezprzewodowym z telefoni komórkowej. Nie wiem jednak jak to wszystko zorganizować. Przyglądałam się wcześniejszej rozmowie i nadaj za dużo nie wiem. Przyznam że dużo korzystam z internetu,więc myślałam o opcji nieograniczonej. Ale chciałabym się dowiedzieć jak to dokładnie wygląda. Czy ktoś może mi pomóc? Nie wiem też czy taki bezprzewodowy internet będzie działał nawet jak będę np w Polsce na wakacjach? Proszę pomóżcie!

Z góry dziękuję :)

PS. Skłaniam się też ku opcji łączenia przez modem a nie telefon.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: bob »

milka5000 pisze:Ale chciałabym się dowiedzieć jak to dokładnie wygląda. Czy ktoś może mi pomóc?
milka5000, na początek odsyłam Cię tu:

Chcę mieć internet komórkowy, co mam zrobić, co wybrać??
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: Sundance_kid »

milka5000 pisze:Przyznam że dużo korzystam z internetu,więc myślałam o opcji nieograniczonej.
To nie komórkowy. Niby nieograniczone ale jak Ci limit założą to korzystanie z internetu stanie sie bardzo niekomfortowe. A limity wysokie nie są (nawet 0,5 GB).
milka5000
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-08-20, 11:44
Lokalizacja: Scotland

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: milka5000 »

Dzięki Bob za tą stronke. Patrzałam na opcję firmy DEEMOON, ale czy ten internet bedzie działał nawet jak będę w PL??
dareo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-08-30, 09:47
Lokalizacja: Krosno

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: dareo »

Witam
Lece do Anglii i chce mieć tam neta w laptopie, który tam sobie kupie.
Czytałem trochę na forum i stwierdziłem, że najlepszym rozwiązaniem będzie MobileBroadband
Mógłby mi ktoś opisać co po kolei robić- krok po kroku
Pozdrawiam
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: zDaleKi »

dareo pisze:Mógłby mi ktoś opisać co po kolei robić- krok po kroku
Co masz na myśli? Konfigurację, formalności czy jeszcze coś innego?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ZbyniuR
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-10-08, 22:10
Lokalizacja: Carlisle - UK

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: ZbyniuR »

Od niedawna mam modem ICON 225 w sieci Orange - UK z limitem 3 giga na miesiąc.
I tu jest problem bo standardowe oprogramowanie do niego nie podaje ile juz ściągnąłem co jest niewygodne bo nie wiem czy jeszcze moge uzywac by wpełni wykorzystac te 3 giga czy lepiej nie a za przekroczenie sie płaci jak za zboże. Zdziwiło mnie to bo wcześniej miałem pożyczone podobne modemy z innych sieci tzn z T-Mobile i z 3 i tam wyraźnie to było pokazywane. Byłbym wdzięczny za jakąś podpowiedź co zrobić by wiedzieć jaki mam aktualny stan sciągnietych danych w aktualnym miesiącu. może gdzies w orange sie moge zarejestrowac by miec dostęp do tego albo jest jakas inna wersja sterownika do tego modemu. Z góry dziekuje za podpowiedź.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. :)
ZbyniuR
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: YaHooo »

ZbyniuR wystarczy, że użyjesz jednego z programów wymienionych w tym opisie: > Programy monitorujące ruch w sieci i nie tylko < Ja osobiścied używam DU Meter.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
atanor
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2009-11-03, 01:37
Lokalizacja: wro

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: atanor »

witam wszystkich

czy ktos się orientuje czy angielskie modemy (3, o2, t--mobile) posiadają simlocki?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: ja.michal »

Jeśli nie ma informacji przy zakupie, że nie ma to znaczy, że ma.
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: gnd »

atanor pisze:witam wszystkich

czy ktos się orientuje czy angielskie modemy (3, o2, t--mobile) posiadają simlocki?
Bez simlocka na pewno są te z vodafone, a z simlockiem na pewno są z "3" . Co do innych operatorów to się nie wypowiem bo nie miałem styczności.
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: valdens »

Orientuje się ktoś, czy darmowy Skype z "trójki" jest darmowy również wtedy, gdy sima przełożę z telefonu do modemu i będę gadał przez kompa?
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Bezprzewodowy internet w laptopie w Anglii

Post autor: greenfrog »

valdens pisze:czy darmowy Skype z "trójki" jest darmowy również wtedy, gdy (...) będę gadał przez kompa?
Czemu nie możesz sam sprawdzić :?:
ODPOWIEDZ