[NEWS] MOBILKING

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: ja.michal »

30-45 przy założeniu 50%. :)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: bob »

ja.michal pisze:30-45 przy założeniu 50%. :)
Nie wierzę w te 50% ssaczy i innych dziwnych zjawisk. :]
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: Patryk »

bob pisze:Nie wierzę w te 50% ssaczy
Dokładnie,ssaczy jest sporo mniej,poza tym nie każdy zasysa cały czas - np.ja,jak jeszcze miałem Neo (2 Mb),zaciągałem max.20 GB/mc,i chyba takich jest najwięcej.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: ja.michal »

No to wyjdzie 2 osoby na nadajnik. :P A co do neo to ja miałem 6Mb/s i jak tak intensywniej pociągnąłem to wyszło 32GB (na 50GB limitu wtedy). Potem za 2 miesiące limit znieśli. I jakoś jeszcze mnie ściągałem.

[ Dodano: 2008-02-26, 23:13 ]
I znów się "wyluzował" temat. :]

[ Komentarz dodany przez: bob: 2008-02-26, 23:18 ]
To o obciążeniu sieci było ale już kończymy z tym OT. ;)
Ostatnio zmieniony 2008-02-26, 23:18 przez ja.michal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: Blido »

BTW czy ktoś wie czy karta sim Mobilking będzie działała na telefonie z simlockiem na Erę? w końcu korzystają z ich infrastruktury...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: ja.michal »

Karty heyah z tego co wiem działają na telefonie ery.
W WPmobi karty działają na telefonach orange.
Powinno działać.
temp333
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2008-03-22, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: temp333 »

Mam Mobilkinga i to zdecydowanie najlepszy prepaid na rynku. Mialem juz praktycznie wszystko - od Simplusa, Orange, TakTak, Play i innych badziewi. Tutaj jest niska stawka do wszystkich, doladowuje nie jak mi sie koncza wychodzace, ale jak mi sie skonczy kasa na rozmowy. Po prostu swoboda, ktorej nie daja zadni inni operatorzy - nawet 15PLN za darmo ostatnio dali do wykorzystania na co sie chce. Nie zamierzam zmieniac Mobilkinga na nic innego, bo w kazdej innej sieci czulem sie oszukiwany przez marne pseudo promocje. Idiiotow niech szukaja gdzie indziej. TYLKO MOBILKING! Za proste zasady i uczciwosc.

ps.
To nie jest oferta dla maniakow internetowych.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: bob »

temp333 pisze:Idiiotow niech szukaja gdzie indziej.
Powinieneś ochłonąć. ;)
Mam Mobilkinga i to zdecydowanie najlepszy prepaid na rynku.
Dla mnie na ten przykład rozwiązanie za drogie. :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: ja.michal »

bob pisze:Dla mnie na ten przykład rozwiązanie za drogie. :)
bob przyłączam się do wypowiedzi. ;)
on_84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-08-11, 14:25
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: on_84 »

~temp333 znajac życie to pewnie troche przesadzasz. A z tymi doladowaniami to fajna rzecz zrobili, widzialem na ich stronie ze doladowanie za 10 zl przedluza waznosc konta o 3 miesiace. Widzialem tez fajna opcje mape z pozaznaczonymi miejscami gdzie można kupic starter, niezle calkiem http://mobilking.pl/gdzie-kupic.html
temp333
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2008-03-22, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: temp333 »

Moze faktycznie przesadzam i nie dla kazdego jest to otpymalna oferta - na przyklad jesli masz duzo znajomych w jednej sieci to faktycznie Mobilking nie jest taki dobry.

Ale ie lubie jak sie robi z kogos idiote - Swoboda doladowan to jedno, ale ktory operator zostawia kase na koncie, gdy skoncza sie wychodzace? Tylko Mobilking, a reszta to zlodzieje - kiedys mialem 80PLN na karcie Orange i przez przypadek nie mialem jak zasilic - oczywiscie pieniadze przepadly ;/ Dlatego ciesze sie, ze jest chociaz jedna uczciwa siec na rynku.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: bob »

I oby w przyszłości ten stan rzeczy się poprawił bo faktycznie przepadanie kasy to nie jest uczciwe. :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: ja.michal »

Ale ja miałem Tak Taka i nie przepadały. Podobnie i u siostry.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:Ale ja miałem Tak Taka i nie przepadały. Podobnie i u siostry.
Dokładnie tak samo jest w Simplusie pieniądze przepadają po 30 dniach nieaktywnych połączeń wychodzących i na kilka dni przed wyzerowaniem konta przysyłają wiadomość aby zasilić konto bo pieniążki przepadną. Jednak dzieje się to od chyba kilku miesięcy. A Simplusa mam od około 5 lat, kiedy to się płaciło 1.90zł bez naliczania sekundowego :hyhy:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
on_84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-08-11, 14:25
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: on_84 »

Moze faktycznie przesadzam i nie dla kazdego jest to otpymalna oferta - na przyklad jesli masz duzo znajomych w jednej sieci to faktycznie Mobilking nie jest taki dobry
W mobilkingu to przeciez bez roznicy czy masz znajomych z tej samej sieci czy nie.Stawka 50 gr za minute polaczenia jest do wszystkich sieci bez względu na pore dnia. Mi ich oferta się podoba, nie ma zbednych pankietow, które tylko wprowadzaja czlowieka w blad.

A jeśli chodzi o te doladowania w orange to rzczywiscie przesadzaja, a ktos wie jak jest w heyah?

Poprawiono cytat przez dodanie znacznika cytatu.
Ostatnio zmieniony 2008-08-13, 10:38 przez on_84, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: Jaco »

on_84 pisze:W mobilkingu to przeciez bez roznicy czy masz znajomych z tej samej sieci czy nie.Stawka 50 gr za minute polaczenia jest do wszystkich sieci bez względu na pore dnia.
Podobnie jak w ofercie uniwersalnej w Erze. Oczywiście dla stałych abonentów.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: Sundance_kid »

temp333 pisze:nie mialem jak zasilic - oczywiscie pieniadze przepadly ;/
Długo nie mogłeś :hyhy: Bo w Orange po zablokowaniu rozmów wychodzących jeszcze masz tydzień żeby doładować i odzyskać kasę.
on_84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-08-11, 14:25
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: on_84 »

@jaco no tak masz racje tylko w ofercie uniwersalnej w Erze placi się abonament co miesiac.......a w Mobilkingu jakbys zauwazyl no jednak nie, i co lepsze te doladowania, 10 zl na 3 miesiace na polaczenia wychodzace, jeśli masz tak samo w erze to gratuluje....:)

ale jeśli wwolisz placic abonament co miesiac niż ran na 3 miesiace 10zl to szacunek dla Ciebie....

tak jak już wczesniej pytalem jak z tymi pieniedzmi na koncie jest w heyah? Nie moge tego znalezc w necie.....przepadaja one po dacie waznosci konta czy nie?
Awatar użytkownika
sosen86
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2008-05-21, 19:44
Lokalizacja: lublin

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: sosen86 »

no to ja też powiem kilka słów na temat tej sieci i i ch oferty którą uważam za jedną z gorszych na rynku.

1. cena do wszystkich taka sama ale co z tego - aż taka niska to ona nie jest. tym bardziej jeśli brać od uwagę to że nie ma pakietów które umożliwiają obniżenie kosztów rozmów i smsów. bo np. w orange (bo akurat w tej sieci się dobrze orientuję bo z jej usług korzystam już ponad 7 lat) masz rozmowy od 60 gr ale do orange i stacjonarne mogę rozmawiać już nawet za 20 groszy za minutę. do tego mam pakiety smsów czyli płacę 6 zł na miesiąc wykupuję 600 smsów i nie martwię się smsami przez cały miesiąc. Dodatkowo masz pakiety minut co znowu może obniżyć koszty.
on_84 pisze:ale jeśli wolisz płacić abonament co miesiąc niż ran na 3 miesiące 10zl to szacunek dla Ciebie....
tylko komu wystarcza 10 zł na 3 miesiące????

Tak wieć biorąc pod uwagę promocji, pakiety itp. to oferta tej sieci wychodzi słabiutko. i naprawdę bardziej bym widział zwiększenie oferty niż kolejna reklamę laski potrząsającej cyckami.

[ Komentarz dodany przez: bob: 2008-08-16, 00:27 ]
Zaczynaj zdania od wielkich (dużych) liter.
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: DJ1910 »

10 zł na 3 miesiące na telefon to coś jak 1 piwo na miesiąc dla normalnego faceta. Nie pod tym kątem rozpatruje się oferty operatorów, oj nie pod tym kątem!!
Awatar użytkownika
sosen86
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2008-05-21, 19:44
Lokalizacja: lublin

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: sosen86 »

coś jak 1 piwo na miesiąc dla normalnego faceta
a nawet coś jak jedno piwo na 3 miesiące :-P
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: bob »

sosen86, dostajesz upomnienie bo nie reagujesz na moje uwagi.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: YaHooo »

sosen86 pisze:tylko komu wystarcza 10 zł na 3 miesiące????
Dokładnie mam takie samo zdanie. Nie znam nikogo komu by te 10 zł starczyło na tak dłuuuugo ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
sosen86
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2008-05-21, 19:44
Lokalizacja: lublin

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: sosen86 »

a jakie uwagi masz na myśli bo szczerze mówiąc to nigdzie twoich uwag pod moim adresem nie zauważyłem

[ Dodano: 2008-08-16, 22:40 ]
Aaaaaaaaaaaa :-P litery wielkie :-P rzeczywiście straszna rzecz. A od akapitu też mam zaczynać zdanie czy tylko z dużej litery i wystarczy?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: bob »

sosen86, dostosuj się i nie komentuj. To wszystko.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: Jo_gurt »

sosen86 pisze:A od akapitu też mam zaczynać zdanie czy tylko z dużej litery i wystarczy?
Wystarczy z dużej litery i bez ortografów i będziemy się lubić. I nie mądrzyć mi się tu :P
temp333
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2008-03-22, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: temp333 »

sosen86 pisze: 1. cena do wszystkich taka sama ale co z tego - aż taka niska to ona nie jest. tym bardziej jeśli brać od uwagę to że nie ma pakietów które umożliwiają obniżenie kosztów rozmów i smsów. bo np. w orange (bo akurat w tej sieci się dobrze orientuję bo z jej usług korzystam już ponad 7 lat) masz rozmowy od 60 gr ale do orange i stacjonarne mogę rozmawiać już nawet za 20 groszy za minutę. do tego mam pakiety smsów czyli płacę 6 zł na miesiąc wykupuję 600 smsów i nie martwię się smsami przez cały miesiąc. Dodatkowo masz pakiety minut co znowu może obniżyć koszty.
Wyobraz sobie, ze nie kazdy lubi pakiety - mnie one wkurzaja, bo jak oferta ma byc dobra to niech taka bedzie, ale nie ze zlodziejskimi pakiecikami, ktore trzeba wykorzystac przez jakis czas i sa przewaznie ograniczone do jednej sieci. No i wyobraz sobie, ze niektorzy nie maja wszystkich znajomych w jednej sieci i optymalna dla nich jest plaska stawka do wszystkich, a tutaj rzadzi Mobilking(Play tez jest w tym wzgledzie dobry). Poza tym nienawidze przymuszania mnie do czegokolwiek, a tymbardziej do regularnego nabijania kasy operatorowi za ten wspanialy przywilej jakim jest mozliwosc dzwonienia. Dzwonie duzo i znacznie wiecej niz nawet 150PLN na 3 miesiace, ale wole dac zarobic sieci, ktora jest w porzadku wobec uzytkownikow.

[ Dodano: 2008-08-17, 14:57 ]
Sundance_kid pisze:Długo nie mogłeś Bo w Orange po zablokowaniu rozmów wychodzących jeszcze masz tydzień żeby doładować i odzyskać kasę.
Bo bylem na wyjezdzie i korzystalem ze sluzbowego telefonu :)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: Jaco »

sosen86 pisze:a jakie uwagi masz na myśli bo szczerze mówiąc to nigdzie twoich uwag pod moim adresem nie zauważyłem
Zapraszam do zapoznania się z Regulaminem i Netykieta naszego forum .
Ostatnio zmieniony 2009-02-11, 09:40 przez Jaco, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ztomasz
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-04-28, 13:25
Lokalizacja: Mosina

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: ztomasz »

W Polsacie bez wzgledu czy doladujesz czy nie to numer jest wazny przez nieokreslony czas. Minuta polaczenia chyba 50gr do wszystkich sieci. Zapraszam na strone polsatu :)
Awatar użytkownika
sosen86
Stały użytkownik forum
Posty: 72
Rejestracja: 2008-05-21, 19:44
Lokalizacja: lublin

Re: [NEWS] MOBILKING

Post autor: sosen86 »

W Polsacie bez względu czy doładujesz czy nie to numer jest ważny przez nieokreślony czas. Minuta połączenia chyba 50gr do wszystkich sieci. Zapraszam na strone polsatu
Ale tutaj bardziej chodzi długość ważności kasy na koncie a nie ważność samego numeru (ale to pewnie o to ci chodziło?).

A tak przy okazji to jakie są stawki za przesył danych w tym kingu? Bo chyba pod tym względem to też rewelacji nie ma.

Znając życie to ten Polsat to taki sam przeciętniak jak wszystkie oferty na rynku. Bez rewelacji.

A i jeszcze jedna rzecz która przemawia na korzyść takich operatorów jak orange, era plus, play itp. Jak mam telefon w danej sieci to chcę żeby to się kojarzyło z siecią komórkową a nie np. z nagą panienką, telewizją polsat albo kosmetykami avon. Ale to już takie moje odczucie :-) No chyba że ta sieć była b dla mnie wyjątkowo atrakcyjna a w tej chwili takiej nie ma bo zazwyczaj każda oferta jest podobna dlatego wybieram taką którą mogę dostosować do własnych potrzeb.

Jedyne co mnie denerwuje we wszystkich sieciach to jest nadal drogie opłaty za przesył danych. A play zapowiadał taki wielki przełom w tej kwestii. Ale tak czy tak ja jestem przywiązany do swojej pomarańczowej sieci :-) już od 7 lat i jeszcze na pewno ponad dwa lata będę :-P (z wyższej konieczności = umowy :-P)
ODPOWIEDZ