Pomocy!!!Bardzo slaby zasieg co robic i jaki modem wybrac ??

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
fiolet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-03-21, 10:41
Lokalizacja: Rybnik- Raciborz

Pomocy!!!Bardzo slaby zasieg co robic i jaki modem wybrac ??

Post autor: fiolet »

W lato wzielam sobie bluconnecta na probe wraz z PCMCIA Huawei E630 . Modem fajnie chodzil w staruszku laptopie ale byl problem taki , ze niestety w miejscu gdzie mieszkam jest bardzo slabiutki zasieg ( dlatego wzielam na probe ) . Zrezygnowalam z wiazania sie na 2 lata z racji modemu do laptopa, ktory w moim miejscu zamieszkania nie dawal zadnych szans surfowania ( wystarczylo obrucic laptop lub przesunac i zasieg sie tracil ) i wzielam bluconnecta 39 na czas nieokreslony i lacze sie za pomoca SE K 800i za pomoca dlugiego kabla USB . Telefnik sobie stoi na oknie gdzie jest zasieg w miare dobry . Moge korzystac i z PC i z laptopa i wszystko nawet chodzi ok ale starszy telefon juz mi wysiada i jednak chcialabym korzystac normalnie z telefonu a ciagla wymiana sim zaczyna mnie denerwowac. Chce kupic modem i tu pojawia sie pytanie ????? Jaki ??? I czy jest jakikolwiek sens ??????? Chce korzystac i z PC i z laptopa tymbardziej , ze zbliza sie lato wiec na ogrodzie ( tez bardzo slaby zasieg ) bedzie wiecej uzywany teraz laptop. Co kupic ? Czy modem na USB do PC czy PCMCIA do laptopa czy wlasnie PCMCIA z adapterem USB do PC ? No i o jakich parametrach ? Czy przy tak slabym zasiegu ma sens kupowanie drozszego typu modemu ? Czy wystarczy na zwykly GPRS bo nie wiem czy uda mi sie cokolwiek wiecej uzyskac niz GPRS ? Doradzcie prosze ? Moze ktos ma podobna sytuacje do mojej ??
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Pomocy!!!Bardzo slaby zasieg co robic i jaki modem wybrac ??

Post autor: Blido »

Ja polecam modem pod USB Huawei e220 w chwili obecnej nie jest już zbyt drogi (na allegro 400-500zł). Mam taki modem i jestem z niego bardzo zadowolony. Świetnie łapie sygnał, mimo że nie można podłączyć do niego anteny zewnętrznej (teoretycznie ;) )
Łapię sygnał HSDPA 4/5 kresek, mimo że do nadajnika mam ponad 6km z wieloma przeszkodami. W twoim przypadku miałby też dodatkową zaletę, że można podłączyć go do przedłużacza USB i postawić go w miejscu gdzie dobrze łapie sygnał, nawet dość daleko od komputera.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomocy!!!Bardzo slaby zasieg co robic i jaki modem wybrac ??

Post autor: YaHooo »

fiolet pisze:czy wlasnie PCMCIA z adapterem USB do PC ?
Zdecydowanie odradzam takie przejściówki, jak się poczyta to forum i zobaczy co inni na ten temat piszą, to jest to po prostu loteria czy będzie działać czy nie :( Zatem podzielam zdanie kolegi Blido, że jeżeli chcesz korzystać z obu komputerów (stacjonarny oraz laptop) to nie ma lepszego rozwiązania jak modem na USB.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Pomocy!!!Bardzo slaby zasieg co robic i jaki modem wybrac ??

Post autor: Ufo atakuje »

1.Spróbuj innego operatora, może bedzie lepiej z zasięgiem.
2. Jeśli chcesz korzystać i na laptopie i na PC to najlepiej coś pod USB z wyjściem na antenę.

PS.Nie napisałeś w jakiej technologi się chcesz łączyć (EDGE/HSDPA)???
lechowiec
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 163
Rejestracja: 2008-03-11, 20:13
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Pomocy!!!Bardzo slaby zasieg co robic i jaki modem wybrac ??

Post autor: lechowiec »

Aby net działał dobrze musisz mieć full zasięg czyli około -80db. Jak masz słabszy zasięg to od razu bierz antenę. Ją też mam taki problem i wziąłem antenę zewnętrzną atk 20. Daje duży zysk, u mnie nawet z konektorem indukcyjnym sygnał wzrasta na 6630 o 20 db gdyż mieszkam w dołku i na bardzo niekorzystne warunki ogromny wpływ ma wysokość masztu anteny.
Co do modemu to polecam albo telefon 6630 gdyż ma możliwości jakich nie ma żaden zwykły modem. Niestety nie ma w ofercie żadnego modemu usb z wyjściem antenowym, a taki byłby najlepszy. Niestety nie wiem na ile da się poprawić w tych modemch zasięg za pomocą konektora indukcyjnego, gdzie mają wewnętrzne anteny. Zostaje allegro i szukanie starych modemów usb w wyjściem antenowym. Nie polecam modemów pcmcia do kompa stacjonarnego. Mizerny zasięg bez anteny i komplikowanie systemu które pogarsza jego stabilność. Nie masz pewności że to będzie współpracować, trzeba wszystko dobrze sprawdzić w domu najpierw.
ODPOWIEDZ