Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
analyzer64
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2008-03-25, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: analyzer64 »

Witam,

szukałem tego i znalazłem ale nie wiem, już który plik jest to oprogramowanie do obsługi modemu, a który to firmware. Jutro kurier ma przywieźć mi nowy modem Huawei E630 z Plusa, szukam więc najnowszego oprogramowania i firmware'u. Na stronie producenta nie wiem co jest, czy to oprogramowanie czy firmware, ale myślę że to oprogramowanie. Gdzie znajdę firmware do tego modemu.

Przepraszam, że zakładam nowy temat ale nie mogę się połapać w tym modemie. Mam AirCard'a 860 i na stronie producenta wszystko jest poukładane, a na Huawei to za każdym razem coś innego znajduję.

Jakie macie opinie na temat tego modemu, bo wziąłem go tylko dlatego, że przedłużam umowę i dają go za 1pln, a może być lepszy od mojego który teraz używam, tzn. pod względem szybkości na pewno Huawei jest szybszy i to dużo, ale jak to jest z zasięgiem, jakością połączenia, obsługą?

Czy w cenie Huawei'a E630 znajdę coś lepszego? A co obsługuje co najmniej HSDPA, co polecacie?
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: greenfrog »

analyzer64 pisze:wziąłem go tylko dlatego, że przedłużam umowę i dają go za 1pln
Optiona też dają za zeta, a mniej kłopotów niż z żółtą myślą techniczną :rotfl:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: YaHooo »

Ja ze swojego doświadczenia powiem, że mi ten modem odpowiada :) Ja bez uaktualniania firmware na 7.2, mam prędkości rzędu 2.8mbps, więc nie wiem czy jest sens bawienia się w to, bo można sobie uszkodzić modem. Z drugiej strony ludzie na forum pisali że jak chcieli podłączyć do niego antenę zewnętrzną to mieli z tym kłopot bo nic ona nie dawała (ja nie używam anteny bo mam 200 do BTS'a).
Co do firmware to tu masz linka do strony Huawei >KLIK<
Natomiast tutaj masz linka do tematu z linkami do oprogramowania modemów >KLIK<
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
analyzer64
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2008-03-25, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: analyzer64 »

YaHooo pisze:Co do firmware to tu masz linka do strony Huawei >KLIK<
Natomiast tutaj masz linka do tematu z linkami do oprogramowania modemów >KLIK<
YaHooo, już to wcześniej ściągnąłem, ale wyczytałem na forum, że to ze strony Huawei to nie jest firmware tylko uaktualnienie dashboard'a. Ale i tak to wgrałem, potem ściągnąłem sobie program Mobile Connect ze strony: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=66942#66942

Jak na razie wszytko jest ok.
greenfrog pisze:Optiona też dają za zeta, a mniej kłopotów niż z żółtą myślą techniczną :rotfl:
Jakoś mi nie zaoferowali tego modemu.
Wczoraj zastanawiałem sie nad zmianą na Sierra AirCard 875, jakoś ta firma mi podpasowała, ale jeszcze poużywam tego, zobaczymy jak będzie.
Na razie nie znam możliwości tego modemu, bo chwilowo działam na GPRS ale przekonam się wkrótce.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: marens »

Dodam, że jest niekompatybilny z Acerami.
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: Engelbert »

marens, nie twórz plotek. Jeśli już masz takie doświadczenia, to doprecyzuj z jakim modelem i z jaką serią Acerów. Nie jest prawdą, że te modemy nie działają pod Acerami.

Z moich ocen modemu - dobry jak każdy inny. Nie sprawia więcej problemów niż pozostałe. Co do ocen ludzi podłączających anteny - być może chodzi tu o tę antenkę dołączoną do zestawu - jeśli tak, to rzeczywiście trudno po niej spodziewać się zauważalnego zysku co do siły sygnału ;).
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: YaHooo »

Engelbert pisze: Co do ocen ludzi podłączających anteny - być może chodzi tu o tę antenkę dołączoną do zestawu
Może nie wyraziłem się zbyt dokładnie. Chodziło mi o podłączanie dowolnej anteny było nawet o tym na forum >KLIK<. Ja jestem w tej dobrej sytuacji, że nie muszę podłączać żadnej anteny, więc nie mogę się wypowiedzieć za bardzo w tym temacie. Jednak uważam ten modem za dobry, mi nie sprawia kłopotów.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: marens »

Engelbert pisze:Nie jest prawdą, że te modemy nie działają pod Acerami.
Napisałem posta w zbyt dużym skrócie.
Engelbert pisze:doprecyzuj z jakim modelem i z jaką serią Acerów
Acer Extensa 5200 XP + E630 + Firefox = zamrożenie
Po całym dniu walki odkryłem, że niestety winowajcą jest Firefox (w mojej konfiguracji)

Połączenie sieciowe jest aktywne 2 godz ;)
Widzę, że muszę polubić Operę, IE7 :)
Engelbert pisze:chodzi tu o tę antenkę dołączoną do zestawu
Jakiś minimalny zysk ma ( poprawia z 2 kresek HDSPA na 3 kreski wg iPlus menagera )

Łącze się przez dial-up, ale czasami trzeba wymusić HSDPA
YaHooo pisze:Jednak uważam ten modem za dobry
Jednym z :ok: jest to, że ma wyjście na antenę. Zamieniłbym go z chęcią na jakiś Option z HSPA. Można powiedzieć, że jest najlepszy w kategori cena/jakość z modemów do iPlus60
cysio
Stały użytkownik forum
Posty: 137
Rejestracja: 2007-01-04, 23:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: cysio »

Moze @marens uzywasz jakis dodatkow typu fasterfox ktore moga robic dziwne rzeczy z polaczeniem. Warto wywalic takie wynalazki , lub sprobowac wersji beta 3 firefoxa :ok:


Co do Jakos/Cena to rzeczywiscie dobry wybor dla osob posiadajacych PCMCIA. Problemy z kompatybilnoscia to na 99% wina konkretnego chipsetu kontrolera pcmcia a nie samej marki czy serii. Wiec warto napisac jaki to chipset (pewnie RICOH) :cwaniak:

W iplus60 oplaca sie wziasc tez icona 225 na usb. Modemik maly sprytny. Dziala bez problemu (troche gorsza czulosc od e220 , ale i rozmiary o niebo mniejsze) za rozsadna cene i na dzien dobry bez simlocka :hyhy:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: bob »

cysio pisze:oplaca sie wziasc tez icona 225 na usb. Modemik maly sprytny.
I oprogramowania mnóstwo dostępnego na forum. :)
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: Engelbert »

cysio pisze:W iplus60 oplaca sie wziasc tez icona 225 na usb
Ja przyjacielowi bym go nie polecił. Co do instalacji brak problemów, ale czasem wykazuje zbyt dużą czułość na wahania zasilania. Porzucając kwestię rozmiarów - przegrywa w przedbiegach z E220. No i na upartego do E220 tę antenę da się jednak podłączyć, do Icona 225 niekoniecznie. Może tkwi w nim jakiś ukryty potencjał - ja go jednak jeszcze nie odkryłem ;)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: bob »

Engelbert pisze:Ja przyjacielowi bym go nie polecił
Ja z kolei przyjaciołom nie polecam sprzętu rodem z Chin tak jak nie polecam samochodu SSangYong.
Engelbert pisze:wykazuje zbyt dużą czułość na wahania zasilania
Na jakim sprzęcie ? Sam spełnia wszystkie normy w przeciwieństwie do niektórych laptopów.
Engelbert pisze:No i na upartego do E220 tę antenę da się jednak podłączyć
Być może taką partyzantkę można zrobić też z icon 225 tylko nikt jeszcze go nie rozebrał więc to raczej wątpliwa przewaga.
Engelbert pisze:No i na upartego do E220 tę antenę da się jednak podłączyć, do Icona 225 niekoniecznie.
Czyli nie należy go polecać zresztą tak jak E220 w obszarach poza miejskich i z trudnym dostępem do dobrego zasięgu ale to już grzechy naszych operatorów gsm.
Engelbert pisze:Może tkwi w nim jakiś ukryty potencjał - ja go jednak jeszcze nie odkryłem ;)
Generalnie w sprzętach firmy Option jest wiele potencjału, który wielokrotnie już doceniłem.
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: Engelbert »

bob pisze:Na jakim sprzęcie ? Sam spełnia wszystkie normy w przeciwieństwie do niektórych laptopów.
To prawda, głównie problemy pojawiają się na Acerach ;)
bob pisze:Być może taką partyzantkę można zrobić też z icon 225 tylko nikt jeszcze go nie rozebrał więc to raczej wątpliwa przewaga
Przewaga jest niewątpliwa - tu się da, a w Iconie nie wiadomo, więc wedle wiedzy, którą dysponujemy - nie da się ;)
bob pisze:Czyli nie należy go polecać zresztą tak jak E220 w obszarach poza miejskich i z trudnym dostępem do dobrego zasięgu ale to już grzechy naszych operatorów gsm
Wreszcie dochodzimy do najprawdziwszej prawdy ;)
Najfajniesze są sytuacje, gdzie w miejsach gdzie nawet z GPRS wewnątrz budynków jest problem ludzie kupują modemy w rodzaju Icon 225 albo E220... Kolejny grzech opów - po co mi taki modem, wolałbym zestaw w rodzaji Netbox 2 czy nawet Comander 2 EDGE i antena zewnętrzna...

Jeszcze co do sprzętu rodem z Chin - akurat o E220 i E630 złego słowa nie dam powiedzieć. Sprzęt naprawdę dobry - bez najmniejszej różnicy między nim, a produktami z Europy. Znam to z praktyki - tak i ze strony używania, jak i od strony problemów zgłaszanych przez użytkowników.

Przy okazji - SSangYong to koreańska, a nie chińska marka.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: marens »

cysio pisze:Moze @marens uzywasz jakis dodatkow typu fasterfox ktore moga robic dziwne rzeczy z polaczeniem. Warto wywalic takie wynalazki , lub sprobowac wersji beta 3 firefoxa
Sprawdzę, bo i tak nic mi już nie zaszkodzi. Firefox 3 + Adblock
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: bob »

marens pisze:Adblock
http://www.pierceive.com/
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: marens »

Niestety zawiecha po 10min.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: bob »

marens pisze:Niestety zawiecha po 10min.
Wow u mnie taka kombinacja chodzi żyleta ( mam Optiona ).
Może jednak faktycznie wymień modem (nie chciałem pisać też o laptopie).
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: marens »

bob pisze:Może jednak faktycznie wymień modem
"Poprosić" o to Plusa, czy lepiej dla moich nerwów zamienić na Allegro? (dodam, że potrafię walczyć o swoje, pisma itd.)

bob pisze:(nie chciałem pisać też o laptopie).
Będę musiał, kwestia paru miesięcy. Idę w tym roku na studia informatyczne, więc to przydatna rzecz. Jest zbyt ciężki jak na moje potrzeby 3kg, pomijając baterię, która wytrzymuje aż 45min.
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: Engelbert »

Ale jaki sens wymieniać modem, skoro problem pojawia się tylko z jedną przeglądarką...? Z tego co zorzumiałem, działa z innymi, a nie działa z FF. Jak by nie patrzeć nie widzę w tym problemie udziału modemu...
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: marens »

1) Teoretycznie nie potrzeby, ale jestem w zasięgu HSUPA.
2) Firefox + Adblock + NoScript ≠ IE, Opera (od dawna nie widziałem reklam w internecie)

[ Dodano: 2008-03-31, 18:03 ]
Co wy na to, że Operę też wykrzacza.

Ściągnąłem najnowszego iPlus menagera, aby zainstalował sterowniki do E630. Wywaliłem skróty z pulpitu i start. (nie da się odinstalować managera tak aby nie wyrzucał sterowników)

Skonfigurowałem dial-up i chodzi. Na złość zainstalowałem Firefox... teraz czekamy :gwiazdki:

[ Dodano: 2008-03-31, 18:21 ]
Mam nadzieję, że to wina iPlus Menagera / Mobile Connect bo przez dial-up chodzi z Firefoxem. Więc teoretycznie nie powinno być już problemu.

Teraz kwestia jak odinstalować iPlus Menagera aby zostały same sterowniki? Ew. skąd ściągnąć same sterowniki? (bez aplikacji Mobile Connect / Mobile Partner )
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: Engelbert »

Domyślnie sterowniki dla iPM są w C:\Program Files\iPlus\Drivers\
Skopiuj folder, odłącz modem, odinstaluj aplikację, podłącz modem i zainstaluj ze skopiowanych wcześniej sterowników ;)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: marens »

Działa :ok: :zdrowko:
analyzer64
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2008-03-25, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: analyzer64 »

Witam ponownie,

jak na razie modem sprawuje się bardzo dobrze (średnio dl wynosi ok 400KB/s i więcej), aktualnie używam go w PC za pośrednictwem przejściówki, mam pytanie, bo przekroczyłem limit i zamiast mieć HSDPA mam tylko UMTS, czy tak ma byc po przekroczeniu limitu czy jednak z zasięgiem jest coś nie tak? Dodam, że w poprzednim modemie (tylko EDGE) jak przekroczyłem limit to zasięg się nie zmieniał, ale nie wiem czy tak samo jest z HSDPA?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: YaHooo »

analyzer64 pisze:średnio dl wynosi ok 400KB/s i więcej
No to pozazdrościć takich prędkości :ok:
analyzer64 pisze:przekroczyłem limit i zamiast mieć HSDPA mam tylko UMTS, czy tak ma byc po przekroczeniu limitu czy jednak z zasięgiem jest coś nie tak?
Ja po przekroczeniu limitu mam cały czas zasięg HSDPA, tylko niestety prędkości nie te :(
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
analyzer64
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2008-03-25, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: analyzer64 »

Sorry za robie OT z tym limitem, ale w innych postach na ten temat nie znalazłem odpowiedzi.
Czyli u Ciebie cały czas jest HSDPA, popróbuję jeszcze z tą antenką, ale dziś jej nie ruszałem i jak przyszedł sms to od razu był tylko UMTS, więc mi może wyłączyli dostęp do HSDPA... Nie dobrze mam tylko z tym, że muszę mieć dostęp do notowań na GPW w trybie rzeczywistym i dziś mając załadowane tylko notowania ściągnąłem aż 130MB... :(
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: YaHooo »

analyzer64 pisze:więc mi może wyłączyli dostęp do HSDPA...
W sumie nie wiem po co mieli by to robić, bo i tak przycinają prędkość. Chyba, że u Ciebie jest HSDUPA. Na forum pisali, że to wyłączają po limicie żeby nie wysyłać za mocno >KLIK<
analyzer64 pisze:Nie dobrze mam tylko z tym, że muszę mieć dostęp do notowań na GPW w trybie rzeczywistym
To zależy jak dane te nie wymagają szybkiego łącza to będzie dobrze nawet po limicie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
analyzer64
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2008-03-25, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: analyzer64 »

Właśnie czytałem ten post, ale nie wiem czy mam HSDUPA, w Mobile Connect wyświetla (-ło) się HSDPA, a w stanie połączenia 7,2 Mb/s. Ruszałem anteną na wszystkie strony i nic to nie dało :(

Co do danych z notowań to sprawnie działają one nawet na GPRS, więc o to się nie boję, dziwi mnie tylko fakt, że przez 2-3 godziny z notowań pobrało się jakieś 100MB, jak miałem GPRS tylko, to tyle się nie pobierało...
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: bob »

YaHooo pisze:Chyba, że u Ciebie jest HSDUPA.
:nienie: :rotfl:
Tak wyjątkowo dzisiaj bo P.A. jest.

[ Dodano: 2008-04-01, 20:19 ]
analyzer64, poprawnie piszemy HSPA, HSDPA, HSUPA.
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: Engelbert »

analyzer64 pisze:jak przyszedł sms to od razu był tylko UMTS
A propos - dla rekordzistów ściągniętych danych po osiągnięciu limtu na jednej sesji - chyba złote czasy się skończyły ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E630 oprogramowanie i firmawre/opnie na temat modemu.

Post autor: YaHooo »

bob pisze:
YaHooo pisze: Chyba, że u Ciebie jest HSDUPA.
:nienie: :rotfl:
Tak wyjątkowo dzisiaj bo P.A. jest.
Oczywiście, że chodziło mi o HSUPA :zawstydzony:
analyzer64 pisze:Właśnie czytałem ten post, ale nie wiem czy mam HSDUPA
To zobaczysz patrząc na to jakie masz prędkości wysyłania danych do internetu. Jak znacznie większe niż 384kb/s to masz HSUPA.
analyzer64 pisze:jak miałem GPRS tylko, to tyle się nie pobierało...
Bo dane szybciej się pobierają i pewnie temu masz większy transfer.
Engelbert pisze:dla rekordzistów ściągniętych danych po osiągnięciu limtu na jednej sesji - chyba złote czasy się skończyły ;)
Zobaczymy niedługo mi się kończy okres rozliczeniowy, więc zobaczę jak to u mnie będzie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ