Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: Nikelajer »

Witam, jestem swiezo upieczonym posiadaczem OF, bo dokladnie wczoraj go zalozylem. to od razu sie pochwale ze chyba jestem cierpiliwy bo od godziny 13 wczorajszego dnia do godziny 19 zalatwialem sobie ta usluge:P bylem w 7 salonach i nigdzie nie mieli modemow na okres probny o czym dowiadywalem sie po odstaniu przynajmniej 1h w kolejce, choc mowili ze maja:/ ale nie o tym. podlaczylem, wszystko ladnie smiga (Warszawa Rembertów, na ul. Jerzego mieszkam) mialem 2.5mbps tak stabilnie nawet wczoraj. szczesliwy zasnalem z rana sie budze juz troche gorzej bo ledwno 550kbps ale to wiadomo ze roznie z tym zasiegiem bywa. teraz znowu mam 2.5 i nie jest tak zle, chociaz moze polecicie gdzie najlepiej mierzyc bo na speedtest.pl mam 2.4 a na speedtest.net 5 sekund pozniej jak sprawdzalem mialem ledno 0.5... no dobra, krotki wstep byl to chcialbym zadac kilka pytan:

1. Czy ktos wie dlaczego tak jest ze pomimo tego ze mam te 2.5mbps to z sieci p2p poprzez utorrent sciaga mi sie plik max 6kB/s ?? wczoraj przez 5 minut jak sprawdzalem lecialo ladnie kolo 200kB/s a od dzis tylko ta 6 :/ Przed chwila sciagnalem jakis plik dla sprawdzenia z rapida i szlo ladnie 264kB/s a z utorrenta ciagle 6kB/s (to na pewno nie jest problem seedow bo jest ich od groma a na polishtrackerze nie wystepuja slabi uploaderzy;P)

2. Zamierzam podpisac umowe na te 24 miechy z orange bo widze ze u mnie dziala i sie zastanawiam nad modemem. internet bede miec w PC-cie tylko takze modem sie poruszac nie bedzie. mam teraz jako ze to okres probny Icona II i sie zastanawiam bo z tego co slyszalem i czytalem to chyba huawei e220 jest ciutke lepszy.. jest jeszcze nowy huawei w orange z numerkiem e170 ale nie znalazlem o nim zadnych opinii (modem jakos od kilku dni w orange) i sie wlasnie zastanawiam ktory wybrac... raczej nie bede sie bawic w wiercenie dziurki i podlaczanie anteny zew w ten sposob bo wole nie ryzykowac zniszczenia modemu.. takze pytanie moje co byscie polecili: zostac przy icon II, huawei e220 czy ten nowy e170?

3. Czy podlaczenie modemu poprzez kilka kabli usb (przedluzacze) spowoduje gorsza jakosc?

To chyba byloby wszystko.. :P Witam jeszcze raz i pozdrawiam serdecznie ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: YaHooo »

Nikelajer pisze:1. Czy ktos wie dlaczego tak jest ze pomimo tego ze mam te 2.5mbps to z sieci p2p poprzez utorrent sciaga mi sie plik max 6kB/s ??
Z tego co wiem to Orange blokuje możliwość używania p2p. Użyj funkcji :szukaj: było już kilka wątków o uTorrencie tam jest więcej na ten temat.
Nikelajer pisze:takze pytanie moje co byscie polecili: zostac przy icon II, huawei e220 czy ten nowy e170?
Tu wolałbym, aby się wypowiedzieli koledzy bardziej doświadczeni z modemami niż ja. Ja mogę tylko powiedzieć, że jak Ci odpowiada działanie tego modemu co masz teraz to nie warto zmieniać na inny.
Nikelajer pisze:3. Czy podlaczenie modemu poprzez kilka kabli usb (przedluzacze) spowoduje gorsza jakosc?
To zależy jakiego użyjesz przedłużacza. Jak słabej jakości to złącza mogą się grzać z powodu dużego prądu pobieranego przez modem. Ja podłączając dysk twardy z zasilaniem zewnętrznym (nie pobierał prądu z USB) za pomocą słabego kabla miałem wielkie kłopoty z jego działaniem.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: Darecky »

Icon II u mojego sąsiada w ogóle nie działa przez przedłużacz, trzeba go podłączać bezpośrednio do portu, bo inaczej komp go nie wykrywa... Przez to ma słaby zasięg i marne transfery :/ Powiedziałem mu, że spróbował przez aktywny HUB, ale nie wiem, czy juz kupił.
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: Nikelajer »

hmm.. no to trudno. poczytalem na forum o tym problemie z p2p i w sumie to z jednej strony dobrze. nie bedzie az tak kusilo zeby cos pobrac a i limit szybko nie zniknie.. chociaz z drugiej sa strony z ktorych sie pobiera z ftp :P a co do przedluzacza to chwilowo mam taki 1.5 m usb za 10zl chyba i dziala normalnie -nic sie nie przegrzewa. sa jakies specjalne przedluzacze?
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: Darecky »

A jaki masz zasilacz w kompie?
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: Nikelajer »

chiefteca 450w..
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: Darecky »

to może dlatego dobrze Ci chodzi na przedłużaczu... sąsiad ma 400W tylko :(
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: Nikelajer »

ale moc to nie wszystko, od firmy tez duzo zalezy.. jak ma jakiegos modecoma czy innego noname'a to nie dziwo. chociaz nie jestem pewien czy to az tyle pobiera energii.. moze cos z przedluzaczem nie tak, albo usb zrabane?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: YaHooo »

DarQ, moim zdaniem moc zasilacza nie ma to do rzeczy (sam mam w stacjonarnym zasilacz 300W i wszelkiego rodzaju modemy, karty na USB działają dobrze). Wydajność portu USB to tylko 500mA, więc moc znikoma w stosunku do mocy całego zasilacza. Są dwie możliwości: słaba wydajność prądowa portu USB w komputerze, albo słaby przedłużacz. Słabe styki powodują spadek napięcia na nich przy poborze większego prądu i modem nie działa poprawnie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: Darecky »

Niby tak, ale mój Ed77 odmawiał posłuszeństwa po 1 h współpracy na starym zasilaczu... Za około 2h znowu pochodził 1h itd. Zmieniłem wtedy zasilacz z 350W na 400W ( 50zł) i teraz chodzi to bez najmniejszego problemu, więc coś w tym jest! Na starym zasilaczu odłączł się także aparat po około 10 min od podłączenia i inne sprzęty USB, tylko telefon via Irda USB chodził ok. Technicy z Techlabu zachodziliw głowę co jest kompowi lub modemowi, jednak po tygodniu codziennych telefonów wymiękli i powiedzieli, że nie są w stanie mi pomóc. Zawiozłem więc komp z modemem do faceta, który mi składał kompa i on wykrył przyczynę... W każdym bądź razie - 2 msc bez neta byłem ( modem 2x w naprawie, komp, jeżdżenie do orange, techlab itd.). Poza tym na tym zasilaczu co teraz mam bez podłączenia ładowarki i tak moem nie chodzi w ogóle.
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: Nikelajer »

Jak bym mial zasilke za 50 zl to bym sie bal kompa odpalac :P Zasilacz bardzo wazna rzecz, a rzadko sie na te urzadzenie zwraca uwage.. Lepiej wydac 200zl i miec stale napiecia niz 50 i za kazdym razem sie modlic zeby cos sie nie przepalilo ;) Ale wracajac do tematu to fajnie by bylo jakby mogl ktos cos poradzic z tymi modemami, ktory teoretycznie jest lepszy (praktycznie tez nie zaszkodzi;p).

[ Komentarz dodany przez: Jo_gurt: 2008-05-11, 20:12 ]
Poprawa pisowni
Ostatnio zmieniony 2008-05-11, 19:12 przez Nikelajer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: Darecky »

Wiesz, mój komp odkąd go mam (2,5 roku) nie byłani razu w naprawie, oprócz wymiany zasilacza :) . Więc jest ok.
rekin27
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2008-03-07, 18:48
Lokalizacja: Lodzkie

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: rekin27 »

Przy wymianie plików w niedziele zazwyczaj jest marny transfer bynajmniej u mnie.Może zmień klienta do wymiany plików który będzie rozwijał większe prędkości,spróbuj np;Bit Spirit który na blueconnect ściąga bez problemu mimo tego że Era też blokuje p2p
rekin
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: Nikelajer »

ok, sprawdze go.. uzywalem go kiedys ale przerzucilem sie na utorrenta bo jest najlepszy, trudno moze z tym sie uda.. zauwazylem ze po godzinie 20.00 transfer spada z 2.5mb na 50-200kbps (przynajmniej w moim przypadku tak jest) kurde szkoda bo zwykle to bym siedzial wieczorami na necie... :/
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: marens »

Nikelajer pisze:szkoda bo zwykle to bym siedzial wieczorami na necie... :/
Nie tylko ty, wieczorem jest spore obciążenie sieci.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: YaHooo »

DarQ pisze:Niby tak, ale mój Ed77 odmawiał posłuszeństwa po 1 h współpracy na starym zasilaczu...
Może i masz rację. W sumie to jest najważniejszy element komputera.
Nikelajer pisze:Jak bym mial zasilke za 50 zl to bym sie bal kompa odpalac :P
Ja mam niemarkowy zasilacz kupiony 6 lat temu za ok. 50 zł i komputer działa doskonale. Nic się nie wiesza. Po pół roku po kupnie padł tylko dysk twardy, ale wymienili na gwarancji na nowy i działa do dziś.
Nikelajer pisze:zauwazylem ze po godzinie 20.00 transfer spada z 2.5mb na 50-200kbps
Pewnie masz przeciążony BTS :dobani: A na to już niestety nic nie poradzisz w prosty sposób.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: Nikelajer »

YaHooo pisze:Ja mam niemarkowy zasilacz kupiony 6 lat temu za ok. 50 zł i komputer działa doskonale. Nic się nie wiesza. Po pół roku po kupnie padł tylko dysk twardy, ale wymienili na gwarancji na nowy i działa do dziś.
No to niezle sie trzyma;) ale domyslam sie ze podzespoly tez nie sa najnowsze w kompie;) u mnie czesciej padal zasilacz ze wzgledu wylaczania i wlaczania pradu przez elektrownie a za tym szedl i twardziel i plyta glowna, jak mi tak 1 padl rok temu to do dzis go nie odzyskalem z naprawy-dali mi wtedy "w nagrode" wlasnie tego chiefteca (mialem tagana 380) i jakos wydaje mi sie ze na tamtym lepiej chodzil (tu kilka ostrych kiedys zaciec mialem)

a co do przeciazenia wieczorami to domyslam sie wlasnie ze tak jest :/ przed chwila otworzylem okno na chwile i od razu zlapalo mi hdspa, po zamknieciu chwila moment i juz umts... chociaz teraz przy zamknietym znowu hdspa ale i tak transfer ledwo 400kbps.. dziwnie to chodzi :P no coz, jeszcze sie ze 2-3 dni pobawie to moze ktos do tego czasu napisze czy lepiej wziasc huaweii i gdzies jakas znajde opinie o tym e170 a po tym w salon i podpisuje nowa umowe.
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: Darecky »

YaHooo pisze: nic nie poradzisz
Przeprowadź się pod inny BTS :D
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: Nikelajer »

DarQ pisze:Przeprowadź się pod inny BTS :D
;] jakbym sie przeprowadzal to bym sobie kablowy podlaczyl jakis i sie nie bal limitow:P dziewczynie sie nie chcialo przeprowadzac wiec zmuszony bylem podlaczyc taki.. jak wprowadza moze te 14.4 to blizej 7 juz bedzie szlo;]
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: Darecky »

Miejmy nadzieję, że tak. Swoją drogą ja muszę u siebie Erę przetestować, bo ciotka dzisiaj z E51 była i całkiem ładnie jej ściągał u mnie na EDGE. Muszę zobaczyć dokładne transfery jakie będą i może przesiadka?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: YaHooo »

Nikelajer pisze:ale domyslam sie ze podzespoly tez nie sa najnowsze w kompie;)
No jasne, dlatego mam nowego laptopa kupionego pół roku temu :D
Nikelajer pisze:przed chwila otworzylem okno na chwile i od razu zlapalo mi hdspa, po zamknieciu chwila moment i juz umts...
To akurat jest normalne zachowanie. Jak przesyła dane to się przełącza na HSDPA, zaś w stanie bezczynności przełącza się na UMTS. Ja też tak mam. Nawet był o tym wątek >samoistne przłączanie z HSDPA na 3G<
DarQ pisze:Przeprowadź się pod inny BTS :D
Ja tam miałem na myśli antenę kierunkową :]
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: Nikelajer »

a jest jakas roznica miedzy takim kablem usb co jest w paczce z modemem a takim co jest za 10zl 1.5m na rynku? bo ten z modemem co jest dolaczony to jakis taki grubszy sie wydaje i koncowka wieksza..
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: YaHooo »

Nikelajer pisze:bo ten z modemem co jest dolaczony to jakis taki grubszy sie wydaje
Właśnie po ta aby mógł przez niego płynąć większy prąd.
Nikelajer pisze:i koncowka wieksza..
właśnie ta końcówka jest zrobiona po to aby był dobry styk i nie było spadków napięć na niej. Bo jak będzie za duży spadek napięcia to modem nie będzie działać.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: Nikelajer »

hmm czyli lepiej by bylo jakby przez niego podlaczyc.. chociaz dobrze chodzi na tym co mam teraz.. szukalem cos wczoraj o tym huawei e170 na necie i jedyna roznice jaka ktos gdzies tam opisal z e220 ma taka ze tu jest usb juz wbudowane.. ale co do stabilnosci i anteny wew. czy lepsza czy gorsza nie zauwazylem.. no ale skoro wydaje mi sie ze skoro e170 jest nowsze to moze znaczyc ze lepsze :P przynajmniej troche ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: YaHooo »

Nikelajer pisze:hmm czyli lepiej by bylo jakby przez niego podlaczyc.. chociaz dobrze chodzi na tym co mam teraz..
Najlepiej jest podłączać przez kable jakie się dostało ze sprzętem, ale nie jest to regułą. Jak działa dobrze na innym to :ok:

Co do modemu to ja bym zrobił po prostu tak: jak by mi odpowiadał ten co mam teraz to bym go nie zmieniał i tyle. Nie ma sensu ulepszać bo można sobie popsuć.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: Nikelajer »

YaHooo pisze:Co do modemu to ja bym zrobił po prostu tak: jak by mi odpowiadał ten co mam teraz to bym go nie zmieniał i tyle. Nie ma sensu ulepszać bo można sobie popsuć.
No niby tak.. ale zawsze moze byc tez i lepiej;) z drugiej strony jakbym zerwal umowe i podpisal nowa to przez 4 miesiace bym placil 50% ceny chyba.. a tak to mam tylko 1 miesiac za oplate aktywacyjna ;)

z reszta raczej watpie zeby bylo gorzej.. a ten e170 z tego co czytalem pozwalac bedzie na up do 2mb (albo zle zrozumialem:P) takze jest lepiej;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: YaHooo »

Nikelajer pisze:a ten e170 z tego co czytalem pozwalac bedzie na up do 2mb (albo zle zrozumialem:P) takze jest lepiej;)
No to widzę, że obsługuje HSUPA, więc w takim wypadku brałbym tego :] Sam mam Huawei E630 i jestem zadowolony. Chociaż niektórzy narzekają, że jest to produkt chiński.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: Nikelajer »

ok, to skoro tak to juz chyba wszystko wiem ;) e170 bede brac, pojade w czwartek i podpisze nowa umowe.. w sobote na gielde kupic dobry pozadny kabel usb taki zeby mi do okna starczal i jedziemy z panie kolego ;P
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: Darecky »

A ja mam pytanie, czy jest jakiś kabel, którym można podłączyć dwa kompy i ile on kosztuje?

[ Dodano: 2008-05-12, 21:38 ]
I nie chodzi o internet, tylko o przesyłanie plików lub dostep do syków, ewentualnie dostep do netu też sporadycznie ?? Bo przez 2 BT to trochę wolno będzie...
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: Orange Free i z tym zwiazane rozne rzeczy..

Post autor: Nikelajer »

hmm w sumie wiem ze dawno temu byly takie kable usb-usb ze mozna bylo polaczyc kompa z laptopem ale to kosztowalo cos kolo 300zl.. jesli to prawda w ogole byla. teraz to sie nie orientuje..

Kurde, przed chwila zainstalowalem SystemMechanic 6 bo czytalem ze moze troche programik pomoc i po instalacji i zrestartowaniu kompa przy ponownym wlaczeniu wyskakiwal ciagle BSoD :/// musialem usunac ten program z trybu awaryjnego i dopiero wrocilem normlanie do windowsa.. co jest?
ODPOWIEDZ