Orange free na karte .... HELP

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Filipinka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-06-17, 09:32
Lokalizacja: Warszawa

Orange free na karte .... HELP

Post autor: Filipinka »

Na wstępie od razu zaznaczam, że jestem nowa.... od kilku dni przeglądam Wasze forum i się doszkalam :)

motam się co do wyboru najlepszej opcji internetu bezprzewodowego dla mnie... nie chcę podpisywać umów na 24 miesięcy czy na 12....ponieważ internet potrzebny mi jest na wakacji a po powrocie do domu czeka na mnie stałe łącze :P zastanawiam się na orange free na kartę... lecz nikt nie jest mi w stanie powiedzieć ile mniej więcej chodzenie po stronach czy wysyłanie maili bezie pobierało... nie będę siedzieć nie wiadomo ile przed kompem... ale np.: co 2 dzień po 3 h....

Czy ktoś się, że tak powiem zlituje nade mną i udzieli mi z grubsza informacji?? albo może ktoś używał orange free na kartę i ma jakieś zdanie na ten temat?? HELP

Ps. Od razu zaznaczam, że przepraszam jeśli temat się powtórzył, ale nie znalazłam podobnego

Pozdrawiam
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: zDaleKi »

Filipinka pisze:lecz nikt nie jest mi w stanie powiedzieć ile mniej więcej chodzenie po stronach czy wysyłanie maili bezie pobierało
Na początku polecam: > Internet na wakacjach, Internet poza domem - poradnik podróżnika - by Regedit < - w tym poście masz opisane ile co mniej więcej "zjada" transferu - w sekcji => Ile to jest 100KB? Ile tak naprawdę kosztuje simdata lub Orange Free na kartę?.

Rozumiem też, że ten temat czytałaś: > Chcę mieć internet komórkowy, co mam zrobić, co wybrać? <
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: Sundance_kid »

Był był podobny a nawet nie jeden :hyhy: Troche ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie. Żeby się dowiedzieć zrób symulacje: zainstaluj np netmettera i poużywaj internetu. Wtedy będziesz miała przybliżony obraz. I nie zapomnij o wyłączeniu aktualizacji i obrazków :)

[ Dodano: 2008-06-17, 10:52 ]
Filipinka pisze:albo może ktoś używał orange free na kartę i ma jakieś zdanie na ten temat??
A o jakie zdanie Ci chodzi? Mnie bez szaleństw i obrazków 30 zeta starczało na tydzień, max dwa.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: zDaleKi »

Ja bym jeszcze dodał, że:
1) należy sprawdzić jaki operator ma lepszy zasięg i w jakiej technologii EDGE czy HSDPA w okolicy do której się udajemy,
2) czasami korzystnie jest wybrać SimDatę ze względu na chyba lepszą kompresję obrazków przy APN: Optimizer.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Tracer
Stały użytkownik forum
Posty: 111
Rejestracja: 2008-05-11, 13:12
Lokalizacja: Wawa

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: Tracer »

Startery kosztują Simdata i Orange Free po 20 pln za sztukę. Jesli mamy modem bez simlocka to nie jest to wiele by wypróbować jeden lub drugi albo oba, bo nie wiemy tam gdzie jedziemy co lepiej działa.
Mysle ze 30 pln / tydzień bez szalenstw , WWW, poczta bez mega zalacznikow,GG itp to moe bzc realna kwota.
konto mozna nabic ze zdrabki lub z konta w banku przez net .
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: Jo_gurt »

Przy 30zł/tydzień wychodzi ponad 120zł/miesiąc, w takim układzie jeśli ktoś korzysta z abonamentu w Plusie może warto sobie uruchomić usługę na te dwa miechy za 60zł/miesiąc i 10zł za wyłączenie?
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: Sundance_kid »

Ewentualnie to samo tylko w Orange.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: ja.michal »

Ewentualnie jak ktoś ma pocztę w wp i wysyła maile to WPmobi, który działa na sieci orange. 100MB jest darmowe na chodzenie po wp i korzystaniu z poczty wp.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: zDaleKi »

ja.michal pisze:WPmobi, który działa na sieci orange. 100MB jest darmowe na chodzenie po wp i korzystaniu z poczty wp
OT.
Czy w nowym cenniku się to nie zmieniło?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: ja.michal »

OT.
Czy w nowym cenniku się to nie zmieniło?
Jeśli chodzi o internet to nie (mobitransfer). Dalej 0,06gr/150KB
Tracer
Stały użytkownik forum
Posty: 111
Rejestracja: 2008-05-11, 13:12
Lokalizacja: Wawa

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: Tracer »

Jo_gurt pisze:Przy 30zł/tydzień wychodzi ponad 120zł/miesiąc, w takim układzie jeśli ktoś korzysta z abonamentu w Plusie może warto sobie uruchomić usługę na te dwa miechy za 60zł/miesiąc i 10zł za wyłączenie?
Wyliczenie nie ma jednak sensu jesli korzysta się 7-10 dni w miesiącu albo mniej niz 7 a wdomu czeka 1MB/s ;) za 69 pln ;)
120 pln starczy na wiecej niż 6m-cy na prepaydy ;)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: Jo_gurt »

Tracer pisze:Wyliczenie nie ma jednak sensu jesli korzysta się 7-10 dni w miesiącu albo mniej niz 7 a wdomu czeka 1MB/s ;) za 69 pln ;)
120 pln starczy na wiecej niż 6m-cy na prepaydy ;)
Wyraźnie podałem dane wejściowe wyliczenia, więc nie bardzo wiem o co ci chodzi :zdziwko:
Oczywistym jest, że jak nie korzystasz z neta to nie ma po co za niego płacić :hyhy:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: YaHooo »

Tracer pisze:Wyliczenie nie ma jednak sensu jesli korzysta się 7-10 dni w miesiącu albo mniej niz 7
Ale koleżanka napisała, że internet jest jej potrzebny na okres wakacji i będzie z niego korzystała
Filipinka pisze:nie będę siedzieć nie wiadomo ile przed kompem... ale np.: co 2 dzień po 3 h....
Zatem moim zdaniem lepiej jest wziąć internet jako usługę dodatkową i nie bawić się w prepaidy.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Filipinka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-06-17, 09:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: Filipinka »

Dzięki za linki :D poczytałam sobie i mam jeszcze większą głowę hehe
Sundance_kid pisze:A o jakie zdanie Ci chodzi? Mnie bez szaleństw i obrazków 30 zeta starczało na tydzień, max dwa.
Wydaje mi się, że to sensowna cena jeśli ktoś wyjeżdża na tydzień a potrzebuje koniecznie internetu :D


Hmm rozmawiałam z Panem z plusa o simdacie i powiedział mi, że mogę zrobić z telefonu modem hmm jak myślicie?? nie lepiej kupić, ze tak powiem normalny w moim przypadku z wejściem na express card??

Dzieki wielkie za pomoc

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-06-17, 15:43 ]
Poprawa cytowania.
Ostatnio zmieniony 2008-06-17, 14:42 przez Filipinka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: DJ1910 »

Na taki modem wydasz 300-400 zł, więc to troche sie nie opłąca biorąc pod uwage, że to tylko rozwiązanie na wakacje. Jeśli telefon ma co najmniej EDGE, to wtedy nic nie kupować tylko uzyć telefonu jako modemu.

A jesli posiadasz jeszcze telefon na abonament w orange w ofercie Nowy Twój Plan, to wtedy mozesz aktywować za 30 zł miesiecznie pakiet Orange FREE E-MAIL, i deaktywować go jak juz bedziesz miała dostęp do normalnego neta :) 150MB w pakiecie, a po przekroczeniu limitu nie doliczają Ci kasy, tylko jedynie prędkość spada :)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: Sundance_kid »

Filipinka pisze:ie lepiej kupić, ze tak powiem normalny w moim przypadku z wejściem na express card??
Jak masz dużo kasy to owszem. Te modemy kosztują minimum 4 stówy.
Filipinka pisze:z telefonu modem hmm jak myśłicie??
Jeśli potrzebujesz internetu okazjonalnie to dlaczego nie?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: YaHooo »

Filipinka pisze:nie lepiej kupić, ze tak powiem normalny w moim przypadku z wejściem na express card??
Zależy jaką technologię przesyłu danych oferuje Twój telefon (GPRS, EDGE, UMTS czy HSDPA) oraz jaką prędkość jesteś w stanie zaakceptować. Dodatkowo warto aby telefon mógł być podłączany przez kabel USB i od razu mógł się z niego ładować.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Filipinka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-06-17, 09:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: Filipinka »

YaHooo pisze:[...]Zależy jaką technologię przesyłu danych oferuje Twój telefon (GPRS, EDGE, UMTS czy HSDPA) oraz jaką prędkość jesteś w stanie zaakceptować. Dodatkowo warto aby telefon mógł być podłączany przez kabel USB i od razu mógł się z niego ładować.
Mój telefon ma przepustowość GPRS, EDGE i UMTS :D

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-06-17, 22:03 ]
Przycinam cytowanie.
Ostatnio zmieniony 2008-06-17, 21:02 przez Filipinka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: YaHooo »

Filipinka pisze:mój telefon ma przepustowość GPRS, EDGE i UMTS :D
No to swobodnie proponowałbym spróbowanie łączenia się poprzez sam telefon. W razie jakichś kłopotów można zastanowić się nad kupnem modemu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: Sundance_kid »

mój telefon ma przepustowość GPRS, EDGE i UMTS :D
A jaki operator i jaka taryfa?
Filipinka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-06-17, 09:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: Filipinka »

play abonament 50 zł < ten stary>
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: yagi »

Jaki telefon? Czy ma simlocka?
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
Filipinka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-06-17, 09:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: Filipinka »

nie nie ma simlocka:P samsung L760
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: Sundance_kid »

A będzie dla Ciebie wygodne zmienianie kart sim? A może na czas korzystania z internetu dokupisz jakiś podstawowy telefon (chyba, że masz) a ten pójdzie jako modem? A ze swojej strony bardziej polecam Orange Free na kartę. Taka sama oferta jak Simdata.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: ja.michal »

Sundance_kid pisze:A ze swojej strony bardziej polecam Orange Free na kartę.
Wszystko zależy od zasięgu i innych czynników czy lepszy plus czy orange.
Tracer
Stały użytkownik forum
Posty: 111
Rejestracja: 2008-05-11, 13:12
Lokalizacja: Wawa

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: Tracer »

Sundance_kid pisze:Jak masz dużo kasy to owszem. Te modemy kosztują minimum 4 stówy.
Optiony GT z predkością 1,8 MB są juz za 200-249 ;)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: Sundance_kid »

Tracer pisze: Optiony GT z predkością 1,8 MB są juz za 200-249 ;)
Daj linka.
Filipinka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-06-17, 09:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: Filipinka »

Sundance_kid pisze:A będzie dla Ciebie wygodne zmienianie kart sim? A może na czas korzystania z internetu dokupisz jakiś podstawowy telefon (chyba, że masz) a ten pójdzie jako modem? A ze swojej strony bardziej polecam Orange Free na kartę. Taka sama oferta jak Simdata.
spokojnie mogę ten telefon poświęcić jako modem :) na szczęście to nie problem... dzisiaj będę szkła do salonów, bo jak patrzyłam na mapkę to orange free na kartę i simdata maja podobny zasięg < w tym rejonie o który mi chodzi>
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: YaHooo »

Filipinka pisze:bo jak patrzyłam na mapkę to orange free na kartę i simdata maja podobny zasięg < w tym rejonie o który mi chodzi>
Zasięg mogą mieć, ale nie wiemy jak jest z obciążeniem nadajników. Najlepiej kupić startery i się samemu na miejscu przekonać który działa lepiej i tego później używać.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Filipinka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-06-17, 09:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange free na karte .... HELP

Post autor: Filipinka »

nom w sumie dobry pomysł :) w właśnie w tym momencie kolejne pytanie mi sie nasuwa: czy muszę coś wgrywać do telefonu, aby zrobić z niego modem?? pewnie w salonie powiedzieliby mi, ale czasami różnie się trafia
ODPOWIEDZ