Nieuprawniony dostęp do niezabezpieczonych sieci WiFi

Najczęściej zadawane pytania na forum i odpowiedzi na nie. Polecamy na początek: podstawy -> www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=1118, defnicje bezprzewodowe -> www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=1896, test prędkości Internetu -> www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=548 oraz konfiguracja połączenia GPRS EDGE UMTS HSDPA -> www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7211.

Moderator: Moderatorzy

zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11793
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Nieuprawniony dostęp do niezabezpieczonych sieci WiFi

Postautor: zDaleKi » 2008-06-26, 06:44

Administratorzy i Moderatorzy Forum nie popierają praktyk związanych z niepowołanym, świadomym dostępem przez osoby trzecie do niezabezpieczonych, bezprzewodowych sieci komputerowych (np.: WiFi). W naszej ocenie praktyka taka stanowi naruszenie polskiego prawa a w szczególności:

Art. 267. Kodeksu Karnego
§ 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.
§ 3. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem.
§ 4. Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w § 1-3 ujawnia innej osobie.

Oraz:
Art. 269a. Kodeksu Karnego
Kto, nie będąc do tego uprawnionym, przez transmisję, zniszczenie, usunięcie, uszkodzenie, utrudnienie dostępu lub zmianę danych informatycznych, w istotnym stopniu zakłóca pracę systemu komputerowego lub sieci teleinformatycznej,podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Najprościej mówiąc chodzi tu o przechwytywanie wszelkich informacji, w tym także przetwarzanie, zdalny podsłuch i podgląd bez wiedzy i zgody właściciela systemu/sieci komputerowej. W naszej ocenie działania takie są nieetyczne, naruszają prywatność właściciela sieci komputerowej. Są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.

Mając to na uwadze, informujemy że wszystkie wątki dotyczące prób i porad na temat niepowołanego dostępu do niezabezpieczonych sieci wifi, będą zamykane.
W celu legalnego korzystanie z internetu prosimy o zapoznanie się z wątkiem > Wykrywanie operatorów dostarczających internet za pomocą drogi radiowej <

W imieniu Administratorów i Moderatorów opracowali: Jarek no.1 oraz ja.michal.


Ostatnia aktualizacja: 2009.01.09

Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17882
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Podawanie numerów IMEI na forum.

Postautor: YaHooo » 2009-11-19, 22:28

Podawanie IMEI na forum.

Tematyka Forum bez-kabli.pl jest związana z telefonami/modemami GSM. Każdy taki aparat posiada unikalny w skali świata numer > IMEI < . Często w logach np. kwerendy modemu pojawiają się te numery jako odpowiedź na komendy diagnostyczne wysyłane do urządzenia w celu zbadania poprawnego działania. Polskie prawo zabrania modyfikowania tego numeru więcej informacji. Dodatkowo jeśli numer IMEI naszego aparatu dostanie się w niepowołane ręce możemy utracić możliwość logowania się do sieci operatora. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo użytkowników naszego Forum, Administratorzy oraz Moderatorzy będą usuwać z postów te dane. Jeśli zajdzie potrzeba podania IMEI innemu użytkownikowi (np. w celu wygenerowania kodu zdejmującego simlock) należy przesłać go za pomocą wiadomości PW Obrazek do konkretnego użytkownika.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez YaHooo, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)


Wróć do „FAQ - zbiór odpowiedzi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości