Przedłużenie umowy w iPlusie

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: artureal »

Nie omieszkam Was niezwłocznie poinformować, sam jestem ciekaw.
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: piori »

Właśnie odbyłem rozmowę telefoniczną z konsultantką iPlusa, jako że kończy mi się umowa zawarta w ramach "superwyprzedaży" (60zł abo,umowa na 12 m-cy, 6m-cy po 1 zł).
Zaproponowano mi zwiększenie limitu do 3GB w abonamencie 54zł (o ile dobrze pamiętam) lub do 8GB z abonamentem 82,50 zł brutto. Umowa na 12m-cy na 110zł - 25% zniżki. Wstępnie zadeklarowałem się na ten drugi wariant, bo dotychczasowy limit potrafił skończyć się po 4-5 dniach (mam dwóch młodszych braci :cwaniak: i podział łącza na 3 kompy). Przy zawieraniu umowy "na odległość" można zrezygnować po 10 dniach bez podawania przyczyny. Umowę dostarcza kurier, oczywiście na koszt operatora.

EDIT:
Zapomniałem, była jeszcze opcja 13GB za sto kilkanaście złotych, no i pani pytała na początku czy jestem zainteresowany jakimś nowym modemem czy może chcę zwiększyć limit. Niestety nie można wszystkiego na raz ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: YaHooo »

ptr pisze:pani pytała na początku czy jestem zainteresowany jakimś nowym modemem czy może chcę zwiększyć limit. Niestety nie można wszystkiego na raz
To by było zbyt piękne ;)

Ale faktem jest, że proponują w miarę atrakcyjne oferty, ale ja czekam na więcej :cwaniak:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: krystianb »

ptr pisze:Zaproponowano mi zwiększenie limitu do 3GB w abonamencie 54zł (o ile dobrze pamiętam) lub do 8GB z abonamentem 82,50 zł brutto.
Dziwne te ceny, 25% znizki na 110zl to jest 88, a na 75 to jest 60zl i takie ceny mi proponowali, to im powiedziałem, że chce ale wypowiedzenie.
YaHooo pisze:To by było zbyt piękne
To czemu w orange na przedłużenie jest 8gb i modem za 1zl?? za 60zł. Juz pare osob sie chwaliło.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:w orange na przedłużenie jest 8gb i modem za 1zl?? za 60zł. Juz pare osob sie chwaliło.
Nie wiem, może Plus zaspał :niepewny: Ale jeżeli faktycznie wszystkim Oragne takie oferty podaje to wielki :dobani: dla Plusa.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: Darecky »

YaHooo, np ja taką dostałem, ale chyba i tak nie przedłużę ( może chce ktoś cesyjkę :D ?)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: YaHooo »

Zatem nie wiem dlaczego Plus daje takie warunki przedłużenia umowy po 2 latach umowy :niepewny:

Jestem pewny, że łatwo znajdziesz jakiegoś chętnego na taką cesję :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: piori »

krystianb pisze:Dziwne te ceny, 25% znizki na 110zl to jest 88, a na 75 to jest 60zl
Policz jeszcze raz, mi się zgadza, dokładnie 82,50. Tylko że ta tańsza opcja była za 56zł (tego właśnie nie byłem pewien, ale właśnie policzyłem).
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: krystianb »

ptr pisze:Policz jeszcze raz,
Nie ja liczyłem, tylko szczacowny pan w salonie iplusa...
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
pidsud
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 209
Rejestracja: 2007-07-25, 12:13
Lokalizacja: Mrągowo (okolice)

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: pidsud »

Moja umowa kończy się w lutym, a od początku listopada dręczyli mnie telefonami i smsami żebym przedłużył. Byłem przekonany że nic ciekawego nie zaoferują, a w TP ma być CDMA , więc jakoś <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> nie chciało mi się z nimi gadać. Wczoraj dostałem chyba dziesiątego smsa w tej sprawie o treści:"Już dziś skrócimy Twoją umowę i damy Ci szybszy internet. Wyślij sms z kontaktem do siebie..." No i skusiłem się, dziś telefon w sprawie przedłużenia - 30zł 1GB, 56zł 3GB. Wybrałem tą pierwszą opcję, w czwartek kurier z umową i od rok przedłużeniowy liczony od zaraz i od zaraz abo 30zł.
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: Darecky »

pidsud pisze:30zł 1GB
W Orange o takim czymś słyszeć nie chcą. Standardowo 3 msc 50 % przy umowie rocznej... i nic więcej.
Awatar użytkownika
artureal
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 334
Rejestracja: 2008-01-20, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: artureal »

W iPlusie "standardowo" oznacza przedłużenie umowy na rok, 50zł miesięcznie netto i 2GB limitu, ze starym modemem. Moim zdaniem trochę cieńko i gdyby Play w mojej okolicy działał przy obecnych stawkach z porównywalną prędkością (>2Mb/s), to zrezygnowałbym z Plusa.
Mam tylko cichą nadzieję, że Play jednak trochę namiesza wśród naszych komórkowych molochów i za rok koszty, a przede wszystkim parametry internetowych połączeń, znormalnieją.
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: DJ1910 »

Niestety na jeszcze większe promocje ze strony PLAYa bym już nie liczył, zauważa się trend oferowania przez nich dłuższych umów niż uprzednio (12miesięcy-->18 miesięcy)

Chociaz oferta dla posiadaczy telefonu w Play przybrała formę Tani Modem+18miechów umowy+10GB za 45 zeta, podczas gdy była to 12 miesięczna umowa, przy reszcie takich samych warunków.

No ale tak czy siak w stosunku do wielkiej trójcy róznica sie wydaje miażdząca, lecz boje się iż to zbyt długo nie potrwa. I bynajmniej nie wierze tutaj w jakies diametralne zmiany ofert złodziejskiej trójcy ;)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: krystianb »

artureal pisze:W iPlusie "standardowo" oznacza przedłużenie umowy na rok, 50zł miesięcznie netto i 2GB limitu,
W tej chwili bez jakich kolwiek gierek na przedłużenie dają 3gb za niecałe 60zł brutto czyli te 50 netto. Choć wiecej nie chcą dać nawet jak sie muru ich przypiera wypowiedzeniem.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:Choć wiecej nie chcą dać nawet jak sie muru ich przypiera wypowiedzeniem.
Ale i tak przecież to jest jak dla mnie w miarę atrakcyjna oferta :) Widać, że Play nieco namieszał, ale więcej nie da rady.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: wlodus »

krystianb pisze:Choć wiecej nie chcą dać nawet jak sie muru ich przypiera wypowiedzeniem
No niestety
Dziś składałem wypowiedzenie na jeden z numerów PLUSa no i po 20 min od złożenia wypowiedzenia już miałem telefon z ofertą zatrzymaniową :)
Ale jak powiedziałem, że pracuje w PLUSie to miły Pan powiedział:
-Aha...no cóż dowidzenia :)

Oferty są jakie są na szczęście mamy konkurencję i prawie każdy ma wybór (o ile ma zasięg :) )
Ale i tak uważam, że ta opcja z rabatem 25 % jest naprawdę fajna i nie ma co narzekać.
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: zDaleKi »

wlodus pisze:Dziś składałem wypowiedzenie na jeden z numerów PLUSa no i po 20 min od złożenia wypowiedzenia już miałem telefon z ofertą zatrzymaniową :)
Ja maiłem podobnie w TPSA. Powiem tylko jedno, szkoda, że operatorzy "dbają" o nas jak już uciekamy a nie przed napisaniem pisemka.
Swoją drogą to co mają do zaoferowania przy takich "ofertach telefonicznych" to już inna para kaloszy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: wlodus »

BliSki pisze:Swoją drogą to co mają do zaoferowania przy takich "ofertach telefonicznych" to już inna para kaloszy.
Jest jeszcze jedna rzecz, oferta telefoniczna przynajmniej z reguły powinna być lepsza od zwykłej. Od chodzi mimo wszystko "masa" pośredników i prowizji.
Znam punkt sprzedaży które wyglądają tak:
Polkomtel-franczyza1-franczyza franczyzy 1-punkt sprzedaży.
Sprzedaż telefoniczna ma to do siebie, że cała prowizja ze sprzedaży zostaje u nich i przynajmniej teoretycznie powinni mieć taniej. I zazwyczaj tak jest.
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: krystianb »

wlodus pisze:Ale i tak uważam, że ta opcja z rabatem 25 % jest naprawdę fajna i nie ma co narzekać.
Tu muszę przyznać, że nie jest to zła oferta i jak bym nie miał "wyboru" (czyt: play, wiem że troszke wolniej ale wolę mieć wolniejszego neta przez miesiąc, niz szybszego przez tydzień, przy 10gb to nawet radia można posłuchać w ludzkiej jakości) to bym troche nosem pokręcił i pewnie wziął.
BliSki pisze:Swoją drogą to co mają do zaoferowania przy takich "ofertach telefonicznych" to już inna para kaloszy.
Tu się zgodzić nie mogę za bardzo, bo jedyną cieką ofertą jaką mi zaproponowali to był 1gb za 30zł, nie wiem może teraz coś wiecej proponują, ale do mnie nie dotarli. Zniżke 25% teraz można dostać w byle sklepie na rogu - jest oficjalnie na stronie plusa.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:Tu muszę przyznać, że nie jest to zła oferta i jak bym nie miał "wyboru"
Ja tam mam "wybór", ale jednak się skuszę na pozostanie w Plusie. W sumie i tak jakiś tydzień mi się zawsze limit kończy przed czasem, więc te 3GB wystarczą mi w zupełności :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: krystianb »

Ja tam mam "wybór"
Tak, a mi ten "wybór" odpukać w niemalowane smiga dziś lepiej od plusa, dużo lepiej (odpukać w nieekranowane)! W wawie jak to bob zaobsewował wszystkie sieci mają hsdpa przeciązone. Nie wiem co jest ale jakoś dzis tego nie zauważyłem, a nie ma zadnego specjalnego dnia, żeby na raz wszyscy uciekli i odłaczyli sie od neta.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: zDaleKi »

krystianb pisze:Tu się zgodzić nie mogę za bardzo, bo jedyną cieką ofertą jaką mi zaproponowali to był 1gb za 30zł
No to nie wiem w czym się nie zgadzasz? ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: krystianb »

BliSki pisze:No to nie wiem w czym się nie zgadzasz?
Z tym że oferta niedopasowana do klienta, albo po prostu klient zbyt wymagający im się trafił :rotfl: Tak miałem wrazenie, że pełna olewka, podejscie było takie i tak przedłuży bo wyjścia nie ma.
Ostatnio zmieniony 2008-12-14, 08:52 przez krystianb, łącznie zmieniany 1 raz.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: Sundance_kid »

krystianb pisze:jedyną cieką ofertą jaką mi zaproponowali to był 1gb za 30zł
Jak dla mojego taty który teraz używa mojego IPlusa to świetna oferta. Nie wymaga on jakis wielkich prędkości, zresztą mamy dostępny u siebie tylko EDGE, a płacić mniej zawsze nie zaszkodzi.
Teraz sprawdzałam mapkę plusa. U mnie w czarnej dziurze, wsie zabite dechami jest EDGE a w Strykowie które jest małym, rozwijającym się ostatnio bardzo miasteczkiem tylko GPRS. Gratulujemy Plusowi :hyhy:
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: Patryk »

Sundance_kid pisze:U mnie w czarnej dziurze, wsie zabite dechami jest EDGE a w Strykowie które jest małym, rozwijającym się ostatnio bardzo miasteczkiem tylko GPRS
Ha ! Są lepsze paradoksy :)
Jest sobie wioska koło Wadowic - Chocznia.
Na wzgórzu stoi wieża Polkomtela,na której "wisi" cała święta trójca.
Co oferują poszczególni operatorzy z tego masztu ?

Era - EDGE
Orange - od niedawna HSDPA
Plus - właściciel obiektu - no,jak myślicie ? :rotfl:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: ja.michal »

Patryk_ pisze:Plus - właściciel obiektu - no,jak myślicie ? :rotfl:
Że jeszcze nie uruchomiony. :rotfl:
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: Patryk »

GPRS bez widoków na rozbudowę :hyhy:

I dochodzi do absurdu,że Orange z masztu Plusa daje 4500 kbit/s,a Plus 45 :rotfl:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: Jaco »

Patryk_ pisze:I dochodzi do absurdu,że Orange z masztu Plusa daje 4500 kbit/s,a Plus 45
Samo życie niestety :]
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:albo po prostu klient zbyt wymagający im się trafił :rotfl:
Wiesz po dwóch latach płacenia abonamentu mogli by się bardziej postarać :]
Patryk_ pisze:I dochodzi do absurdu,że Orange z masztu Plusa daje 4500 kbit/s,a Plus 45 :rotfl:
:rotfl2: Aż chciałoby się powiedzieć, że takie rzeczy to tylko w... Plusie :]
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Przedłużenie umowy w iPlusie

Post autor: bob »

Patryk_ pisze:Orange z masztu Plusa daje 4500 kbit/s,a Plus 45 :rotfl:
To nadaje się do:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Str ... 2%C3%B3wna
ODPOWIEDZ