Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mr_Hide
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2008-07-17, 13:43
Lokalizacja: Poznań

Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: Mr_Hide »

...aby nie przepłacić.

Używam SE P910i oraz - testowo - karty Simplus z pakietem (20MB) do Netu. Konfiguracja Netu w telefonie - automatyczna ze strony opertora.
W telefonie mogę m.in.:
- dla każdej strony osobno wybrać rodzaj połączenia (WAP, Internet GPRS itd.)
- zdefiniować preferowany typ połączenia (np. Internet GPRS) - np. dla nowo otwieranych stron

1. WAP jest w ramach taryfy (podobno) bezpłatny, więc do stron WAP byłoby najlepiej łączyć się przez WAP. Łączenie do stron WWW przez [połączenie WAP jest płatne.

2. Dla połączeń do Internetu (nie WAP) jest odwrotnie: są w ramach pakietu, ale jak czasami znika mi kasa. Nie wiem dlaczego... ??

3. Problem w tym, jak rozpoznać stronę z WAP i właściwie wybrać typ połączenia? Wydaje mi się, że nie każda strona WAP zaczyna się od "wap. ...". a do tego na niektóre strony WAP (np. wap.simplus) nie mogę wejść przez połączenie typu WAP.

4. Czy można wejść na strony WAP przez "Internet GPRS" (zdaje się, że to też kosztuje dodatkowo?) ??

5. Jak optymalnie się łączyć, jak skofigurować aparat (połączenia), aby nie nabijać dodatkowych kosztów?

BOK Plusa plątał się w zeznaniacj i za każdym rzaem miał inną wersję. A ja płacę i doładowuję... :( :(

Nie mogę dojść do tego, jak i dlaczego znikają mi złotówki z konta, choć próbuję optymalizować połączenia... :(

Czy podobnie jest w innych sieciach?
Czy w którejś z sieci da się nad tym zapanować?

Pomóżcie, proszę.

Pozdrawiam.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: marens »

Ustaw sobie na sztywno APN: internet albo www.plusgsm.pl
Będziesz mógł wchodzić również na strony WAP, za wyjątkiem operatorów. (np wap.plusgsm.pl). Będzie Ci taryfikowało wg. pakietu Simplusa.
Do oszczędzania danych polecam również Opere mini.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: krystianb »

Mr_Hide pisze:1. WAP jest w ramach taryfy (podobno) bezpłatny
Tego konsultatna to Ci takich bzdur naopowiadal to trzeba by z roboty wyrzucic, chyba ze chodzilo mu o strone plusa ktora podobno jest bezplatna, szczegolow nie znam.
Wydaje mi sie ze na takiej zabawce jak p910i to raczej ze stron wap to ciezko korzystac, bo strony biorą to za przeglądarke internetową. Ja w k610i fabrycznie mialem ustawione apn'y internetowe a nie wap.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
tomekk55
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-07-25, 07:44
Lokalizacja: EPZG

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: tomekk55 »

Mr Hide wywal profile przesyłania danych, zostaw tylko Internet gprs i mms jeśli potrzebujesz. Ściągnij opere mini i łącz sie przez internet gprs. Po co nam w dziesiejszych czasach wap? To były prymitywnie robione strony pod prędkości pakietów danych jakie osiągały komórki 6 lat temu. Teraz mamy hsdpa i w komórce możemy przeglądać strony www we flashu wiec po co cofać sie do wap?
N82 & Play Online prepaid

http://i291.photobucket.com/albums/ll31 ... embers.png
member of symbianos.pl community
Mr_Hide
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2008-07-17, 13:43
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: Mr_Hide »

tomekk55 pisze:Mr Hide wywal profile przesyłania danych, zostaw tylko Internet gprs i mms jeśli potrzebujesz. Ściągnij opere mini i łącz sie przez internet gprs. Po co nam w dziesiejszych czasach wap? To były prymitywnie robione strony pod prędkości pakietów danych jakie osiągały komórki 6 lat temu. Teraz mamy hsdpa i w komórce możemy przeglądać strony www we flashu wiec po co cofać sie do wap?
Wywaliłem wszystkie profile, pzresłałem autokonfiguracje Internet GPRS (pozostawiłem jako preferowaną) i WAP GPRS.

Wykonałem testy połączeń:
a) na stronę WWW - żdżarło mi kasę z konta, nie ruszyło bajtów z pakietu internetowego
b) na dwie strony WAP (simplus.pl i eraomnix.pl) - kasa nie ruszona, ubyło bajtów.
Szczerze mówiąc - nic z tego nie rozumiem.

Nie testowałem połączeń przez WAP. Co by wyszło?

Drugi problem: gdy z eraomnix.pl kliknąłem na dalszą podstronę, otrzymałem informacje o błędzie połączenia (na stronie "macierzystej" było OK) - dlaczego?
Czasem są też komunikaty o tym, że "Strona zawiera błędy i nie może być wyświetlona" lub o błędzie połączenia z serwerem - why ??

Trzecia kwestia: P910i rzekomo nie obsługuje stron JavaScript. Czy to ma wpływ na możliwości korzystania z takich stron?

Z góry dziękuję za każdą pomoc.
Pozdrawiam.

P.S.
Aha, jeszcze pytanie: znasz Operę mini na Symbiana??
Bo P910i to "zabawka" typu smartphone, z Symbianem, z całkiem sporym dotykowym wyświetlaczem i bardzo wygodna (ergoniomiczna) w nawigacji. Też myślałem o Operze mini - ale chyba nie ma... :(
Awatar użytkownika
tomekk55
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-07-25, 07:44
Lokalizacja: EPZG

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: tomekk55 »

N82 też ma symbiana, i opera mini śmiga bo jest na javie, a na każdym symbianie chodzą aplikacje java.

Mówie Ci , zostaw TYLKO INTERNET GPRS i zobaczysz że bedzie git
N82 & Play Online prepaid

http://i291.photobucket.com/albums/ll31 ... embers.png
member of symbianos.pl community
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: ja.michal »

Mr_Hide pisze:Aha, jeszcze pytanie: znasz Operę mini na Symbiana??
Bo P910i to "zabawka" typu smartphone, z Symbianem, z całkiem sporym dotykowym wyświetlaczem i bardzo wygodna (ergoniomiczna) w nawigacji. Też myślałem o Operze mini - ale chyba nie ma... :(
http://www.operamini.com/download/pc/so ... sson_p910/

[ Dodano: 2008-08-27, 12:57 ]
Mr_Hide, najlepiej zrób konfigurację ręcznie. Nie przez smsy.
Awatar użytkownika
tomekk55
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-07-25, 07:44
Lokalizacja: EPZG

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: tomekk55 »

A co do opery mini, to poprostu wpisz operamini.com u siebie na komórce w przeglądarce i Ci sciagnie dobrą wersje pod twojego SE
N82 & Play Online prepaid

http://i291.photobucket.com/albums/ll31 ... embers.png
member of symbianos.pl community
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: Jaco »

tomekk55 pisze:A co do opery mini, to poprostu wpisz operamini.com u siebie na komórce w przeglądarce i Ci sciagnie dobrą wersje pod twojego SE
Lub zajrzyj do tego wątku i sobie pobierz na kompa i wgraj do telefonu : http://bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=40545#40545
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: ja.michal »

No ja dałem link do opery mini dla P910 do pobrania na kompa. ;)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: Jaco »

ja.michal pisze:No ja dałem link do opery mini dla P910 do pobrania na kompa.
Jestem po nocnej zmianie i nie piłem jeszcze kawy a nawet nie spałem zbyt wiele. Wybaczcie :padam:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: ja.michal »

Jaco pisze:Wybaczcie :padam:
Wybaczamy. :cwaniak:
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: marens »

Mr_Hide pisze:Wykonałem testy połączeń:
a) na stronę WWW - żdżarło mi kasę z konta, nie ruszyło bajtów z pakietu internetowego
b) na dwie strony WAP (simplus.pl i eraomnix.pl) - kasa nie ruszona, ubyło bajtów.
Akurat to co napisałeś jest niemożliwe. (teoretycznie).
Pakiet internet w Simplusie jest tylko na APNy internetowe. APN wapowy jest bezpłatny tylko w podstronie wap.plusgsm.pl
Mr_Hide
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2008-07-17, 13:43
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: Mr_Hide »

marens pisze:
Mr_Hide pisze: [...]
Akurat to co napisałeś jest niemożliwe. (teoretycznie).
Pakiet internet w Simplusie jest tylko na APNy internetowe. APN wapowy jest bezpłatny tylko w podstronie wap.plusgsm.pl
Po pierwsze: dzięki Wam za pomysł z Operą mini. Sprawdził się! Idą mniejsze ilości danych (nawet z obrazkami) i zniknęły (chyba? jak na razie...) problemy z połączeniami.
Choć nie wszystkie zawartości stron (np. we flash'u) są dostępne... :(

Po drugie: z Opery mini i przez Internet GPRS (tylko) posurfowałem wczoraj po różnych stronkach, zarówno WAP, jak i WWW. Bajtów z pakietu ubyło tyle. ile trzeba, a kasy na koncie NIC! :) To jest to, o co mi chodziło!
Wniosek z tego: łączenie na różne strony via Internet GPRS jest teraz w ramach pakietów. Nie muszę rozróżniać stron WAP i WWW.
Czy słuszny?

Przypominam: testuję to wszystko w Simplusie.

Pozdrawiam.

P.S.
Czy jest jakiś sposób, aby po adresie strony rozpoznać jednoznacznie, czy ona jest "WAP", czy "nie-WAP" ? Początek adresu tego nie rozstrzyga... :(

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-08-28, 09:37 ]
Wycinam zbędny cytat wielopoziomowy.
Ostatnio zmieniony 2008-08-28, 08:35 przez Mr_Hide, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomekk55
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-07-25, 07:44
Lokalizacja: EPZG

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: tomekk55 »

Strony WAP często mają sufix (tak to się chyba zwie) .mobi, np. gazeta.mobi

A te pakiety w sim i mix plusie to super sprawa, szkoda że nie można np. dwóch 50 mb na raz aktywować. :P
N82 & Play Online prepaid

http://i291.photobucket.com/albums/ll31 ... embers.png
member of symbianos.pl community
Mr_Hide
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2008-07-17, 13:43
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: Mr_Hide »

tomekk55 pisze:Strony WAP często mają sufix (tak to się chyba zwie) .mobi, np. gazeta.mobi
"Często" to nie "zawsze". Ale skoro w praktyce nie muszę się już martwić o znienacka znikającą kasę, to ma mniejsze znaczenie.
Pytałem w celach edukacyjnych. ;-)
tomekk55 pisze:A te pakiety w sim i mix plusie to super sprawa, szkoda że nie można np. dwóch 50 mb na raz aktywować. :P
Swoją drogą: ci, co wymyślili takie ograniczenia nie są przypadkiem ze Szkocji (albo Krakowa) ? ;-)

U mnie następny będzie 50MB.
Potestuję też do Netu dla notebooka (bez dużych plików na dorywcze połączenia ze stronkami powinno wystarczyć na kilka dni).

Zdaje się, że niewykorzystane dane z pakietów po 30 dniach przepadają - czy to prawda?

[ Dodano: 2008-08-28, 10:48 ]
ja.michal pisze:No ja dałem link do opery mini dla P910 do pobrania na kompa. ;)
W końcu, jako że leniwy jestem :cfaniak: , poszedłem na łatwiznę i ściągnąłem Operę mini wprost na telefon.
Działa OK. Ale czasem jeszcze mnie zaskakuje (np. nieintuicyjne dojście do "szybkiego wybierania" i obsługa tej dziwnej "klawiatury" do nawigacji...

Stronki WAP i wiele WWW prezentuje w formacie dostosowanym do wyświetlacza, a niektóre WWW w szerokim, wymagającym przewijania poziomego. To niekiedy (przy niektórych stronach) utrudnia nawigację.

Oryginalna przeglądarka w P910 zawsze wyświetla strony w formacje wyświetlacza.


Druga kwestia: import zakładek do Opery mini (z zakładek z innej przeglądarki telefonu lub z kompa) - czy i jak?

I trzecia kwestia:
Czy Opera mini ze strony http://www.operamini.com/...yericsson_p910/ - czyli dedykowana do P910 czymś się może różnić od tej ściągnietej na komórkę ze strony Operamini.com ?[/b]
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: krystianb »

Mr_Hide pisze:w szerokim, wymagającym przewijania poziomego
Trzeba włączyć opcje "mały wyswietlacz" czy jakos tak w ustawieniach opery, tak mi sie wydaje.
Odpowiedzi na drugie pytanie nie znam.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: marens »

Mr_Hide pisze:tomekk55 napisał/a:
A te pakiety w sim i mix plusie to super sprawa, szkoda że nie można np. dwóch 50 mb na raz aktywować. :P
Taka rada na przyszłość, zapłaciłem już za nią 20zł
Jak kończy Ci się pakiet 50MB (ważność albo dane) to kup pakiet 20MB i odwrotnie. Wtedy jak skończysz pakiet 50MB, zacznie zliczać z 20MB a nie z konta gotówkowego. Łatwo jest zapomnieć o aktywacji kolejnego pakietu. Można mieć naraz aktywne 2 pakiety: 50MB i 20MB.

Dopłacanie nie jest zbyt wesołe: Internet 100 kB - 20 gr
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: YaHooo »

marens pisze:Wtedy jak skończysz pakiet 50MB, zacznie zliczać z 20MB
Tylko, że to nie jest chyba tak łatwo, oto wyciąg z regulaminu "Pakiet Internet 20 MB"

Kod: Zaznacz cały

w przypadku, gdy Użytkownik posiada jednocześnie Pakiet Internet 50 MB aktywowany w ramach Promocji "Pakiet Internet 50 MB"; stosowane są następujące zasady rozliczeń:
i. transmisja danych dokonywana przez Użytkownika w pierwszej kolejności powoduje zmniejszenie Limitu dostępnego w ramach Pakietu Internet 20 MB,
ii. po wykorzystaniu Limitu dostępnego w ramach Pakietu Internet 20 MB w trakcie trwającej sesji dalsza część transmisji danych powoduje zmniejszanie Limitu dostępnego w ramach Pakietu Internet 50 MB.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Mr_Hide
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2008-07-17, 13:43
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: Mr_Hide »

Czyli:
- pakiet 20MB należy uruchomić pod koniec pakietu 50MB i po "zjedzeniu" 20MB bedziemy "jechać" na resztach poprzedniego pakietu 50MB
- czy można wówczas aktywować kolejny pakiet 50MB (czyli w sumie kolejność: 50=>20=>50MB), czy też - ponieważ jedziemy na resztkach 50MB - musimy aktywować 20MB ???
- w tym ostatnim przypadku wyjdzie, że nie da się wsposób ciągły przechodzić pomiędzy róznymi rodzajami pakietów (czyli po aktywacji pakietu 20MB aktywować 50 MB, na który przejdzie się płynnie), tylko trzeba zeżreć 50MB do zera, dopłacić za bajty spoza pakietu (no bo sesji co do bajta nie da się skończyć!) i dopiero aktywować następne 50MB :klnie: :gwiazdki: bo 50MB mozna aktywować dopiero, gdy się nie ma ani bajta z poprzedniej "50-tki".

Macie jakąś praktykę w tym temacie ?
Ostatnio zmieniony 2008-08-28, 14:40 przez Mr_Hide, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: YaHooo »

Mr_Hide pisze:czy też - ponieważ jedziemy na resztkach 50MB - musimy aktywować 20MB ???
Niestety trzeba wtedy aktywować 20MB.
Mr_Hide pisze:nie da się wsposób ciągły przechodzić pomiędzy róznymi rodzajami pakietów (czyli po aktywacji pakietu 20MB aktywować 50 MB, na który przejdzie się płynnie)
Właśnie tak się da. Jak masz aktywny pakiet 20MB oraz 50MB to pobiera się limit najpierw z 20, jak on się skończy to zaczyna pobierać z 50MB. Przejście następuje płynnie do pobierania z pakietu 50MB. Zatem jak już nam zostanie np. 1MB z tych 50 to można załadować 20MB i z nich dalej będzie pobierane. Może będziemy mieli szczęście i upłynie ważność pakietu 50MB i pozostały ok. 1MB przepadnie i wtedy będziemy mogli aktywować kolejny 50MB na który się przełączymy jak nam się skończy aktualny 20MB. Jak nie będziemy mieli szczęścia to trzeba aktywować znowu 20MB i czekać aż przepadnie te 1MB z 50MB i aktywować już 50MB. Dalej jak nam zostanie znowu 1MB to aktywujemy 20MB i zaczynamy od początku
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Mr_Hide
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2008-07-17, 13:43
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: Mr_Hide »

YaHooo pisze:
Mr_Hide pisze:nie da się wsposób ciągły przechodzić pomiędzy róznymi rodzajami pakietów (czyli po aktywacji pakietu 20MB aktywować 50 MB, na który przejdzie się płynnie)
Właśnie tak się da. Jak masz aktywny pakiet 20MB oraz 50MB to pobiera się limit najpierw z 20, jak on się skończy to zaczyna pobierać z 50MB. Przejście następuje płynnie do pobierania z pakietu 50MB. Zatem jak już nam zostanie np. 1MB z tych 50 to można załadować 20MB i z nich dalej będzie pobierane. Może będziemy mieli szczęście i upłynie ważność pakietu 50MB i pozostały ok. 1MB przepadnie i wtedy będziemy mogli aktywować kolejny 50MB na który się przełączymy jak nam się skończy aktualny 20MB. Jak nie będziemy mieli szczęścia to trzeba aktywować znowu 20MB i czekać aż przepadnie te 1MB z 50MB i aktywować już 50MB. Dalej jak nam zostanie znowu 1MB to aktywujemy 20MB i zaczynamy od początku
To jest dobry pomysł z wykorzystaniem upływu ważnośc pakietów. :) Dzięki.
Gdyby nie to, to byłoby, jak pisałem.
Mnie do sufrowania z komórki to i 20MB na miesiąc wystarcza, jak na razie. Ale jakby chcieć więcej z kompa posurfować (i pościągać cosik przy okazji), to może powrócić sytuacja, którą opisałem, bo trzeba by kilka pakietów na miesiąc użyć... :cry:

P.S.
Ten 1MB, o którym pisałeś, że może przepaść -- toż to całe 30gr. Kogo stać na taką rozrzutność?? ;)

Pozdrawiam! :zdrowko:
Awatar użytkownika
tomekk55
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-07-25, 07:44
Lokalizacja: EPZG

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: tomekk55 »

Pare pakietów w miesiącu?! U mnie idzie średnio 2x50mb i 3x20mb na tydzień :P
N82 & Play Online prepaid

http://i291.photobucket.com/albums/ll31 ... embers.png
member of symbianos.pl community
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: YaHooo »

Mr_Hide pisze:Ten 1MB, o którym pisałeś, że może przepaść -- toż to całe 30gr. Kogo stać na taką rozrzutność?? ;)
Jak ktoś chce to może nawet zostawić nawet mniej, ale wtedy trzeba uważać żeby odpowiednio szybko aktywować kolejny pakiet ;)
tomekk55 pisze:U mnie idzie średnio 2x50mb i 3x20mb na tydzień :P
To daje 640MB na miesiąc :zdziwko: to nie lepiej Simdata? Albo abonamentowy iPlus?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: Sundance_kid »

Pare pakietów w miesiącu?! U mnie idzie średnio 2x50mb i 3x20mb na tydzień :P
To już chyba lepiej stałka. Albo abo plus usługa dodatkowa :hyhy:

[ Dodano: 2008-08-29, 18:49 ]
Mr_Hide pisze:Ten 1MB, o którym pisałeś, że może przepaść -- toż to całe 30gr. Kogo stać na taką rozrzutność?? ;)
Jak masz potrzebę wysłania smsa który kosztuje 20 groszy a masz na koncie 0 to wiesz jakie wtedy to 30 groszy wyda Ci się ważne?
rafallogi_ga
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-09-30, 13:43
Lokalizacja: radom

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: rafallogi_ga »

Panowie serce mi się zżyma, Wy o przesyłach i transferach a ja nie mogę w ogóle uruchomić neta na kompie przez komórkę.
konfiguracja telefonu (stary 6610i) ściągnięta ze strony Plusa i aktywowana *11*111*02#
Konto obciążone 5ł/ pakiet 20Mb.
Komórka w simplusie.
Kabel usb z allegro zainstalowany. Ale ten kabel usb jest na Win 98 SE lub ME a ja mam stary Win98. Czy to to samo?
modem 6610 (bez i ) tylko taki jst na liście w kompie- zainstalowany w kompie. Wyświetla że działa poprawnie :szok:
Konfiguracja kompa wg. tematu Bliskiego http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=38078#38078
Ale ostatecznie wywala, że modem nie jest włączony lub nie aktywny.
Zgłupiałem-poddaję się.
w kroku 7 też wpisałem iPlus- może być przy Simplusie?
W kroku 14 nic nie wpisywałem.
Nie wiem, czy driverów do 6610i jako modemu nie trzeba wgrywać jeszcze. Mam płytę od telefonu (innego), ale na niej jest nie 6610i a tylko 6610. I na niej jest tylko PC Suite.
Pomoc bardzo potrzebna.
Z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony 2008-09-30, 17:59 przez rafallogi_ga, łącznie zmieniany 1 raz.
Nigdy nie jedz ?ó?tego ?niegu...
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: YaHooo »

rafallogi_ga a masz aktywną usługę przesyłu danych pakietowych GPRS? Włączasz ją krótkim kodem w telefonie *101*11*02# i naciskając przycisk nawiązania połączenia.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: Jaco »

rafallogi_ga pisze:Ale ostatecznie wywala, że modem nie jest włączony lub nie aktywny.
A Kwerendę modemu przechodzi?

Do kabla zainstaluj stery które były z nim + dodatkowo pobierz tu: http://www.nokia.pl/A4466289 sterownik do swojego kabla. PC Suite również w sobie ma stery dla kabli.
rafallogi_ga
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-09-30, 13:43
Lokalizacja: radom

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: rafallogi_ga »

YaHooo pisze:rafallogi_ga a masz aktywną usługę przesyłu danych pakietowych GPRS? Włączasz ją krótkim kodem w telefonie *101*11*02# i naciskając przycisk nawiązania połączenia.
Tak.

[ Dodano: 2008-10-01, 08:25 ]
Jaco pisze:
rafallogi_ga pisze:Ale ostatecznie wywala, że modem nie jest włączony lub nie aktywny.
A Kwerendę modemu przechodzi?

Do kabla zainstaluj stery które były z nim + dodatkowo pobierz tu: http://www.nokia.pl/A4466289 sterownik do swojego kabla. PC Suite również w sobie ma stery dla kabli.
Kwerendę modemu przeprowadziłem zgodnie z tym co napisał Bliski
Nie wiem, czy tu nie będzie leżał problem:
cyt.:
"Kabel usb z allegro zainstalowany. Ale ten kabel usb jest na Win 98 SE lub ME a ja mam stary Win98. Czy to to samo?
modem 6610 (bez i ) tylko taki jst na liście w kompie- zainstalowany w kompie. Wyświetla że działa poprawnie"
Może trzeba zainstalować 6610i i stery do niego, bo wydaje mi się, że tego brakuje?
Nie wiem, czy dobrze rozumię, że trzeba zainstalować drivery do:
1. kabla USB
2. do samego aparatu jako modemu?
Oczywiście dziś zainstaluję to co wskazaliście dodatkowo i dam znać. Dziękuję za pomoc :papa:
Nigdy nie jedz ?ó?tego ?niegu...
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Internet w komórce - kiedy WAP, jak rozpoznać/wybrać...

Post autor: Jaco »

rafallogi_ga pisze:a ja mam stary Win98.
Mało kto już z tego korzysta. Może czas już na przesiadkę ;)
ODPOWIEDZ