Lista sieci w Warszawie działających na 5Ghz

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gorus1
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2006-02-02, 02:50
Lokalizacja: ww

Lista sieci w Warszawie działających na 5Ghz

Post autor: gorus1 »

Hi. Jak w temacie. Szczególnie chodzi mi o to, czy warto inwestować w sprzęt (antena + AP 5Ghz) w celu znalezienia jakichś darmowych sieci? Wiem, że na częstotliwość 5Ghz potrzebna jest koncesja, więc czy jest szansa znalezienia czegoś darmowego? Ponadto w ogóle chodzi mi o zagęszczenie sieci 5Ghz w Warszawie gdyż poszukuję alternatywy dla drogich kablówek i neostrady (podobno częstotliwość 2,4Ghz w Warszawie jest "zapchana" i sporo providerów przeszła na częstotliwość 5Ghz, czy to prawda?).
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gorus1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Lista sieci w Warszawie działających na 5Ghz

Post autor: Jo_gurt »

gorus1 pisze:Wiem, że na częstotliwość 5Ghz potrzebna jest koncesja,
Nic podobnego.
gorus1 pisze:czy jest szansa znalezienia czegoś darmowego?
Hot Spotów raczej się nie robi na 5GHz.
gorus1 pisze:podobno częstotliwość 2,4Ghz w Warszawie jest "zapchana" i sporo providerów przeszła na częstotliwość 5Ghz, czy to prawda?
Taki nie tylko w Wawie. W każdym mieście, nawet niezbyt dużym będzie problem z dostępnością 2,4GHz na zewnątrz budynków.
gorus1
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2006-02-02, 02:50
Lokalizacja: ww

Re: Lista sieci w Warszawie działających na 5Ghz

Post autor: gorus1 »

Szacun jo_gurt za obeznanie w temacie. Z tego wnioskuję, że jest dużo sieci działających na 5Ghz. Moje pytanie - jaki najtańszy i w miarę dobry sprzęt polecilibyście do odbioru (w zasadzie to do namierzania) sieci 5Ghz? Znajomi często mnie proszą o przeskanowanie eteru i wielu już pomogłem, ale mam tylko sprzęt działający na 2,4Ghz. A może jest jakiś godny uwagi sprzęt działający w obydwu częstotliwościach? Aha, i co jest lepsze do wyszukiwania sieci, AP w trybie client, czy jakaś karta na usb z wyjściem na antenę zewnętrzną?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Lista sieci w Warszawie działających na 5Ghz

Post autor: krystianb »

gorus1 pisze:sprzęt polecilibyście do odbioru (w zasadzie to do namierzania) sieci 5Ghz?
No no no, polecam zaznajomić sie z <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=12593" target="_blank">»WiFi i prawo«</a> Piractwa radiowego na forum nie popieramy...
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
gorus1
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2006-02-02, 02:50
Lokalizacja: ww

Re: Lista sieci w Warszawie działających na 5Ghz

Post autor: gorus1 »

Źle mnie zrozumiałeś, tu nie chodzi o to żeby mieć darmowy internet (choć hotspoty chyba są za darmo), ale żeby <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> alternatywę. Np. kolega mnie prosił abym mu eter przeskanował i było kilka sieci, które w nazwie SSID miały nr telefonu, zadzwoniliśmy i okazało się, że było bardzo tanio i kolega nie musiał się juz męczyć z netem komórkowym. Także o takie wyszukiwanie mi chodzi.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Lista sieci w Warszawie działających na 5Ghz

Post autor: krystianb »

Spoko, ale prewncji nigdy za wiele. W sprzęcie się za bardzo nie interesuje ale na pewno są karty wifi które obsługuja 2.4 i 5 GHz choćby intel 2900abg (ta akurat jest na minipci do notebooków starszych) Choć ap też jest dobrą sprawą jeśli sie zdecyduje ktoś bo już nie musi brać sprzetu od dostawcy jeśli ten się zgodzi na własny sprzęt.
Tak na szybko http://www.allegro.pl/item550153195_lin ... n_box.html obsługuje nawet N niestety brak wyjścia na antene i taka sobie cena...
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
gorus1
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2006-02-02, 02:50
Lokalizacja: ww

Re: Lista sieci w Warszawie działających na 5Ghz

Post autor: gorus1 »

A jak już poruszyłeś temat prawa to pozwolę sobie wkleić link http://forumprawne.org/nowe-technologie ... -wifi.html , z tego co piszą, to nie jest to taka oczywista sprawa. Co innego postępować etycznie, a coś innego zastosowanie prawa. To tak odemnie :)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Lista sieci w Warszawie działających na 5Ghz

Post autor: krystianb »

[cytat:2pko9g1f]
Art. 268a. (89) § 1. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, niszczy, uszkadza, usuwa, zmienia lub utrudnia dostęp do danych informatycznych albo w istotnym stopniu zakłóca lub uniemożliwia automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie takich danych,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Gdyby pozbyć sie 3 słów "w istotnym stopniu" wszystko bylo by jasne i klarowne, niestety tylko na politechnice uczą jednoznacznego określania swoich myśli... a te .... (tu niech każdy sam sobie doda określenie) niedouczone w sejmie wymyślają jakieś nieprecyzyjne określenia... i potem się dziwić że prawo dziurawe jak sito...
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Lista sieci w Warszawie działających na 5Ghz

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:W sprzęcie się za bardzo nie interesuje ale na pewno są karty wifi które obsługuja 2.4 i 5 GHz choćby intel 2900abg (ta akurat jest na minipci do notebooków starszych)
Jeśli już to lepiej brać Intel 3945abg.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Lista sieci w Warszawie działających na 5Ghz

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:Jeśli już to lepiej brać Intel 3945abg.
To już na inny port(mpci ex), tak tylko przykładowo mi sie powiedziało.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ