iPlus60 -> iPlus75

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

tomi81
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2006-06-30, 12:18
Lokalizacja: Białystok

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: tomi81 »

Ja cały czas stawiam na to,że Plus ma po prostu Common BCCH ustawione na tych stacjach pozornie bez DCSa :hyhy:
W Białymstoku taka sytuacja nie ma miejsca - sprawdzone na kilku netmonitorach. Karta Orange czy to w N6310, N6210 czy też K750i jednoznacznie potwierdza, że Orange stosuje Common BCCH. W Plusie raz jeszcze powtórze - tego w Białymstoku nie ma.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: Patryk »

tomi81 pisze:W Białymstoku taka sytuacja nie ma miejsca - sprawdzone na kilku netmonitorach.
OK - jeśli sprawdzone na netmonitorze,to nie mam podstaw,żeby Ci nie wierzyć :ok:
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: marens »

Odświeżę trochę temat, dzwoniłem do BOK i gość powiedział, że można już zmieniać abonament jednak w mojej promocji jest to niemożliwe. Zaproponował aby napisać e-maila do BOK, to "być może" dostanę zgodę. Nie widzi mi to się, jednak warto spróbować.
Adamusek xD
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2008-04-15, 14:18
Lokalizacja: Samolubie

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: Adamusek xD »

W końcu....
Jaka to promocja była?
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: Engelbert »

marens, to jakaś ściema była ;)
Niestety w dalszym ciągu nic się nie zmieniło.
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: Mikolaj211 »

Zamontowałem w końcu do modemu atk-20 i internet tak niesamowicie śmiga, że aż strach :) Ponad 220kb/s na EDGE!! Prędkość ta w połączeniu ze stabilnym połączeniem dzięki routerowi pozwala już na ściąganie większych plików (filmów, gier, itp) co jest oczywiście przy 1GB praktycznie nie możliwe. Dlatego mam pytanie - czy można zmienić abo na 110? I wtedy jaki będę miał limit (umowę podpisałem w lipcu tego roku, gdy jeszcze nie było nowych abo0 - 4GB, czy 8GB?
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: Engelbert »

Mikolaj211, jeśli aktywowałeś się w sieci przed wprowadzeniem nowych taryf (pojawiły się w połowie września), to po przejściu na iPlus 110 będziesz miał niestety tylko 4GB do wykorzystania.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: marens »

Engelbert pisze:Niestety w dalszym ciągu nic się nie zmieniło.
Poczekamy na odpowiedź z działu reklamacji...
Adamusek xD pisze:Jaka to promocja była?
iPlus dla Ciebie 50% taniej.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: marens »

Niestety dalej nie można zmienić taryfy.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: YaHooo »

marens pisze:Niestety dalej nie można zmienić taryfy.
No to z takim podejściem do klienta to raczej stracą wielu starych klientów którym się skończą umowy.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: marens »

YaHooo pisze:stracą wielu starych klientów którym się skończą umowy.
Jednego właśnie dziś stracili, podziękowałem im robiąc cesje iPlusa oraz rezygnując z MixPlusa. Po długich przemyśleniach, testach pre-paid, pytań na różnych forach postawiłem na Orange.
Ułożyłem sobie genialną ofertę, w sam raz na moje potrzeby. Mam możliwość zmian w usługach dodatkowych, np dokładając darmowy numer, rezygnując z Orange Free Standard. Jak coś przestanie mi odpowiadać to zawsze mam w standardzie 35zł -> 90min

Dla mnie wygodniej mieć wszystko sparowane na jednej karcie sim i telefon jako modem niż dwie osobne usługi. W miejscach, w których przebywam lepszy zasięg od Plusa ma Orange. Nawet mam EDGE z Orange tam gdzie Plus ma GPRS i długo będzie miał tylko GPRS.
Wiem, że w niektórych miejscach jest to kulawe EDGE ale i tak szybsze od GPRS. W najgorszym przypadku porównywalne do GPRS.

Play i Plus ma całkiem niezłą ofertę, Ery dalej nikomu nie będę polecał.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: krystianb »

Też sie zastanawiam czy nie rozejrzeć sie za cejsą orange, raz sie udało to czemu nie drugi raz, a pozbycie sie plusa to kwestria 30 regulaminowych dni... i co tu teraz robic??
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
tomi81
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2006-06-30, 12:18
Lokalizacja: Białystok

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: tomi81 »

Jednego właśnie dziś stracili, podziękowałem im robiąc cesje iPlusa oraz rezygnując z MixPlusa. Po długich przemyśleniach, testach pre-paid, pytań na różnych forach postawiłem na Orange.
Dobry ruch! Czytałem Twoje wypowiedzi na innym forum, w Twoim przypadku będzie to dobre rozwiązanie. Zwłaszcza, iż w takim Dolnośląskim sieć 3G Orange zaczyna wychodzić już poza miasta (np. Siedlęcin, koło J. Góry) :)

Dla mnie wygodniej mieć wszystko sparowane na jednej karcie sim i telefon jako modem niż dwie osobne usługi. W miejscach, w których przebywam lepszy zasięg od Plusa ma Orange. Nawet mam EDGE z Orange tam gdzie Plus ma GPRS i długo będzie miał tylko GPRS.
Wiem, że w niektórych miejscach jest to kulawe EDGE ale i tak szybsze od GPRS. W najgorszym przypadku porównywalne do GPRS.
Z tym GPRSem w Plusie masz absolutną rację - ja też na działce jestem w zasięgu jednego BTSa, którego za żadne skarby Plus nie chce zmodernizować, choć częściowo pokrywa niemałe miasteczko - niestety nie to nie. Zakupiłem Orange Free na kartę i również nie narzekam :) Chodzi zdecydowanie szybciej niż plusiany GPRS( w tej lokalizacji oczywiście)
Play i Plus ma całkiem niezłą ofertę, Ery dalej nikomu nie będę polecał.
Jestem świeżo po sprawdzeniu nowych Nodów Ery w Białymstoku - jest jeszcze gorzej niż ostatnio i sprawa nie tyczy się wyłącznie nowych Nodów - telefon pomimo widzenia innych Nodów gubi sygnał (nie przeloguje się ani na innego Noda, ani na GSM) i nie znajduje sieci przez kilka minut, po czym wskakuje znowu na maxa. Z tego nie da się komfortowo korzystać. W Plusie i Orange nie ma takich problemów. Gdyby jeszcze Orange miało więcej stacji 3G (choćby w planach :)

Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: Darecky »

Ja chyba niedługo z Orange zrezygnuję... Jak mi tą radiówkę założą. Teraz mam zamiar się do internatu przeprowadzić, a tam jest internet w każdym pokoju :) Jak mi radiówki nie założą, to przedłużę Orange, lub dołączę sobie OF do abonamentu bo nie chce znowu umowy na 24 msc. albo poczekam na CMDA Orange. Nie wiecie ile ma kosztować najtańszy abonament?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: ja.michal »

Darecky pisze:Teraz mam zamiar się do internatu przeprowadzić, a tam jest internet w każdym pokoju :)
Internetu czy akademika? ;] Sieć akademicka?
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: Darecky »

ja.michal pisze:Internetu
Oj, ja.michal, jedna kawa za mało :)

Internat :) Nie wiem czy jest utworzona sieć, ale wiem że jest kabelek w każdym pokoju poprowadzony. Zamieszkam tam 1 XI, to się wszystkiego dowiem.
Na akademik za młody jeszcze jestem - do liceum chodzę dopiero.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: ja.michal »

Oj, ja.michal, jedna kawa za mało :)
Raczej za dużo km na rowerze dziś. ;)

To jak internat to może dobrze chodzić. Jeśli chodzi o akademiki to z reguły tragedia jedna wielka. ;)
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: Darecky »

Też tak myślę, gdyż mało osób ma kompy w pokojach, w świetlicy chyba z 5 stoi, jeszcze jestem ciekawy jak jest łącze podzielone... No i jaka prędkość.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: ja.michal »

512kb/s / 64kb/s :hyhy:
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: Darecky »

Jak na jednego to może być, chociaż wysyłanie 128 kb/s :) Bo mi w Orange już na poziomie ok 100 kb/s chodzi. No i niskie pingi coby skype video chodził i jest cacy.

[ Dodano: 2008-10-20, 23:05 ]
PS: tak więc, jeśli ktoś chce cesję w okolicy to proszę bardzo - oczywiście jeśli się wszystko uda. Zresztą druga sprawa, że dostałem dobrą ofertę w ProPozycji :)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: krystianb »

ja.michal pisze: Jeśli chodzi o akademiki to z reguły tragedia jedna wielka.
Nie wiem czy polibuda to reguła, ale jedyne co było dobre w akademcu to właśnie net. W nocy nawet 40 Mbit/s mozna było robić, w dzień min 20. Do tego wewnetrzna siec i terabajty udostepnionych danych z predkością 100Mbit/s. Niestety wszystko inne do bani.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: ja.michal »

No może o 2 w nocy będą spełnione Twoje warunki. :rotfl:
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: Darecky »

krystianb pisze:[...]
Nie wiem czy polibuda to reguła, ale jedyne co było dobre w akademcu to właśnie net. W nocy nawet 40 Mbit/s mozna było robić, w dzień min 20. Do tego wewnetrzna siec i terabajty udostepnionych danych z predkością 100Mbit/s. Niestety wszystko inne do bani.
DC++ i jedziesz :rotfl:

I to mi najbardziej odpowiada w sieciach osiedlowych, jak jestem u brata, to nigdy nie omieszkam skorzystać :D Chociaż tu cichosza, o tym na forum ni mówimy :) :nienie:
Ostatnio zmieniony 2008-10-21, 07:47 przez Darecky, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: ja.michal »

krystianb pisze:Nie wiem czy polibuda to reguła
Riwiera? To tak to jakoś chodzi, ale WAT to już :dobani:
Admini trochę sprawę zawalają w tych sieciach. Dają np 200 sesji i inaczej nie wejdziesz. :dobani:
W jednym akademiku zrzucili się na serwer i sobie serwer proxy postawili z HDD 2TB i jest teraz spoko. :cfaniak:
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: Darecky »

Może by to wydzielić, bo temat jest o iPlusie ??
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: ja.michal »

Niedaleko pada jabłko od jabłoni. :hyhy: Mały OT. :rotfl:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: krystianb »

Riwiera?
Dokładniej to żaczek jeśli wiesz gdzie to jest, 3 lata temu koles mial ftp kolo 500gb, skladka na dyski 5zl na rok byla za dostep :rotfl: Do wyszukiwania byly 2 czy 3 wyszukiwarki, miało sie dostep do sieci we wszyskich akademikach, gdzie zrobiona byla.
A z tymi sesjami to nie wiem o co Ci chodzi, jeśli p2p to za złmananie zakazu za moich czasow groził miesiąc bez neta. Z resztą prawie wszysko nie wiadomo jakim sposobem "sąsiad" miał...
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: ja.michal »

Nie p2p. Robią sesje czyli dostęp w danym momencie dla danej liczby userów. Potem 1 min przerwy. Jedyny sposób to ciągłe zmienianie IP ręcznie. Na WATcie p2p leci non stop o ile 2-5KB/s ma sens. :] RS lepszy. Non stop 2MB/s. ;)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: krystianb »

Aha ostatnio na wydziale wifi odpalili, testy robiłem to kolo 20Mb wychodziło na speedtest.net (sciagać nie mialem co)... w środku dnia oczywiście.

[ Dodano: 2008-10-21, 00:27 ]
ja.michal pisze:Robią sesje czyli dostęp w danym momencie dla danej liczby userów. Potem 1 min przerwy.
:szok: To faktycznie kwas, choć nie słyszałem oczyms takim, przeciez to nic nie dało by rady z neta ściagnać, a to włąsnie z rapida jechałem ponad 4MBajty/s
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPlus60 -> iPlus75

Post autor: marens »

tomi81 pisze:Dobry ruch! Czytałem Twoje wypowiedzi na innym forum, w Twoim przypadku będzie to dobre rozwiązanie
Był czas na Erę 2002-2005
Był czas na Plus 2005-2008
Jest czas na Orange 2008-...

Dziewczyna ma telefon w Orange więc to mi pomogło w wyborze :D
Jak coś przestanie mi pasować to modyfikuje ofertę, jako podstawę mam 35zł -> 90min więc 0,38zł/min w abonamencie jest na poziomie Playa. (co do rozważań na innym forum)
tomi81 pisze:Zwłaszcza, iż w takim Dolnośląskim sieć 3G Orange zaczyna wychodzić już poza miasta


Spokojnie w strefie podmiejskiej mam 3G Orange przez ładnych kilkanaście kilometrów.
tomi81 pisze:Z tym GPRSem w Plusie masz absolutną rację
Jak oni nawet nie są w stanie podać przybliżonego terminu upgrade do EDGE.
tomi81 pisze:Zakupiłem Orange Free na kartę i również nie narzekam
Testowałem wszystkich operatorów i wybrałem Orange. Subiektywnie ma lepszy zasięg w miejscach gdzie przebywam. Jeszcze co do prędkości EDGE, to zauważyłem że w GSM zasięg ma znaczenie. Przy jednej, dwóch kreskach nie ma co liczyć na transfery na poziomie 100-200kbps. Jak się mylę to poprawcie.
tomi81 pisze:jest jeszcze gorzej niż ostatnio
No bo jest coraz więcej nowych użytkowników, mnie rozbraja to że w domu jeszcze 2 tygodnie temu miałem zasięg UMTS z Ery. Teraz wymuszam na telefonie i wraca po chwili do GSM

[ Dodano: 2008-10-21, 23:23 ]
Jeszcze trafił mi się "srebrny" numer
517XYABXY

Nie mówiąc o tym, że załatwiłem problem "zaświadczenia o zatrudnieniu" wyciągiem z banku.
ODPOWIEDZ