Skaczący transfer

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Skaczący transfer

Post autor: Tomek7 »

Witam znowu
Mam taką dziwną sytuację gdy pobieram jakiś plik np gg z serweru gg,albo jakiś inny plik to strasznie skacze mi transfer czasami jest 3kbs a za chwile skacze do 22-30 i za jakies 20 s spada na 10 i tak cały czas .Można to jakoś ustabilizować .Moj modem to motka v235 ,przeglądarka firefox
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Skaczący transfer

Post autor: YaHooo »

tomok7 pisze:skacze mi transfer czasami jest 3kbs a za chwile skacze do 22-30 i za jakies 20 s spada na 10 i tak cały czas
Dzieje się tak ze wszystkimi serwerami? Jaką masz siłę sygnału? Najprawdopodobniej winna jest obciążona sieć.
tomok7 pisze:Można to jakoś ustabilizować
Trzeba znaleźć mniej obciążony BTS i się z nim połączyć.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Re: Skaczący transfer

Post autor: Tomek7 »

Sygnał w telefonie mam na maxa csq 27,99- do bts-a mam jakies 3km ,nastepny bts jest 7 km ale za pomocą tej motki nie mam jak wybrać tego drugiego
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Skaczący transfer

Post autor: YaHooo »

tomok7 pisze:csq 27,99- do bts-a mam jakies 3km
No to bardzo ładny wynik. Zatem to nie wina zasięgu.

tomok7 pisze:nastepny bts jest 7 km ale za pomocą tej motki nie mam jak wybrać tego drugiego
No to można by próbować łączyć się za pomocą ATK-20 oraz konektora indukcyjnego jeżeli te EDGE jest na częstotliwości 900MHz. Bo na 1800MHz to raczej konektor nie zadziała.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Re: Skaczący transfer

Post autor: Tomek7 »

witam po dłuższych testach telefonami se w300i,k800i ,nokia 6300 transfer skacze tak samo w dzień czy w nocy bez różnicy z tym ze w nocy skacze od 15 do 30 Kb,myslalem ze to wina firefoxa ale na explorerze to samo :zdziwko: co mam z tym zrobić ?????
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Skaczący transfer

Post autor: YaHooo »

No to jak na różnych telefonach dzieje się tak samo, to moim zdaniem to jest coś nie tak z siecią. A na to raczej nic nie poradzisz. Chyba, że byś kupił antenę kierunkową oraz łączył się po kolei ze wszystkimi BTS'ami w okolicy. Nawet tymi dalszymi. Po tych testach można by wybrać ten na którym internet działa najlepiej.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Skaczący transfer

Post autor: ja.michal »

tomok7, chyba nic nie zrobisz. Wina sieci wychodzi na to. Masz antenę?

P.S. Pisz poprawnie z dużych liter!
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Re: Skaczący transfer

Post autor: Tomek7 »

Nie mam żadnej anteny tak myślałem nad nią ale nie ma sensu kupywać na Edge bo więcej i tak nie wycisnę :]
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Skaczący transfer

Post autor: ja.michal »

tomok7 pisze:ale nie ma sensu kupywać na Edge bo więcej i tak nie wycisnę :]
Więcej nie, ale będzie stabilnie przynajmniej.
ODPOWIEDZ