Słaby zasieg.

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wojtas113
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2008-11-27, 13:24
Lokalizacja: m?awa

Słaby zasieg.

Post autor: wojtas113 »

Siemka mam modem huawei e170 w orange i net mi bardzo wolno wolno chodzi mam aby 3 kreski zasięgu.
Czy jest jakaś możliwość żeby to zmienić bo anteny to nie mogę zamontować zewnętrznej.
Awatar użytkownika
sluchacz.
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2008-11-23, 12:44
Lokalizacja: Polska

Re: Słaby zasieg.

Post autor: sluchacz. »

Jak uczył Yahoo Sprawdź w jakiej odległości od ciebie znajduje się :D najbliższy BTS :)

[ Dodano: 2008-11-27, 16:55 ]
Możesz sprawdzić sobie tu http://www.wieprz.net/bts :roll: .
:hyhy: GlobeTrotter jest the best :hyhy: (EDGE) :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Słaby zasieg.

Post autor: YaHooo »

wojtas113 a za pomocą jakiej technologii się łączysz? Oraz co rozumiesz pod pojęciem bardzo wolno. Jakie osiągasz prędkości download'u?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
sluchacz.
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2008-11-23, 12:44
Lokalizacja: Polska

Re: Słaby zasieg.

Post autor: sluchacz. »

Sprawdź sobie tu :) http://www.speedtest.net. :hyhy: :hyhy:
:hyhy: GlobeTrotter jest the best :hyhy: (EDGE) :)
Awatar użytkownika
przemekwas1
Stały użytkownik forum
Posty: 124
Rejestracja: 2008-07-19, 19:54
Lokalizacja: Ełk

Re: Słaby zasieg.

Post autor: przemekwas1 »

http://www.speedtest.pl/ jest lepszy na speedtescie net mam predkosci z rzedu 1110
a na speed pl mam 800-900 co jest bardziej realnym wynikiem
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Słaby zasieg.

Post autor: Sundance_kid »

przemekwas1 weź zainstaluj jakis program do monitorowania prędkości łącza. Zaraz Ci znajde cały spis.
Kiepskie prędkości masz zawsze czy w okreslonych porach?

[ Dodano: 2008-11-27, 19:42 ]
Programy do pomiaru łącza
wojtas113
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2008-11-27, 13:24
Lokalizacja: m?awa

Re: Słaby zasieg.

Post autor: wojtas113 »

No niestety łącze się jedynie za pomocą gprs/edge a prędkość download'u wynosi 15kiB/s ale wolno otwierają się strony.
A jest możliwe kupienie dłuższego przewodu do modemu bo mam kompa w rogu ok 4,5m od okna i czy by coś dało jak bym ustawił przy oknie.

i jeszcze taki pytanie w programie orange free pokazuje mi np że dziś wykorzystałem 30mb a w programie netMeter 15mb które dane są właściwe bo chce wiedzieć kiedy będzie mi się kończył limit.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Słaby zasieg.

Post autor: YaHooo »

wojtas113 pisze:No niestety łącze się jedynie za pomocą gprs/edge a prędkość download'u wynosi 15kiB/s ale wolno otwierają się strony.
No to niestety raczej więcej nie wyciągniesz. Jak jest dostępny tylko 2g to z reguły jest ono obciążone i nie da się wyciągnąć maksymalnych 30kB/s :/
wojtas113 pisze:A jest możliwe kupienie dłuższego przewodu do modemu bo mam kompa w rogu ok 4,5m od okna i czy by coś dało jak bym ustawił przy oknie.
Tylko musisz uważać, bo takie długie przewody powodują duże spadki napięć i modem może źle działać.
wojtas113 pisze:mi np że dziś wykorzystałem 30mb a w programie netMeter 15mb które dane są właściwe bo chce wiedzieć kiedy będzie mi się kończył limit.
Hmm a jakie liczny są w statystykach połączenia Windows?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
wojtas113
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2008-11-27, 13:24
Lokalizacja: m?awa

Re: Słaby zasieg.

Post autor: wojtas113 »

w statystykach jest wysłanych 12 a odebranych 36 czyli 48mb tyle samo co w orange free czyli to range chodzi dobrze tak.
Awatar użytkownika
sluchacz.
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2008-11-23, 12:44
Lokalizacja: Polska

Re: Słaby zasieg.

Post autor: sluchacz. »

Mi się wydaje że te liczniki Windows'a to do BANI :dobani: :dobani: :dobani: Opierając się na nich przekroczyłem limit w 4 dni . Naliczyłem tak około 600 mb a tu sms przyszedł, że limit przekroczony :( Może te progr. które podaliście są lepsze :)
:hyhy: GlobeTrotter jest the best :hyhy: (EDGE) :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Słaby zasieg.

Post autor: YaHooo »

wojtas113 a jeszcze zobacz jaki masz interfejs zaznaczony w NetMeter. Bo czasem można źle zaznaczyć i będzie źle zliczał.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
wojtas113
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2008-11-27, 13:24
Lokalizacja: m?awa

Re: Słaby zasieg.

Post autor: wojtas113 »

A o jaki interfejs dokładnie chodzi gdzie mam to sprawdzić.
a jest takie coś że przychodzi sms jak się przekracza limit bo ja tego nie mam.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Słaby zasieg.

Post autor: YaHooo »

wojtas113 pisze:A o jaki interfejs dokładnie chodzi gdzie mam to sprawdzić.
Jak wejdziesz w ustawienia NetMeter'a. Powinna być opcja Network Interface. Ja niestety używam DuMeter'a i nie wiem gdzie się znajduje taka opcja w NetMeter.
wojtas113 pisze:a jest takie coś że przychodzi sms jak się przekracza limit bo ja tego nie mam.
Chyba przychodzi taki w SMS w Orange. Ale to tego musisz mieć uruchomioną aplikację od modemu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
wojtas113
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2008-11-27, 13:24
Lokalizacja: m?awa

Re: Słaby zasieg.

Post autor: wojtas113 »

Siemka mam Jeszce problem mój transfer strasznie skacze raz jest 10kib a za chwile trochę więcej i tak cały czas.
da się coś zrobić żeby ustabilizować łącze.
Awatar użytkownika
sluchacz.
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2008-11-23, 12:44
Lokalizacja: Polska

Re: Słaby zasieg.

Post autor: sluchacz. »

wojtas113 pisze:da się coś zrobić żeby ustabilizować łącze
Najlepiej Kup antenę kierunkową :)
:hyhy: GlobeTrotter jest the best :hyhy: (EDGE) :)
wojtas113
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2008-11-27, 13:24
Lokalizacja: m?awa

Re: Słaby zasieg.

Post autor: wojtas113 »

No ale ja mam modem huawei e170 i on nie ma wejść na antene.
A jak myślicie opłaca się zmienić modem na jakiś z antena i tu właśnie moje pytanie jaki tylko żebym nie musiał dużo dokładać jak bym sprzedał e170
A antenę to jaka hsdpa znajduje się ok 30km o demie i czy jest jakaś szansa na złapanie a jak nie to jaka to antenę aby teraz poprawiła edge a w przyszłości poprawiła hsdpa.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Słaby zasieg.

Post autor: YaHooo »

wojtas113 pisze: antenę to jaka hsdpa znajduje się ok 30km o demie i czy jest jakaś szansa na złapanie
No to możesz zapomnieć o HSDPA. Nawet jak złapiesz silny sygnał sieci to się z nią nie połączysz, bo będą zbyt duże opóźnienia podczas drogi fal elektromagnetycznych pomiędzy BTS'em, a modemem.
wojtas113 pisze:jak nie to jaka to antenę aby teraz poprawiła edge a w przyszłości poprawiła hsdpa.
Takich rozwiązań nie polecamy. HSDPA działa na częstotliwości 2100MHz, zaś EDGE 900, albo 1800MHz. Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Dlatego najlepiej jest kupić antenę na konkretne pasmo.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
wojtas113
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2008-11-27, 13:24
Lokalizacja: m?awa

Re: Słaby zasieg.

Post autor: wojtas113 »

Aha no to co mam kupić antenę która poprawi mi tylko edge a nie hsdpa.
A jaka to miała by być antena i na jaki modem mam zmienić e169 może być bo on ma wejście na antenę.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Słaby zasieg.

Post autor: YaHooo »

wojtas113 pisze:Aha no to co mam kupić antenę która poprawi mi tylko edge a nie hsdpa.
Dokładnie tak najlepiej będzie.
wojtas113 pisze:jaki modem mam zmienić e169 może być bo on ma wejście na antenę.
Tak Huawei E169 ma wejście na antenę zewnętrzną więc może zostać. Chyba, że masz wersję z Vodafone, ale tam wejście jest tylko zasłonięte obudową.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
wojtas113
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2008-11-27, 13:24
Lokalizacja: m?awa

Re: Słaby zasieg.

Post autor: wojtas113 »

Siemka znowu mam pytanie i postanowiłem napisać to tu.
Od dziś już mi się zaczyna nowe rozliczenie i internet chodzi szybciej tylko że w trakcie pobierania prędkość skacze od 5 do 30kb/s i bardzo mnie to denerwuje bo na starym modemie ed77 trzymał przynajmniej 20kb/s a huawei e170 średnia to 12kb/s
Co mam zrobić czy tylko pozostała wymiana modemu na taki z wejściem do anteny i kupienie anteny czy da się coś z tym zrobić.

edit: a co myślicie o takim przedłużaczu USB http://www.wasserman.pl/index.php?produ ... rod_id=361 nie będzie dużej straty i czy by mi to pomogło bo w pokoju mam komputer ok 4m od okna i czy jak bym ten przedłużacz podłączył i położył modem na parapecie to polepszy mi to coś albo chodzisz ni będzie tak skakać prędkość.
a i z okna widać nadajnik i na drodze nie stoją żadne budynki i drzewa.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Słaby zasieg.

Post autor: YaHooo »

wojtas113 pisze:a co myślicie o takim przedłużaczu USB http://www.wasserman.pl/i...uct&prod_id=361
Moim zdaniem nie zda to egzaminu bo będą za duże spadki napięć na kablu USB. Jak już coś to można by jeszcze na końcu tego podłączyć aktywny HUB USB który zasili modem odpowiednio dużą mocą. Ale nie wiem czy to nie za dużo kombinacji i czy w ogóle będzie działać.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Słaby zasieg.

Post autor: wojteks »

wojtas113 pisze:a co myślicie o takim przedłużaczu USB
Do modemu się nie nadaje bo modemowi brakuje zasilania, najlepszy by był aktywny HUB USB (czyli z dodatkowym zasilaczem 5V 2A) i do niego najprostszy przedłużacz 5m
Nie pomagam na PW!
wojtas113
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2008-11-27, 13:24
Lokalizacja: m?awa

Re: Słaby zasieg.

Post autor: wojtas113 »

a gdzie to mogę kupić i ile będzie to kosztowało i w ogóle czy warto.
Bo te wahania prędkości są spore teraz np przy pobieraniu od 3 do 20kb/s a na starym modemie trzymał przynajmniej 20kb/s
ODPOWIEDZ