Antena na 3G do Huawei E970 / T-Mobile web'n'walk Box IV

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Antena na 3G do Huawei E970 / T-Mobile web'n'walk Box IV

Post autor: SQ08 »

Mam problem z wyborem anteny na 3G, otóż sprawiłem sobie Huawei E970/T-Mobile web'n'walk Box IV i zasięg 3G kończy się jakieś 2.5 - 3Km ode mnie a pierwszy nodeB stoi jakieś 8.5Km. Po drodze jest trochę lasu ale ja mieszkam na powyższym terenie i myślę, że z odpowiednią anteną nie będzie problemu, i teraz mam pytanie do was jaką najlepszą antenę ze sklepu Bestpartner byście mi polecili na uzyskanie najlepszego sygnału i najlepszej prędkości?
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Antena na 3G do Huawei E970 / T-Mobile web'n'walk Box IV

Post autor: wojteks »

http://www.bestpartner.pl/index.php?kategorie=9

Pod warunkiem że łapiesz jakikolwiek zasięg 3G na strychu/balkonie/w oknie. U nich lepszej anteny praktycznie nie ma.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Antena na 3G do Huawei E970 / T-Mobile web'n'walk Box IV

Post autor: SQ08 »

Jutro wyjdę na strych i dam znać co i jak.
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Antena na 3G do Huawei E970 / T-Mobile web'n'walk Box IV

Post autor: SQ08 »

Bylem dzisiaj na strychu i tam E220 lapal 1 kreske sygnalu UMTS/HSDPA, wiec mysle ze y odpowiednia antena wszystko powinno normlanie funkcjonowac.
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Antena na 3G do Huawei E970 / T-Mobile web'n'walk Box IV

Post autor: YaHooo »

SQ08 pisze:Bylem dzisiaj na strychu i tam E220 lapal 1 kreske sygnalu UMTS/HSDPA
A dałeś radę się zalogować do stacji i nawiązać połączenie z internetem? Bo jeżeli nie no to poważnie bym się zastanawiał nad dalszymi krokami.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Antena na 3G do Huawei E970 / T-Mobile web'n'walk Box IV

Post autor: SQ08 »

Przed dwoa godzinami bylem tam z notebookiem i udalo mi sie nawiazac polaczenie, predkosc max to 800kbps wiec mysle ze z dobra antenna powinno byc duzo lepiej.
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Antena na 3G do Huawei E970 / T-Mobile web'n'walk Box IV

Post autor: YaHooo »

SQ08 pisze:predkosc max to 800kbps wiec mysle ze z dobra antenna powinno byc duzo lepiej.
No to nie ma się co zastanawiać tylko brać antenę i do roboty :)

Osobiście polecałbym jakiś panel na UMTS 12-15 dBi.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ