Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
binio008
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-12-23, 19:42
Lokalizacja: ulotka

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: binio008 »

Właściwie to jest tak. Karty sim niema w modemie robie wszystko jak opisujesz, tylko własnie nie wyskakuje mi ten kod w oknie dialogowym, a sam modem jest podłączony dlaczego tak jest ????? A jak dzisiaj sie skończyło to plik zajmował 0 kb i jak otworzyłem zakładke hex to był kod 000000 i koniec!!!!!Co mam robic?? :cry: :niepewny:

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-12-25, 14:12 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2008-12-25, 14:12 przez binio008, łącznie zmieniany 1 raz.
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: pgoral »

Jak nie wyskoczy odpowiedź to nie masz co dalej przechodzić do czytania bina.

Powiedz co dokładnie po kolei robisz. Czy w narzędziu do aktualizacji firmware modem jest wykrywany? Czy wybierasz aktualizację?
binio008
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-12-23, 19:42
Lokalizacja: ulotka

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: binio008 »

Jest wykrywany ale aktualizacji mi nie może pobrać bo pisze że nie może połączyć, a wszystko robie tak : w qc mobile tym całym programie wybieram nazwe portu czyli w moim przypadku Huawei -pc interface modem. Tam cała ta nazwa, potem daje send cmd i kod nie wyskakuje. Na tej drugiej nazwie huawei-3g modem tez próbowałem i nic z tego niema zadnego kodu. :(

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-12-25, 14:15 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2008-12-25, 14:14 przez binio008, łącznie zmieniany 1 raz.
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: pgoral »

To masz problem na etapie aktualizacji. Dotąd aż tam nie będzie ok to nie ma co iść dalej.
A czy na pewno nie masz w tym czasie odpalonego innego softu do obsługi modemu? Pokaż zrzut ekranu co dokładnie pisze i na którym etapie.
binio008
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-12-23, 19:42
Lokalizacja: ulotka

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: binio008 »

Ale jak mam ściągnąć aktualizację jak w_ogóle sie nie moge połączyć z netem. Mam orange business everywhere i modem zte mf330 cacy sie łącze, a jak wsadze karte sim z orange do huaweia to wykrywa go mi w tej aplikacji. Ale nie pokazuje zasięgu i nawet nie wyszukuje operatora czyli sim lock!!Pozatym zeby tą aktualizację ściągnąc trzeba miec zasięg na tej karcie three network, a na 100% nie bede miał bo to siec z irlandii pomocy!!! :(

[ Dodano: 2008-12-25, 10:09 ]
PGORAL PROSZEPISZ NA MOJE GG POMOZESZ MI SZYBCIEJ OK?8301127

[ Dodano: 2008-12-25, 11:44 ]
pgoral thx jeszcze raz wszystko bryka znakomicie i w grach mniejszy ping :D pozdro!!!!! :)

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-12-25, 14:17 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2008-12-25, 14:18 przez binio008, łącznie zmieniany 2 razy.
kodiak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-12-27, 19:24
Lokalizacja: krk

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: kodiak »

Teraz ja potrzebuje Twojej pomocy z H E220.
M
ozesz do mnie zaklikac na gg 8686666?
Dzieki!

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-12-27, 19:45 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2008-12-27, 19:44 przez kodiak, łącznie zmieniany 1 raz.
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: pgoral »

Napisz najpierw na jakim etapie jest problem - może problem uda się rozwiązać na forum.
kodiak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-12-27, 19:24
Lokalizacja: krk

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: kodiak »

Wskazuje miejsce na dysku, gdzie chce zapisać plik logu. Nazywam go EFS.bin. Rozpoczna się generowanie pliku (lecz dopiero gdy ponownie dam zapisz, za pierwszym razem nie chce generowac) - to kilka minut (ok. 3). Gdy po zapisaniu chce odczytac kod jest on niepełny, albo pokazują się same zera heh Dodam, że plik efs po zapisaniu ma 42 kb!

[ Dodano: 2008-12-27, 23:38 ]
UDAŁO SIĘ !!! ALE:

cmd wygenerowałem klikając na GENERIC QC i dopiero LETS GO
inaczej nie chciało działać. Oplaciło się siedzenie nad tym 10 godzin!!!
Potwierdzam modem z PLAY'A przyjmuje teraz karty innych operatorów :)))))
dzieki za pomoc !!!!
Mi?osz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2008-12-30, 17:33
Lokalizacja: ?om?a

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: Mi?osz »

Spoko wszystko ok modem z orange smiga teraz w iplusie dzieki stary a już miałem isc do komisu i 50 w plecy haha :D
Olo82
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-03, 00:09
Lokalizacja: K-zy

ma ktos pomysł

Post autor: Olo82 »

co zrobic jesli 53642C00 nie zostanie znaleziony
probowalem ręcznie w wordzie (ponad 11,5 tys stron :szok:) odszukac jakies cigi cyfr ale znalezione:
01643320
01644420
57915783
12345678
57915783
0114e030
80000224
7 4 6 7 9 8 8 7 6 2 0
nie pasują
ma ktos jakis pomysł
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: Blido »

Olo82 pisze:co zrobic jesli 53642C00 nie zostanie znaleziony
probowalem ręcznie w wordzie (ponad 11,5 tys stron :szok: ) odszukac jakies cigi cyfr
Otworzyłeś Wordem plik EFS.bin? Niczego w ten sposób nie znajdziesz, bo plik jest zapisany w heksadecymalnym (szesnastkowym) systemie liczbowym. Użyj programu Hex Editor, ale nie jest na 100% pewne że znajdzie on ciąg 53642C00. Jak napisałem w tutorialu, przedstawiłem to na przykładzie modemu BC. Ale ostatnio z powodzeniem odblokowałem tym samym sposobem także dwa modemy iPlusa. Czy modem który chcesz odblokować ma simlocka na polską sieć i był zakupiony w Polsce?
Pablos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-01-03, 04:42
Lokalizacja: Lublin

Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: Pablos »

Blido jesteś MISTRZEM, zrobiłem z E220 dokładnie tak jak to opisałeś i po simlocku :D DZIĘKI!!!

[ Dodano: 2009-01-03, 04:50 ]
Aha muszę dodać jeszcze co do swojej wypowiedzi że rozsimlockowałem E220 działającego w Blueconnect-cie
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: Jo_gurt »

Blido pisze:Niczego w ten sposób nie znajdziesz, bo plik jest zapisany w heksadecymalnym (szesnastkowym) systemie liczbowym.
W zasadzie binarnym (nawet rozszerzenie to sugeruje) ;)
No ale szesnastkowy jest po to, żeby wygodniej oglądać binarny.
Word otwiera w tekstowym, co innego w ogóle.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: krystianb »

Blido pisze:. Ale ostatnio z powodzeniem odblokowałem tym samym sposobem także dwa modemy iPlusa.
A od kiedy to plus zakłada simlcki na modemy, bo z mojej wiedzy wynika, że plus zrezygnował z simlocków zanim huawei zaczął modemy sprzedawać.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Olo82
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-03, 00:09
Lokalizacja: K-zy

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: Olo82 »

Otworzyłeś Wordem plik EFS.bin? Niczego w ten sposób nie znajdziesz, bo plik jest zapisany w heksadecymalnym (szesnastkowym) systemie liczbowym. Użyj programu Hex Editor,
Nie otwierałem pliku Wordem tylko skopiowałem z Hex Editor prawą kolumnę tekstu (tylko prawa kolumnę całość zajęła by niewiadomo ile) i wkleiłem do Worda. W nadziei ze znajdę ciąg liczb dzięki któremu zdejmę SL. Zrobili tak dlatego bo Hex Editor za pomocą F3 nie znalazł 53642C00 (The search item not found). Nie wiem u mnie nie ma 53642C00 tylko może jest cos innego. A tak dla ciekawość co „53642C00” w ogóle znaczy i dlaczego właśnie tak oznaczony jest kod odblokowujący.
Modem jest z iPlua zakupiony w Polsce
A od kiedy to plus zakłada simlcki na modemy, bo z mojej wiedzy wynika, że plus zrezygnował z simlocków zanim huawei zaczął modemy sprzedawać.
Nie wiem krystianb może masz racje Może Moj modem nie ma SL (Choć wydaje mi się to dziwne ponieważ po upływie umowy operatorzy liczą na zysk ze zdjęcia SL) . Tylko nie mam jak tego sprawdzić bo mam same karty z Plusa a modem przyniósł mi kuzyn by zdjąć Locka bo chce go zabrać za granice i by tamtejsze karty działały
Jak sprawdzę czy działa na innych kartach dam znac
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: YaHooo »

Olo82 pisze:Tylko nie mam jak tego sprawdzić bo mam same karty z Plusa
Posłuż się Hyperterminalem oraz tą komendą http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=101853#101853
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: krystianb »

Olo82 pisze:Choć wydaje mi się to dziwne ponieważ po upływie umowy operatorzy liczą na zysk ze zdjęcia SL
Simlocka u opa sciąga się tylko w jednym wypadku - po umowie, jeśli op sciąga go za darmo. Ostantio sciągłem simlocka z k610i z ery, kupionego w komisie (miałem go razem z fakturą), 20min siedzenia i smoczysko kodem raz na zawsze usunięte za fry. W innych wypadkach nie ma sensu, bo gdzie indziej się za 10% ceny operatorskiej sciągnie smoczysko.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: Blido »

krystianb pisze:A od kiedy to plus zakłada simlcki na modemy, bo z mojej wiedzy wynika, że plus zrezygnował z simlocków zanim huawei zaczął modemy sprzedawać.
Najwyraźniej nie w każdym przypadku. Oba modemy które odblokowywałem nie działały z kartą innej sieci niż Plus.
Olo82
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-03, 00:09
Lokalizacja: K-zy

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: Olo82 »

Posłuż się Hyperterminalem oraz tą komendą http://www.bez-kabli.pl/v...p=101853#101853
U mnie nie mogę w Hyperterminalu nie idzie wpisywac komend nie wie dlaczego przyciskam guziki na klawiaturze a tu nic ale.......
włożyłem kartę z ery i iPlus Manager wyświetlił "Polska telefonia"
Więc stwierdziłem ze SL nie ma
Miałem jeszcze karty z angielskiej 3 i O2 ale na tych kartach sie nie załogował nie wiem dlaczego .
Następnie wgrałem nowy firmware: E220Update_11.117.10.00.00.B268
Potem według instrukcji Blido z pierwszego postu:
5. (opcjonalnie) Do połączenia możesz jeszcze potrzebować odpowiedniego oprogramowania. Najlepsze będzie oryginalne oprogramowanie firmy Huawei - Mobile Connect. Można je ściągnąć ze strony http://www.huawei.com/mob...o?type=1&id=736. Jednak w przypadku modemu z promocji Blueconnect nie będzie takiej potrzeby. Jest to jedynie trochę zmodyfikowane oryginalne oprogramowanie producenta.
Pobrałem : E220 Client Software HOSTB107D05SP00C03 for WinXP&2K&Vista (7022 KB) 05-Sep-2008 i wgrałem do modemu
Po odłączeniu i włożeniu karty Sim i podłączeniu zainstalował się Mobile Connect gdy się uruchomił załogował się do sieci i wyświetlił ERA Czyli jest Ok. :brawa:
Potem próbowałem na kartach 3 i O2, myślałem ze któraś z kart zaloguje się do swojego odpowiednika z polskich operatorów jednak Mobile Connect wyświetlił komunikat:

USIM/SIM Card does not exist or unavailable.

Nie wiem czy te karty są jeszcze aktywne (Angielskie są ponoć długo aktywne),Myślicie ze za granicą da rade?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: ja.michal »

Olo82, może po prostu niema na tych kartach roamingu włączonego i tyle.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: YaHooo »

Olo82 pisze:włożyłem kartę z ery i iPlus Manager wyświetlił "Polska telefonia"
Więc stwierdziłem ze SL nie ma
To jest najlepsze rozwiązanie :ok: Można powiedzieć, że modem raczej nie ma simlocka. A masz jeszcze inne karty SIM. Mogą to być nawet "zwykłe" karty używane do rozmów w telefonie. Nie musisz się łączyć z internetem.
Olo82 pisze:USIM/SIM Card does not exist or unavailable.
To nie oznacza, że jest simlock. Z tego co pamiętam to komunikat byłby inny. Coś w stylu, że karta nieodpowiednia. A tu modem po prostu nie wykrywa karty. Próbowałeś wkładać karty do telefonu? Może są uszkodzone. Ewentualnie tak jak pisze ja.michal.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: pgoral »

krystianb pisze:A od kiedy to plus zakłada simlcki na modemy, bo z mojej wiedzy wynika, że plus zrezygnował z simlocków zanim huawei zaczął modemy sprzedawać.
Mój Option z iPlusa nie miał. A kupiony później Huaweii E220 dla odmiany miał. Przy czym dziwnie się zachowywał - bo np. po włożeniu karty z telefonu Play łączył się z netem, ale tylko plusowym - Playowego nie widział.

Olo82 pisze:skopiowałem z Hex Editor prawą kolumnę tekstu (tylko prawa kolumnę całość zajęła by niewiadomo ile) i wkleiłem do Worda. W nadziei ze znajdę ciąg liczb dzięki któremu zdejmę SL
Strasznie skomplikowałeś sobie życie. Ale jak już tak zrobiłeś to powinieneś szukać nie ciągów przylegających do siebie cyfr - a ciągów dwuliterowych znaków odpowiadających kodom ASCII cyfr. To będzie trudne.

Może lepiej wrzuć to np.do TextPad (trial za friko pobierzesz) a tam wyrażeniem regularnym [0-9][0-9][0-9][0-9][0-9][0-9] znajdziesz ciągi cyfr o min. 6 znakach.
kodiak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-12-27, 19:24
Lokalizacja: krk

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: kodiak »

Tak do wiadomości Paly'owcow! Play poza dużymi miastami, gdzie korzysta z własnych nadajników 3 generacji, na pozostałym terenie zwykla karta (nie USIM/SIM!!!) łączy sie z netem z Plusa przez tzw. roaming! Jest to nieoplacalny interes :(((((((
Olo82
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-03, 00:09
Lokalizacja: K-zy

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: Olo82 »

Może lepiej wrzuć to np.do TextPad (trial za friko pobierzesz) a tam wyrażeniem regularnym [0-9][0-9][0-9][0-9][0-9][0-9] znajdziesz ciągi cyfr o min. 6 znakach.
Nie jest lepiej przynajmniej u mnie
A masz jeszcze inne karty SIM
Olo82, może po prostu niema na tych kartach roamingu włączonego i tyle.
Wiec: włożyłem karty z 3 i O2 do SE w810i okazaly się nie aktywne
Znalazłem jeszcze z Vandafone aktywna działa po infrastrukturze Plusa i tez załogowała się do Plusa i do neta wszedłem. To samo na O2 (znalazlem inną) tyle ze Era-działa( samoczynnie przełączyła się na roaming w SE gdy sprawdzałem czy jest aktywna, Mobile Connect wyświetlił ERA(R) czyli roaming) Miałem jeszcze Tmobile ale nie aktywną

SL nie ma :super:

Jakby co to ustawienia sieci zagranicznych tu: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=41922
Tak do wiadomości Paly'owcow! Play poza dużymi miastami, gdzie korzysta z własnych nadajników 3 generacji, na pozostałym terenie zwykla karta (nie USIM/SIM!!!) łączy sie z netem z Plusa przez tzw. roaming! Jest to nieoplacalny interes ((((((
A ja myślę ze Play korzysta z nadajników Plusa.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: ja.michal »

Olo82 pisze:A ja myślę ze Play korzysta z nadajników Plusa.
W Play Online nie. W taryfach głosowych owszem. :)
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: pgoral »

Olo82 pisze: Nie jest lepiej przynajmniej u mnie
Bo nie masz SimLocka. I tyle.
Olo82
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-03, 00:09
Lokalizacja: K-zy

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: Olo82 »

W Play Online nie. W taryfach głosowych owszem.
To z jakich nadajników korzysta Online

Wegług: http://web.playmobile.pl/pl/internet/of ... index.html
Play ma 3 gr za każde 100 kB (czyli jak Plus) i mysle ze nie zaleznie od tego w jakim miejscu w Polsce się znajdujesz
A jesli jest tak jak pisze kodiak to jakie są stawki? W zasięgu tych 3 nadajników 3 gr a dalej?

Heyah ma 2 gr za 100 kB (nie za pakiet) - dla porownania
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: pgoral »

Online w Polsce tylko ze swoich własnych.

Tylko abonamenty głosowe mogą być w roamingu wewnątrz kraju w Plusie. Zarówno rozmowy jak i Video oraz transmisja danych. Ale w ramach abonamentu głosowego.
chmiel2k
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2008-05-29, 22:34
Lokalizacja: Wawa/Kraków

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: chmiel2k »

Witam, ja mam problem na początku, lista modemów u mnie wygląda tak:

Obrazek

Po wybraniu pierwszego z listy i kliknięciu "send cmd" w oknie dialogowym pojawia mi sie kod "00"(czy tak powinien wyglądać?). Później "read efs" i "lets go", pasek dochodzi do mniej więcej 1/4 i wyskakuje "please register". Modem z PLAY.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Usuwanie blokady simlock z modemu Huawei E220

Post autor: ja.michal »

Olo82 pisze:To z jakich nadajników korzysta Online
Tylko z Playa.
Olo82 pisze:Play ma 3 gr za każde 100 kB (czyli jak Plus) i mysle ze nie zaleznie od tego w jakim miejscu w Polsce się znajdujesz
Ma 3gr, ale powyżej 30zł i 50zł masz gigantyczne bonusy. To jest tylko zasięg Playa.
Nie połączysz się z masztem Plusa.

Z internetu w Playu na BTSach Plusa możesz kmorzystać w taryfach głosowych bo cenach 5zł za 1MB (Nowy Play na kartę i stare abonamenty) i 1.2zł za 1MB (Taryfa PlayOne).
Olo82 pisze:Heyah ma 2 gr za 100 kB (nie za pakiet) - dla porownania
Zgoda. Sam używam za miastem czasem. Ale nie mają tyle GB jako bonus. W Playu za 30zł masz w sumie 2GB czyli 0,015zł za 1MB.
Te 3gr to są jak się bonus skończy, albo jak się ładuje mniejszą kwotą kartę.
ODPOWIEDZ