GG PLUS

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sajmon_X2
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2007-12-12, 12:57
Lokalizacja: Kuj-pom.

GG PLUS

Post autor: Sajmon_X2 »

Witam. Mam pytanko. Otóż posiadam Nokię N73 ME i dziś ze strony www.gadugadu.pl ściągnąłem mobilne gg na komórkę. Zainstalowałem i następnie by uruchomić aplikację musiałem wybrać rodzaj połączenia internetowego i miałem do wyboru m.in. INTERNET, GPRS, INTERNET GPRS, WAP, WAP_GPRS, itp... Wziąłem na początku internet i pasek ładowania stanął na 8% i koniec, definitywnie nie chciał iść dalej po długim czasie oczekiwań, więc wziąłem GPRS i to samo... a pragnę nadmienić, że GPRS mam poprawnie skonfigurowane.... wziąłem więc WAP. I jest OK, załadowało się i wszedłem na gg na komórce. Teraz pytanko. Bo jak wiadomo, Plus jest to drugi operator po Erze, który wprowadził mobilne GG bez ponoszenia opłat za transmisję danych. Po prostu pierwszy tydzień za friko a kolejne za 1,50 lub 5 zł/mies. I to tyle, podobnie jak w erze, bez dodatkowych opłat za transmisję danych. Jednak mam wątpliwości i własnie dlatego piszę by je tutaj rozwiać. Jeśli łączę się przez WAP to jest OK, tak? Nie ponoszę opłat za transmisję danych?? Mogę się łączyć jak dotychczas - przez WAP? No bo zastanawia mnie fakt, że nie chce mi sie zaladowac gg jak wybiore przez GPRS... wiec przez WAP lecę... A i przy laczeniu sie wyskakuje komunikat, ze mam sie upewnić, iż czy na pewno NIE JEST połączenie przez internet czy coś w tym stylu... Aaa i jak wybieram połączenie przez opcję WAP_GPRS to także się gg załaduje i jest ok ale jak samo GPRS to juz nie... Bo wygląda na to, jakby ta aplikacja gg plus chciala przez WAP sie laczyc po prostu... Więc prosze o pomoc, odpowiedzi, co to za roznica i czy moge sie przez WAP laczyc czy moze lepiej przez WAP_GPRS... bo nie wiem czy to robi roznicę bo niby za gg w plusie nie ponosi sie oplat za transmisje danych... wiec prosze o pomoc i rozwianie watpliwosci... :) Dziękuje z góry, pozdrawiam serdecznie
iPlus
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: GG PLUS

Post autor: Boras »

Sajmon_X2, też mam mobilne gg w telefonie z Plusa i u mnie wygląda następująco: Pierwszy tydzień jest za darmo ale dotyczy to używania gg, za transmisje danych płacisz. Następnie gdy chcesz korzystać to za tydzień płacisz 1 zł (płatne smsem) oczywiście Plus koszty przesyłu danych naliczane według stawki operatora. Najlepszym więc rozwiązaniem jest pakiet internetowy z Plusa (mi ten 20 MB w zupełności wystarczy na mobilne gg + czasem jakieś stronki przeglądam) Z tym ładowaniem się do 8% to norma, też tak często mam, trzeba czasem kilka razy próbować. Jednak ja korzystam na skonfigurowanym GPRS, wydaje mi się, ze przez WAP też płacisz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: GG PLUS

Post autor: ja.michal »

Panowie to stawanie na 8% to nie problem GG tylko konfiguracji java w telefonie. Prawdopodobnie są jeszcze ustawienia java i tam jest ustawiony WAP i dlatego się nie łączy. Musi być internet. Miałem podobną sytuację w LG.

Co do opłat to tylko w Erze jest opłata abonamentowa z danymi razem.
U pozostałych operatorów jest to płatne tzn. przesył danych + opłata za GG u GG.
tinuviel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2009-01-29, 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: GG PLUS

Post autor: tinuviel »

N73 ma symbiana... nie ma tam jakiegoś komunikatora obsługującego gg? Poszukaj:) Wtedy odpada śmieszny abonament z gg i zostaje tylko transfer danych który jest bardzo niewielki, ważne żeby tel nie zrywał połączenia.

Na Windows Mobile na pewno jest komunikator gg, opłata tylko za dane.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: GG PLUS

Post autor: ja.michal »

tinuviel, nie ma innego komunikatora na symbiana do gg. Są jakieś jabberowe wynalazki, ale one nie działają jak trzeba. Sam to przechodziłem.
Awatar użytkownika
Sajmon_X2
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2007-12-12, 12:57
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: GG PLUS

Post autor: Sajmon_X2 »

Dziękuję, a więc reasumując;
1. Dlaczego wszędzie jest napisane głównie na stronie gg i Plusa, że Plus jako drugi po Erze wprowadził na terenie Polski dostęp do gg plus na takich zasadach, że opłata za przesył danych nie jest pobierana tylko ew. koszty gg?
2. Na co i dlaczego mam ustawić w telefonie? Do wyboru mam: INTERNET, INTERNET_GPRS, MMS, MMS_GPRS, PLUS-NET E-MAIL, PTT, PTT_GPRS, VIDEO_PLUS, WAP, WAP 1, WAP_GPRS ?? To są moje ''punkty dostępu'' które powstały prawdopodobnie przy wysyłaniu kiedyś przeze mnie konfiguracji ze strony www.plusgsm.pl ponieważ chciałem z racji tego, że kupiłem telefon na allegro, skonfigurować go pod neta plusa. Dodam, ze pytanie o wybor punktu dostepu pojawia sie rowniez wtedy, gdy chce sie zalogowac do gg plus na telefonie... wiec co wybierac?? Bo przy INTERNET GPRS przy 8% staje logowanie a przy WAP lub WAP GPRS to wchodzi normalnie bez problemow... A wiec jesli zamowie ten pakiet 20MB na neta ze strony plusa to nie bedzie robic roznicy i bede mogl sobie wchodzic przez punkt np WAP_GPRS ?
3. Czy 20MB wystarczy na miesieczne korzystanie wylacznie z gg plus na telefonie??
Prosze o pomoc. pozdrawiam
iPlus
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: GG PLUS

Post autor: Boras »

ja.michal pisze:Panowie to stawanie na 8% to nie problem GG tylko konfiguracji java w telefonie.
No nie wiem, nie znam się na tym za bardzo ale czasem właśnie staje mi na 8 % (oczywiście ładowanie gg :hyhy: ) a po ponownym włączeniu ładuje się już normalnie. Więc jak problem leży w javie to chyba za każdym razem by stawał na 8 %. Widziałem opis tego problemu na forum Plusfona, tam ktoś dokładnie wyjaśniał o co chodzi ale niestety nie mogę teraz odszukać tego wątku.
Sajmon_X2 pisze:3. Czy 20MB wystarczy na miesieczne korzystanie wylacznie z gg plus na telefonie??
Prosze o pomoc. pozdrawiam
Mi w zupełności wystarcza jak już pisałem wyżej, no ale nie siedzę cały czas na tym gg (czasem na nudnym wykładzie i jak jestem poza domem) ale wykorzystuję jeszcze te 20 MB jeszcze do przeglądania stron i uwierz mi, że często mi zostaje parę MB. Sprawdź jak będzie Tobie schodziło, przecież ten pakiet nie kosztuje wiele.
Sajmon_X2 napiszę Tobie jakie ja mam ustawienia, u mnie wszystko działa ok i dane pobierane są z wykupionych pakietów, a i GG też śmiga. Więc tak: W ustawieniach internetowych mam wybrane INTERNET (jako profil), który ma ustawiony jako punkt dostępowy INTERNET, typ połączenia HTTP.
Najpewniej ściągnąć te ustawienia ze strony Plusa. Mam nadzieję, że Ci to pomoże.
Awatar użytkownika
Sajmon_X2
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2007-12-12, 12:57
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: GG PLUS

Post autor: Sajmon_X2 »

A czy moglibyście podać mi nr lub stronę gdzie będę mógł aktywować te pakiety?? Bo na stronie plusa gsm widze tylko numery na te pakiety dla uzytkownikow mix plus a ja mam abonament. :( :)
2. Na stronie plusa gsm czytałem w FAQ GG, ze staje na 8% poniewaz wchodzac w plus gg trzeba sie laczyc przez WAP z netem. Wiec czy gprs czy wap to musze miec wykupiony ten pakiet tak?
iPlus
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: GG PLUS

Post autor: Boras »

Sajmon_X2, nie wiem jak uruchomić pakiety w abonamencie (nie wiem czy taka opcja jest) ale na stronie powinno być to w zakładce "krótkim kodem" chyba że te pakiety jako promocja są wiec tam poszukaj. Wydaje mi się że przy abonamencie można wykupić pakiet 25 MB.
Ja używam mobilnego gg, ściągniętego ze strony mobilne.gadu-gadu.pl Tam płacę 1 zł za tydzień używania. Łączę się tak jak napisałem już wyżej.
:) Poszukałem dla Ciebie tych pakietów, tutaj masz kody jak je uaktywnić http://www.plus.pl/oferta_indywidualna/ ... we_uslugi/
W razie pytań pisz, postaram się szybko odpisać.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: GG PLUS

Post autor: YaHooo »

Boras pisze:nie wiem jak uruchomić pakiety w abonamencie
Da się. Ale to będzie pakiet 25MB Po więcej szczegółów odsyłam na stronkę Plusa http://www.plus.pl/oferta_indywidualna/ ... we_uslugi/

[ Dodano: 2009-02-19, 16:44 ]
Ehh, nie zauważyłem posta Boras'a ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ttomek90
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2009-02-13, 16:24
Lokalizacja: Iwonicz

Re: GG PLUS

Post autor: ttomek90 »

Przepraszam, ale o czym Panowie piszecie w wypadku opłat naliczanych przez operatora za transmisję danych?
Punkt piąty paragrafu trzeciego regulaminu usługi GG Plus wyraźnie mówi, że transmisja jest bezpłatna, jeśli łączy się przy wykorzystaniu APN wap plus.
Owszem naliczało mi opłaty za transmisję danych, jednak potem kwota ta była odejmowana od mojego rachunku, więc nie płaciłem nic.
Korzystam przy pomocy telefonu Nokia N73, gdzie wygodnie można wybrać przy każdym połączeniu z którego apn chce się korzystać.
Usługa działa bezproblemowo, bez żadnych dodatkowych opłat, polecam
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: GG PLUS

Post autor: ja.michal »

To może jednak coś zmienili. Ale to tylko w abonamencie?
Awatar użytkownika
Sajmon_X2
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2007-12-12, 12:57
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: GG PLUS

Post autor: Sajmon_X2 »

A jednak....
Kurcze pojawil sie teraz jakis wczesniej nie spotkany problem... jak sie juz loguje do aplikacji gg plus i juz widze liste kontaktow to na tym pasku w gornej czesci ekranu/listy jest info ładowań tam roznych i m.in. laczenie z z serwerem, analiza itd... i przy 45% laczenia s zerwerem gdzie oczekuje na odpowiedz serwera ladowanie sie zatrzymuje i w taki sposob nie chce mi sie pojawic status dostepny i co za tym idzie nie chce sie lognac do gg... a było ok przeciez.... :getlost2:

2. Mój kuzyn ma abonament z sieci PLAY i rowniez sobie sciagnal gg play ze strony gadu z tym ze w PLAY z tym gg juz nie jest tak jak w erze i plusie, ze w Polsce nie placi sie za przesyl danych... w play placi sie wlasnie za przesyl i jak weszlismy z kuzynem w to gg play na telefonie to odebral dwie wiadomosci, wyszlismy i sms-em sprawdzil stan rachunku i okazalo sie ze zezarlo mu prawie 2 zł w moment doslownie... Więc zwracam sie do was z prosba o podanie numeru na jakies pakiety w sieci play dla wap poniewaz my znalezlismy na stronie tylko takie cos: http://web.playmobile.pl/pl/uslugi/paki ... index.html ponadto aktywowalismy to jednak nie przynioslo rezultatow i pieniadze nadal lecialy z konta... wiec co? chyba musi byc pakiet jakis na wap...? bo przez wap wchodzimy do gg w kazdej sieci a nie Internet... prosze o odp... ;)
iPlus
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: GG PLUS

Post autor: Sundance_kid »

ja.michal pisze:tinuviel, nie ma innego komunikatora na symbiana do gg
:] : http://forum.pasjagsm.pl/tematy48/darmo ... htm#115279
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: GG PLUS

Post autor: ja.michal »

Sajmon_X2 pisze:ponadto aktywowalismy to jednak nie przynioslo rezultatow i pieniadze nadal lecialy z konta... wiec co? chyba musi byc pakiet jakis na wap...? bo przez wap wchodzimy do gg w kazdej sieci a nie Internet... prosze o odp... ;)
Ten pakiet w Play jest na APN internet. Ustaw APN internet. Sajmon_X2, jaką taryfę ma kolega? Play ONE czy te starsze?
Sundance_kid pisze::]
No są, ale działają różnie.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: GG PLUS

Post autor: marens »

Sajmon_X2 pisze:2. Mój kuzyn ma abonament z sieci PLAY i rowniez sobie sciagnal gg play ze strony gadu z tym ze w PLAY z tym gg juz nie jest tak jak w erze i plusie, ze w Polsce nie placi sie za przesyl danych... w play placi sie wlasnie za przesyl i jak weszlismy z kuzynem w to gg play na telefonie to odebral dwie wiadomosci, wyszlismy i sms-em sprawdzil stan rachunku i okazalo sie ze zezarlo mu prawie 2 zł w moment doslownie...
Pewnie ma Play Abonament, tam jest 5zł = 1MB. Musiałby zmienić taryfę na One Play. Jest dostępny pakiet 5zł\mb. Potem przesył kosztuje 1,2zł\mb.

Pamiętaj musicie łączyć się przez APN internet
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: GG PLUS

Post autor: ja.michal »

marens, zgadza się, ale w starych taryfach jest 5gr za 10KB a w nowej 12gr za 100KB. W 1 przypadku pobiera co 10KB a w 2 co 100KB.
Ale ja mam Play One i tak jest taniej niż w tym rozliczaniu co 10KB. ;)
Awatar użytkownika
Sajmon_X2
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2007-12-12, 12:57
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: GG PLUS

Post autor: Sajmon_X2 »

marens pisze:
Pamiętaj musicie łączyć się przez APN internet
Yyy w przypadku Play Ci chodzi tak? Bo w Plusie przez WAP musze sie laczyc. Tylko wtedy nie place za przesyl danych.. A poza tym w Plusie za bardzo przez co innego sie nie da polaczyc niz wap bo nawet na stronie plusa jest napisane, ze przez wap nalezy sie logowac do gg plus..
iPlus
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: GG PLUS

Post autor: ja.michal »

Sajmon_X2 pisze:Yyy w przypadku Play Ci chodzi tak?
Tak.
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: GG PLUS

Post autor: Boras »

Sajmon_X2 pisze:Tylko wtedy nie place za przesyl danych..
No to jest podobnie jak z tym serwisem Plusa. Abonenci mogą za darmo odwiedzać tę stronę (info, sport itp) ale tylko przez wap to działa. Swoją drogą ja tam używam zwykłego mobilnego gg, jak chcę to płacę 1 zł za tydzień a za przesył danych za same gg to grosze wychodzą.
sksz
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2009-03-24, 10:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: GG PLUS

Post autor: sksz »

sciagam gg plus, odpalam na komorce i mowi mi, ze format pliku nie jest obslugiwany. o co chodzi?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: GG PLUS

Post autor: Jaco »

sksz pisze:sciagam gg plus, odpalam na komorce i mowi mi, ze format pliku nie jest obslugiwany. o co chodzi?
Regulamin czytała? Zdania zaczynamy z dużej litery.Piszemy z polskimi czcionkami.

W telefonie ma to być jako aplikacja i powinna być zapisana w menu Aplikacje. Tam jeśli nie posiada błędów podczas pobierania powinna się uruchomić bez problemu.
sksz
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2009-03-24, 10:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: GG PLUS

Post autor: sksz »

Jest w aplikacjach, nie było żadnego błędu i nadal format pliku nie jest obsługiwany. Wiec w czym problem?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: GG PLUS

Post autor: Jaco »

A telefon obsługuje ten rodzaj aplikacji?
sksz
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2009-03-24, 10:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: GG PLUS

Post autor: sksz »

Tak. Tzn. plus zrobił listę telefonów, w których ggplus działa i mój telefon tam jest. Więc powinno teoretycznie wszystko działać. Ale nie działa.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: GG PLUS

Post autor: Jaco »

Dowiemy się w końcu jaki to telefon ? To że jest na liście nie oznacza że będzie w nim wszystko działać. Może brakuje Javy bez której nici z GG w telefonie.

[ Dodano: 2009-03-24, 10:37 ]
Tu masz wszystko o GG w komórkach: http://mobilne.gadu-gadu.pl/pobierz-mobilne-gg
sksz
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2009-03-24, 10:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: GG PLUS

Post autor: sksz »

Czytałam to. Mam nokie 6125.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: GG PLUS

Post autor: Jaco »

Tu możesz pobrać bezpośrednio na kompa i przerzucić do telefonu. http://download.chip.eu/pl/download_get ... type=dl_hs
sksz
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2009-03-24, 10:07
Lokalizacja: Wrocław

Re: GG PLUS

Post autor: sksz »

Dzięki. Już to zrobiłam. Włączyłam i wyskoczył błąd połączenia z internetem. No to weszłam tuhttp://www.plus.pl/oferta_dla_firm/pl ... ja_zdalna/ i skonfigurowałam na wap gprs. Chyba, że na coś innego?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: GG PLUS

Post autor: Jaco »

A masz aktywną usługę GPRS na swoim koncie?
ODPOWIEDZ