miejscowość Dobiesz - jaki internet?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marcin48623
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-03-04, 12:03
Lokalizacja: warszawa

miejscowość Dobiesz - jaki internet?

Post autor: marcin48623 »

Witam,

jestem początkujący jeśli chodzi o kwestie techniczne związane z internetem dlatego też mam prośbę o pomoc a jako weterani macie na_pewno większą wiedzę odemnie.

Mam zamiar przeprowadzić się do miejscowości Dobiesz - około 8 km na południe od Piaseczna - mapka poniżej :
http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc ... &cId=&sId=

Z tego co patrzyłem to najblizej mam do nadajnika ery ( około 2 km przez las ). Korzystać będę z internetu przez laptopa i stacjonarnego dlatego tez biorę pod uwagę modem na usb.
Myslalem o huawei e160 z mozliwoscia podlaczenia anteny najlepiej panelowej.

Prosze was o porade czy moge liczyc na jakis dobry zasieg? Moze polecacie jakis inny internet?

Bede bardzo wdzieczny za kazde porady i wskazowki,

z gory dizekuje za odpowiedzi,

pozdrawiam
Marcin :)

[ Komentarz dodany przez: ja.michal: 2009-03-04, 12:57 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2009-03-04, 12:57 przez marcin48623, łącznie zmieniany 1 raz.
uzdi
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2008-11-30, 21:37
Lokalizacja: ?awki

Re: miejscowość Dobiesz - jaki internet?

Post autor: uzdi »

Witam,
jeżeli nie masz możliwości założenia przez kabel to zainteresuj się Wimaxem z Netii, do Dobiesza powinno sięgać (niestety do mnie -Czachówek nie sięga)
Masz też MGK z Góry Kalwarii - tani i bardzo dobre opinie zbiera u znajomych z okolicm chyba najlepsza z tu podanych opcji (ja bym brał ta opcję ale niestety trochę za daleko)
Jak nie to pozostaje się zainteresować Orange freedom pro, a następnie Plus/Era (powinno być 3G w tych okolicach - ale to w ostatecznośći.
Podobno jeszcze Wimax z Ery sięga - ale to nie oficjalnie, bo sami dobrze nie wiedzą.
Przypadkiem nie daj się skusić na ofertę Sferii - gorzej być nie może.

//Nie doczytałem do końca że ma być na modem na USB, więc pozostaje Era lub Plus, oba mają nadajnik nie daleko, ale na Krępie łapie tylko EDGE, mimo że teoretycznie w zasięgu//
Orange w tych okolicach unikac jak ognia.
marcin48623
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-03-04, 12:03
Lokalizacja: warszawa

Re: miejscowość Dobiesz - jaki internet?

Post autor: marcin48623 »

Dzieki za pomoc,

no wlasnie z tego co zauwazylem to telefon z orange ledwo w budynku zasieg lapie wiec odpada. Plus i play maja zasieg egde na 3 kreski w telefonie, natomiast ery nie testowalem. A z mapy zasiegu i nadajnikow wyglada to najlepiej.

Niestety kablowej nie mam mozliwosci zalozyc, poniewaz nie mam lacza tpsa :/

Czy ktos moglby mi poradzic mniej wiecej jakiej grubosci jest kabel ktory idzie od antetny do modemu? Chodzi mi o to czy da sie go " przytrzasnac" oknem, czy trzeba wiercic dziure w scianie :)?

Pozdrawiam.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-03-04, 20:16 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2009-03-04, 20:15 przez marcin48623, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: miejscowość Dobiesz - jaki internet?

Post autor: Patryk »

marcin48623 pisze:chodzi mi o to czy da sie go " przytrzasnac" oknem
Nie da się żadnego koncentryka przytrzasnąć oknem :rotfl:
A grubości są różne - od kabla zbliżonego grubością do kabla "satelitarnego",aż do 12 mm.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: miejscowość Dobiesz - jaki internet?

Post autor: YaHooo »

Patryk_ pisze:Nie da się żadnego koncentryka przytrzasnąć oknem
Wiesz, wszystko się da. Trzeba tylko użyć odpowiedniej siły :]

Ale na serio faktem jest, że lepiej wiercić dziurę w oknie/ścianie i wtedy będzie na pewno ok.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: miejscowość Dobiesz - jaki internet?

Post autor: Patryk »

YaHooo pisze:Trzeba tylko użyć odpowiedniej siły
Taak,i potem taki kabel będzie się nadawał jedynie do skupu złomu metali kolorowych :]
marcin48623
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-03-04, 12:03
Lokalizacja: warszawa

Re: miejscowość Dobiesz - jaki internet?

Post autor: marcin48623 »

hehe :) ok to przytrzasniecie kabla mi wybiliscie z glowy :)

Teraz mam jeszcze pytanie bo mam zamiar kupic antene i przewod jak w linku ponizej :

http://www.bestpartner.pl/index.php?art ... tegorie=10

Ale jaka przejsciowke do modemu kupic ? :szok: Dla przypomnienia powiem tylko ze chodzi o modem huawei e160.

Pewnie glupie pytania ale wiecie moze czy jest mozliwosc zrobienia z teog jakiegos wifi ? :)

No i ostatnio moja prosba - czy moglibyscie zerknac tylko na ta mapke zumi co dalej w pierwszej wiadomosci zebyscie ocenili czy jest szansa na umts u mnie?

Dziekuje za zainteresowanie i pomoc :zdrowko:
Ostatnio zmieniony 2009-03-04, 21:03 przez marcin48623, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: miejscowość Dobiesz - jaki internet?

Post autor: YaHooo »

marcin48623 pisze:Ale jaka przejsciowke do modemu kupic ?
Jak tak kupisz to nie musisz już kupować żadnej przejściówki. Wtyk N włączasz w antenę, SMB do modemu i działa :)
marcin48623 pisze:Pewnie glupie pytania ale wiecie moze czy jest mozliwosc zrobienia z teog jakiegos wifi ? :)
Jasne, że można :) Można zrobić jak tu > ASUS WL-500GP + HUAWEI E160 z promocji PLAY <

No myślę, że jakbyś wystawił mocno antenę do góry na maszcie to by były dość duże szanse.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
marcin48623
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-03-04, 12:03
Lokalizacja: warszawa

Re: miejscowość Dobiesz - jaki internet?

Post autor: marcin48623 »

Super, dzieki za pomoc.

Szczerze powiem ze z tym wifi to nawet sie nie spodziewalem ze da rade, a tu jednak widze w bledzie bylem :)

W takim razie jak sprawdze ze predkosc bedzie ok, to natepnym krokiem bedzie wifi.

Dzieki wszystkim za pomoc i oczywiscie pochwale sie efektami,


pozdro.
Ostatnio zmieniony 2009-03-04, 22:26 przez marcin48623, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: miejscowość Dobiesz - jaki internet?

Post autor: Sundance_kid »

marcin48623 chwal się i zostaw wskazówkę dla potomnych :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: miejscowość Dobiesz - jaki internet?

Post autor: YaHooo »

marcin48623 nie ma za co :ok:

W razie kolejnych pytań to pisz ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
marcin48623
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-03-04, 12:03
Lokalizacja: warszawa

Re: miejscowość Dobiesz - jaki internet?

Post autor: marcin48623 »

ok wiec tak jak obiecalem to dziele sie wrazeniami i sa mieszane, otoz sygnal oczywiscie lepszy i za pomoca programu do blueconnecta sygnal jaki pokazuje to pełny zasieg HSDPA i to mnie bardzo cieszy. Strony otwieraja sie plynnie prawie bez zadnego szarpania, jednak martwi mnie szybkosc sciagania danych. Otoz jakies pliki mp3 sciagane sa z predkoscia ok 30 kb/s natomiast test jaki wykonalem przez www.speedtest.pl to 200 kb/s i wydaje mi sie ze to zdecydowanie za malo.

Czy to norma czy cos jednak jest nie tak?

z gory dziekuje za odpowiedz
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: miejscowość Dobiesz - jaki internet?

Post autor: wojteks »

marcin48623 pisze:200 kb/s
Czy to sa właściwe jednostki kb/s czy kB/s, jakim programem mierzyłeś.
Jedyny sensowny test to ściągnięcie pliku 50MB z http://noc.gts.pl i obserwowanie prędkości. Żeby test był wiarygodny zrób go w nocy albo wcześnie rano i około 18. Jak transfer się ustabilizuje możesz przerwać test i podaj wyniki.

FireFox około 20:30, orange freedom 1Mbps prędkość ściągania pliku 50MB to 121-122kB/s czyli maksimum praktycznie maksimum dla wykupionego pasma.
Nie pomagam na PW!
marcin48623
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-03-04, 12:03
Lokalizacja: warszawa

Re: miejscowość Dobiesz - jaki internet?

Post autor: marcin48623 »

jednostki o które wcześniej mi chodziło to KB/s. Prędkość tą zanotowałem ściągając plik 5 mb ze strony dobreprogramy.pl przez firefox. Natomiast speedtest podał 200 KB/s. Dopiero w weekend będę mógł ponownie przetestować łącze więc sprawdzę jeszcze raz. Tak mi coś świta, że może jest to wina przeciążonego bts-a?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: miejscowość Dobiesz - jaki internet?

Post autor: wojteks »

marcin48623 pisze:Natomiast speedtest podał 200 KB/s.
Czyli jakieś 1.8Mbps. Proszę nie myl jednostek mb to zupełnie coś innego niż MB czy Mb.
marcin48623 pisze:Tak mi coś świta, że może jest to wina przeciążonego bts-a?
Żeby to sprawdzić to zrób test w nocy o 4 nad ranem i o 19-20 wieczorem ale ściągany plik musi być z dobrego/szybkiego/nie ograniczanego serwera.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ