Czy operator Play blokuje wszystkie porty?

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
flot
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-04-08, 17:33
Lokalizacja: myslowice

Czy operator Play blokuje wszystkie porty?

Post autor: flot »

Nie wiecie czasem czy przydzielane IP jest widziane z zewnątrz? Bo postawiłem sobie serwer ssh na ubuntu i nie mogę się połączyć ze swoim komputerem (jako ze ip jest zmienne nazwę hosta otrzymuję za pomocą stronki no-ip.com). Po przeskanowaniu portów mojego komputera okazało się ze wszystkie są zablokowane i teraz nie wiem czy ja coś zepsułem w moim ubuntu (to są mojej początki z linuxem) czy PLAY blokuje te porty i IP przydzielane dynamiczne nie jest widziane na zewnątrz? Z góry dzięki za pomoc!!
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Czy operator Play blokuje wszystkie porty?

Post autor: Blido »

flot pisze:czy PLAY blokuje te porty i IP przydzielane dynamiczne nie jest widziane na zewnątrz?
Już sam sobie odpowiedziałeś ;) . Tak właśnie jest. W Play-u IP jest wewnętrzne, tak jak we wszystkich innych sieciach komórkowych. Jedynie Plus oferuje wykupienie zewnętrznego IP za dodatkową opłatą. Co do portów, to ponoć nic nie jest blokowane, a już na pewno nie "wszystko", bo nie mógłbyś nawet stron WWW przeglądać (z powodu zablokowanych portów 8080 i 80). Każdy zewnętrzny test wykaże u Ciebie że masz poblokowane porty, bo przeprowadzenie takiego testu jest niemożliwe przy wewnętrznym IP.
flot
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-04-08, 17:33
Lokalizacja: myslowice

Re: Czy operator Play blokuje wszystkie porty?

Post autor: flot »

Dzięki za informację! W takim razie jest jakaś możliwość żeby mieć dostęp z zewnątrz do mojego serwera ssh??
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Czy operator Play blokuje wszystkie porty?

Post autor: Blido »

flot pisze:jest jakaś możliwość żeby mieć dostęp z zewnątrz do mojego serwera ssh??
W Play Online o ile się nie mylę nie ma. Dostęp z zewnątrz do serwera SSH można mieć tylko przy IP zewnętrznym. Jeśli musisz mieć internet mobilny, to jedynie Plus oferuje mozliwość wykupienia zewnętrznego IP.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Czy operator Play blokuje wszystkie porty?

Post autor: krystianb »

Blido pisze:W Play-u IP jest wewnętrzne, tak jak we wszystkich innych sieciach komórkowych
Jeszcze raz, w play'u jest ip zewnętrzne nie w pełni routowalne, takie jak standardowe w plusie, nie jest to typowe ip wewnętrzne jak w erze czy orange. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykłe zewnętrzne (to we właściwościah połącznia jest identyczne, jak te wykrywane przez strony typu whaismyip) Niestety zdaję się, że porty wchodzące zą zablokowane, przynajmniej więkzsość. Do reszty jest racja raczej nic się nie wykombinuje żeby to obejść.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy operator Play blokuje wszystkie porty?

Post autor: Jo_gurt »

krystianb pisze:eszcze raz, w play'u jest ip zewnętrzne nie w pełni routowalne, takie jak standardowe w plusie
...ale funkcjonalność w zasadzie podobna do wewnętrznego. No, poza RS - tu się może przydać ze względu na rozróżnienie od innych użyszkodników ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy operator Play blokuje wszystkie porty?

Post autor: YaHooo »

Jo_gurt pisze:No, poza RS - tu się może przydać ze względu na rozróżnienie od innych użyszkodników
Myślę, że w dużej liczbie przypadków takie IP jest :ok: Choćby niektóre internetowe bramki SMS mają ograniczenie na IP ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: Czy operator Play blokuje wszystkie porty?

Post autor: przemox.1 »

Ja miałem podobny przypadek postawiłem serwer http pod windows na no-ip też wszystko zrobiłem ale u kolegi nie mogłem wyświetlić,a u mnie normalnie się wczytywało .
W końcu dałem se z tym spokój.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy operator Play blokuje wszystkie porty?

Post autor: Jo_gurt »

przemox.1, żadne zaskoczenie ;)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy operator Play blokuje wszystkie porty?

Post autor: marens »

Jest na to rozwiązanie, poprosić kogoś znajomoego o stworzenie VPNa.
Próbowałem bawić się w ten sposób w VoIP na PlayOnline. Jednak jakoś i tak była beznadziejna więc odpuściłem.
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: Czy operator Play blokuje wszystkie porty?

Post autor: przemox.1 »

Ja próbowałem programem Hamachi zrobić wirtualny LAN ale kolega nie mógł mnie pingować i na odwrót :(
Awatar użytkownika
lukas2fm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-08-11, 07:39
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy operator Play blokuje wszystkie porty?

Post autor: lukas2fm »

Czesc, proponuje zestawic (jesli masz taka mozliwosc) VPN. OpenVPN znakomicie sie sprawdza, po przeczytaniu dokumentacji bez problemu zestawisz polaczenie host-host czy siec cala. Ja u siebie zrezygnowalem z Internetu stacjonarnego bo nie korzystam w domu zbyt wiele z netu, tyle co zalogowac sie po serwerach. Mam taki maly terminal Ultimo, sa tez HP na Allegro itp, male wielkosci zeszytu A5, stoi miedzy ksiazkami :). Wsadzilem tam dysk 2,5" postawilem Debiana z Samba na backupy moich zdjec :) Do niego podpialem PlayOnline ma USB, skonfigurowalem recznie ppp inapisalem pare skryptow nadzorujacych, zrobilem natowanie, dhcp itd. Terminal podpiety jest do AP Linksys (tez z linuchem) i mam necik na 4 komputerach w domu z PLAY za pomoca WiFi. Wszystko ladnie, a tu nagle ZONK, na to publiczne IP jakie sie dostaje w PLAY nie ma forwardowania portow i nie mozna zalogowac sie z zewnatrz. No i tu OpenVPN wszedl do gry. Mam troche hostow wolnostojacych i do jednego z nich zestawilem VPN, dzieki temu logujac sie do hosta mam wejscie do calej domowej sieci za PLAY. Mozna tez zestawic do tego hosta zewnetrzengo inne VPN i zrobic routing i miec od razu dostep do domowej sieci np na laptopie. Warunek to posiadanie hosta, do ktorego mozemy sie dostac, lub poprosic kogos znajomego o to by postawil u siebie VPN linkujac go do nas. Ja u siebie nawet montuje 2 samby, tylko, ze kulawo chodzi ze wzgledu na wolne lacze w PLAY, ale chodzi. Zycze milej zabawy.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Czy operator Play blokuje wszystkie porty?

Post autor: Patryk »

Nihil novi...ta metoda jest z resztą bezużyteczna dla zdecydowanej większości użytkowników, gdyż wymaga dostepu drugiego komputera obecnego w necie z zewnętrznym rutowalnym IPkiem i dostępnych na tej maszynie odpowiednich narzędzi.
marek1971
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2010-07-07, 14:17
Lokalizacja: Radomsko

Re: Czy operator Play blokuje wszystkie porty?

Post autor: marek1971 »

Jest rozwiązanie tym programem połączysz się TeamViewer przetestowałem w sieci wewnętrznej i zewnętrznej play online i neostrada.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Czy operator Play blokuje wszystkie porty?

Post autor: atento »

1. Ściągamy http://www.bitvise.com/tunnelier
2.Rejestrujemy się na stronie http://www.shellmix.com
3.Konfigurujemy tunelier czyli hasło,użytkownik adres shellmix.com port 22 włączasz w opcjach (sevices) socks enabled wbijasz 127.0.0.1 port 1080
4 Wciskamy login i EUREKA swiat stoi otworem :)
5 konfigurujemy np u torrenta socks5 127.0.0.1 port 1080 zaznaczasz ptaki i działa, mozille itd itd

Darmowy tunel na zawołanie :)

Na w7 mogą byc problemy z logowaniem dokładniej przez trasowanie można wtedy użyć putty ale ja wole ten program jest znacznie lepszy tylko czasami trzeba się pomęczyć za nim ruszy

http://www.shellmix.com nie spowalnia tak bardzo ale osobiście używam serwera z polski

Troche po terminie ale na pewno przyda się hehe długo takiego knifu szukałem sam wcześniej....
Aniimma
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2023-11-30, 16:41

Re: Czy operator Play blokuje wszystkie porty?

Post autor: Aniimma »

Hej mam pytanie chciałbym to zrozumieć.
Posiadam w abonamencie w PLAY oraz drugi sim w Orange Love.
Probuje sobie ustawic vpna za pomocą mikrotika bo potrzebny mi jest dostep do sieci domowej. Nabralem jakichs podejrzen ze operator blokuje i pingi i port 1124 ktory jest portem VPNA. Jest jakiś sposób żeby to zrobić?
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Czy operator Play blokuje wszystkie porty?

Post autor: jfk »

Aniimma pisze: Posiadam w abonamencie w PLAY oraz drugi sim w Orange Love.
Probuje sobie ustawic vpna za pomocą mikrotika bo potrzebny mi jest dostep do sieci domowej. Nabralem jakichs podejrzen ze operator blokuje i pingi i port 1124 ktory jest portem VPNA. Jest jakiś sposób żeby to zrobić?
Play blokuje wszystkie porty dla dostępu z zewnątrz/nie skonfigurujesz na nim serwera VPN, ale skoro masz Orange Love to możesz dobrać sobie nr i dokupić publiczny IP na którym taką usługę skonfigurujesz/na usłudze Play mogą być tylko klienci VPN.
Aniimma
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2023-11-30, 16:41

Re: Czy operator Play blokuje wszystkie porty?

Post autor: Aniimma »

Dziękuję bardzo kupiłem taką usługę i jak ręką odjął zadziałało w Orange, mam public IP. No dobra ale teraz pytanie. Może ja w ogóle tego nie potrzebuję bo ustawiłem też VPN-out z mikrotika który się łączy do mojej sieci lokalnej w domu. (W mikrotiku jest modem z tą kartą Orange.) Czy gdy taki vpnout jest podłączony do mojej sieci to i tam potrzebuję ten pubic IP? To co chcę robić to sterować mikrotikiem z daleka przez ten zestawiony przez niego VPN do mojej sieci domowej.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Czy operator Play blokuje wszystkie porty?

Post autor: jfk »

Aniimma pisze:Może ja w ogóle tego nie potrzebuję bo ustawiłem też VPN-out z mikrotika który się łączy do mojej sieci lokalnej w domu. (W mikrotiku jest modem z tą kartą Orange.) Czy gdy taki vpnout jest podłączony do mojej sieci to i tam potrzebuję ten pubic IP? To co chcę robić to sterować mikrotikiem z daleka przez ten zestawiony przez niego VPN do mojej sieci domowej.
Jeżeli ten Love jest z internetem kablowym/światłowodowym Orange to tam masz publiczne IP za free na interfejsie WAN i na nim wystarczy uruchomić serwer VPN (wówczas klientem może być dowolne łącze bez publicznego IP i przez klienta można łączyć się do sieci lokalnej dowolnego urządzenia domowego/zależnie od konfiguracji-nie znam Mikrotka lecz w OpenWRT jest to łatwe/intuicyjne do ustawienia, zwłaszcza w Gargoyle).
ODPOWIEDZ