Opinie o IE8?

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

on_84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-08-11, 14:25
Lokalizacja: Polska

Opinie o IE8?

Post autor: on_84 »

Siema, zastanawiam sie nad zainstaloweniem nowego explorera, teraz mam pomaranczowego lisa, ale wiesza mi sie ostatnio strasznie. Moj kumpel z kolei uzywa tego IE8 i ponoc jest caliem zadowolony, a wy korzystacie z tej przegladarki?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Opinie o IE8?

Post autor: Jaco »

on_84 pisze:teraz mam pomaranczowego lisa, ale wiesza mi sie ostatnio strasznie
Spróbuj go przeinstalować. Może wkradł się jakiś bug i dlatego.

Co do IE8 to nie mam zdania. Raz chodzi szybciej ,raz wolniej. Wolę jednak FF bo do niego się bardzo przyzwyczaiłem.

Korzystam testowo jak teraz na przykład odpowiadając na twój post.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Opinie o IE8?

Post autor: YaHooo »

on_84 pisze:Moj kumpel z kolei uzywa tego IE8 i ponoc jest caliem zadowolony
To zależy od tego do czego jesteś przyzwyczajony, jak lubisz korzystać z internetu itp. Sam się musisz o tym przekonać po prostu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
paszczak

Re: Opinie o IE8?

Post autor: paszczak »

on_84 pisze:korzystacie z tej przegladarki?
Korzystam i wszystko jest ok, w moim odczuciu Windows i IE8 są jednego producenta więc pewnie najlepiej do siebie pasują.

Wczoraj się przekonałem że dodatkowe narzędzia Microsoftu biją na głowę oprogramowanie darmowe i to takie z których korzystałem kilka lat i byłem zadowolony. Jak się okazało do czasu..... :cfaniak:
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Opinie o IE8?

Post autor: valdens »

paszczak, chciałbyś się przekonać kto kogo bije? Mój zawodnik to Google Chrome, Twój - IE8, pragnienie i sprite. Co Ty na to? :cfaniak:
paszczak

Re: Opinie o IE8?

Post autor: paszczak »

valdens pisze:Co Ty na to?
Zupełnie nic, IE8 po prostu jest, dali - to korzystam :cfaniak:
Nie mam zamiaru się podniecać jakimiś bzdetami.
Pragnienia i marzenia lokuję zupełnie gdzie indziej, komputer to narzędzie, jak łopata....
Nawet najlepsza przeglądarka nie wystarczy jak net działa jak żółw.

Mówiąc o narzędziach Microsoftu miałem zupełnie coś innego na myśli niż przeglądarki.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Opinie o IE8?

Post autor: bob »

valdens pisze:paszczak, chciałbyś się przekonać kto kogo bije?
valdens, to jakieś wojenne nastroje. ;)
paszczak pisze:komputer to narzędzie, jak łopata....
Coś w tym jest. :)
YaHooo pisze:Sam się musisz o tym przekonać po prostu.
I tu cała prawda zawarta bo dobre rady nie zawsze są dopasowane do preferencji użytkownika. :)
paszczak pisze:Wczoraj się przekonałem że dodatkowe narzędzia Microsoftu biją na głowę oprogramowanie darmowe
Troszkę według mnie za dużo powiedziane. :]
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Opinie o IE8?

Post autor: valdens »

paszczak pisze:Nawet najlepsza przeglądarka nie wystarczy jak net działa jak żółw.
otóż się mylisz. biedne 30 kbit/s (GPRS) w Chrome da Ci mniej więcej tyle radości, co IE7 z Neostradą 512.



[ Komentarz dodany przez: Jaco: 2009-04-09, 19:27 ]
Zdania zaczynamy z dużej litery.
Ostatnio zmieniony 2009-04-09, 21:16 przez valdens, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Opinie o IE8?

Post autor: Jo_gurt »

valdens, mocno naciągasz to swoje uwielbienie Chroma ;) Może zostaw je w swoim klubie ;)
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Opinie o IE8?

Post autor: valdens »

Jo_gurt, ja jestem gotowy się zmierzyć. Czy to źle? Jak ten zawodnik nie ma czasu, to nie szkodzi, rozumiem, ale niech każdy inny wie, że rękawica leży na podłodze. Jest rzucona. :cwaniak:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Opinie o IE8?

Post autor: YaHooo »

bob pisze: tu cała prawda zawarta bo dobre rady nie zawsze są dopasowane do preferencji użytkownika. :)
Takei rzeczy moim zdaniem użytkownik sam powinien sobie wybierać. Tak jak np. buty. Jednemu są wygodne, drugiemu nie. :)
bob pisze:Troszkę według mnie za dużo powiedziane. :]
Np. moim zdaniem narzędzia programistyczne Microsoftu (np. Visual C++) są o wiele lepsze niż darmowe. Tak samo jak Office.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Opinie o IE8?

Post autor: ja.michal »

valdens, zgoda co do Chrome, ale to wciąż beta. :cfaniak:
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Opinie o IE8?

Post autor: valdens »

bob pisze:paszczak napisał/a:
komputer to narzędzie, jak łopata....
Coś w tym jest.
oj,nie mówicie mi takich rzeczy. gdybyście naprawdę tak myśleli, nie byłoby Was na tym forum kilka razy w tygodniu. nie uwierzę, że równie często przsiadujecie na forum o łopatach.

[ Komentarz dodany przez: Jaco: 2009-04-09, 19:25 ]
Zdania zaczynamy z dużej litery.
Ostatnio zmieniony 2009-04-09, 18:25 przez valdens, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Opinie o IE8?

Post autor: Jo_gurt »

valdens pisze:Jo_gurt, ja jestem gotowy się zmierzyć. Czy to źle? Jak ten zawodnik nie ma czasu, to nie szkodzi, rozumiem, ale niech każdy inny wie, że rękawica leży na podłodze. Jest rzucona. :cwaniak:
Dobra, zmierzmy się na blokowanie reklam :P
A tak poważnie to jak pisałem gdzieś indziej - Chrome nie oferuje nic ponad FF.
paszczak

Re: Opinie o IE8?

Post autor: paszczak »

bob pisze:Troszkę według mnie za dużo powiedziane
Bob, napisałem to poważnie. Chodziło o przerabianie pliku na pdf, niby proste i jest wiele darmowych programów - te które znam nie dały rady, miałem swój ulubiony - też poległ. Problemem były 2 rysunki, wychodziły jak radosna twórczość znanego malarza. Dała radę wyłącznie wtyczka do Office 2007 :ok:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Opinie o IE8?

Post autor: bob »

valdens pisze:gdybyście naprawdę tak myśleli, nie byłoby Was na tym forum kilka razy w tygodniu
Mnie nie było kilka miesięcy. Jestem od niedawna. :P
YaHooo pisze:moim zdaniem narzędzia programistyczne Microsoftu (np. Visual C++) są o wiele lepsze niż darmowe. Tak samo jak Office.
Według mnie OpenOffice jest gorszy tylko wtedy gdy otwieramy plik zapisany w Microsoft Office. ;)
Poza tym najbardziej w Polsce smakuje to co kosztuje kilka tysięcy złotych i łatwo to ukraść. ;)
Ta uwaga nie jest do Ciebie YaHooo bo wiem, że wszystko masz legalne.

[ Dodano: 2009-04-09, 20:33 ]
paszczak pisze:Chodziło o przerabianie pliku na pdf
paszczak ok. Ja to inaczej widzę bo w Ubuntu daję zapisz jako PDF i już ( za darmo). W Windowsie trzeba pewnie poszukać trochę ale tu się nie orientuję. :)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Opinie o IE8?

Post autor: Jaco »

paszczak pisze:Chodziło o przerabianie pliku na pdf, niby proste i jest wiele darmowych programów - te które znam nie dały rady,
Wypróbuj ten do zrzutów ekranowych : FastStoneCapture5.3. Z PDF radzi sobie nieźle jeśli chodzi o grafikę.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Opinie o IE8?

Post autor: YaHooo »

bob pisze:Według mnie OpenOffice jest gorszy tylko wtedy gdy otwieramy plik zapisany w Microsoft Office. ;)
To na pewno ;) Jednak pamiętam, że jakiś czas temu chciałem zobaczyć jak działa OpenOffice i za żadne skarby nie udało mi się zrobić bardziej zaawansowanej tabeli. Ale może źle coś robiłem :)
bob pisze:Poza tym najbardziej w Polsce smakuje to co kosztuje kilka tysięcy złotych i łatwo to ukraść.
Niestety taka jest mentalność ludzi w Polsce :(
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Opinie o IE8?

Post autor: bob »

YaHooo pisze:Ale może źle coś robiłem :)
Może było coś nie tak. Sprawdź jeszcze przy okazji w wersji 3.1 bo dużo poprawek było. :)
YaHooo pisze:Niestety taka jest mentalność ludzi w Polsce :(
Skala jest dosyć duża a ściąga się i crackuje nawet to co nie jest potrzebne. Najważniejsze, żeby mieć jak najwięcej programów i to najlepszych i najdroższych na kompie. Niektórzy w laptopie dźwigają po kilkadziesiąt tysięcy złotych w oprogramowaniu. :dobani:
paszczak

Re: Opinie o IE8?

Post autor: paszczak »

Jaco pisze:Wypróbuj ten do zrzutów ekranowych
Dzięki Jaco ale problem został już rozwiązany. Link się przyda :ok:
Te rysunki miałem wklejone do tekstu w Wordzie i przerabiałem całość na pdf, może dlatego były trudności?

Zbaczamy z tematu :ups:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Opinie o IE8?

Post autor: YaHooo »

bob pisze:Sprawdź jeszcze przy okazji w wersji 3.1 bo dużo poprawek było.
Jak będę próbował OO to na pewno sprawdzę tą wersję :)
bob pisze:Najważniejsze, żeby mieć jak najwięcej programów i to najlepszych i najdroższych na kompie.
Tylko po co... Ja tego nie rozumiem. Jak chcę pobawić się jakimś programem to instaluję demo/trial i mam. Pełno tego jest w internecie, czy w gazetach komputerowych.
paszczak pisze:Te rysunki miałem wklejone do tekstu w Wordzie i przerabiałem całość na pdf, może dlatego były trudności?
Ja używam do tego PDFCreator i chodzi wszystko jak trzeba :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Opinie o IE8?

Post autor: bob »

paszczak pisze:Zbaczamy z tematu :ups:
Najwyraźniej ale wynika to z wojny, którą valdens wywołał. Tylko kto rękawicę podejmie? :rotfl:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Opinie o IE8?

Post autor: Jaco »

bob pisze:Tylko kto rękawicę podejmie?
Jo_gurt, już to zrobił http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=171483#171483 tylko coś sam przeciwnik zwiał.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Opinie o IE8?

Post autor: bob »

Jaco pisze:Jo_gurt, już to zrobił
Tak czytałem ale to nie na poważnie jak zrozumiałem a kolega jest bardzo poważny co też zrozumiałem. :cfaniak:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Opinie o IE8?

Post autor: Jaco »

valdens, powiedz mi jak radzisz sobie z cytowaniem selektywnym bo tu Chrome jest do tyłu niestety bo wywala błąd. Widać że tekst jest zaznaczony .
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Opinie o IE8?

Post autor: valdens »

Jaco pisze:valdens, powiedz mi jak radzisz sobie z cytowaniem selektywnym bo tu Chrome jest do tyłu niestety bo wywala błąd. Widać że tekst jest zaznaczony .
Bardzo dziwne, bo u mnie działa całkiem zwyczajnie (zaznaczam fragment i klikam "cytowanie selektywne").

Masz wersję 2? Bo miałem podobne problemy, ale na samym początku, gdy były te bety "ułamkowe" - 0.14[cośtam].
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Opinie o IE8?

Post autor: Jo_gurt »

bob pisze:Według mnie OpenOffice jest gorszy tylko wtedy gdy otwieramy plik zapisany w Microsoft Office. ;)
... i jak chcesz stworzyć bardziej skomplikowaną tabelkę. Albo użyć skryptów. No i szybkością OO nie powala ;) Odpalili w końcu ten Anty Aliasing?
bob pisze:Poza tym najbardziej w Polsce smakuje to co kosztuje kilka tysięcy złotych i łatwo to ukraść. ;)
Oj troszkę za daleko idziesz z tymi przypuszczeniami. Tak się składa, że zapłaciłem za Office'a całe 200zł i uważam za jedne z lepiej wydanych jeśli chodzi o soft.
bob pisze:W Windowsie trzeba pewnie poszukać trochę ale tu się nie orientuję. :)
Nom. W Office np. dajesz Zapisz jako -> pdf ;)
Jaco pisze:valdens, powiedz mi jak radzisz sobie z cytowaniem selektywnym bo tu Chrome jest do tyłu niestety bo wywala błąd. Widać że tekst jest zaznaczony .
Tak, w wersji całkiem oficjalnej to nadal nie działa. Działa dopiero w wersji deweloperskiej (może i beta), ale trzeba pokombinować, żeby ją odpalić.
Tylko też ma jedną irytującą cechę - po użyciu cytowania stawia kursor na początku pola, czyli przed "[quote=...".
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Opinie o IE8?

Post autor: valdens »

Jo_gurt pisze:Dobra, zmierzmy się na blokowanie reklam
A tak poważnie to jak pisałem gdzieś indziej - Chrome nie oferuje nic ponad FF.
Z reklamami 1:0 dla Ciebie (bo proponowanie zewnętrznych programów do blokowania jak np. AdMuncher byłoby niegodne gentlemana, zwłaszcza, że to nie freeware. poza tym AdMuncher tak mi spowolnił Chrome'a, że z reklamami serfowanie szło mi szybciej i ostatecznie go wywaliłem)

Nic ponad FF? Większą prędkość i większą wygodę. Dużo wygodniejsze jest na przykład szperanie w historii stron (ctrl+h) i ściąganie plików kulturalniej rozwiązano. Świetne jest też to wyciąganie na zewnątrz pojedynczych stron, zwłaszcza, gdy ktoś ma dwa monitory (jak ja). Co jeszcze hmm... O! Duża przestrzeń ekranu dla stron. Nie macie pojęcia, jak po przywyknięciu do Chroma denerwują te szerokie listwy na górze i na dole w innych przeglądarkach.


P.S.
Czy ten temat nie powinien pójść na jakąś bocznicę?
Ostatnio zmieniony 2009-04-09, 23:00 przez valdens, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Opinie o IE8?

Post autor: Jo_gurt »

valdens pisze:Większą prędkość
Nie zauważyłem.
valdens pisze:większą wygodę.
Nie stwierdziłem. A biorąc pod uwagę przyzwyczajenie - wręcz przeciwnie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Opinie o IE8?

Post autor: ja.michal »

valdens pisze:Dużo wygodniejsze jest na przykład szperanie w historii stron (ctrl+h)
To samo w FF. ;) Wyświetla się panel i masz wszystko ładnie posortowane.
valdens pisze:Duża przestrzeń ekranu dla stron. Nie macie pojęcia, jak po przywyknięciu do Chroma denerwują te szerokie listwy na górze i na dole w innych przeglądarkach.
Kliknij F11 w FF i będziesz miał niespodziankę. ;)
Zablokowany