OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: yagi »

Linki w pierwszym poscie nie dzialaja - troche sie pozmienialo na stronie Optiona...

Do tego okazalo sie ze jest nowy firmware dla GT Express HSUPA ;)
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: reilord »

Zmiany na stronie sa radykalne...
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: janek222 »

yagi pisze:Do tego okazalo sie ze jest nowy firmware dla GT Express HSUPA ;)
Niestety coś nie działa, nie chce się wgrać, wyświetla komunikat:
"The detected device cannot be updated with this program"
W pliku loga znalazłem coś takiego:
15.234: CCgHelper::RetrieveCardInfo, CgGetCardInfo: OK.
15.234: CPagePreparation::Do: Card state: 3.
19.890: CPagePreparation::Do, product: Globetrotter Express HSUPA E.
19.890: CPagePreparation::Do, code: GE0301-10800.
19.890: CPagePreparation::Do: unsupported card (GE0301-10800).
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: yagi »

Dziwne. Mi aktualizacja poszla bez problemu. janek222, sciagales soft po wpisaniu IMEI na stronie?
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: YaHooo »

reilord pisze:Mialem juz auto, sztywne i aktualnie mam opendns i wciaz tak sie dzieje (punktualnie po 18.00 zaczyna sie jazda).
Bardzo dziwne. Może trzeba napisać do operatora?
reilord pisze:Przy 2g jest ok, ale w erze po edge mam transfer ponizej 8 kB, wiec nie da sie na tym pracowac
Więc ja bym stawiał na to, że tak się dzieje za sprawą sieci. Samemu raczej się nic na to nie poradzi :(
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: reilord »

No zglosilem juz reklamacje, chyba ze trzy - zostaly przyjete telefonicznie i otrzymalem informacje, ze zostana rozpatrzone w ciagu XXX dni i te XXX dni minely i sprawy otrzymaly status "w trakcie rozwiazywania", wiec sorry, nie wiem ile jeszcze przyjdzie mi czekac. Chyba napisze oficjalna reklamacje mailem do boa.


Update (jezeli za bardzo poplynalem to prosze o wydzielenie watku):
Ludzie generalnie mysla, ze jesli odpowiedz na reklamacje nie przyjdzie w ciagu 14 dni, to reklamacja jest rozpatrzona pozytywnie, ale to jest nie prawda. Wszystko zalezy od zadania.
Art. 8, ust. 3 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. (Dz. U. 141 poz. 1176) brzmi
Jeżeli sprzedawca, który otrzymał od kupującego żądanie określone w ust. 1, nie ustosunkował się do tego żądania w terminie 14 dni, uważa się, że uznał je za uzasadnione.
A ust. 1:
Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy, chyba że naprawa albo wy- miana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Przy ocenie nadmierności kosztów uwzględnia się wartość towaru zgodnego z umową oraz rodzaj i stopień stwierdzonej niezgodności, a także bierze się pod uwagę niedogodności, na jakie naraziłby kupującego inny sposób zaspokojenia.
Wiec teoretycznie, jesli nie reklamujemy z tytulu niezgodnosci z umowa to te 14 dni nie dziala. A poza tym, co jesli dostaniemy odpowiedz, ze termin sie przedluza? To moze sie w nieskonczonosc przedluzac, czy od tej informacji liczymy 14 dni? A jesli reklamujemy cos, zeby cos naprawili, a nie zwrocili kase lub wymienili to ile jest dni (no bo nie 14)?

Ja otrzymalem na BC sms'a:
Era: Zmniejszyla sie predkosc danych po wykorzystaniu Twojego pakietu blueconnect. Juz teraz mozesz go zwiekszyc na nowy w atrakcyjnej cenie! Zadzwon 600600600
No to zadzwonilem i powiedzieli, ze nie ma takiej mozliwosci. Wiec napisalem pismo reklamacyjne, ze:
Dzwonilem pod wskazany numer i otrzymalem informacje, ze nie obejmuje mnie promocja i ze nie ma dla mnie wiekszego limitu (choc przeciez istnieja 5 i 10 GB, ja mam 4 GB) i ze nie wie sie dlaczego ja w ogole dostalem takiego sms'a.
Jak tez nie wiem dlaczego, ale dostalem. Nie zastrzezono, ze nie jest to oferta w rozumieniu kodeksu cywilnego, a poza tym ja nie moge odpowiadac za czyjes bledy/pomylki lub/oraz problemy techniczne.
Chce bezwzglednie skorzystac z oferowanej mi promocji, czyli zwiekszenia limitu tranferu przesylanych danych w atrakcyjnej cenie.
Tez bym tak chcial, ze najpierw cos komus oferuje/obiecuje/itp., a potem stwierdzam, ze sie pomylilem i ze "to nie bylo do ciebie".
Dostalem potem maila z informacja, ze sa potrzebne dane do identyfikacji. Po kilku dniach otrzymalem telefon, ze zajmuja sie moja sprawa i ze potrwa to max. 5 dni roboczych, a juz trwa ponad dwa razy tyle. Sprawa byla zgloszona 5 lutego i zastanawiam sie ile jeszcze bede musial czekac!

Poza tym na stronie http://www.uokik.gov.pl/pl/ochrona_kons ... _informac/
ladnie napisano:
Dlatego kodeks cywilny stanowi, że postanowienia, które nie zostały uzgodnione indywidualnie, nie wiążą konsumenta, jeżeli kształtują jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami i rażąco naruszający jego interesy. Przykładem są klauzule stawiające jako warunek odstąpienia od umowy zapłacenie kary lub wyłączające odpowiedzialność przedsiębiorcy za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania.
a ja mam 3500 zl kary, ktora sie nie zmniejsza z biegiem trwania umowy (na 36 miesiecy). Wlasnie poprosilem kancelarie UOKiK o podstawe prawna tego zapisu oraz o jej interpretacje, bo jesli to co napisali na stronie jest obiektywne to najprawdopodobnie bedzie obowiazywalo, a to moze oznaczac, ze moge rozwiazac umowe bez kary.
Czy ktos przerabial temat?
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: janek222 »

yagi pisze:sciagales soft po wpisaniu IMEI na stronie?
Wielkie dzięki za podpowiedź. Wcześniej wpisałem numer seryjny a teraz IMEI i się udało :ok:
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: reilord »

A mi sie nie udalo choc wczesniej wpisywalem IMEI. :dobani:
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: janek222 »

reilord pisze:A mi sie nie udalo choc wczesniej wpisywalem IMEI. :dobani:
Odkryłem ciekawą rzecz, oba pliki, które pobrałem są identyczne. Zastanawiam się czy pierwszym razem przy rozpakowywaniu nie zmieniłem nazwy pliku, może to było przyczyną braku możliwości aktualizacji.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: reilord »

Ja na pewno nie zmienilem nazwy - niestety.
wodzini
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-02-23, 19:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: wodzini »

Moze mi ktoś pomoże, instaluje siostrze na laptopie dość stary modem. Niestety nigdzie nie moge znalezc do niego plytki instalacyjnej, modem to option gb gt 3g (QL). Niestety sterowniki, które znalazłem na forum nie chcą mi działać, menadżer urządzeń (xp sp2) 'mówi' ze w podanym katalogu (GT3Gplus itd (przelecialem wszystkie)) nie ma informacji o urządzeniu, pozostają widoczne nadal 4 data interface z wykrzyknikiem.
J
ak mam sprawdzić jaki mam firmware, do bardzo stary modem ma z 4-5 lat.

Proszę o pomoc bo siedze nad tym juz drugi dzień i kurcze nie daje sobie rady.

Z
góry dzięki

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2009-02-23, 20:47 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2009-02-23, 20:46 przez wodzini, łącznie zmieniany 1 raz.
czolo7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-02-23, 21:21
Lokalizacja: Luboń

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: czolo7 »

Witam Forumowiczow

Posiadam modem Option GT Express HSUPA (GEO301) i niedawno zrobilem update firmware'u. Od tej pory przy wlaczaniu systemu (podczas laczenia z netem) wyskakuje mi error: "Not found. [0x84010016]", oczywiscie modem dziala i w_ogole ale wyskakuje tylko ten komunikat. Wiem, ze ktos pisal o tym kilka stron wczesniej, ale zauwazylem, ze gdy sie rozlacze i polacze ponownie to juz tego komunikatu nie ma i zastanawiam sie czy starsze sterowniki do modemu by nie pomogly. Takze moje pytanie brzmi czy nie ma ktos moze lub nie wie skad moge sciagnac stasze sterowniki do mojego modemu.

Z gory dzieki za pomoc.

[ Komentarz dodany przez: ja.michal: 2009-02-23, 21:32 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2009-02-23, 21:31 przez czolo7, łącznie zmieniany 1 raz.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: janek222 »

reilord pisze:Ja na pewno nie zmienilem nazwy - niestety.
Nie wiem od czego jest to zależne ale to że mi się udało z plikiem ściągniętym po wpisaniu IMEI to był przypadek, sprawdziłem oba ściągnięte pliki i są identyczne. Może upgrade zmienia sterowniki i dopiero po restarcie komputera można zaktualizować firmware...

[ Dodano: 2009-02-23, 21:55 ]
wodzini pisze:Niestety sterowniki, które znalazłem na forum nie chcą mi działać
Proponuję ściągnąć np. iPlus Manager i zainstalować, on w sobie powinien mieć sterowniki.
czolo7 pisze:Także moje pytanie brzmi czy nie ma ktoś może lub nie wie skąd mogę ściągnąć starsze sterowniki do mojego modemu.
A może nowsza wersja managera? Moim zdaniem starsze sterowniki mogą nie pomóc, winne może być nowsze firmware w modemie.
Pozdrawiam
Janek
Deadly
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-02-24, 00:49
Lokalizacja: Nowhere

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: Deadly »

Witam.
Nie bede sciemnial ze przeczytalem caly watek bo przeczytalem tylko pierwszych 8 stron i nie znalazlem odpowiedzi na moj problem. Mam GT Fusion + EMEA (tak na modemie jest napisane przynajmniej) z simlockiem orange. Chodzi dobrze lapie gprs, edge, 3g ale nie dziala hsdpa :|
Nie przebrnalem przez caly watek z 2 powodow. Nie dziala polowa linków no i ..... polowy nie rozumie.... Wlasnie sie przekonalem ze jestem laikiem w tych sprawach. Moze ktos pomoc?
Staralem sie wgrac jakis nowy firmware i inne rzeczy ale <niestety> nie chce sie nic wgrac wyskakuje jakis blad a najczesciej ze nie widzi urzadzenia. Aktualizacja z orangu tez nie widzi urzadzenia :| ogolnie rzecz biarac z tym tematem jestem w <lesie>.
Pliiiiiis HELP!!

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-02-24, 11:41 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2009-02-24, 11:40 przez Deadly, łącznie zmieniany 2 razy.
pinio13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-02-24, 13:13
Lokalizacja: wawa

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: pinio13 »

yagi pisze:Linki w pierwszym poscie nie dzialaja - troche sie pozmienialo na stronie Optiona...

Do tego okazalo sie ze jest nowy firmware dla GT Express HSUPA ;)
globetrotter-express HSDPA(FE & FX & FJ)
http://www.option.com/en/support/softwa ... ess-7-2-e/

globetrotter-express HSUPA(EE & EN & EJ)
http://www.option.com/en/support/softwa ... s-hsupa-e/
Ostatnio zmieniony 2009-02-24, 18:38 przez pinio13, łącznie zmieniany 1 raz.
czolo7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-02-23, 21:21
Lokalizacja: Luboń

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: czolo7 »

@janek222
No wlasnie juz sprawdzalem z najnowszym Managerem ale niestety nie pomoglo...moze cos sie zepsulo jak robilem flasha, bo wsumie nie wyjalem sim'a...
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: krystianb »

czolo7 pisze:No wlasnie juz sprawdzalem z najnowszym Managerem ale niestety nie pomoglo...
Spróbuj zainstalować z gt connect 2.3, ( http://www.option.com/en/support/softwa ... ter-hsdpa/ ) w wersji 3.0 nie ma sterowników do starszych modemów.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Deadly
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-02-24, 00:49
Lokalizacja: Nowhere

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: Deadly »

Własnie rozmawiałem z mila pania Karolina z biura obslugi BE, która mi powiedziala o co chodzi. Moj model jest jednym z pierwszych ktore zostaly wyprodukowane i nie obslugiwaly one jeszcze HSDPA. Jakies 2 lata temu byl pewien plik który sie dogrywalo zeby modem to obslugiwal, ale juz go nie ma na stronie, a ona niestety nie ma mozliwosci sprawdzenia archiwum. Musze poszukac u producenta, na stronie optiona to co znalazlem to nie chce sie zainstalowac i chyba z tego wzgledu pozostaje kontakt mailowy . Jesli ktos posiada ten plik lub link do niego to bede bardzo wdzieczny. W wolnym czasie czyli najszybciej za tydzien sam poszukam i jak znajde to zamieszcze tutaj. Moze sie komus przyda. Jesli jestem w bledzie to prosze o pomoc osoby zorientowane w temacie.
Pzdr.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: krystianb »

Można spróbować coś z tego http://option:[email protected]/sup/optio ... PA-Nozomi/ 3.17 albo też firmware 3.19hd z pierwszej strony tego wątku, jak żaden nie pójdzie to chyba ten 2.3.8 z ww linka pójdzie z każdym modemem (tam będą 2 firmwary trzeba wybrać tez hd ).

Aha robisz to na własną odpowiedzialność modem może się wyłożyć i już nie wstać.

Edycja przecież na stronie ery jest firmwar podciągający stare optiony do HSDPA http://download.era.pl/portal/Option_Da ... _HSDPA.zip
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Deadly
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-02-24, 00:49
Lokalizacja: Nowhere

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: Deadly »

3.19 i z ery nei instaluja sie 3.17 instaluje sie ale nic nei zmienia ten z pliku nozomi czyli 3.81 dziala :D
Wielkie dzieki krystianb zaoszczedziles mi duzo czasu :) :ok:
Jeszcze raz dzieki i Pzdr :papa:
pinio13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-02-24, 13:13
Lokalizacja: wawa

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: pinio13 »

modem globetrotter-express HSDPA 7,2 od optiona (sn:fe...., ge0201) mam blueconnecta przy łączeniu przez gprs działa wszystko ok, natomiast 3g niby się łączy ok ale brak jakiegokolwiek transferu. Nie mam pomysłu co jest nie tak.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: krystianb »

Coś takiego kiedyś czytałem... <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=38083#38083">»HyperTerminal«</a> co modem odpowiada na zapytanie at+cgdcont? (trzbe skorzystać z hyper terminal alb w <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> ustawienia/ at i pin/ komendy at)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: reilord »

pinio13 pisze:modem globetrotter-express HSDPA 7,2 od optiona (sn:fe...., ge0201) mam blueconnecta przy łączeniu przez gprs działa wszystko ok, natomiast 3g niby się łączy ok ale brak jakiegokolwiek transferu. Nie mam pomysłu co jest nie tak.
Nie dziwi mnie to. Wg. mnie jest to spowodane pracami majacymi na celu zwiekszenie zasiegu 3G. Mam tak od 2 tygodni, zazwyczaj miedzy 18.00-23.00, ale nie ma reguly, bo ostatnio (i przed tymi dwoma tygodniami) mialem w innych godzinach. Ze niby jest polaczony, ale "trwa wyszukiwanie strony XXX" i "nie mozna bylo odnalezc XXX". Oczywiscie mimo tego ze mam icon 225 to dostalem odpowiedz z reklamacji, ze mam za maly zasieg (dziwne, ze przez prawie rok byl ok) - 3, 4 kreski w gtconnect i ze mam sobie zamontowac antene kierunkowa, tylko ciekawe ***** jak!?
pinio13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-02-24, 13:13
Lokalizacja: wawa

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: pinio13 »

Zasięg 3 kreski gt connect lokalizacja warszawa mokotów, więc nnie ma chyba co tu zwiększać zasięgu.
Wykonałem test na telefonie e51 3g połączonym przez BT też duże problemy z dostępem do netu, więc to raczej wina ery. Ramki są wysyłane ale brak odpowiedzi ze strony operatora.
Ostatnio zmieniony 2009-02-28, 18:14 przez pinio13, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: reilord »

No wlasnie u mnie tak samo, a podobno 3-4 kreski (na 5!) to za malo. Jaki absurd. Jedlugo 5 bedzie za malo.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: krystianb »

pinio13 pisze:Zasięg 3 kreski gt connect lokalizacja warszawa mokotów, więc nnie ma chyba co tu zwiększać zasięgu
Przecież pisałęm, być może modem jest źle skonfigurowany. Było kiedyś coś takiego że na 2g działał a na 3g już nie. Spróbuj w GT connet ręcznie wpisać apn "internet" (bez cudysłowów)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
pinio13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-02-24, 13:13
Lokalizacja: wawa

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: pinio13 »

krystianb pisze:
pinio13 pisze:[...]
Przecież pisałem, być może modem jest źle skonfigurowany. Było kiedyś coś takiego że na 2g działał a na 3g już nie. Spróbuj w GT connet ręcznie wpisać apn "internet" (bez cudysłowów)
apn jest prawidłowo wpisany
Ostatnio zmieniony 2009-02-28, 18:49 przez pinio13, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: krystianb »

apn jest prawidłowo wpisany
To wiem, ale przy konfiguracji apn chyba właśnie w erze zdarzyło się się błedny wpis parametru powiązanego z apn'em. Chodzi dokład nie o
+CGDCONT: 1,"IP","internet","",0,0
zamist IP było PPP, bez ingerencji użytkownika tak było wpisane.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
quick
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2007-12-25, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: quick »

mógłby ktoś pomóc mi z usunięciem simlocka z Option Globetrotter 3G? Linki z pierwszej strony nie działają.. Liczę na pomoc bo przeglądanie ponad 60 stron trochę by zajęło;)

z góry dzięki.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: OPTION GLOBETROTTER hsdpa,firmware,soft,simlock,etc-ARCHIWUM

Post autor: Patryk »

mógłby ktoś pomóc mi z usunięciem simlocka z Option Globetrotter 3G?
Nie istnieje darmowy sposób.
Zablokowany