Mobilny internet w 70 krajach.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Mobilny internet w 70 krajach.

Post autor: ja.michal »

Chodząc po sieci natknąłem się na ciekawą ofertę internetu GSM/3G w 70 krajach.
Usługa dość droga, ale pomysł bardzo fajny.

http://www.cellhire.com/products/intern ... broadband/

Modem wygląda na Huawei E220.
Ceny lekko powalają. :]
Abonament za $59 i $9 za 1MB, brak MB w abonamencie.
Abonament za $109 i $9 za 1MB, 15MB w abonamencie.
Abonament za $229 i $9 za 1MB, 50MB w abonamencie.
Abonament za $289 i $9 za 1MB, 100MB w abonamencie.

Do tego jeszcze aktywacja $19.90 i $525 autoryzacja karty kredytowej (jakieś zabezpieczenie zwracane czy blokowane na karcie czy jakoś tak).
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Mobilny internet w 70 krajach.

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:Usługa dość droga, ale pomysł bardzo fajny.
To tak jakby mieć roaming w tych 70 krajach :) Jak ktoś dość intensywnie podróżuje to dla niego takie coś :) Ale chyba i tak cena 1MB w Play w roamingu np w strefie Euro (Austria, Azory, Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Grenlandia, Gujana Francuska, Gwadelupa, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Madera, Malta, Martynika, Monako, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Reunion, Rumunia, San Marino, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wyspy Kanaryjskie, Wyspy Owcze). Jest o wiele tańszy bo 20zł (z VAT) za 1MB naliczane co 100kB. Zaś do reszty świata to 30zł (z VAT).
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Mobilny internet w 70 krajach.

Post autor: ja.michal »

YaHooo, zgadza się. W części krajów jest nawet 5zł za 1MB (w tym USA) taktowane co 10KB. ;) Trzeba tylko odpowiednią sieć ręcznie wybierać w danym kraju.
http://web.playmobile.pl/pl/play-abonam ... index.html
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Mobilny internet w 70 krajach.

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:W części krajów jest nawet 5zł za 1MB (w tym USA) taktowane co 10KB
Oho a o tym to nie wiedziałem :) Bardzo ciekawe ;) Nic tylko jechać z Playem w świat.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Mobilny internet w 70 krajach.

Post autor: ja.michal »

No tak. :)
Zadzwoniłem do Playa na wszelki wypadek i się zapytałem co i jak.
Ta oferta jest dostępna we wszystkich taryfach głosowych (abo, karta, mix) i w Play Online (abo, karta). Należy jednak przed wyjazdem zadzwonić do Playa i to uruchomić.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Mobilny internet w 70 krajach.

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:Należy jednak przed wyjazdem zadzwonić do Playa i to uruchomić.
Rozumiem, bo to co podałem to jest wyciąg z regulaminu Play Online, a tam nie było nic wspomniane o uruchomieniu czegoś takiego ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Mobilny internet w 70 krajach.

Post autor: ja.michal »

No bo nie było i się dopytałem. W regulaminie jest, że karty po lisytopadzie 2008 mają to włączone, ale trzeba zadzwonić jednak do Playa.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Mobilny internet w 70 krajach.

Post autor: YaHooo »

Ale chyba i tak mało kto podróżuje z Playem w roamingu...
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Mobilny internet w 70 krajach.

Post autor: ja.michal »

Ja z telefonem już byłem, ale przed promocją. Przez 8h pobytu w Danii wydałem 30zł na MMSy i SMSy. :hyhy:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Mobilny internet w 70 krajach.

Post autor: YaHooo »

Więc właśnie sam widzisz, że się nie opłaca :]
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Mobilny internet w 70 krajach.

Post autor: kedi »

Jeśli ktoś porusza się po europie to ciekawą alternatywą może być korzystanie np z operatora O2, w ramach roamingu jesli w innym kraju połaczymy sie również przez sieć majacą równiez logo O2 to tak naprawde zapłacimy to samo lub niewiele więcej niz jakbysmy korzystali w kraju z karty macierzystego operatora ale o tym jak kogoś to interesuje trzeba sobie poszukać na tym forum bo było a szczegółów juz nie pamietam. Orange z tego co wiem czegos takiego nie oferuje w Europie.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Mobilny internet w 70 krajach.

Post autor: ja.michal »

kedi, bardzo fajną ofertę ma Three Irlandzkie. Kupujesz kartę prepaid i aktywujesz pakiet 5GB (chyba tyle GB jest) ważne przez 30 dni. Działa ten pakiet we wszystkich sieciach Three na świecie (Irlandia, UK, Szwecja, Austria, Dania, Włochy, Indonezja, Hong Kong, Australia).
Najśmieszniejsze jest to, że taka oferta jest tylko w Three Irlandzkim bo w UK, Austrii etc. niema takiej oferty tzn, jest to samo, ale działa tylko w kraju w którym kupiono kartę SIM.
ODPOWIEDZ