Nasze doświadczenia z Linuxem

Wszystko na temat internetu za pomocą sieci komórkowych pod systemem Linux.

Moderator: Moderatorzy

MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: MAREKMAREK »

To jest tylko moje zdanie. Ja wolę pograć sobie w jakąś dobrą grę, niż bawić się w konsoli. Wolę wykorzystywać komputer w pełnym wymiarze, nie po to produkuje się dziś mocne karty graficzne i kilku rdzeniowe proceory, żeby ały czas przeglądać internet :] Z resztą ilość użytkowników windowsa mówi sama za siebie. Linux jest w mniejszości. Z resztą, posiadacza linuxa nie przekonasz do windowsa, i odwrotnie. Miłego pisania w konsoli ;)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: bob »

wojteks pisze:ale na kompie "wypasionym" można dodatkowo pograć w najnowsze gry (czego nie da się powiedzieć o konsoli nawet w najnowszej konfiguracji).
Jak długo pograsz w najnowsze gry? Pół roku? Rok? I co się dzieje z tym wypasionym sprzętem po tym czasie? Jak długo w gry 3D grają użytkownicy PS2? Kiedy będzie następca PS3?
Można powiedzieć, że rentowność wypasionego kompa wypada kiepsko i takie jest moje zdanie. :)
Dla mnie oczywiste, że netbook np. Toshiby za 1350zł z Linuksem na pokładzie plus PS3 (1450zł) to znacznie lepsze rozwiązanie. Suma to 2800zł. Co zyskuję?
Świetną grafikę, Blu-ray, możliwość postawienia amatorskiego serwera dyskowego czy podłączonego pod sprzęt HiFi radia internetowego i setki innych funkcjonalności (PS3). Netbook z Linuksem to świetny mobilny, bezpieczny sprzęt do wielu zastosowań niezwiązanych z pracą grafika komputerowego czy projektanta działającego w CAD. :)

[ Dodano: 2009-05-01, 23:00 ]
MAREKMAREK pisze:Wolę wykorzystywać komputer w pełnym wymiarze, nie po to produkuje się dziś mocne karty graficzne i kilku rdzeniowe proceory
Tylko na tą chwilę krótko po zakupie. Za kilka miesięcy, góra rok i to złom. ;)

[ Dodano: 2009-05-01, 23:01 ]
MAREKMAREK pisze:Miłego pisania w konsoli ;)
Pisałem nawet na forum na PS3 z Linuxem na pokładzie. :cwaniak:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: YaHooo »

Mały pisze:Jak się wobec tego ma Twój argument do tego, że na Linuksie są marnowane zasoby komputerów skoro i tak większość z nich służy do przeglądania netu?
Coś na ten temat napiszę.

Jeśli chodzi o marnowanie się komputerów pod Linuxem to się mylisz nieco :) W centrach obliczeniowych komputery pracują właśnie pod Linuxem. Tam o wiele prościej jest zrobić zwykły klaster obliczeniowy :) A wiem to bo u mnie na uczelni bawili się właśnie w to :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
MAREKMAREK
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2008-09-28, 20:44
Lokalizacja: Wrocław, i okolice

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: MAREKMAREK »

Co do marnowania to chodzi mi o mój komputer, u mnie po prostu marnował by się, na linuxie nie pograłbym w lepsze gierki. Co do laboratoriów i uczelni to nie wnikam. Ale dla domowych użytkowników to nie raz istotne.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: bob »

MAREKMAREK, po prostu chodzi o to, że Windows na tą chwilę jest bardziej uniwersalny czyli to coś "all in one". Ale czy genialny w każdej zastosowanej funkcjonalności to się nie mogę zgodzić. :)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: Jo_gurt »

bob pisze:Dla mnie oczywiste, że netbook np. Toshiby za 1350zł z Linuksem na pokładzie plus PS3 (1450zł) to znacznie lepsze rozwiązanie. Suma to 2800zł. Co zyskuję?
Dodaj jeszcze telewizor za jakieś 3000zł, bo inaczej to trochę mija się z celem :P Do PS3 głupio trochę mieć telewizor bez pełnego HD 1080p. No i brakuje kompatybilności z PS2 (głupio zrobili rezygnując, ale cóż, takie prawa rynku - PS2 się za dobrze nadal sprzedaje).
bob pisze:Blu-ray
To prawda, PS3 to najbardziej opłacalny odtwarzacz BR. Tylko niestety jak to bywa z pionierami, staje się już przestarzały (przydałby się trochę szybszy). Podobnie było z PS1 i ich napędem CD-ROM dwukrotnej prędkości. Na początku zachwyty, że mamy CD, a po pół roku narzekanie czemu takie powolne.
bob pisze:Ale czy genialny w każdej zastosowanej funkcjonalności to się nie mogę zgodzić. :)
No właśnie - nie ma nic genialnego All-in-one. Ubuntu siedzi u mnie na laplku i świetnie się tam sprawdza. Na mocnym PCie mam Vistę, bo na tym gram (lubię FPP i póki sytuacja na konsolkach wygląda jak wygląda to niestety nie są dla mnie alternatywą). Mam też PSP do mobilnego grania w pociągu. A z dawnych czasów ostało mi się jeszcze PS1 i nawet na tym czasem w coś połoję (Tekken 3 (!), Sould Blade itp).
Mały
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2009-02-16, 09:46
Lokalizacja: Północ

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: Mały »

YaHooo pisze:Jeśli chodzi o marnowanie się komputerów pod Linuxem to się mylisz nieco
Oj, nie precyzyjnie się wyraziłem. Nie chodziło mi o to, że Linuksy marnują zasoby komputerów. Chodziło mi o to, że większość Windowsów wykorzystywana jest do przeglądania netu, więc to raczej oni marnują moc obliczeniową komputerów, a zostało to przypisane Linuksom.

Jeżeli chodzi o centrale obliczeniowe to powszechnie wiadomo, że do tego celu lepiej nadają się Linuksy.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: bob »

Jo_gurt pisze:Dodaj jeszcze telewizor za jakieś 3000zł,
Jeśli ktoś nie ma. Nie dramatyzujmy. ;) Poza tym taki wymóg czasów. Nawet naziemne telewizja ma być chyba do 2012 roku cyfrowa więc zakup nieunikniony i nie będzie to wina Sony. :cfaniak:
Jo_gurt pisze:No i brakuje kompatybilności z PS2
Nie zawsze. Ale są mimo wszystko gry do PS3 w sklepach. Bardziej problem kogoś kto wymienia PS2 na PS3. :)
Jo_gurt pisze:Tylko niestety jak to bywa z pionierami, staje się już przestarzały (przydałby się trochę szybszy).
Jest wolny? Sześćdziesięciocztero bitowy procesor PowerPC i osiem rdzeni SPEs z czego jeden uniwersalny, sześć wyspecjalizowanych do gier i jeszcze jeden awaryjny na wypadek gdyby coś nie tak na produkcji nie wyszło. :)
Więcej o grafice:
Zaprojektowany wspólnie przez firmy NVIDIA i Sony. Jego możliwości można porównać do układu graficznego – 6800Ultra w trybie SLI (2x 6800 Ultra) lub do jednej 7900GTX.

* jądro zbudowane z 300 mln. tranzystorów
* taktowanie rdzenia 500 MHz [14]
* taktowanie jednostek pixel shader 550 MHz
* 128-bitowa szyna danych pamięci GDDR3
* 96 kB pamieci podręcznej L1 i L2 dla tekstur na każdą grupę 4 jednostek pixel shader. Łącznie 576 kB dla wszystkich jednostek pixel shader
* komunikacja z procesorem za pomocą FlexIO
* jedno wyjście wysokiej rozdzielczości max 1080p
* programowalne, szeregowe potoki cieniowania
* 256 megabajtów własnej pamięci RAM dla grafiki
* 24 jednostki Pixel Shaders i 8 Vertex Shaders
* 8 jednostek ROP
* oparty na G70 NVIDII
* zastosowano shadery specjalizowane, w przeciwieństwie do Xboxa 360 który posiada shadery zunifikowane
Źródło wikipedia.
Jest za wolny w porównaniu z czym? I co jest za wolne bo nie wiem szczerze a mam tą konsolę? ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: YaHooo »

bob pisze:Ale czy genialny w każdej zastosowanej funkcjonalności to się nie mogę zgodzić.
Może w większości tak, ale zdarzają się zastosowania w których Windows zostaje w tyle (np. sieci) :)
Mały pisze:większość Windowsów wykorzystywana jest do przeglądania netu, więc to raczej oni marnują moc obliczeniową komputerów, a zostało to przypisane Linuksom.
Rozumiem i tak chyba jest. Bo mi się wydaje, że jednak relatywnie mały % ludzi gra w najnowsze superwypasione gry.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: bob »

YaHooo pisze:zastosowania w których Windows zostaje w tyle (np. sieci)
Nawet taki głupi przykład podłączania sieciowej drukarki. W Ubuntu to wręcz przyjemność. Wszystko się "samo" konfiguruje. Byłem mocno zaskoczony jakie to proste mając tylko dostęp do internetu. Po prostu tylko potwierdzasz kolejne kroki. Podłączanie skanera usb to wręcz bajka. Podłączasz kabel i już działa. :)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: Jaco »

Moje doświadczenia z Linuksem i temu podobnymi zakończyły się do nagrania sobie płytki LIVE CD z systemem OLA :) i kilku razach odpalenia go na kompie. Ze względu że przygodę z kompem zaczynałem na Windows na chwilę obecną przy nim zostanę.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: bob »

Jaco pisze:przygodę z kompem zaczynałem na Windows
Jak większość z nas. Microsoft pcha to do szkół podobnie jak Marlboro częstowało w knajpach darmowymi fajkami a robiły to piękne dziewczyny, które przyjeżdżały firmowymi autami Toyota Raw4 . Każdy ma być uzależniony. :rotfl:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: Jaco »

bob pisze:Jak większość z nas.
Zapewne znajdą tu się tacy co od pierwszego wejrzenia :rotfl:
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: Jo_gurt »

bob pisze:Jeśli ktoś nie ma. Nie dramatyzujmy. ;) Poza tym taki wymóg czasów. Nawet naziemne telewizja ma być chyba do 2012 roku cyfrowa więc zakup nieunikniony i nie będzie to wina Sony. :cfaniak:
Ja np. nie oglądam wcale TV więc mam jakiś taki zwykły. I nie uważam się za dziwoląga :P
bob pisze:Jest wolny?
Mówię o napędzie (przecież zacytowałem BR). Ładowanie niektórych gier pozostawia wiele do życzenia (vide MGS). Nie mówię o specyfikacji. Ale jak już o tym wspominasz to nieporozumieniem jest rozmiar RAMu :P
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: bob »

Jo_gurt pisze:Ja np. nie oglądam wcale TV
:ok:
Jo_gurt pisze:Ale jak już o tym wspominasz to nieporozumieniem jest rozmiar RAMu
Tak to pięta achillesowa tego sprzętu. Masz rację jakiś dziwoląg sępił na pamięci jakby 4GB było problemem. Niezrozumiałe bo na konsole oficjalnie Sony stworzyło obszar do wgrania innego systemu. :(
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: YaHooo »

bob pisze:Podłączanie skanera usb to wręcz bajka.
A żeby zainstalować urządzenie wielofunkcyjne HP na USB to potrzeba instalować całą płytkę jakiegoś niepotrzebnego softu :dobani:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: bob »

Jo_gurt pisze:Ładowanie niektórych gier pozostawia wiele do życzenia
Gry się ładują z HDD. Nie wiem czy o tym samym teraz piszemy. :niepewny:
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: Jo_gurt »

bob pisze:Gry się ładują z HDD. Nie wiem czy o tym samym teraz piszemy. :niepewny:
Ale trzeba najpierw je zainstalować, co też trwa kawał czasu. Cały czas piję do napędu :) A taka sytuacja jest powtarzana od pierwszego PSXa.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: bob »

YaHooo pisze:potrzeba instalować całą płytkę jakiegoś niepotrzebnego softu
I tu zawsze kiedyś kombinowałem jak zainstalować tylko minimum. Też nie lubię rozbudowanych interfejsów.

[ Dodano: 2009-05-02, 13:10 ]
Jo_gurt pisze:Ale trzeba najpierw je zainstalować, co też trwa kawał czasu.
Zawsze trwa to jakiś tam czas ale czy za długo to nie wiem. Wydaje mi się, że nie jest to jakiś problem - nie jest jakoś specjalnie długo. Gry też możemy nabywać przez sieć i przy szybkim łączu nawet fajnie ta funkcjonalność wygląda. :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: YaHooo »

bob pisze:I tu zawsze kiedyś kombinowałem jak zainstalować tylko minimum.
Mi to się nie udało do końca :(
bob pisze:Też nie lubię rozbudowanych interfejsów.
Chyba jednak popróbuję zrobić to na Linuxie ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: bob »

YaHooo pisze:Chyba jednak popróbuję zrobić to na Linuxie
Pobawić się warto zwłaszcza gdy ktoś lubi komputery. Nowy system do zabawy to jak dostać palmtopa pod choinkę. Trochę nas to wszystkich zajmuje. :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: YaHooo »

bob pisze:Pobawić się warto zwłaszcza gdy ktoś lubi komputery.
Nie ukrywam, że lubię komputery :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: krystianb »

bob pisze:Nowy system do zabawy to jak dostać palmtopa pod choinkę.
Ja tam lubie palmtopy z windowsem :P choć jeszcze androidem się nie bawiłem, może kiedyś. A co do systemów pecetowych to tak czy siak niektórzy są zmuszeni, Computer Aided Design wymagany jest windows, nic przyzwoitego na pingwina nie ma, z resztą przy cenach oprogramowania cena każdego windowsa jest pomijalnie mała. Ktoś jeszcze kiedyś o office home & student mówił, to jest dobra zabawka i nic więcej. Nawet prezentacji na zajęcia zrobić nie można, bo power pointa brak.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: Jo_gurt »

krystianb pisze:Ktoś jeszcze kiedyś o office home & student mówił, to jest dobra zabawka i nic więcej. Nawet prezentacji na zajęcia zrobić nie można, bo power pointa brak.
Coś chyba pomieszałeś ;) W H&S masz Word, Excel, Power Point, One Note i Picture Manager. Oczywiście wszelkie dodatki jak OCR, Solver, VBA również są. Najbardziej brakuje Visio w zasadzie.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: krystianb »

Jo_gurt pisze:Coś chyba pomieszałeś
Ups, to accesa brakuje, sorry.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: bob »

krystianb pisze:Ja tam lubie palmtopy z windowsem :P choć jeszcze androidem się nie bawiłem
Teoretycznie możesz się już pobawić ARM. :)
Firma Always Innovating wprowadziła do przedsprzedaży pierwszego netbooka z procesorem ARM. Model nosi nazwę Touch Book. Prócz 15 godzin pracy na akumulatorze komputer wyróżnia także dotykowy ekran. Mało? Ekran jest odczepiany od klawiatury!
http://osnews.pl/pierwszy-netbook-z-pro ... sprzedazy/
Czy jest jakikolwiek sens tworzyć mini-laptopy, których architektura jest w 100% niezgodna z x86? Zdaniem ARM - tak.

Producent konkurencyjnej do x86 architektury procesorów zaprezentował niedawno prototypy pierwszych miniaturowych laptopów wyposażonych w procesory ARM - są one pasywnie chłodzone i teoretycznie biją na głowę swoją wydajnością Intela i jego Atom.

Freescale iMX515 oraz Qualcomm Snapdragon to procesory, które są na tyle wydajne, by samodzielnie dekodować materiał HD 720p przy taktowaniu niższym niż 1000 MHz, jednak niezgodność z architekturą x86 nie pozwala uruchomić na nich systemu Windows - za to Linux działa tutaj bardzo dobrze.

Jako ciekawostkę podamy, że jedna z najpopularnieszych dystrybucji Linuksa - Ubuntu - już w kwietniu doczeka się wersji na komputery z procesorami ARM, co daje niewielką szansę na popularyzację tych maszyn wśród przeciętnych użytkowników.

Netbooki wyposażone w procesory ARM mają pojawić się latem w cenie 250 dolarów.
http://nvision.pl/news-ext-12816.html
Jaunty Jackalope dla ARM przeznaczony jest dla procesorów imx51 oraz ixp4xx. Desktopowe obrazy instalacyjne dostępne są dla i.MX 51 Babbage (więcej na temat Babbage tu i tu). Oprócz tego można pobrać, dla innych pod-architektur, obrazy netboot
http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/20 ... platformy/


[center]Obrazek
[/center]
Zapowiada się dosyć ciekawie. :)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: Jo_gurt »

Oby tylko soft poszedł za dystrybucją na ARM :)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: bob »

Podoba mi się ta koncepcja i wierzę, że będzie się dynamicznie rozwijać. :)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: Jo_gurt »

Koncepcja faktycznie bardzo dobra. Tylko żeby nie było jak z netbookami - zwęszą kasę i sprawa zmieni się w kolejny gadżet dla bogatych i zblazowanych.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Nasze doświadczenia z Linuxem

Post autor: bob »

Jo_gurt pisze:zwęszą kasę i sprawa zmieni się w kolejny gadżet dla bogatych i zblazowanych.
Z netbookami wcale tak nie było. Świat nie odpowiada za biedę w naszym kraju. :cfaniak:
Netbooki dla Pierwszego Świata są tanie jak barszcz. ;)
Poza tym masz Chiny a Chiny jak to Chiny zrobią wszystko tanio nawet z chininy. :rotfl:

http://www.estudent.pl/post/chinski-lap ... 00-dolarow
ODPOWIEDZ