Odłączenie HSDPA z nadajnika Plusa ???

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tomisek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-09-11, 10:04
Lokalizacja: Rzeszów

Odłączenie HSDPA z nadajnika Plusa ???

Post autor: Tomisek »

Od kilku miesięcy w miejscowości gdzie mieszkam( Kolbuszowa na podkarpaciu) byłem w zasięgu nadajnika HSDPA. Niby moc sygnału bardzo słaba - kole -95dB ale wszystko chodziło ok - transfery w porywach do 250kb/sek. Nadajnik niby nie jest wykazany w mapace plusa ( jako zasieg 3g) ale w btsearch jak najbardziej
Od 2 dni - mina. Najpierw przez 2 godziny grzebałem w kompie zanim zorientowałem sie że poprostu nie ma zasięgu 3G ( w TNI 3G ustawione na sztywno ;)
Jak wam się wydaje - jaka tego przyczyna- czy tylko testowali nadajnik i teraz juz koniec dobrego czy jakas awaria - zaznaczam ze EDGE chodzi spoko- no ale jak ktos sie przyzwyczaił ;)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Odłączenie HSDPA z nadajnika Plusa ???

Post autor: bob »

Tomisek, telefon do Plusa. Nikt tu nie ma szklanej kuli w odróżnieniu od operatora.
Tomisek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-09-11, 10:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odłączenie HSDPA z nadajnika Plusa ???

Post autor: Tomisek »

Tylko gdzie zadzwonic-;)??? ile razy dzwoniłem w sprawach technicznych odnośnie nadajników itp(2601- potem gdzieś mnie przełąnczano) - to nikt nigdy nic nie umiał powiedzieć - jak gdyby sprawy techniczne były na innej planecie ;)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odłączenie HSDPA z nadajnika Plusa ???

Post autor: marens »

2601 potem 6 (sprawa dotyczy iPlusa)
Tomisek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-09-11, 10:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odłączenie HSDPA z nadajnika Plusa ???

Post autor: Tomisek »

Dzieki- załatwione- zadzwoniłem na 2601 - i domyslnie 7 ;) - i jak zwykle- odpowiedz że na mapce plusa Kolbuszowa nie jest ujęta w zasięgu 3G. To jak mu ze moze nie ale hsdpa działa od 6 miesięcy ;). 3 minuty sprawdzania i - okazało sie ze maja info że jest awaria nadajnika 3G ;) cokolwiek to znaczy bo EDGE działa ;)
Mam nadzieje że z jakiegos formalneg powodu nie odcięli nadajnika- zabaczymy za kilka dni ;)
Dzięki
Ostatnio zmieniony 2009-06-21, 11:36 przez Tomisek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ