Modem Huawei E169 i Windows 7

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ezaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-06-12, 10:51
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Re: Modem Huawei E169 i Windows 7

Post autor: ezaq »

subito pisze:Aha i jeszcze jedno, jak usunąć ten wirtualny napęd?
Można go wyłączyć komendami AT, ale bezpieczniej to zrobić w menadżerze urzadzeń.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Modem Huawei E169 i Windows 7

Post autor: YaHooo »

subito pisze:Problemem jest teraz jakość połączenia... Masakrycznie słaba.
Jaką masz siłę sygnału? Późno w nocy też tak jest? Korzystasz z GPRS/EDGE czy HSDPA/UMTS?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
kasprzak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2008-06-25, 22:21
Lokalizacja: Poznań

Re: Modem Huawei E169 i Windows 7

Post autor: kasprzak »

Mam problem. Wysyłam komendę AT pod Windowsem XP SP3 (połączenie internetowe działa):

AT^U2DIAG=256

i dostaję

ERROR

wysyłam:
AT^U2DIAG=257

i dostaję

OK.

Nie mogę zainstalować pod Win764Bit, dlatego muszę kombinować, żeby włączyć modem. Wysłałem też AT^U2DIAG=1 , ale po przepięciu do Win7 nic to nie zmieniło.
hp probook 5310m # Windows 7 Professional X64
Pozdrawiam!
Paweł Kasprzak.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem Huawei E169 i Windows 7

Post autor: wojteks »

kasprzak pisze:Nie mogę zainstalować pod Win764Bit
Instalujesz najnowsze sterowniki wcześniej (przed włożeniem modemu)?
Nie pomagam na PW!
knicks
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2011-10-13, 16:48
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Modem Huawei E169 i Windows 7

Post autor: knicks »

Modem działał, co prawda wcześniej też były problem no ale miesiąc działał. Po tygodniowej przerwie w używaniu, wyskoczyły jakieś błędy, że "komputer sam zamknął połączenie" coś w tym stylu i następne coś z portami. Więc usunąłem sterownik.
Teraz widzi modem tylko jako urządzenie magazynujące dane. Więc ściągnąłem te najnowsze sterowniki, otworzyłem DriverUnistall, potem DriverSetup ale nie mam w menadżerze urządzeń modemu albo nie po trafie tego znaleźć. W której gałęzi się znajduje i jak się nazywa ?
Windows 7 32bit, modem huawei E169, sieć PLAY



Edit:/

Jakimś cudem zauważył modem i wyskakuje taki komunikat:

Obrazek
galciu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2012-09-23, 21:17
Lokalizacja: Winny Gród

Re: Modem Huawei E169 i Windows 7

Post autor: galciu »

POLLOK pisze:Witam :)

Też miałem problem z instalacją modemu Huawei E169 w laptopie z win 7 64 bit, ale dzięki info podanych na tym i innych forach udało mi się rozwiązać problem :)

1. Ściągamy
- sterowniki Huawei_Windows_Driver_(3.09.00.00)
- program top_netinfo
2. Odinstalowujemy program, który instaluje się automatycznie po podłączeniu modemu

5. W kompie z Win 7 bez podłączania modemu rozpakowujemy plik ze sterownikami. Klikamy na aplikacje "DriverUninstall" i czekamy około minuty (możemy otworzyć Menedżer zadań Windows i w zakładce Procesy będzie widoczna ta aplikacja - jak zniknie, to proces zakończył się).
6. Następnie klikamy na aplikację "DriverSetup" i znowu czekamy około minuty (możemy otworzyć Menedżer zadań Windows i w zakładce Procesy będzie widoczna ta aplikacja - jak zniknie, to proces zakończył się).
7. Podłączamy modem do komputera z Win 7 i czekamy, aż zainstaluje sobie sterowniki. Niestety, te najbardziej potrzebne sterowniki (do modemu) nie instalują się automatycznie, więc musimy je zainstalować ręcznie.
8. Otwieramy Menedżer urządzeń i tam widzimy kilka urządzeń z nie zainstalowanymi sterownikami. Klikamy prawym przyciskiem myszy na pierwsze urządzenie i wybieramy
"Aktualizuj sterownik" - wskazujemy nasz folder ze sterownikami Huawei_Windows_Driver_(3.09.00.00) i sterowniki się zainstalują. Ponawiamy to samo na pozostałych urządzeniach i mamy zainstalowane sterowniki modemu :)
Witam,
u mnie (win8) modem jest widoczny jako "cdrom"...
i przy próbie aktualizacji sterowników (pkt. 7) mam informację, że są zainstalowane najnowsze (cdrom)... :) jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem Huawei E169 i Windows 7

Post autor: wojteks »

galciu pisze:że są zainstalowane najnowsze
Poszukaj nowszych, dedykowanych do W7 czyli np. 4.23.03.00 i sprawdź.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ