CDMA w Orange Free Optimum

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bogi123
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2009-02-06, 17:05
Lokalizacja: Okolice - Ełku

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: bogi123 »

onimusza666 Mam pytanie a co z abonamentem CDMA ,czy oni polączą dwa razem,jak to jest, czy wiecej dają GB.do pobrania .?Pozdrawiam
EmTeeDee

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: EmTeeDee »

Jak na razie ''dali na zapowiedzi.....'' Twoje zamowienie zostalo odrzucone. Przyczyna tej sytuacji moga byc bledne dane podane w Twoim zamowieniu lub chwilowe problemy techniczne.
Przepraszamy za trudnosci i zapraszamy do ponownego zlozenia zamowienia na www.orange.pl To odpowiedż ze sklepu orange-dane na pewno dałem dobre itd.-być może dojrzeli że mam u nich już OFpro?? wcześniej pisałem do orangr 2razy w sprawie przejścia ,czy dokupienia limitu-nie dostałem żadnej odpowiedzi. :klnie: A ja po prostu nie chcę niczego za darmo-nie starcza mi 3GB to chciałem mieć Ofree za 120zł a ztego co mam korzystał by brat-mieszkamy w tym samym domu-a po roku przejść na jeden pakiet i mieć wspólnie do podziału np,14GB w ofercie platinum.
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: al-czerniawski »

onimusza666 pisze:A tak ogólnie to jak sprawuje się ten ADU-czy są jakieś problemy? jak mają co nie którzy z Axsstel?
Opinia z drugiej ręki, ale nie mam powodu by wątpić. Opinia pochodzi od osoby, która miała możność korzystania z obu urządzeń.
Użytkownik ADU-500A z routerem, który mu przygotowywałem WL-500W stwierdził, że ten zestaw w porównaniu z Axesstelem zdecydowanie wygrywa. Sprawność radia Axesstela ocenił jako lepszą niż AnyDaty, ale zrekompensował ją dodatkową antenką. Natomiast funkcjonalność routera w porównaniu z Asusem określił jako nieporozumienie.
Awatar użytkownika
valadi07
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2009-09-20, 11:58
Lokalizacja: k.Szczecinka

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: valadi07 »

Co powiecie na ten router?

http://allegro.pl/item789187004_edimax_ ... _cdma.html
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: ja.michal »

Kolega SQ08 używa go z tym, że z Huawei E160 (chyba z E160) i jest zadowolony. Najlepsza cena do możliwości chyba na rynku.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: marens »

valadi07 pisze:Co powiecie na ten router?
Coś jest nie tak
Huawei E620 / E630. Przecież nie ma PCMCIA
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: ja.michal »

Może przez jakiś adapter PCMCIA-USB to chodzić będzie?
Awatar użytkownika
valadi07
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2009-09-20, 11:58
Lokalizacja: k.Szczecinka

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: valadi07 »

A powiecie mi czy będzie on chodził z modemem ADU645WA? Bez włączania PC?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: ja.michal »

Jak nie ma w specyfikacji to nie będzie.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: Patryk »

valadi07 pisze:A powiecie mi czy będzie on chodził z modemem ADU645WA?
Szanse są duże,ale tak czy tak to tylko zgadywanie,i trzeba przyjąć,że nie,lub mieć możliwość zwrotu sprzętu.
Awatar użytkownika
valadi07
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2009-09-20, 11:58
Lokalizacja: k.Szczecinka

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: valadi07 »

Widzę że powiększono nam limity ;)

http://www.orange.pl/portal/map/map/int ... e_discover
A dowiedziałem się o tym w TV :)


A tutaj szersze info na ten temat:
http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary ... 176144.pdf
Awatar użytkownika
Biurowiec
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-08-18, 11:41
Lokalizacja: Warszawa

limit

Post autor: Biurowiec »

Z tego co dzis widzialem w necie, to nie dosc, ze dali nowe limity, to jeszcze przejscie ze starego limitu na nowy jest bezplatne. :o
adamo1224
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-10-20, 07:26
Lokalizacja: Katowicw

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: adamo1224 »

valadi07, Witaj Valdi,niedawno pisalem do Ciebie co do udostepnienia polaczenia konsoli modemem adu 635 wa,jakos mi to nie wychodzi,mam dwa pytania,co trzeba wpisac w konsoli w default ruter i czy w tym programie proxy trzeba cos ustawiac? robie tak-lacze sie modemem adu w aplikacji z orange w wcdma,wlaczam proxy w trybie konsole na start,konsola widzi ip a nie widzi sygnalu z internetu,czy jest konieczne moze wpisanie tego portu w przegladarce firefox? Nie za bardzo sie na tym znam bo mam kompa praktycznie do poczty i do udostepniania polaczenia konsoli,bardzo prosze o odp,dzieki i pozdrawiam,wszystko w karcie sieciowej i konsoli wpisalem tak jak napisales,pozdro
Awatar użytkownika
Biurowiec
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-08-18, 11:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: Biurowiec »

Panowie natkanlem sie w necie na wyliczenia kogos jak tam te gigabaty wypadaja cenowo. No i policzylem sam jak wypadaja te nowe limity. Musze powiedziec, ze orange dalo sie we znaki konkurencji.
Przy zakupie przez strone najmniejszego pakietu ma sie limit 2.5 GB, wychodzi 15.8 zl za 1 GB. W koncu!

Jeszcze pytanie co do intergracji orange free z freedomem. Czy jak sie zaklada Freedom Pro, to rowniez mozna wziac free za 9 zl?
Awatar użytkownika
valadi07
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2009-09-20, 11:58
Lokalizacja: k.Szczecinka

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: valadi07 »

adamo1224 pisze:valadi07, Witaj Valdi,niedawno pisalem do Ciebie co do udostepnienia polaczenia konsoli modemem adu 635 wa,jakos mi to nie wychodzi,mam dwa pytania,co trzeba wpisac w konsoli w default ruter i czy w tym programie proxy trzeba cos ustawiac? robie tak-lacze sie modemem adu w aplikacji z orange w wcdma,wlaczam proxy w trybie konsole na start,konsola widzi ip a nie widzi sygnalu z internetu,czy jest konieczne moze wpisanie tego portu w przegladarce firefox? Nie za bardzo sie na tym znam bo mam kompa praktycznie do poczty i do udostepniania polaczenia konsoli,bardzo prosze o odp,dzieki i pozdrawiam,wszystko w karcie sieciowej i konsoli wpisalem tak jak napisales,pozdro
Złe liczby wpisałeś w konsoli lub na komputerze. Nie wiem czy warto się z tym męczyć jak i tak te połączenie na nic się praktycznie nie zdaje skoro nie można grać na necie, -lepiej zainwestować w router. W Default router na PS3 wpisujesz IP komputera czyli bodajże 192.168.0.1 a w FreeProxy nic nie ustawiasz,
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: adixm »

Biurowiec pisze:Jeszcze pytanie co do intergracji orange free z freedomem. Czy jak sie zaklada Freedom Pro, to rowniez mozna wziac free za 9 zl?
Dotyczy to tylko Orange Freedom ale po kablu, nie dotyczy ta promocja OFP(CDMA - radiowo)! Moim skromnym zdaniem niepotrzebne zamieszanie jest z tym OFP mogli od razu CDMA scalic z OF i byloby troche jasniej dla wszystkich.....:)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: Patryk »

adixm pisze:Moim skromnym zdaniem niepotrzebne zamieszanie jest z tym OFP
OFP musi jeszcze jakiś czas trwać,bo pewna rozczochrana Pani pilnuje... :hyhy:
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: adixm »

No wiem ale samo istnienie tej uslugi nie ma sensu, tym bardziej ze w OF CDMA jest uzyte do internetu MOBILNEGO i na dobra sprawe nie ma to za duzo wpsolnego z usluga stacjonarna..
Awatar użytkownika
Biurowiec
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-08-18, 11:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: Biurowiec »

Hmm... chyba jest roznica. Bo freedom pro ma duzy router z duza antenka cdma, a free, to chyba ma zarowno cdma jak i gsm. Ma ktos teraz tansza oferte mobilnego netu niz orange?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: sp6huk »

Biurowiec pisze: Ma ktos teraz tansza oferte mobilnego netu niz orange?
Nie orange teraz rządzi ;) Oferują najwięjsze limity.
Awatar użytkownika
Tomaszon
Stały użytkownik forum
Posty: 93
Rejestracja: 2009-06-23, 20:38
Lokalizacja: Gniezno

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: Tomaszon »

Witam!
Jak można sprawdzić czy dany nodeB/BTS nadaje CDMA orange??
EmTeeDee

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: EmTeeDee »

Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: YaHooo »

Tylko pamiętajmy, że to jest mapka pozwoleń i to, że jest na mapie nie musi oznaczać, ze stacja rzeczywiście działa :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
krzysztof7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-11-19, 11:36
Lokalizacja: Kamieniec Wrocławski

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: krzysztof7 »

Wziąłem na próbę modem ADU-500A od nadajnika mam 17km,antenkę mam na grzejniku przy oknie tam najlepiej odbiera 3kreski,mam pytanie jak kupię antenę większą na zewnątrz czy będzie lepiej internet odbierał,bo teraz różnie albo szybko albo w_ogóle.Mam drugi stacjonarny comp. z kartą bezprzewodową i laptop co muszę dokupić żeby na obydwu odbierać internet.
Ostatnio zmieniony 2009-11-22, 22:22 przez krzysztof7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
valadi07
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2009-09-20, 11:58
Lokalizacja: k.Szczecinka

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: valadi07 »

krzysztof7 pisze:Wziąłem na próbę modem ADU-500A od nadajnika mam 17km,antenkę mam na grzejniku przy oknie tam najlepiej odbiera 3kreski,mam pytanie jak kupię antenę większą na zewnątrz czy będzie lepiej internet odbierał,bo teraz różnie albo szybko albo w_ogóle.Mam drugi stacjonarny comp. z kartą bezprzewodową i laptop co muszę dokupić żeby na obydwu odbierać internet.
Jeżeli weźmiesz antenę kierunkową to powinno łapać 4/5 kresek. Mam podobną odległość od nadajnika i antenę kierunkową, łapie mi 4/5 kresek i prędkość raz jest 130-150KB/s a raz 50-70KB/s.
nabukadnezar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-11-22, 22:14
Lokalizacja: Lindów k. Mszczonowa

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: nabukadnezar »

A antenę jak należy ustawiać żeby dobrze wzmocniła zasięg?
Awatar użytkownika
valadi07
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2009-09-20, 11:58
Lokalizacja: k.Szczecinka

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: valadi07 »

Szukasz na mapie BTSów najbliżej stojącego Ciebie BTS'a i w jego stronę ustawiasz antenę.
nabukadnezar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-11-22, 22:14
Lokalizacja: Lindów k. Mszczonowa

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: nabukadnezar »

Aha, mam nadzieję że po tej operacji wzrośnie odczuwalnie sygnał.
bamboocha
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2009-11-24, 13:41
Lokalizacja: Wałcz

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: bamboocha »

Mam OF Premium 120zl (place 89 bo brałem w promocji) i u mnie mieścinie działa tylko mi EDGE. Umowa kończy się w listopadzie 2010 a nie chce mi się dalej męczyć na tym zamulonym necie. Podobno można wymienić kartę sim na "dualna" za darmo i wystarczy się zaopatrzyć w modem CDMA aby śmigać na w miarę normalnym necie?
Sebek
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2009-10-17, 01:27
Lokalizacja: Lubelskie

Re: CDMA w Orange Free Optimum

Post autor: Sebek »

Jak najbardziej da radę w ten sposób o ile będziesz w zasięgu CDMA.
P.S Jak 89 zeta to pewnie neta z lapkiem brałeś? ;)
ODPOWIEDZ